ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Защо даряването носи повече щастие от получаването?
Има връзката между пародонтита и Алцхаймер
Лидерите сред плодовете, зеленчуците и ядките
Пийте чай от джинджифил

Как успях да преборя гъбичката кандида

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: админ, консултанти

puls100

Re: Как успях да преборя гъбичката кандида

Мнение от puls100 » 04 авг 2017 15:49

Не се съмнявам, че ще я умориш тая гад :) Достатъчно си еманципиран, имаш волята и най-вече възрастта/енергичността. Беше направил само лека грешка с фруктозата и въглехидратите.
тези екстри, които си описал, наистина изглеждат повече от добре. Дано да са им актуални съставките - според цената нали :) За това балхидиновото не бях чувал, ще се разчета, мерси :) Статията от блога я знам, мисля че съм я чел.
Този последният лекар изглежда я кара достатъчно загрижено, дръж се за сега за него. Някак са ми познати методите по описанието, което си дал. Ако не е проблем, пусни ми на ЛС името.
Но внимавай с тая кандида.. след като я умориш, обезателно търси причината, защото си мисля, че болката/дискомфорта и това преразтягане на гладкочревната мускулатура няма да изчезнат така лесно.. Притеснявам се, че професора в качалото е започнал с флажил, което освен, че няма връзка с сдч показва явни съмнения за инфекция. За съжаление вече е късничко и ако е имало такава, то вече е хронична. Ако това е така диагностицирането по натам ще става още по-трудно и съответно ще има повече шансове за грешки.
Та то нямаш много избор, на този етап следвай съветите на новото доки, следи се внимателно за всякакви симптоми и рекция от всякаква храна и пиши какво се случва по-натам. Ще е от полза за всички.

А при мен няма вече явни/изявени симптоми на кандида, аз инвазията яката я потуших отдавна. Сега си се боря с основните си ми проблеми, че нали имаче няма да е интересно :mrgreen:

Joroli

Мнение от Joroli » 11 авг 2017 08:28

Здравейте приятели по съдба. Прочетох с внимание за вашите усилия да се справите с това коварно заболяване. Съжалявам за късмета ви да „хванете” тази гадна гъбичка, но се радвам ,че има с кого да споделя за тези проблеми, защото споделената болка е „половин болка”, а споделения опит може да е безценен. По същество. От година и половина и аз се мъча с тази чревна кандидоза. Какво ли не опитах, само такъв режим на хранене като „Пулс 100” не съм прилагал, въпреки , че съм чел много съвети да се опита точно това. По интернет си поръчах и книгата „Природолечение на кандидоза за 24 часа”, където „яката” диета е в основата на лечението. Прилагал съм няколко курса на лечение с Итраконазол, нистатин и други, но микробното число пада до 10/3 и това. Не се маха мръсницата. От една година не ям нищо , което е със захар, но за сметка на това ям много плодове. Така ми казаха докторите – за да усиля имунната система. За сега файда –няма. Иначе опитвам с алтернативи – цитросепт и масло от риган, но за сега резултат няма. Нямам сериозни оплаквания/за сега/. От края на м. април т.г. имам проблеми с гърлото / ларингса/, които и до сега не са отминали. Не знам от гъбата ли са. Пробите от гърлото / на два пъти/ бяха отрицателни. Продължавам „борбата”. Надявям се и с ваша помощ и подкрепа да се отърва от гадината, същото пожелавам и на вас.

Nasko K.

Мнение от Nasko K. » 22 сеп 2017 14:00

Добре дошли в отбора, след изчитането на последните коментари се убедих окончателно, че лекарите освен да те довършат друга полза няма. Аз също, както писах преди време загубих почти година безценно време с грешни диагнози и лечения. От кандида супорта съм изпил 2 шишета без резултат.
4 месеца съм на диета, основно меса, яйца, домати, ориз ограничено по 1 плод на ден, ябълка или праскова белени и зелени да не са сладки. При мен файда йок. Пия постоянно или каприлова киселина или пау дарко и пробиотици. Рядко ме боли корем, също рядко имам газове, но продължава разстройството по 2-3 ходения на ден, отпадналост, сухота и лош вкус в устата, обложен език, също така забелязвам, че лесно се разболявам за 4 месеца карах 2 настинки с хрема, главоболие и гърло и 1 стомашночревен вирус предполагам.
Успех желая на всички в борбата. И е крайно време медицината да започне да се отнася към това заболяване, както към всяко едно друго хронично такова, т.е доста по-сериозно. Тук пишем няколко човека но поне десетки повече четат и са оставени да се самоспасяват.

Joroli

Мнение от Joroli » 05 окт 2017 19:51

Пробвали ли сте масло от риган / Кандимин/ или масло от чаено дърво. С масло от риган - няколко капки /4-6/, три пъти на ден, успях да ги намаля /кандидите/ до нормален брой. Естествено като съм спазвал диета - никаква захар, сутрин на гладно - прополис и храна с по-малко въглехидрати. Искам да разбера как маслото от риган и чаено дърво /което не съм ползвал/ действат и при други нуждаещи се. Дали има резултати. Моля да ми кажете и има ли полза от капсулите Каприлова киселина. Предварително благодаря.

puls100

Мнение от puls100 » 06 окт 2017 11:49

Аз лично не съм пробвал нито едното, нито другото. За каприловата киселина съм много скептичен, не защото не действа, а защото повечето са адски ментета. Най-добре е да се взима естествено мляко, нерафинирано. За ригана четох, че е особено ефективно. За засилване действието може да се използва половин лимон разбъркан с него или 5-6 капки екстракт от грейфрут. Обаче приема го дават 2 пъти дневно, и това трябва да е доста продължително, поне месец.

Joroli

Мнение от Joroli » 08 окт 2017 14:49

Благодаря за отговора ,Пулс 100. Относно натуралното мляко сигурно имаш предвид кокосовото мляко. В магазините за хранителни добавки има натурално, нерафинирано кокосово масло, за което се твърди ,че съдържа голям процент каприлова киселина . Аз не мога да откажа кафето и сутрин слагам в него и една чаена лъжичка кокосово масло. Уж да неутрализира вредното действие на кафето, което благоприятства кандидата. След последната лабораторна проба от м.август, която за пръв път от година и половина беше благоприятна за мен, не съм си правил нова, от страх да не излезе пак увеличено микробно число. Защото за съжаление съм чувал , че кандидата все се завръща.Доста съм мислил защо само някои /като нас/ страдат от кандидоза, а други си ядат месо и фъстъци, пият си бирата на корем и нямат такива оплаквания. Явно нашите организми произвеждат или не произвеждат нещо, което стимулира гъбата. Но кое е? Ако знаех сигурно всички биха се излекували. Набавих си книгата "Природно лечение на кандидоза за 24 часа" от интернет, но там се говори не за чревна , а за вагинална кандидоза. В приложенията се споменава и за чревната, която била доста разпространена в САЩ, и медикаментите, същите като у нас, вече трудно помагали. Има и едно изложение на американска лекарка, която предлага доста странен начин на лечение и твърди , че има резултат, но не смея да го напиша защото е доста драстичен и хорицата могат и да се изтровят, особено тези, които са пробвали всичко останало без резултат. Но на какво ли не е готов човек, само и само да се освободи от това упорито и може би опасно положение.

veselin ivanov

Мнение от veselin ivanov » 09 окт 2017 02:18

http://antiparasit.monasterytea.com/?g=201&c=nl
ПРАВИЛНАТА ПРОПОРЦИЯ НА ФЛОРАТА Е,..10 по10 по 10 В ПРОЦЕНТИ.
АЗ ОТ 12 ГОД ВЪЗРАСТ ПИЯ ,КАФЕ И ТО Е ЕДИНСТВЕНОТО НЕЩО ,КОЕТО МЕ ПАЗИ ДОСЕГА ДА НЕ ИЗГНИЯ ОТВЪТРЕ ,...ЕСПРЕСО КАФЕ!

puls100

Мнение от puls100 » 09 окт 2017 09:30

За кафето не се притеснявай, и аз съм на мнение, че ползите от него са повече от вредите. Важното е да не се прекалява. Едно сутрин и максимум още едно в ранен след обяд. По-добре на гладно, отколкото след храна (иначе е възприето обратното, което е грешка)

Да за млякото - директно изцедено от кокосов орех, на "купешките" им нямам никакво доверие.

Да, кандидата се "завръща" точно защото нещо я проворика. Аз съм споделил (не че е доказано), че според мен причината е хроничен възпалителен процес, от своя страна той може да е в следствие от инфекция, от дисбиоза, от неправилно хранене (ето хубава статия: дир.бг ), от паразити, от медикаменти и тн и тн, дори някакви метаболични нарушения, хормони..кой знае :) Другото предположение е за компрометирана имунна система, дали само компрометирана в следствие на объркани/грешни биохимични процеси, или под въздействието на други фактори, като медикаменти/лечение (подтискащи в някаква степен функциите й), или срината и тн, изобщо автоимунни проблеми. Но по-скоро си мисля за хронични възпалителни заболявания..

Joroli, дай това "опасно" лечение, стана ми интересно. Болдни, че може да е опасно и това е.. - тук какво ли не сме чели, всеки си има глава на раменете :)

veselin ivanov, мани ги тия чайове от по 40-50 евро, в нета е пълно с такива. Комерсиални изпълнения колкото щеш :mrgreen: За мен лично този линк директно може да се делне!
Дай рецептата в билки или поне какви са участващите билки.

Ednajena

Мнение от Ednajena » 10 окт 2017 21:37

Здравейте. Иска ми се да дам съвет на Nasko K за това разстройство,че много е
притеснително,а и опасно. Малко парченце от кора от нар, може и изсушено,с го
лемина на нокът се сварява в ок.300 мл вода и се пие като чай. При нас помага видаги. Дано помогне и на теб.

Nasko K.

Мнение от Nasko K. » 11 окт 2017 18:04

благодаря за съвета, ще го опитам

lz2cp

Мнение от lz2cp » 15 окт 2017 06:02

На колко години бяхте когато успяхте да се справите с гъбичното заболяване?

lz2cp

Мнение от lz2cp » 15 окт 2017 06:04

Въпроса ми е към puls100.

puls100

Мнение от puls100 » 15 окт 2017 09:54

Не знам, горе-долу 42-3.. Но за мен възрастта няма никакво значение или поне не е от основно значение. Разбира се напредналата възраст, логично, както и напредналите възпалителни процеси, както и напреднала фаза на умиране на клетки, както и напреднала дисбиоза, както естествено и отслабване имунитета и защитните функции на организма, дори само в следствие напредването на възрастта, са значителен фактор, няма и как да е иначе. Обратното - естествено е по-младите и активните, при тях борбата да е много по-лека и лесна и съответно без последици.
Основният фактор е не възрастта, а състоянието на организма и в частност - състоянието на стомашно-чревната система.
В тази връзка, имам голям напредък в "анализите" си за кандида инвазиите (конкретизирам - вътрешните) и в скоро време ще ги постна тук, щете - не щете :mrgreen:
И пак да вметна - кандидозата и изобщо гъбичките от рода кандида не са основното заболяване, за мен лично не е заболяване дори, това чисто и просто си е симптом за съжаление изразен в изродено действие на гъбичките. Мисля, че след като ви напиша повече, дори ще ги заобичате :P

lz2cp

Мнение от lz2cp » 15 окт 2017 10:24

А имате ли информация и евентуално мнение за приемане на Саменто,като средство за отличен имунитет? Дали ще бъде от полза?
И още нещо да попитам,защо на моя документ от микробиология пише само Candida albicans, но няма посочено ниво на единици.Полето е празно!? А иначе си имам обективни оплаквания за това.Получи се също след антибиотично лечение с Клиндамицин.И така вече месец и половина.

puls100

Мнение от puls100 » 15 окт 2017 11:37

Според мен имуностимулиращите могат само да са от полза, още повече ако защитата е компрометирана, както най-вероятно е в случая - след антибиотично лечение, което вече много специалисти в средите по света, определят като поддискащо или компрометиращо в някаква степен имунната система. Единствено мисля, че трябва да се спазва дозировка и продължителност.. това по-скоро във връзка с моята параноичност по отношение на качеството на всичко купевшко :)

Нямам представа защо нищо не е посочено в изследването, може би да има връзка с начина на изследване в зависимост дали е взета проба фецес, от устната кухина.. нямам идея.
А преди да отидеш на такова изследване, кое те накара да го направиш, или как разбра, че става въпрос за кандидоза, и къде по точно я забеляза, или само по симптоми без да има външни белези?

Отговори

Върни се в “Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур”