ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
Успокоява стомашно-чревния тракт и улеснява откашлянето.
Не ползвайте най-високия градус
Плевралният излив може да е причина за задух

Запек който не се лекува ПОМОЩ!

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: админ, консултанти

aryana789

Запек който не се лекува ПОМОЩ!

Мнение от aryana789 » 04 юли 2017 21:13

Здравейте искам да ми дадете съвет и да дадете мнение според вас какво ми има.......Еми проблема е следния-от 5-6 месеца страдам от един запек който ту изчезва ту се появява.Тези времена изобщо не мога да се изхождам. Пих едно лекарство на име lactulose al (надявам се да съм написала името вярно)това лекарство ми беше дадено от леля ми и каза че е било ефикасно 3 дена пих сутрин и вечер обаче нямаше никакъв ефект и така реших да ходя на лекар.Той каза че проблема не е било страшно че ако пазя диета всичко ще си отмине изписа ми буфалак и течен парафин купро няколко дена ги пих обаче отново няма ефект пък в рецептата на лекарствата пише че ефекта им е било от 3 часа до не знам кога......Това нещо ме плаши и аз изобщо не мога да отивам по голяма нужда болки и тежест в корема нямам пия колко се може повече вода но употребявам прекалено много твърда храна,суха.Много не обичам да ям такива манджи супи и за това бягам на сухата храна това ли може да е проблема ми? и бях чула че рициновото масло оправя всеки запек и ако изпия ще ми помогне ли? благодаря ви предварително!

д-р Цончев

Re: Запек който не се лекува ПОМОЩ!

Мнение от д-р Цончев » 04 юли 2017 22:13

Е то това е в основата на проблема. Пийте поне повече течности и яжте повечеплодове и салати.

puls100

Re: Запек който не се лекува ПОМОЩ!

Мнение от puls100 » 04 юли 2017 22:20

Само да добава за рициновото масло, че не трябва да се взима в никакъв случай. Мани какво пише в нета. И аз не вярвах до като не направих белята (нищо, че съм го взимал само 2-3 пъти), въпреки, че гастрото изрично ми каза да го забравя.
Ако се налага да се взимат разхлабителни, то нека са естествени-растителни и с повече фибри

Отговори

Върни се в “Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур”