ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Струва ли си да им се доверим?
- позволяват развитието на вредни бактерии
И от какво имат нужда бъдещите родилки?
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

Пробеми с корема

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: админ, консултанти

Hristov9512

Пробеми с корема

Мнение от Hristov9512 » 04 юли 2017 17:14

Здравейте от 2-3 години страдам от по сериозни проблеми с корема и вече съм тотално отчаян..
Мъж съм на 28г правил съм си само ехограф и никъкви по сериозни изследвания само ми изписват някъкви хапчета от рода на Нексиум 40 + Креон , Контролок + Бианацид и тн .. и пробиотици, но ефекта не е траен.. Симптомите ми са спазми в корема болки от ляво под реброто и отдясно също
киселини, подуване, газове и най неприятния симптом е че се носи лоша миризма на тоалетна от мен особено ако не се изходя днес утре се носи миризма на ферментирало и това е недопустимо ...
Също така неконтролируемо изспускане на газове и неприятни гъделичкащии усещания от дебелото черво към ануса..
НЕзнам как да подходя и какво да направя другата седмица ще ходя на специалист отново също така нямам Хеликобактер, но имам проблеми с Кандида по половите органи може ли тези гъбички да се развиват и в стомаха и да ми правят поразий..
Моля да ме посъветвате какви изследвания да си направя ако трябва ще си ги платя на частно но трябва да се отърва от този проблем.
Може ли да е от черния дроб или от жлъчката?
Не пия алкохол поради факта че когато изпия 200-300 концентрат и проблема ми се влошава за доста дълго време все едно организма ми неможе да се пречисти доста дълго..
Та какви изследвания да си пусна според вас?
Поздрави. :shock:

puls100

Re: Пробеми с корема

Мнение от puls100 » 04 юли 2017 17:38

Най на първо време аз бих направил изследвания на фецес. Оптималният вариант е да се даде в 3 последователни дни почти веднага след изхождането - около час или по-скоро. Да се изолира за кандида, ламбиаза, амебиаза и всички паразити, които изобщо в бг гледат. Това и после дайте резултата тук

Hristov9512

Мнение от Hristov9512 » 28 юли 2017 17:56

Здравейте, пуснах си изследвания за Кандида, Хеликобактер, Хелминти и Протозои като резултатите от всичко изброено са отрицателни..
Започнах да подозирам проблем с жлъчката при последното ми посещение при гастрото ехографа ми показа че имам осукана жлъчка..
Какви по-подробни изследвания трябва да си направя за да разбера дали проблема е в жлъчката?
Поздрави.

puls100

Мнение от puls100 » 29 юли 2017 00:11

Принципно може подобни симптоми да се дължат на позапушени жлъчни пътища, но общо взето положението не е сериозно и с една постоянна диета проблема се решава тотално.
Друг е въпроса - ако "запушването" е станало хронично/постоянно, тогава може да има последици и за черният дроб. Но каквото и да е, ако е имало нещо по-сериозно, гастрото е щял да го установи със сигурност.

Специално по зададеният въпрос - как и що и тн., ако ти се чете, тук има подробно начално инфо.

За мен лично (не че съм специалист, пиша от опит) при положение, че резултатите от фецеса са поне 50% акуратни, то проблема се състои основно в лошото храносмилане, което от своя страна може да се дължи на много фактори, включително един стрес.. но не и последно - проблем някакъв в дуоденумът.. или дванадесетопръстника (както и да го мъчиш - все е трудно, и за изговаряне и за писане :lol: )
Тези глупости от сорта на креон и нексиум, еле па контролока, са 100% простотия и никой и никога няма да излекуват.. лекарите много, ама много добре знаят това!! Това са залъгалки за простосмъртните здравно-осигуряващи се. Има много други методи, и по-ефективни, и по-безобидни, и по-евтини. Не е проблем това! Проблема е в правилната диагноза. Така че големите специалисти първо да се научат да правят правилни диагнози, па после да изписват комерсилните си боклуци :evil:

В тази връзка - защо не ти е правена гастроскопия?? Подозирам че повечето хора изпитват неуместен стах от това изследване, а то в действителност дава една огромна полза за по-акуратна диагноза. Засичам вече няколко човека тук, които просто си ги е шубе да го направят... другият вариант е, че наистина на докитата не им дреме, дори напротив, та умишлено да прикриват ефективността на изследването с цел разтекателство при лечението. По скоро си мисля за първото..

Отговори

Върни се в “Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур”