ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Токов удар може да наруши дишането и сърдечната дейност
Теломерите определят темпа на стареене
Дефицитът на магнезий често води до безсъние

Хеликобактер пилори

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: админ, консултанти

IVANASEN123

Хеликобактер пилори

Мнение от IVANASEN123 » 12 май 2016 14:19

Направих си кръвни изследвания и излезе 10 пъти над нормата а пък съм нямал кои знае какви проблеми с стомаха само често имам газове и подуване !!! искам съвет как да я изчистя и защо са толкова големи стойностите !! Ходих на гастроентеролог даде ми лекарства ама не ми каза нещо в повече !!!

д-р Цончев

Re: Хеликобактер пилори

Мнение от д-р Цончев » 13 май 2016 20:06

Вероятно ви е дадено антибиотик, който да изчисти хеликобактера. Изпийте си го.

veselin ivanov

Мнение от veselin ivanov » 16 май 2016 03:27

Какво повече очаквате да ви каже лекарят!?.........ами да ви го кажа аз,.......имам една книжка ,и прочетох отдавно само първата страница,......там пишеше че яде само 13 аминокиселини ,и отделя голямо количество уреаза........останалите страници 99 запазих за вас ,и добра препоръка от мен и от тази чаровна дама........... https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/hp ... e=5777C071

IVANASEN123

Мнение от IVANASEN123 » 19 май 2016 08:03

искам да попитам друго например може ли ако стойностите са големи на хеликобактера да ти става лошо да ти прилошава защото след като почнах лечението съм малко по добре имах я от дълги години сигурно и гастроскопия не ми препоръча лекарката защото съм на 26 години Вие какъв съвет бихте ми дали ? Повръщане и гадене не съм имал само тежест в стомаха а по интересното е че гърлото ми са възпали от тази бактерия също защото като почнах лечението ма поотпусна .

IVANASEN123

Мнение от IVANASEN123 » 19 май 2016 10:07

Имам и често кървене на кръв от носа ама уши нос гърлото не видя нищо обезпокоително в това от какво може да е от инфекцията с хеликобактера ли или не ?

IVANASEN123

Мнение от IVANASEN123 » 21 май 2016 09:01

В момента съм на левофлоксацин свърших оспамокса но се чувствам изтощен уморен може ли да е от антибиотика диария нямам нито гадене нито повръщане някои имал ли е такива усложнения при прием на лекарства против хеликобактера ?

IVANASEN123

Мнение от IVANASEN123 » 23 май 2016 08:30

Сега се появи и кръв по тоалетната хартия може ли да е от антибиотика алено челвена е кръвта имаше и парене ! незнам да си направя ли иригография за всеки случай аз съм от силистра и незнам къде да отида ?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 28 май 2016 13:17

Най-вероятно се касае за хемороиди, които са се обострили покрай всичко това. Ще мине, не се притеснявайте

Makism

Мнение от Makism » 27 юни 2017 20:13

Аз също се лекувам от бактерията искам да попитам противопоказно ли е да използвам обществен плувен басейн това може ли да влоши нещата понеже знам че се предава по слюмка , но пък от друга страна знам че се хварлят някакви препарати във водата именно да се намалят бактерий и т.н. Ще се радвам да чуя отговор. Благодаря!

roni8

Мнение от roni8 » 04 юли 2017 11:56

Здравейте,

От миналата година, ноември, започнаха да се проявяват тези симптоми: гадене, тежест, подуване на стомаха и виене на свят след нахранване, болки в стомаха. Симптомите се проявяват и при леко физическо натоварване като забързано ходене, изкачване на стълби. (а преди симптомите тренирах, ходех на фитнес, тичах) Направиха ми тест за хеликобактер и беше положителен. Лекувах я, правих два теста на фецес и двата бяха отрицателни. Но симптомите продължават, просто сега са по-леки. Пих какви ли не стомашни инхибитори, ходих по различни лекари. Едни ми казват, че може да имам гастрит и трябва да ми се направи гастроскопия, други ми казват, че нищо ми няма, че може да е на психическа основа. Питах ги дали трябва да спазвам някаква диета при лечението с инхибиторите и отговорите бяха: ние отдавна не правиме диети на хората и не яж това, което те дразни. Ами, мен всичко ме дразни, симптомите се появяват след всякакви храни. А да добавя, че от скоро имам и газове, къркорене в корема. Искам да чуя мнения ако има хора, които са се справяли с такъв проблем и как.. и естествено компетентното мнение на доктора.

П.С.: Не съм си правила все още гастроскопия.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 04 юли 2017 22:18

Вземете си малко пробиотици от типа на Ентерол, хранете се хо-често с по-малки количества, с повече растителна храна.

Чуденка

Мнение от Чуденка » 22 юли 2017 20:24

А какви са нормалните стойности при изследване за хеликобактер?
Вчера си направих кръвни изследвания и резултатът беше положителен със стойности 4 > 1.1
Какво означават тези стойности?
Мога ли да лекувам хеликобактера при силно изразена желязодефицитна анемия и камъни в жлъчката?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 25 юли 2017 21:49

Означава че имате хеликобактер и следва да го лекувате както съм коментирал по-горе. За анемията няма проблем.

Отговори

Върни се в “Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур”