ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Стандартното лечение на киселини може да увреди черния дроб
Аспермия - причини, симптоми и лечение
Отключва осезаеми промени в детския мозък

Възможно ли е да имам тумор?

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: админ, консултанти

iviif

Възможно ли е да имам тумор?

Мнение от iviif » 25 мар 2017 01:34

Здравейте,на 24 год.съм,45кг,преди 6-7 год. получих тежест под гръдната кост,леко встрани,вдясно,до гърдата,в областта на хранопровода.Имам подуване на костта,тоест луфтът между гърдите ми е леко асиметричен поради това леко изпъкване.Болката е периодична,може да я нямам с месеци и изведнъж се появява,като е системна и за дълъг период от време. Протича под формата на тежест,преминава към плешката,в момента и към врата,понякога леки бодежи и встрани в областта на черния дроб.Когато се храня усещам как преминава храната в областта на тежестта.Не боли ,но я усещам .Нямам горчилка в устата,имам предвид киселини.След газирани напитки или прием на по-тежки храни понякога имам позиви за оригване,газове.Страдам от малка от хроничен запек,макар напоследък да не е толкова изразен този проблем.Родих преди 6 месеца.През тях и по време на бременността нямах проблеми,но пак се появиха.Не съм сигурна имат ли сезонна изразност,може би пролет.Четох за междуребрена невралгия и искам да отбележа,че когато бях на 17год.,когато ме заболя за първи път, преживях силен стрес,преди 1 седмица чичо ми почина и пак го понасям доста тежко,но не се връзва да е това,защото пък през останалите пъти не съм била така силно притеснена и нямаше да имам проблеми с храна,запек ,газове и т.н.Спортувам,тренирала съм 10 години модерен балет..Много ме е страх да не е някакво туморно образувание,а го мисля вече.Моля ,дайте ми насока,мнение,макар да знам ,че е трудно да се гадае онлайн и тези симптоми може да са провокирани от всеки един орган и все пак..Всяка година до сега съм си пускала пкк.Преди 5-6 години ехограф на черен дроб,ензими асат и алат,но дотам.През бременността ми падна хемоглобина под нормата.Иначе досега кръвните изследвания,захар,урина са били наред.Също,когато съм без сутиен,не знам въобразяваме ли си,но сякаш ми е по-добре.Моля ви,пишете ми,от какво може да е провокирана тази тежест,тази издутинка,нетърпимо е,не толкова като болка,колкото до много голям дискомфорт и оттам притеснение ,стрес...Психиката ще си съсипя от мисли.
Всичко добро!

eastman48

Re: Възможно ли е да имам тумор?

Мнение от eastman48 » 25 мар 2017 13:03

нямаш рак :).

fantagiro

Re: Възможно ли е да имам тумор?

Мнение от fantagiro » 25 мар 2017 16:24

Преди две години носех стегнат сутиен и получих сърцебиене за известно време, включително имах чувството, че гърдите ми имат топчета. След като и дънки стегнати си бях обула, клякайки ми изтръпна изведнъж кракът, се усетих, че мога да си докарам нещо с това стегнато облекло и... смених дрехите си. Освен това след това четох, че след като една жена роди артериите се променят и стегнатото бельо, дрехи нарушават кръвообращението. Взех си едни полусутиени полупотници, или по - скоро тийн. сутиени, и други не ползвам вече. В Джъмбо ги имаше миналата година. Най - смешното е, че така позволих на гърдите си да се възстановят след второто раждане. Малко след това тези топчета по гърдите си се нормализираха. Тази тежест от дясно съм чела, че може да е от жлъчката. Проверявала ли си я? Аз имам камъче или в жлъчката или в десния бъбрек след първото раждане. Беше ми правила веднъж проблем, но мисля, че са по - скоро бъбреците, оттогава пия по поне 1л. вода на ден и вече може би 5-6 години не са ме боляли. Има периоди, в които усещам, че сякаш ще направя пак криза, увеличавам плодовете, водата и така.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

Отговори

Върни се в “Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур”