ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

Как успях да преборя гъбичката кандида

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: админ, консултанти

fantagiro

Re: Как успях да преборя гъбичката кандида

Мнение от fantagiro » 22 юни 2017 17:33

puls100 написа:
22 юни 2017 00:35
Добре е, че вече втори ден нямаш налеп по езика, но това не би трябвало да те успокоява. :mrgreen:
:P Аз бих обърнала внимание на това изречение. Не съм спец в областта на хипохондрията, но това е абсолютно опит за произвеждане на такава. И бих престанала да те смятам за спец в областта на бацилите. Джери каза, че се опитваш да направиш собствен опит за борба с бацилите. Това да означава ли, че те познава и има преки наблюдения над резултатите ти?
Доколкото, че съм предприемач... :P
Особено съм впечатлена от последния ти коментар. Аз съм психично болна, не тъпа. :P Интересно как не спрях да търся таковата в здравен форум.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

puls100

Мнение от puls100 » 22 юни 2017 18:59

Че не си психично-болна, много добре се знае, осбъждали сме го тук с няколко човека на лично. Проблема ти е съвсем друг и много добре се знае, дори ти е казвано/предлагано/помагано, но теб просто не те устройва така !

Тия теми не са за гъзария, нито са от гъзария! Тук дерзаем и си помагаме, кой както знае и може. И никакъв специалист не съм, 100 пъти съм го писал. Нито съм медицинско лице, нито пък имам такова образование. Тестваме, пробваме, опитваме, само защото докторите РЕАЛНО не са ни помогнали. Точка по въпроса.
Драскай си където искаш (щом те търпят) но не омазвай всичко, което е явен факт, след като и тук се видя озлоблението ти и клевети, че видиш ли аз съм ти казал, че имаш кандида, а ти просто се забавляваш

И да, много ми се искаше да съм хипохондрик, ала уви. На коя кукувица трябва да вярвам повече - на тая дъртата комерсиална мошеническа ли (която дори разполага само с 1/3 от епикризите ми, или на кукувицата фантаоткаченякус :mrgreen:

Не го знам кой е Джери и какво е предполагал. Лекувам си се сам, защото вече съм хапнал няколко пъти дървото. Няма да се пояснявам по тази тема, не защото няма купища материал да напиша, а защото няма да е от полза за никого..
Влизам вече в болница само когато съм "на довиждане" и точка.
Паживьом - увидим :)

А ти ако държиш на подобаващо отношение, просто спри да пишеш в теми, които не те касаят и да не ти излиза от главата, че всички са тук по неволя..
Има достатъчно други места в нета в които не само можеш да се доказваш, ами да излизаш злобата ако щеш, енергията си, ташаците, хумор/сатира и забава, абе както ти е гот.. Има места си умират за твоя контент - повярвай ми :lol:

fantagiro

Мнение от fantagiro » 22 юни 2017 19:34

Пулс, спамиш. Ще ти кажа само, че това"влизам в болница само пред умиране" е нещо като мото на живота ми. Когато ме заболи-тогава. Приличаш на мен лудата.
В интерес на истината ако ти препоръчвах шуслерови соли, можеше да ме сочиш с пръст за подставено лице. Във фейс колежка май че ми говореше за тях наред с неваксиниране.
Аз ти говорех за активен въглен, който не допих,прочетох че май може да доведе до дисбактериоза и реших да пия от солите на дъщеря ми, която има проблем с корема от доста време. Дори чакам резултати от изследвания за това. О да, великите кръвни изследвания ни назначиха, днес дадохме кръв... та... ти си седнал да ме наричаш "крава". :P
Отделно цигарената храчка ми е много слузеста.
За мен това са стафилококи, но... едно не ми е ясно. Защо при открити бацили не се лекува цялото семейство и... ако все пак се изцерим... един да не се пази и цялата работа с хапчетата пак наново трябва да се повтаря.
А не е едно. При какви да е бактерии трябва вкъщи всичко да се дезинфекцира, нали?
Тук не бързат с антибиотиците. Може би това е причината.
Доколкото хидратин алфа.... не мисля че има вреда от него или...?
Държанието ти е свинско. Всъщност и мъжът ми има проблеми с кръста и корема... явно по държанието може да се съди за здравословното състояние.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 22 юни 2017 22:05

Да речем, че моето държание не е ок. Друг е въпросът какво имаш против секса. :P Ако толкова исках секс, вече даже и черната лъскава китара щеше да е моя.
Говорим си за това, че... на моите лекарства в упътването пише, че не било доказано, но се смятало, че повишават серотонина в мозъка. Поне да ми даваха пари за експерименти. В прав текст лекарството трябва да ме накара да съм щастлива, когато търпя подобно отношение.
Също... на времето ми трябваха 3-5 хил.лв, за да съм ок. Оказва се, че състоянието ми няма лечение, понеже твоето държание е стандартно поведение-пробвала съм и като асексуална да се държа. :P Имам и статистическа извадка. :P
В която и тема да погледна.... лечението е половинчато.
От друга страна операции с кибер нож на тумор говорят, че някъде медицината е напреднала мтого.
И пак за бацилките.
Според мен... тоест аз ако нямам оплаквания- не пия хапчета дори да имам съмнения, че не е невъзможно да съм посъбрала гъби.

Nasko K.

Мнение от Nasko K. » 18 юли 2017 14:59

Включвам се след 1 месец на нисковъглехидратна диета.
Това което се разбра от антибиограмата след последния фецес е, че кандидата е станала резистентна към всичко фармацефтично. Това обяснява и защо няколко пъти излизаше, че я няма. Кандида, при продължителен прием на фармацефтични лекарствени средства, развива резистентност към тях, като създава около себе си защитен слой в който се окопава.
За този месец нямам никакво подобрение.
Първоначално започнах, като спрях всичко с глутен, всичко тестено, захарно, млечно (вкл. кисело мляко)
Хранех се основно с яйца, зеленчуци и меса. Позволявах си по 1 - 2 оризови вафли на ден (от тези кръглите дето ги има на лидъл, била и т.н.) Сутрин хапвах варена киноа със стевия, вечер преди лягане пиех лимон със сода за около 10 дена, пиех и едни билкови капки Гастритол преди всяко хранене. Но след 10 - 12 дена спрях содата и ломона, защото от както ги започнах нещата се влошиха/втечниха още повече.
След като ги спрях започнах да си правя пилешки бульон и да го пия сутрин на гладно с пробиотик в него и на обяд преди ядене чист.
Няколко дни след това нещата се върнаха към старото си положение (нито добре нито много зле).
Междувременно се сдобих с пресен бял равнец, който оставих да се суши.
Преди седмица започнах да пия желатинови капсули каприлова киселина (извлича се от кокос но я има в малки количества и в млеката) не знам от нея или от стомашен вирус преди 4 - 5 дена нещата много се влошиха, воднисто разстройство с по 10 - 15 ходения на ден, едва вчера започна да отшумява. На фона на изтощението от стриктната диета това обезводняване и още по-силно недохранване ми дойде в повече и съм решил леко да поспра диетата, като оставя настрани само захарните, шоколадови, тестени, бисквитени неща.
В момента пия пробиотик с Ацидофилус, днес белия равнец е готов и си направих първата доза чай, който е ужасно горчив и едвам изпих.
Най-вече за това ѝ пиша, да попитам дали правилно съм го приготвил.
Значи от стръковете откъснах само цветовете и ги натроших, една препълнена чаена лъжичка или 1 равна супена попарих със загрята до кипене 250 мл вода, оставих за 10 - 20 мин да поизстине прецедих и изпих на малки глътки с голям зор. Надявам се, че това е правилния начин за приготвяне.
Едно недоразумение витае в интернет от което се подведох и аз, а именно че за да умориш кандида трябва да създадеш алкална среда в която тя не можела да вирее. Точно обратното е в действителност, гъбичната форма на кандида се развива от дрождовидната, когато средата в червата от киселинна стане алкална. Причината здравите хора със здрава микрофлора в червата да нямат проблеми с кандида е, че полезните млечно-кисели бактерии като Ацидофилос (в превод означава обичащ кисело) бифидус и др. е че те произвеждат млечна киселина и разни други, които поддържат pH в червата в киселинни нива, при прием на антибиотици например, те измират и се създава алкалност вътре в червата, което дава възможност на безвредната дрождовидна форма на кандида да премине в патогенната гъбична форма. Иначе за кръвта там спор няма, там нивата трябва да са алкални.
Това е от мен за сега, не мога да се похваля с напредък. мъките продължават.

Nasko K.

Мнение от Nasko K. » 18 юли 2017 16:29

Сега докато ронех равнеца, който ми донесоха забелязах, че има разлика в стръковете, дали ще знаете дали и двете са едно и също или са различни растения.
http://imgur.com/aHiOe0P
http://imgur.com/UoO1yJQ

puls100

Мнение от puls100 » 18 юли 2017 19:42

Е как лимон и сода вечер преди лягане.. Това се пие само сутрин на гладно и в точна пропорция и начин на прием. Горе съм го писал точно как - В сок от половин до един лимон се слага половин чаена лъжичка сода, това бухва, допълнително се бърка добре, после се отнема пяната, добавя се хладна вода, вие се на няколко глътки и после поне 30мин нищо не се приема. После задължително нисковъглехидратната закуска.

Изобщо ако има свръх разстеж, то трябва да се следва строга последователност, описал съм я точно как, всеки друг начин или диета не само, че нищо не правят, ами влошават положението, аз лично така изпатих та щях да дам фира.

Друго, изрично трябва да се знае дали става въпрос за свръхрастеж - вече преминала през кръвта кандида или някакви по-големи от нормалното количества в дебелото черво. Разликата е огромна. В червото винаги имаме определени нива на кандида.
Не знам как чрез болнични тестове се определя свръхрастеж - преминала през кръвните потоци, но в домашни условия и при положение, че има нива над нормалното в червата + налепи по езика (било и вече мъртви/изхвърлени дрожди) + субферилна температура, нощно потене и левкоцоти около 10.7-11.5

Освен това влошаването на състоянието в повече случаи означава силна токсичност излъчвана от умиращите губички (изобщо една от най-силните видове токсичност причинена от вътрешни микроорганизми, поне 20 токсини) Това тормози всичко, цялата ситема - дроб, имунна система.
Номера е да се пият големи количества вода, по-добро от това още не е измислено.

За развитието на гъби в алкална среда просто се чудя кой го е писал това.. Едно е свръх алкална среда, най-често в резултат на нарушена бъбречна функция, друго е балансирана алкална около 7 и леко нагоре, а свръхрастеж има само във висока киселинност, определено доста под 7.

Това за пилешкият бульон също не ми харесва, В НАШИТЕ ПИЛЕТА ОСВЕН АНТИБИОТИЦИ ДРУГО НЯМА.. и по 2лв да ги направят, пак ще им гният по рафтовете - нека им е :mrgreen:

А екстракт от грейфрут?

Опитай универсална рецепта за общо прочистване, балансиране на ПХ и изчистване от токсини + гъбите - зелени ябълки (само месещата част) сутрин на гладно и после пак глад и жажда поне 4 часа.

Трябва да откриеш какво провокира кандида, това разбира се ако си сигурен, че проблема е имено в нея - свръхрастеж.

Иначе за равнеца, да яко горчи :) "Трай бабо за хубост" И там може да се появи и влошаване и гадене и тн - това означава чистене! Не знам дали са еднакви тия от снимките, изглеждат такива, само белите цветчета + до сантиметър под тях, но не съм билкар и не мога да кажа коя (от снимките) е по-добра. Аз за това си взимам чай на Билец или направо мързеливите хапчета на Тошков.

Nasko K.

Мнение от Nasko K. » 18 юли 2017 21:32

Информацията за нивата на pH в храносмилателната система я взех от тук
https://www.thecandidadiet.com/alkaline-diet-candida/
https://www.thecandidadiet.com/ph-levels-candida.htm
на кратко в статиите пише, че в червата и стомаха нещата трябва да са киселинни за да се преработва храната и да пази от бацили а в организма/кръвта алкални.
А относно снимките, от това което успях да изровя, май това по мъхестото е равнеца.
Зелена ябълка ям всяка сутрин по 1 белена, половин до 1 час преди храна.
Лимона го правех точно както си писал, половин лимон, половин лъжичка сода, бухва, вода до горе и така няколко часа след като съм ял преди да легна го изпивах за да се алкализирам.
Това за чистенето и аз първоначално го предполагах но след 2 седмици на влошаване реших, че няма как да е това. Т.нар. симптом на измиране или die-of както го наричат го дават от 2 - 3 дни до седмица, че трябва да отшуми.
Това, което ме притесни повече беше последните няколко дни, бях решил, че до 2 дена ако не спре ще трябва да вляза в болница за системи, поради сериозно обезводняване, беше си страшно.
И сега съм в изходно положение. 1 месец почти без никакъв въглехидрат, само 1 ябълка и 10 грама от оризовите, другото зарзават и протеини и нищо.
А за вода аз си пия по много, от години. Преди да се разболея спортувах и от там ми остана навик.
При теб колко време отне изчистването, колко време беше на диета, имаше ли влошаване от измиране на кандидата, ако е имало в какво се изразяваше?
Аз нощно потене нямам, имах само първите месеци когато бях на антибиотици, езика е пресъхнал сутрин и е обложен. Левкоцитите винаги са ми били в граници. За период от 1 година 4 - 5 пъти са ми правени изследвания и там нямаше отклонения. Предполагам, че е само в червата и от там може да преминава по малко в тялото но това никъде не могат да го диагностицират. Поне за тук съм питал, лабораториите казват, че не могат да изследват за кандида в кръвта.

puls100

Мнение от puls100 » 18 юли 2017 23:07

Не знам, предполагам няма как да изследват в кръвта заради циркулацията. Използва кръвният поток за да зарази други органи, буквално може да инфектира всичко. Иначе циркулираща в кръвта я водят кандемия, но мен малко ме съмнява да инфектира самата кръв (не съм специалист), но знам, че чрез нея може да обхване и целият огрганизъм.. предполагам така хората отиват на Мелмак :cry:

Този налеп на езика как разбра, че е кандида. Проба взимали ли са. Поне тества с чашата вода? Но го направи като хората - водата да преседи една нощ, че в нея има цифра метали и какви ли не елементи, химия, бактерии - да може да се утаи напълно и на сутринта кандида-слюнката да е достоверна на макс.

Не вярвам да имаш сериозен проблем с вътрешно инфектиране с кандида, без да имаш температура, нощно потене и средновисики (малко над границата) левкоцити, това за мен лично си е задължително като симптом.

Аз не съм много за пример, принципно :) давам съвети, но аз лично изпълнявам всичко както трябва едва когато нямам много друг избор :lol: В момента имам завишена кандида дори, но се лигавя всяка вечер бири, чудесии.. общо взето ми е писнало от диети. Но когато се стегна - боря всичко!
В тази връзка, когато борех голямото налазване, мисля, че ключово беше началното прочистване с ябълков сок и такъв от грейфрути. За два дена по 10 кила изпих. После стриктно всичко, както съм го описал и на втората седмица (даже още 10ия ден) бях чук! Нои преди това пък поне 10 дена се мъчех с безразборните диети - там кокосово мляко, орунгали и кво ли не, но се влошавах непрекъснато.

При теб май има нещо друго, съмняват ме разни неща.. Ако си фит, пусни ми едно ЛС с подробна информация за симптоми, изследвания и лечения какви е имало до сега, че тук ще изпишем фермани до като видим светлина в тунела... надявам се да не е влак :)

Nasko K.

Мнение от Nasko K. » 19 юли 2017 08:33

Ок ще пишем на лични и ако я докараме до положителна развръзка ще обобщим нещата в темата, защото съм сигурен, че има стотици хора с такива проблеми на които както на мен когато бях най-зле и едвам си стоях на краката, им се обяснява, че им няма нищо или че са за антидепресанти или че са хипохондрици и т.н.
Причина винаги има а и връзката храносмилане психика е много силна.

puls100

Мнение от puls100 » 19 юли 2017 13:11

Оки, ще нищиме на ЛС, пък после ще обобщаваме :)

Но трябва да се направи важното уточнение за инфекциите с кандида като цяло, защото забелязвам как страдащите просто не са напълно наясно с кандидозата. Повечето хора си мислят, че кандидозата е просто една болест и отървавайки се от фактическият причинител на състоянието - гъбичката, ще се отърват от проблемите си. Обаче за жалост това въобще не е така. На първо място - инфекциите са много различни. Не може да се прави съпоставка (според мен лично) с някаква локална инфекция на гъбичката, като поразяване на гениталии, устна кухина, мишници, кожа изобщо.. и свръхразтеж с колонии, което може да засегне много органи (основно вътрешна инфекция), проявява се агресивно, съответно и с такава симптоматика, и влошава и вреди на цялостното здравословно състояние.

Ако приемем по презумция, че кандида налазва само когато има конкретна причина за това, то локалните инфекции най-често са по-повод замърсяване/хигиена, заразяване, може би различни алергични или дори автоимунни реакции към нещо - обикновено външен фактор, до като вътрешната инфекция по-скоро е в резултат на възпаление, остро или хронично но задължително подлежащо заболяване, рязък във времето дисбаланс на микроорганизми или срутване на имунната система. Точно за това разликата реално е огромна, толкова различно е и лечението, като във вторият случай то просто е ограничаване/възпиране на масовата инфекция. По същата логика (лично аз смятам), че второто в действителност нито ни лекува, нито ще ни излекува, а просто ще спре буквално унищожителното действие върху даден орган или организма като цяло в следствие на такова наистина голямо и като обем и като действие инфектиране.
Така че локална инфекция на гениталии, кожа или устна кухина трябва да се разграничи от вътрешната, кандидемийна инфекция. Едното има външен причинител и може да се излекува бързо и без последици, а второто може да бъде само ограничено и до като не бъде намерен истинският причинител, не може да бъде излекувано перманентно.
Принципно всичко това се знае и не би трябвало да се крие. Моето допълнение (ако изобщо е достоверно) - при вътрешното инфектиране/разрастване на патогена, причината за което се крие имено в провокатор и което съм се опитал да опиша най-горе, но най-общо казано е: процес на умиране на бактерии или микроорганизми. За това, ако логиката е вярна, до като съществува такъв процес, съществува и риска от повторна и дори по-агресивна изява.
Тук се явява и фактическият проблем с лекуването на състоянието (пак отбелязвам състоянието, не болестта) в чисто медицинските стандарти, от което и остава впечатлението у всеки болен, че лекарите не могат да му помогнат, от там настъпва естествено и паниката. Знае се, че здравната система работи по определени правила/протоколи/изисквания/пътеки и тн. Всички такива заведения у нас, включително държавните, могат да се издържат и съответно плащат на персоналът си, изключително само със спазването на същите. За да бъде усвоена една пътека, трябва да бъдат спазени определени протоколи. Тук идва и разсъждението - къде, в коя клинична пътека съществуват протоколи за лечение чрез билки? Лечение чрез диета? Как си представяте да сте на болнично легло и сестрата да идва да ви стиска грейфрути и да ви бърка сутрешен лимон със сода за хляб?!! А лекаря да ви води две седмици наблюдение дали ядете хляб, сладки неща и наситени въглехидрати :) Ами реално това няма как да се случи.. Единственото, което могат да направят, въпреки знаейки за състоянието ви, е да ви изпишат стандартни лекарства, стандартно лечение, което ще покрие изискванията на протоколите, но за съжаление конкретно в нашия случай не само няма да помогне, ами и ще навреди. За това (пак според мен) те просто предпочитат да не предприемат реално/истинско лечение, фактът от което обаче, кара хората да си мислят, че проблемът им е нелечим. Общо взето, освен сантименталността и страха, това е и истинската причина хората да пишат във форуми подобни на този. Цялата ни здравна система (и не само нашата) е тотално и брутално сбъркана и реално няма нищо общо по същество с хипократова клетва, безвъзмездна грижа за здравето ни и приоритет на социалната дейност! Така както един гражданин трябва да се нагоди в обществото за да оцелее, така и един лекар към системата.. Кофти, ама е вярно!

Така, при положение, че приемем, че вътрешен свръхразтеж на кандида не е основна болест, както и изводите от горните разсъждения, какво ни остава да направим? Най-правилното, което трябва да направим е да потиснем сами със собствени средства и воля (домашно лечение) унищожителното действие на инфекцията. Веднъж постигнали ли сме го, трябва да търсим причината/провокаторът за възникването на което. Тук вече можем само да разчитане/надяваме на добър лекар, лекар с опит и не последно - достатъчно загрижен и благоволен + разбира се съдействието от самата здравна система :mrgreen: Защото както споменах, а и вярвам в това наистина - винаги има сериозна причина за подобна инфекция и за съжаление обикновено не е никак безобидна, дори напротив, вярвам че подценяването води до сигурен билет за Мелмак.

Общо взето с поредният ферман само исках да намекна на всички страдащи от това, че лично според мен - свръхразтеж на патогенните гъбички не е болест, а симптом, остро или хронично състояние, което задължително е провокирано от основната болест/причинител..

Dobito

Мнение от Dobito » 01 авг 2017 21:51

Здравейте . Ще се включа и аз към вас . Накратко историята ми . Мин година септемри реших да спра цигарите (пуша от 14 годишен , сега съм на 25 ) . 15 дена след последната ми цигара имах финансови проблеми и бях подложен на голям стрес . И началото на октомри ако не се лъжа по точно започна всичко , като симптоми имах единствено подут корем , нито разтроиство нито запек единствено подут корем с болки в пъпа . Изчаках 2 седмици и утидох на гастроентеролог . Първата която ми се падна доста некадърна и нагла кифла с извинение за израза . След нея утидох при друга и от тука започва моя филм . Тръгнах си с диагноза синдром на раздразненото черво , исписа ми креон и ми каза че щяло да ми мине . След месец никъкво подобрение пак и се обадих пак запази ми час за след 2 седмици .... на който дори не дойде беше оставила бележка че щяла да почива нито ми се обади нито нищо . От там реших да сменя пак лекаря и така вече бяхме станали средатя на януари аз си бях запазил час във ВМА при проф. Таков . И така както всичко и това не ми провървя още с тръгването в Бургас беше бедствено положение големите снеговалежи както и да е стигнахме до софия при прегледа заключението беше същото като другите 2 3 лекаря синдром на раздразнено дебело черво изписа ми флажил 250мл , зирид или зирин немога да се сетя точно и дегазин . След месец и половина никакво подобрение отново на път до софия диагнозата продължи да е същатата с ново лечение био гая , дуспаталин и нещо за обиране на газовете но направо изключих кое беше . Пак след месец и половина никакво подобрение (болката в пъпа и подутия корем ) аз отново утидох до софия този път ми изписа креон дегазин и още нещо . Този път имаше лек резултат болката и дискомфорта в пъпа изчезна , но не и подуването . Успоредно с лечението ми каза да се движа поне по 5км на ден , така и направих първо ходих , после започнах да бягам 5 км всяка сутрин. През цялото време четях статий в интернет и попаднах на уш добър гастроентеролог . Утидох при него средата на май . Изписа ми антибиотик , гастровал , флора 10 и дегазим (като успоредно с това ми обясни всичко за състоянито ми първият лекар който го направи даде ми насоки какво да отбягвам като храна напитки и т.н което ме впечатли доста след лошото и недружелюбно отошение на другите . Положението стана малко по лошо ( явно от приема на антибиотика ) . Върнах се при него и му казах че няма ефект . Тогава ми каза че трябва да търсим причината и така направихме обесни ми че може да са гъбички и ме изпрати на изследване с фецес . След 3 дена излязоха резултатите оказа се положителна кандида албиканс 10'5. Направиха ми и антибиограма . От там започнахме пи нея първо беше нестатин 10 дена в комбинация с ензимил флора 10 и дегазин , ефект нулев буквално дори стана по зле върна се и болката в пъпа и опъването отвътре . Реших че е време пак дс посетя лекаря , каза че сменяме лекарството и така го заменихме с фунгофин , но и то след 14 дневен прием недаде ефект , и така пак при лекаря . Реши че може да натоварим черния дроб много и ми предписа сам-е в комбонация с бутарен ензимил и флора 10 . Пих ги 16 дена положението беше станаловече много зле болката в пъпа беше нетърпима постоянно го гледах дали е червен и т.н. направих си отново изследване за кандида на 28 юли и днеска взех изследванията пак положителна 10'4-10'5. Сменихме лекарствата напълно . Сегашните са итраконазол 15 дена по 1 . (Тука с малко от мен решихме са сменим ензимите и пробиотика , реших да се разровя и стигнах до ноу фуудс super enzyme и probiotic 10 с 25милиарда бактерий , доста по скъпички са си ( ензимите са 45лв 50 хапа а пробиотика 80лв 50 хапа) но вече съм дал толкова пари че +-200лв не са голяма разлика 🤣🤣. Дневният ми режим на хранене е почти еднакъв . Сутрин 750мл портокалов фреш + сока от един грейпфрут + 2 препекаки филийки с масло . Обяда ми е по разчупен или пак 1 2 филийки препечени някое плодче или картофена супичка , чушки пълнени само с ориз и малко морковче . Запекани картофи със сирене и кашкавал . Абе нещо подобно
Следобяд плодче филийка ако на обяд несъм ял филийки . Вечерта 500мл фреш ябълки моркови и фжинджифил . 1 белен домат варени яйца може и малко сирене . Ако вечерта съм още гладен хапвам предимно плодове (белени ябълки или круши ) . Отделно пия запарка от мента и джинджифил , помякога хапвам нар , ананас , манго и някой други неща препоръчани от лекарите. Също да кажа че несъм ял сладко от като разбрах за кандидата , освен 2 вафли със стевия . Кис мляко ям само родопчанка от това с каймака . Има и още неща но немога всички да изброя . И сега нещата който мисля да започна лимон сутрин , сребърна вода , кокосово мляко , също мисля и йод с вода се разреждало преди бабите и дядивците го използвали било много добро ,но несъм сиг зс него ще питсм и други хоря и тогава ще го започна евентиални . Мисля също така вечер да пия по 50мл вида с 1 лъжичка ябълков оцет . Също и това с екстракта от грейпфрут. Лекарствата ги чакам утре да пристигнат в аптеката тъй като непродават ноу фуудс само с поръчка . Приема се по 1 на ден и от двеъе ( пробиотика и ензима ) мисля да пия пробиотика сутрин 2 часа след закуската примерно с 1 купичка мляло (родопчанка) ензимите ще ги пия преди обяда ,итраконазола се пие след храна и мисля да е след обяда тъй като той ми е най голямото хранене през деня . Сутрин преди бягане ще си правя лимон с вода и сода . Преди обяд екстракт от грейп. Кокосовото мляко сиг ще го пия вечер преди лягане или към 10 часа . И ще стискам палци да се получат нещата . Извинявам се за разхвърления разказ но имам доста инфо в главата и направо се бъркам 😂😂😂😂 . Ако нещо съм изпуснал кажетеж .

puls100

Мнение от puls100 » 02 авг 2017 08:02

За диетата (специално храната), щом са ти доказали кандида, малко са посгрешени нещата. Разкарай поне две седмици всякакви плодове, никакви нарове, ананаси и тн. Картофите и хляба също, нито запечени, нито на супичка, нито никак.. Чушки също не приемай. Ориза и него поне седмица.
Иначе нищо няма да направиш - ще се луташ в едно положение и ще се чудиш защо не се оправят нещата.
За сега ще си останеш на белени домати (но не много) яйца сварени, зеленчуци - задушени броколи, риба печена (поне си на морето).
С джинджифила внимавай, по-добре го взимай на екстракт. Грейфрута също за сега е по-добре на екстракт. До като не се установи кво-що, нищо дразнещо не приемаш - нито като плод, като зеленчук и изобщо.
За пробиотика - перфектно. Не вярвам да е 25млрд единици, по-скоро е 2.5млрд, пак е идеално. Взимай го редовно на този етап и поне месец. Карай по-полека до като не установиш на кое как реагираш, тоест не бързай със сребърна вода, а и като нямаш опит - хептем. Лимона ако ще го пиеш - само бухнат със содата (по схемата), така чист в никакъв случай. Ходи повече и не по жегите, от тичането няма да има много смисъл, възможно е дори усложнение според зависи (още не се знае какво ти е конкретно)

За самото "лечение" просто нямам думи... И наистина няма да пиша щото... :evil:
Май са те пуснали на проба-грешка :mrgreen: :mrgreen:

Иначе как така зачервяване и силна болка, нетърпима? Това действително ли е? Можеш ли да опишеш по-подробно симптомите. Също всякаква, каквато и да е промяна в дефекацията ако си забелязал, като количество, консистенция, колко пъти и кога и тн подобни.

Dobito

Мнение от Dobito » 04 авг 2017 14:41

Ще имам предвид за диетата . Но сега нов проблем получих алергична реакция към итраконазола . Сега една седмица почивам с лекарствара . Какво да се останови имам кандида от голям стрес и много отслабен имунитет..пробиотика е 25 милиарда 10 щама Now Foods Probiotic 10 се казва . Също реших да си поръчам на същата фирма Now Foods Candida Support с доста полезни съставки е (балдахиново дърво -било голяма билка прочети за нея доста добри отзиви видях . Също има черен орех ,масло от ригън ,биотин и каприлова киселина ) мисля че е добър продукта поне съставките му са супер . Също ще си взема змийско мляко за чай помагало много срещу подуването и дискомфорта . Мисля и бял пелин чай или екстракт несъм решил още . Ще взема също Now Foods super enzyme и Now Foods ADAM(едни от най добрите витамини който съм взимал ) . Вече си взех какосово масло ям за сега по половин лъжичка веднъж дневно . Започвам пак мента +джинджифил запарка . Също лекаря ми предложи доста хубави неща (лимонтозо , какосовото масло , маслини , лук и чесън( но на мен чесъна не ми помага) , прополис и доста други неща . Дадв ми ги на един лист записани . Също намерих интересна статия която мисля за много вярна : http://imuno.blog.bg/recepti/2013/02/14 ... dr.1053408 . От другата седмица започвам наново пробиотиците ензимите и другите добавки като успоредно с тях ще си правя чай от змийско мляко за преди храненията , сутрин канела след това сода ,лимон и вода . Наобяд мисля кокосовото масло следобяд бял пелин и прополки вечер вода с оцет преди лягане и се чудя след вечерята екстракт от грейпфрут или сребърна вода , това ще го говоря с лекаря . Колкото до болката несъм се изразил правилно нямам нищо червено , просто болка вътре в пъпа ма върха му пареща болка , като легна малко болката изчезва , примерно след сън е няма болката и постепенно започва (ходих на 3 хирурга и казаха че няма нищо , правиха ми и някъква снимка на корема ренгенография ли нещо такова и там няма нищо , явно от газовете който имам ми се опъва пъпа ) . Какво друго да добавя също магнезий ще пия . Като цяло мисля да е боря здраво с всички налични средства 😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣. Та така май това е за сега . Пулс какви са при теб симптомите .

Dobito

Мнение от Dobito » 04 авг 2017 14:46

Също прочети за нар-а той също е противогъбичен . Също стевия ще си купя пак на ноу фуудс .

Отговори

Върни се в “Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур”