ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Защо даряването носи повече щастие от получаването?
Има връзката между пародонтита и Алцхаймер
Лидерите сред плодовете, зеленчуците и ядките
Пийте чай от джинджифил

Живот след остър панкреатит

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: админ, консултанти

kalin18

Живот след остър панкреатит

Мнение от kalin18 » 06 мар 2017 13:46

Живот след остър панкреатит.

Здравейте.
През 2012г , март месец, бях диагностициран със остър панкреатит. Не пия алкохол. Лекарите статираха че най-вероятно съм го предизвикал от начина на живот и стрес - нередовно хранене, много кафета и т.н. Докато бях в болницата още на 2рият ден имах подобрение с болката а може да се каже че на 3-тият ден бях без болка. Направиха ми всички нужни изследвания ( скенер с течност, кръвни и т.н. ) единствено без онова със сондата във стомата ( гастроендоскопия? ). Всичко изглеждаше наред.
Превъртаме напред във времето : След този инцидент през 2012 при мен се наблюдават следните изменения и трудности в ежедневието ми :
1. Обща отпадналост, независимо колко спя.
2. Изключителен глад но без промяна в теглото. От 2012г. насам след диетите и прочие съм 75-78 килограма, ръст 1.85М. Не съм качил нито килограм след това въпреки че гастро-ентеролозите ми разрешиха вече да си похапвам доста неща. Тренирам редовно но надали е от това.
3. Имах период през 2013 в който имах бели налепи по изпражненията, който изчезнаха от само себе си.
4. Психически отклонения - поне според мен, не съм ходил на психолог или психиатър - никога преди не съм бил толкова унил, не-емоционален, епизоди на тъга-щастие, тъмни мисли от рода на : не си заслужава да живееш и т.н. Класика.
5. 2014г. получих Ветилиго. Имам бели петна по лицето , лактите и вече по ходилата. За сега не се разпространяват повече, но от кожният лекар разбрах че това е временно.
6. Епизоди на тъпа болка в стомаха, диария и невероятно количество газове, независимо какво консумирам. Тези епизоди са през месец - два, понякога по често. Останалото време се чувствам добре и отново - невероятно гладен.
7. Консумирайки някой храни състоянието ми се влушава внезаптно : кафе, шоколад , пресни цитрусови плодове, ябълки. Консумирайки варива , варени ястия нямам толкова проблеми. Но понякога независимо какво ям, отново имам симптомите описани по-горе.
8. Прием на пробиотици сякаш има някакъв положителен резултат.
9. Нивата ми на ензимите УШ са в норма съдейки по многобройните излесдвания които правя постоянно при личният ми Гастроентеролог. Сменяха ми витамините и хапчетата които пиех много пъти, но продължавам въпреки това, да се чувствам зле.
10. Най-новите ми симптоми които развих тази година са сърцебиене ( прескачане на сърцето ), и понякога шум в ошите и временна загуба на част от зрението ми ( петно в което не виждам) което отшумява от само себе си след 10-15 минути след което имам адско главоболие.

Като цяло качеството ми на живот не е същото и с тази тема просто търся "второ мнение".
Изключително трудно ми е да работя, да излизам с приятели и да правя каквото и да било вече.
Смених няколко специалиста през последните години и всички само ми дават нови и нови хапчета и думите "млад си още, за да ти има нещо сериозно". Гастроендоскопия не съм правил все още, така и не събрах кураж.
Отворен съм към съвети за изследвания, тестове, какво да пробвам и какво не и въобще как да процедирам за напред.

kalin18

Re: Живот след остър панкреатит

Мнение от kalin18 » 03 апр 2017 07:37

Добавям и още симптоми които съм пропуснал да напиша :
1. Тъпа болка под дясното подбедрие - особенно силна става ако не съм хапвал нищо продължително време. Направо става парене понякога ако нямам възможност да ям. След като най-накрая хапна нещо, до 15 минути леко отшумява, но не изчезва никога напълно.
2. Постоянно съм със някакъв невероятен ВЪЛЧИ ГЛАД въпреки че ме боли корем и прочие. Хапвам малко но не става, постоянно мисля за храна понеже постоянно съм гладен и се чувствам не-нахранен.
3. Понякога всичко описано горе изчезва, чувствам се здрав, жизнен, ям по-свободно ( отново с ограничения естествео) но така максимум седмица - две и симптомите се завръщат.

Отговори

Върни се в “Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур”