ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

Как успях да преборя гъбичката кандида

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: админ, консултанти

puls100

Re: Как успях да преборя гъбичката кандида

Мнение от puls100 » 19 юни 2017 18:18

Ами точно това я е "отключило", точно като при мен. Но също е важно - какво точно си лекувал, какви проблеми си имал преди това, нещата често са свързани. Само нарушен бактериален баланс не стига за масови колонии на кандида. Има хора, които го морят това нещо с по няколко години, и не успяват. Ако причината е "рязка" - големо количество мъртви микроорганизми и рязко нарушение в имунната система, тогава - да, би трябвало след "генералният" мор да се върне перманентно и здравословното състояние. Обаче ако след подобен мор, след известно време, инфектирането продължи/рецидивира, то тогава просто няма как да не се търси провокаторът - защото има сигурна причина, която възбужда гъбичките.

В този смисъл аз съм убеден, че ще я "вкараш в клетката" след стриктната диета, но ако имаш провокаторът, почти сигурно пак ще се появи, най-малкото защото организмът ти няма как да издържи на такъв вид диета дълго време/постоянно. Пак в този смисъл, след като я бишнеш (в което пак казвам съм убеден) направи пълни кръвни изследвания, също за дефицит на желязо и б12 (много важно), трябва да започнеш да възтановяваш дефицитите. Също ще трябва да тикаш добри бактерии, защото естественото им размножаване не е особено сигурно веднъж след масово унищожаване. За дълъг период, поне 3 месеца трябва да взимаш читави пробиотици (честно не знам кои са читави вече) Ако нямаш някаква тънка непоносимост, най-добрият вариант е да си правиш домашно кисело мляко, почти постоянно.

Също мери няколко пъти за субферилна температура - сигурен признак за тихо възпаление, както и чекни за нива на левкоцитите в горна и малко над горна граница, това пак е сигурен признак. Освен това самата инфекция на гъбата провокира възпаление, така че трябва да взимаш и противовъзпалителни. Както горе съм писал - единственото такова без стотиците странични ефекти е белият равнец (но и с него се внимава, че е доста мощна билка)

Защо не я откриват винаги.. еми де да ги знам, за мен лично, защото ако е разрастнала в тънките черва или вече се е пренесла в кръвта, няма как да я индефицират във фецес или проба от езика или поне няма да мине нивата необходими за индефикация.
В този смисъл това е и най-опасното - когато гъбичките преминат през чревната стена и чрез кръвта започнат да инфектират други органи. То май и точно тогава повечето хора разбират, че са станали жертва на кандидоза. Тогава и симптомите са в пълната си сила - температура, гадене, маене, виене, абсолютно безсилие, кожата направо лепне и гори и тн., тогава е почти сигурно, че кандидата е излязла тотално от клетката - посредством кръвните пътища е отишла на места на които никога не трябва да присъства. В този смисъл и конкретно твоят случай се замислям за самият принцип, че нормални количества на кандида би трябвало да има само в дебелото черво. При прорастване в тънките черва, освен че по-трудно я диагностицират, трябва да има сигурна причина за това. Само разсъждавам, но за мен лично възможна причина за това може да бъде някаква тънка и задължително придобита непоносимост към някаква храна/съставка. Възможно е да се предизвика такава непоносимост към куп боклуци в това число и така известните - глутен, лактоза, фруктоза...хистаминЪТ. Отначало не ни прави впечатление, а и няма как да ни прави, защото симптимите са редки и епизодични и реално няма как да свържем нещата с каквато и да е конкретна непоносимост. Обаче, при положение, че червата не резорбират/усвояват както трябва, това се превръща в хроничен процес и в един момент те просто спират да са дружелюбни с такъв вид храни/съставки. Тогава вече имаме кофти процеси на гниене, задържане и дори некротиране, съответно като минимум - дисбактериоза. Е, мисля, че точно това е идеалният мотив гъбата да си самоорганизира нашествие. Пак пиша - само разсъждавам, и аз искам да съм сигурен в нещо, но за сега е само резултат на логика и търсене на истинска причина за кандида инвазии в хронични (задължително не остри) състояния, а виждаме как те наистина са напълно реални и хората се борят (повечето без голям успех) с месеци, дори години.

Така че след като бишнеш гадта, търси какво може да я провокира. Казваш, че са ти правили 2 пъти колоно..ама това колоно не винаги дава нещо конкретно, особено щом като е изрично наблюдение лигавицата на дебелото черво. Трябва да се направи и хубава/качествена/детайлна гастроскопия от добър специалист - да види и изследва точно лигавицата/архитектурата на стомах, дванадесетопръстник. Да се види внимателно черен дроб, жлъчка, панкреаса. Да се мисли за кофти храносмилане, токова за което точно казах, че в дълъг период/хронично тормозене сорбцията на тънките, може да предизвика един ден тотална непоносимост и от там отключване на всякакви шибани процеси в това 7-метрово необятие и загадка дори за специалистите - тънко черво.

Мога да ти пожелая само късмет и воля да бориш тая гад! И пиши какво се случва. Нещата не трябва да се премълчават, независимо дали новините са добри или лоши, защото сами виждаме, че трябва да си помагаме.. докторите не винаги могат да ни решат тотално проблемите..

Nasko K.

Мнение от Nasko K. » 19 юни 2017 21:07

Задължително ще пиша, най-малкото, защото за толкова време за първи път попадам на толкова адекватни и логични разсъждения, неща които аз самия съм си мислил.
Та като спомена субфибрилната температура, ще споделя и причината за антибиотиците.
Всичко се обостри след една упорита и продължителна хрема, с много силно главоболие (повече от 2 седмици) която започна да слиза надолу премина във фарингит и суха кашлица, това ме накара да пия първия антибиотик мисля, че беше ципрофлоксацин, още след 2-рото (пиех по 1 от 1000 на ден) го спрях, защото хремата и фарингита отшумяха.
Тези симптоми отшумяха но се чуствах, отпаднал, получавах моментни замайвания и след седмица в това състояние реших да си измеря температурата, имах от 37,2 до 37,4 освен това установих, че и пулса се беше повишил (100 - 110 в покой) в последствие ми се разбута и съня и апетита, нощно време се потях обилно, по цели дни лежах, чувствах се толкова зле, че без да преувеличавам започнах сериозно да се притеснявам за живота си. Започнах кръвни тестове, ренгени на бял дроб (имах и суха кашлица). От никъде не излизаше нищо, изследвах и хормони на щитовидна и там нищо и така, реших да пия друг антибиотик заради субфебрилната температура, принципно до 3 ден ако един антибиотик не усетя, че ми помага на 4-тия го спирам, така и направих с втория който беше Амоксиклав, седмица след като го спрях а може и 2 не си спомням, по лекарска препоръка ме убедиха да направя пълен седмичен курс с Оспен в комбинация с Мовалис (противовъзпалително лекарство), паралелно със антибиотиците винаги взимах пробиотици, няколко дни след края на Оспена 2 - 3 може би, докато се опитвах да направя една малка разходка в квартала понеже доста се бях залежал, започна разстройство, което ме накара по-най бързия начин да се прибера, много често ходене с малки количества (колкото плюнка) изхождания примесени със слуз и газове. След 2 седмици на суха храна и пробиотици, липса на каквото й да било подобрение пих 3 - 4 дена едно лекарство за разстройство ... нещо пишеше химиотерапевтик - Нелидикс мисля (не съм сигурен в името). Тогава започнах да си мисля за кандидоза, защото всички иследвания (кръвни, кардиограми, ренген) показваха, че ми няма нищо. Появи се и кръв в изхожданията. Тогава и дадох проба фецес, която излезе отрицателна и 3 - 4 дена след това се озовах в болницата. От там на татък вече на кратко съм разказал нещата.
За Б12 се изследвах преди месец беше в норма, желязо не съм изследвал.
Левкоцтите скоро не съм изследвал но за тези година и половина 3 - 4 пъти винаги са били в норма.
Темата ще я следя и ще допълвам, когато има някакво развитие. Предполагам, че има и други хора които четат и ще има нещо полезно.
Какво имаш предвид под "Да се внимава с белия равнец" да не се прекалява с количеството или нещо друго?

puls100

Мнение от puls100 » 19 юни 2017 22:02

Ами от това, което чета, аз бях 100% (точно описанието след хремата), 1/1 същото положение (и симптомите 1/1) - верно си мислех за Мелмак вече :lol:
Но пък хубавото (ако може да е хубаво) е, че явно инвазията е провокирана от това меко казано безобразно взимане на антибиотици. Тоест ако сега я бишнеш кандидата и после спазваш умерени диети, би трябвало да забравиш за нея, тъй-като поне аз не виждам повод за притеснения от някакви кофти хронични възпаления.

За равнеца - да, силна билка е. Ако е разстителните хапчета, няма страшно, те са балансирани и дори предозиране не е страшно. Обаче отварката/чаят, трябва да се внимава, защото тя може да стане много силна. Просто следвай рецептата по етикета (инструкциите ако са от билкар) внимателно и това е.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 20 юни 2017 08:57

:P Ами онова, което по думите ти беше кандида, вече го няма. Днес мих езика и.... установих, че е розов, без да е лъскав. Два месеца го стъргах с клечка за зъби... когато се сетя всъщност от последния път, когато сме говорили за това... ям плодове поне по веднъж дневно-според сезона. Когато чистех след това ми беше кофти-чувствах сухота в гърлото и некомфорт в стомаха... постепенно рошавостта на езика намаля... до днес, когато езикът ми изглежда така, както аз смятам че изглежда езикът на здрав човек.
Без канела.
:P
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

puls100

Мнение от puls100 » 20 юни 2017 18:24

ааааа моля ти се :evil: стига си откачала в моите теми :mrgreen:

Никога не съм ти казвал, че имаш кандида, ти сама настояваше, че си знаеш, че имаш кандида и дори отказа един елементарен тест (с водата) да направиш..

fantagiro

Мнение от fantagiro » 20 юни 2017 19:08

С 2 кутии цигари на ден/тогава/ мислиш ли, че нямах? :P Освен това зъболекарят ми ми беше казал, че е това. Бях пила АБ, но пак се появи. Всъщност се оказа ефект от кубети и подобни/раничка/. Но... помня, че плюх и имаше. Включително бяло по езика, което не изчезваше и след щателно стъргане...
А... преди седмица пих 2-3 пъти минерални соли, подобни на хидратин алфа.
Оставям на вас да умувате дали пък това не е било причина за розовия език днес/дори без да стъргам../.

puls100

Мнение от puls100 » 21 юни 2017 10:41

Е дай ги тия соли тук, разкрий ги, да ги чекнеме и ние невежите :mrgreen:

Иначе самото изречение "Днес мих езика и.... установих, че е розов, без да е лъскав" хич не ми харесва в смисъла на изненадващият начин на установяване :lol: :lol:

fantagiro

Мнение от fantagiro » 21 юни 2017 10:50

:P Е... то и теб не са те оставили без да ти метнат диагноза. Къси фантастични разкази... хахах.Ах.
Принципно все си жълтее. От статийки се диагностицирах с жълтеница, тумор на езика, на яйчниците, щитовидната жлеза... да се чуди човек как съм още жива.
Защо не казваш за ГЕР да се внимава веднага след ядене да не се навеждаш, понеже аз така си докарвах киселини. Бях писала.
Като малка съм имала ГЕР, на фонтан съм повръщала и то до късно, може би до една година.
Имам си една теория. Ако в ранните месеци на бременността има проблем с прокървяване, дали това не е причина за проблемите със стомаха. Понеже моята бедна на хора статистика това сочи.
Доколкото моето е било лакомия.
Не ми се прескача от тема в тема. Доколкото езика... наистина доста време имах нещо като налепи, които не искаха да се махнат. Докато сега гледам вече втори ден езикът си изглежда прилично. И все си мисля, че... дори хидратин алфа или някакви соли, които предпазват от обезводняване, може би може да са средство за пречистване от това. В крайна сметка струват стотинки и аз пих не повече от 3-4, понеже пих повече хапчета от необходимото, та пих активен въглен и после четох, че можел да доведе до... не ми се търси упътването. Имате си го в интернет.
Би трябвало да се има предвид какво се случва ако имаш проблеми с червата и пиеш 1/2 активен въглен, разтворен във вода и после няколко дни хидратин алфа или подобно.

puls100

Мнение от puls100 » 22 юни 2017 00:35

Добре е, че вече втори ден нямаш налеп по езика, но това не би трябвало да те успокоява. Не виси пред копма да се чудиш какво и в коя тема да напишеш, а започни малко ИСТИНСКА/РЕАЛНА физическа активност. Не е казано, че задължително трябва да е сексуална, има толкова много други методи за изразходване на излишната енегрия и съответно разтоварване на неврогенните напрежения произхождащи от "заседнал живот" или казано иначе - кибика.

За приема на храна, нейните енегрийни свойства и усвояването й от тялото, по време на физическа активност или обратното - по време на "кибикцизъм", както и нейното действие върху организма, съответно за двете чисто физически състояния, ще си пишем друг път, че сега смятам да си лягам :mrgreen:

fantagiro

Мнение от fantagiro » 22 юни 2017 07:37

: :P Интересно що не трябвало да бъда спокойна. Ти не си добре да го казваш това.
Заключението ми е, че езикът се оцветява в бяло заради употребата на мляко. При подобно положение се ограничава употребата на мляко.
Цветът на изпражненията се променя в зависимост от поетата храна. Моят е златисто кафяв. :P
Доколкото детските храни-чипсове и подобни... години пушене не са ме прецакали така, както тези храни.
А за енергията.... аз се спирам, за да пуша или пиша.
Сексът е нещо хубаво. За този, който още може. :P

nickname778

Мнение от nickname778 » 22 юни 2017 13:13

На мен езика ми е бял, теста с водата сутрин е положителен. Ходих на изследвания в Цибалаб и не намериха кандида в устата. В фецеса обаче "Изолира се в малко количество Candida albicans.". До преди 2 седмици и половина, 10 дена пих два тегави антибиотика за да моря Хеликобактер Пилори. Пих пробиотик, че дори и ми дадоха Микомакс профилактично по 1 хапче на седмица за 2 седмици, за да не гъбясам.

Щом няма Кандида, най-вероятно езика ми е бял от гастрита. Има ли нужда да се притеснявам за малкото количество кандида в червата? Засега съм спрял сладкото и пия пробиотик Лактофлор по три пъти на ден. Доктора ми каза да пия още за 2 седмици по 1 таблетка на седмица Микомакс, ама не искам повече да се тровя с лекарства.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 22 юни 2017 13:38

Да, точно Микомакс бяха антибиотиците. За две седмици две хапчета. Обаче аз като ги пих, това, което беше като раничка мина, след това се появи отново... може би една, две седмици след последния прием. Забелязах, че е от чипсовете на децата.
Доколкото тогава имах и бронхит, което обяснявало този налеп в двата края.
Какво ти казва докторът за тези гъбички? Аз смятам, че неговото мнение е важно. Не тукашното. Защото тук лечители - хипохондрици, колкото щеш.
Аз бих се консултирала за пробиотици и соли с доктор.
Тия работи със самолечение чрез четене действат само за пеперуди в главата.

puls100

Мнение от puls100 » 22 юни 2017 15:07

nickname778, няма как да ти кажа защото в тестта от устния секрет не са изолирали кандида. Зависи от методите, които се използват. Принципно повечето подобни тестове са доста сложни и не се изпълняват винаги както трябва. Не мога да кажа.. При някои видове дори се култивират :lol: други се добавя антибиотик, па се чака.. па се осветява, па дали трябва да са живи, нямам идея. Сещам се при някои видове паразити (конкретно яйцата им) за да се докажат трябва да са живи, при положение, че са мъртви - просто технологията по която се индефицират, няма как да ги "разпознае", един вид.

Иначе, да - имаш увеличаване точно заради приема на двойната антибиотична комбинация.
Няма страшно, лактофлор е идеален, но го взимай редовно поне месец, дори два.
Намали и приема на въглехидрати колкото е възможно повече.

puls100

Мнение от puls100 » 22 юни 2017 15:15

fantaotkachenanamax, Това, че си просто една болна недоклатена крава, вече е ясно на всички :lol: Но не е ясно защо си си внушила, че ще намериш ибач в здравен форум.. :mrgreen:
Но ако продължиш да ми сереш след менията (а ти дадох 100 намека да намалиш хормоните), просто ще дам линкове към профилите ти в другите бг-форуми, където дори те има и като бизнес дама - предприемачка :lol: :lol: :lol:

Всъщност, крайно време е администрацията да вземе решение.. не може да няма вариант да й се ограничат постовете само до "шурият" раздел и по-конкретно - темата с главоблъсканиците.
Дори някой беше пуснал анкета.. спомняте ли си :)

puls100

Мнение от puls100 » 22 юни 2017 15:46

@fantacrazymax, всъщност по-добре ще да пусна там линк (при предприемачите), към профилът ти тук. Така става ли??

Отговори

Върни се в “Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур”