ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
В повечето случаи чупливите нокти са напълно решим проблем.
Успокоява стомашно-чревния тракт и улеснява откашлянето.

Проблем при възрастен човек , рак , тумор ?

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: админ, консултанти

Потребителски аватар
chippen

Проблем при възрастен човек , рак , тумор ?

Мнение от chippen » 17 юни 2017 23:30

Здравейте , след около 1 година ходене по мъките с дядо ми, по различни доктори и клиники искам да задам няколко въпроса. Всеки се съмнява за тумор или рак в корема , не мога да уточно точно къде там, но понеже е на 90 год. никой няма как да направи изследване със сонда. В последно време човека е много отпаднал, трудно става , няма желание за ядене , за пиене на вода , общо взето нещо много лошо на такава възраст. След прегледи при какви ли не доктори и различни глупости като мнения никой за момента не е успял да помогне. Има вода в белия дроб, малко но са казвали че няма чак такъв проблем, кръвното е идеално. Изследвания наскоро показаха и дефицит на желязо, сложихме системи с витамини първо а последната седмица вливане на желязо само но нещата не са се променили дори грам. След консултация с хематолог е казал, че приема на лекарствата изписани от личния лекар са доста силни и предложи да ги намалим- Агапорин и Пираминол, и постепенно да ги спрем. Никога не е имал проблем с кръвното както казах. Прикачвам и скорошни изследваниия с молбата към всеки, който може да помогне с някакво мнение и вариант, защото вече какво ли не преминахме. Разпитвал съм за какво ли не и може би последния вариант е преливане на кръв. Какво мислите и затова ?

Изображение
Здравето преди всичко

д-р Цончев

Re: Проблем при възрастен човек , рак , тумор ?

Мнение от д-р Цончев » 21 юни 2017 21:22

Единствено желязото му е ниско към момента.
Няма нужда от кръвопреливане.

Потребителски аватар
chippen

Мнение от chippen » 21 юни 2017 22:44

д-р Цончев написа:
21 юни 2017 21:22
Единствено желязото му е ниско към момента.
Няма нужда от кръвопреливане.

Благодаря , 5 дни вливахме Венофер , в момента е трудно движението му , ставане лягане , краката го болят. Няма много апетит , доктора каза , че след вливането ще трябва време поне 2 3 сед за да се види някакъв ефект. Като вариант вече се чудим какво да направим. След консултация с хематолог е казал да спре да се пият Агапурина и Пираминола защото уж дозите били високи. Вече наистина не знаем на кого да вярваме.
Здравето преди всичко

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 22 юни 2017 07:42

Имайте предвид, че човека е и доста възрастен...

Потребителски аватар
chippen

Мнение от chippen » 23 юни 2017 15:32

За жалост да , но просто изведнъж този човека как да го кажа се събори. Никога не е имал проблеми или каквото и да е и се опитваме по всякакъв начин да му помогнем поне да се чувства добре и да не лежи постоянно
Здравето преди всичко

Потребителски аватар
RainyNah
Контакти:

Мнение от RainyNah » 24 юни 2017 14:57

Попитайте дали е ОК да му направят изследване с бариева каша, за да му видят стомаха. Още може да се поинтересувате за виртуална колоноскопия - това са най-щадящите методи да му изследват стомаха и червата.
Успех!

Потребителски аватар
chippen

Мнение от chippen » 24 юни 2017 16:16

Благодаря Ви , за кашата бяхме говорили и стана така, че бяха изписали да се направи. После ходихме при друг доктор, който цитирам - Таяяя кашаааа с нея и без нея нищо не можем да видим ако има тумор или рак на стомаха " ПРОСТО такава простотия никъде не съм виждал с доктори. Не искам да парадирам вдигнах целия град на главата си от доктор до доктор, само глупости слушаме. Единия изписал Пираминол другия казва ама той засилва деменцията и от там проблемите с желязото. Друг казва не е вярно , аз се занимавам с дейност в сферата на хранителните добавки. Изписват му витамин Б комплекс, дневните му дози като % са - 50 % от това което се нужда човек като стойност. Аз му давам от витамин Б комплекс който внасям при който дозите са по високи и казват НЕ те не са хубави - разбирате защо - заради процентите . Сега казаха да спрем Б комплекс и да му даваме само витамин Б 6 - 0.25 мг - при Б комплекса беше 1000 ...
Всеки ден слушаме какво ли не , като чуят 90 години и направо едва ли не казват вземете ковчег а в този човек според мен има поне още няколко години живот. Не се предава, кракато му събират вода надуват се , въпреки всико знае, че спре ли да става и от леглото да ходи до тоалетната какво следва. В момента отново преминаваме през уникална глупост мога да го нарека - След консултация отново с личния лекар за нещо което да спи вечер за да му помогне, защото той не може да спи вечер му изписват - ХЛОРПРОТИКСЕН 2 табл. вечер преди лягане. Предната вечер беше като парализиран или прекарал инсулт. Неадекватен , не може да говори не може да мръдне нормално , не може да стане от леглото. След като разгледах всичко за какво служи просто съм очуден как може да дадеш на човек, който няма НИКАКЪВ проблем с психиката лекарство, което е точно по тази тема и то не какво да е а доста силно. Наистина в БГ за жалост добрите лекари са единици, а всички качествени останали бягат, защото няма реализация тук. Постоянно се вижда и не спира да ме е яд как се подиграват с човешката съдба.
Благодаря отново за отзовалите се и опитващи да помогнат и винаги съм готов да изслушам още съвети Бъдете здрави ! ! !
Здравето преди всичко

Потребителски аватар
RainyNah
Контакти:

Мнение от RainyNah » 24 юни 2017 17:36

Безвредна алтернатива на сънотворните е Мелатонина, действа също като антиоксидант, щом сте наясно с добавките, ще намерите информация. Бариевата каша съвсем не е глупост, и много добре се вижда стомаха и горния тракт с нея, аз съм си правила, за да установят дали и коя степен ми беше стомашния рефлукс.
Ако сте от София, има един много свестен гастроентеролог, който на мен много и помогна навремето - доктор Чурчев във болница Доверие. Работи със здравната каса, и е много човечен мъж, няма да ви подмине, ако отидете лично и обясните проблема. Там правят абсолютно всякакви изследвания и въпросната виртуална колоноскопия, която всъщност си е скенер. Моето мнение е, да се консултирате с друг лекар, хемоглобина при възрастните хора рутинно си е нисък, а и с възрастта намалява количеството стомашна киселина,което стомаха произвежда и започва по-трудно усвояване на желязото от храната, защото тя е средата за тоя процес.
Давайте му кураж на човека, няма никакво значение че е на 90, има ли век, има и лек. Дядо ми над 80 подскачаше по риболов и нямаше никакви други проблеми, освен анемията си, така че възрастта е относителен фактор.
И още нещо, което няма да навреди при анемия - чай от корени на глухарче, някои хора го ползват и като поддържаща терапия при рак.

Потребителски аватар
RainyNah
Контакти:

Мнение от RainyNah » 24 юни 2017 17:47

Лекарите как решиха, че човека има тумор без изследвания?

Потребителски аватар
chippen

Мнение от chippen » 24 юни 2017 18:55

Как .... със 3 тото си око .... Уникални наистина в Ст Загора да не ви се пада да ходите по лекар. Дадох реален пример с колко много простотии.... А ако имам да напиша всичко което е преживял заради тях просто мога да издам книга. Лошото , е че трудно ще издържи път до София или някъде другаде....
Здравето преди всичко

Потребителски аватар
RainyNah
Контакти:

Мнение от RainyNah » 25 юни 2017 03:17

Опитайте да го вдигнете с добавки, аз лично употребвам доста и редовно. Работя по 12 часа на ден на крак, 5 дни в седмицата, занимавам се с фитнес минимум 2-3 дни седично , и постоянно ме питат кой ми е дилъра и какво шмъркам. Истината е, че добра диета, метилов донор, няколко антиоксиданта, фолиева киселина, липозомен витамин Ц, селен, Q10 и омегите, осовните аминокиселини страшно ми помагат на физическото състояние и към това редовно си варя корени от жинджифил и куркума с лимони. Излекувах се от язва и дъгогодишен ГЕРБ (хронични заболявания) и съм в прекрасна кондиция, та от опит казвам - нищо не пречи да опитате да стимулирате човека с повече добавки.
Има естествени начини да избегнете антидепресантите и дядото да спи по-спокойно и да се успокои
http://www.krasivitela.com/article_40.html
или
http://bilki.bg/same-s-adenosylmethioni ... ki-30.html
като и двете имат още приложения, не само подобряват психическото състояние, абстрахирайте се от опаковката, имам предвид самото действие.
От личен опит, към лекарства не посягам изобщо, последните ги изхвърлих преди година и половина, когато си реших проблема със стомаха, антибиотици, антидепресанти, хапчета за кръвно - винаги имайте 1 на ум, защото страничните ефекти са много и често липсват в описанието на продукта... мисълта ми беше, че от години вече не съм боледувала и на 40 се чувствам много по-добре физически, отколкото на 20 и на 30.
Забравих да спомена и храносмилателните ензими - безкрайно важни, ако има проблем с храненето.
Би трябвало да ви осигурят линейка до София, ако ги натиснете малко повече, не искам да казвам нищо лошо за медиците в Стара Загора, не съм наясно с тях изобщо.
Настоявайте си за бариевата каша и каквото още може да се проследи, и успех с лечението! Не се предавайте, давайте кураж на човечеца за да може да си повярва и той!

Потребителски аватар
chippen

Мнение от chippen » 25 юни 2017 14:37

А бихте ли препоръчалите Липозомен витамин Ц Благодаря за идеята , давал съм му доста от добавките, който внасям. Проблема е такъв , че не иска да се храни много направо насила му даваме да яде , вода пие малко - 500 мл МАКС на ден, витамини му вливахме дори витамин Ц 2 седмици ,след това желязо. Проблема вече стана такъв , че и краката му са доста наляти с вода и трудно се държи дори и 20 сек. на тях прав. Слагат му се памперси но той самия не е свикнал и полудява от тях, постоянно иска да ги махнат и не се издържа за всеки един, който го гледа. Добавил съм към таблетките, които пие и жен шен. Но според мен главно е проблема с храната и водата, които му трябват най много за самите добавки като помощ също. Доколкото до таблетките за спане на него самия му режим е просто обърнат. Точно това което сте изпратили съм го внасял доста години под формата на друга марка. Аз лично дори бях взел за него да пие такова, но не му хареса- нямало ефект и сега го пия аз от време на време
Здравето преди всичко

Потребителски аватар
chippen

Мнение от chippen » 27 юни 2017 15:52

за жалост нещата се задълбочават драстично
В момента дядо ми тотално е полудял , говори несвързани неща, вижда хора които ги няма , семейството му сме работници и т..н и т.н. просто тотална обърквация и глущина......
Здравето преди всичко

Потребителски аватар
RainyNah
Контакти:

Мнение от RainyNah » 30 юни 2017 11:50

Аз не живея в България, нямам идея дали е разпространен тук витамин Ц в тая форма и кои марки се внасят, но идеята на венозния е в огромните дози които се приемат, безвредно е, ако говорите английски, мога да ви пратя линкове от youtube с изследвания на сериозни лекари за ефекта на прооксидация на организма и детоксикация, за които го ползват, даже сериозни болници в Германия го ползват за първична терапия срещу различни видове рак в комбинация с витамин К, вместо познатата химиотерапия. Много интересна материя. Идеята е, че витамина е лекувал и необратими фази на детска церебрална парализа, документирано, без да остават поражения, и то при големи групи хора. Преди около година гледах един филм на доктор Томас Леви, който се занимава с точно с витамин Ц, много интересна материя, но е на английски.
Ще ви пусна тоя отговор като лично съобщение също, защото забелязах, че като пиша по темата има забавяне около 2 дни, докато ми се публикува отговора.

ето линковете за Витамина на Др Леви:
https://www.youtube.com/watch?v=z1kD3BolXnE

https://www.youtube.com/watch?v=GpptUsJFCEY&t=1966s

И линка за немската болница, в която го ползват като химиотерапевтик :

https://www.youtube.com/watch?v=HU_l7KDA3aU

https://www.youtube.com/watch?v=yUyiEP5fpGA

Отговори

Върни се в “Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур”