ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
5 признака, по които ще разберете дали сте засегнати
Кога е необходимо да посетим лекарския кабинет?

гастро-езофагеален рефлукс?

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: админ, консултанти

JohnDoe2

Re: гастро-езофагеален рефлукс?

Мнение от JohnDoe2 » 30 сеп 2017 09:37

Здравейте,

Тук прочетох, че някой се беше похвалил от д-р Чурчев болница Доверие. Ходих при него. Ако преди е бил капацитет, сега ми създаде впечатление, че вече е уморен от живота. Хвърли един поглед на последните ми изследванията, но аз имах и много други от една година обикаляне по мъките. Тях не ги погледна, прекъсна ме по средата на обяснението на оплакванията. Само да уточня, че аз съм с оплаквания в дясното подребрие. Очаквах поне на ехограф да ме види, но явно вече си беше решил какво да ми изпише. С две думи претупа ме. Очаквах повече, но явно вече е трудно да се намери доктор, който да погледне логически върху проблема и да помисли. Той не ми показа да е такъв. Почувствах се като на конвейер. Работи на системата: „имаш такива резултати пиеш такива лекарства – айде довиждане“.

Малко негативен пост се получи, но искам да дам едно на ум на следващите, които ще ходят при него. Може да не му е било ден, но аз не мисля да ходя повече при него.

Поздрави,

bboy4

Мнение от bboy4 » 22 ное 2017 20:48

Здравейте
От днес и аз съм с тази проклета диагноза, установена след гастроскопия. Мъча се да си изясня причините и ще помоля лекари да отговорят на въпроса ми. Преди около 2 месеца имаше профилактични тестове на белодробната функция. Спирометрия ако не се лъжа. На площата, от някакви самозванци. Вдишваш дълбоко колкото можеш, после издишваш максимално бързо. Не успях от първия път и направих това 3-4 пъти, докато ми хареса резултата. Вечерта се появи болка, а след ден-два гъдел и трептене в долната част на хранопровода.
Та въпроса ми е, възможно ли е да съм предизвикал ГЕРБ при тези тестове или всичко е съвпадение. Имам и гастрит. Никога през живата си не съм имал проблем със стомах, кисилини и т.н.
Благодаря за отговорите

puls100

Мнение от puls100 » 26 ное 2017 12:23

Здравейте :)

Няма как да не дам следният полезен линк:
Как да разберем дали имаме повишена или ниска киселинност в стомаха

Давам линка, тък-като освен, че е изключително актуален и полезен за всички четящи тази тема, също така е възможно най-съдържателният и добре структуриран в бг нета :wink:

Gerryros

Мнение от Gerryros » 28 ное 2017 15:52

Здравейте. С ГЕРБ, повърхностен гастрит и ерозии на стомаха съм от 5 години.При мен всичко се породи от стрес, а и съм генетично обременена. Правила съм няколко курса с Нексиум и горе долу съм се чувствала добре докато го пия, за съжаление всичко се завръща след спирането му...Не го бях пила от миналата год. Месец септември...имала съм много тежки моменти...но твърдо бях решила да издържа. За съжаление от две седмици отново влязох в омагьосаният кръг...заради една кашлица , болки в гърлото и пресипнал глас...изплаших се ужасно, че е от Гербчето и отидох при проф. Григоров с надеждата за компетентно мнение ...нищо подобно...изписа ми Еманера 40 мг - сутрин и Квамател 40 мг. - Вечер. .Каза да ги пия така 1 месец след това един месец Еманера 20 мг....третия месец през два дни. ..после при нужда...можело и ДА забравя за проблема завинаги...ако пък ли не..
Да си пия лекарствата цял живот и да си живея пълноценно. Това ако е пълноценен живот.. :x Искам да кажа, че цяло лято смучех Необианацид..докато не започнах да имам проблеми с протриване на небцето😆, пих един месец Гастро комплекс...не решава проблема. .Пия чай от лайка и др.
Лошото е, че нищо не помогна.От две седмици спазвам лечението и рефлукса се засили. ..е вярно киселини нямам...но се чувствам зле...
Изчетох цялата тема и съм напълно съгласна за всичко с RainyNah.Реших да опитам програмата с мелатонина....моля някой ако е опитал да сподели дали има ефект и при него и ако може RainyNah да сподели как е До този момент.

buffalo74

Мнение от buffalo74 » 03 мар 2018 13:32

Аз също бях при професора Григоров. Очаквах да разгледа изследванията и CD от бариевата каша. Нищо подобно. Срещнах пренебрежително отношение към проблема и бях набързо отпратен с поредната рецепта за инхибитор. Въпреки много скромните ми познания по медицина, го излових в грешка в основна терминология, а и предписа много грешна схема за прием на препаратите. Моят рефлукс се провокира само в изправено положение на тялото, следствие на променен ъгъл между стомах и хранопровод. При хоризонтално положение на тялото, дори и с главата надолу, стомаха се намества на правилното място и няма рефлукс - доказано от рентгена с кашата. Старчето отказа да погледне снимките и да ме изслуша, каза че ако някой знае причината за моя проблем щял да получи нобелова награда и освен инхибитора, изписа още два препарата които да пия само вечер преди лягане, тогава когато аз нямам проблеми :twisted: На третия ми въпрос каза че много са станали.Така минаха 15-те минути, които е определил за преглед срещу 60лв. Най-зле изхарчените досега от мен.

tonigaliova

Мнение от tonigaliova » 04 мар 2018 23:45

Здравейте всички във форума. Обръщам се към всички и на вече към @RainnyNah, защото видях, че имаш много инфо.Искам да разкажа накратко за проблема си, защото ако разкажа пълната версия, ще трябва да издам книга. Виждам, че тук се обсъжда само ГЕРБ за възрастни, при мен обаче става въпрос за дъщеря ми, която е на 1г. и 8м. От раждането си е с рефлукс, който трябваше да израсте, но това не се случи. Кашля зверски от 10-я си ден , т.е. почти две години. Обиколили сме всички гастроентеролози в София, правени са и две гастроскопии - хранопровода е възпален с ерозии и единични лезии. Пие нексиум вече година и половина. Последно ни казсха, че трябва да и се направи операция ( фундопликация ). Вече сме супер отчаяни и в отчаянието си взрхме един куп заеми и дойдохме в Турция. Оказва се , че двата и свинктера не работят. ДЕС ( този между хранопровода и стомаха) стои отворен, а този между стомаха и дванадесетопръсника е доста спастичен. Вторият ще ги разширят с балон, но ДЕС трябва да проработи, защото иначе със сигурност ще се наложи операция, а тя даже няма две години още. Прочетох за терапията с мелатонин и се обнадеждих , но видях , че в руския източник тя е прилагана на деца от 12 год. Някой попадал ли е на нещо такова прилагано на по-малки деца? Всякакъв опит ще ми бъде от полза. Искам да пробвам някаква алтернативна медицина и да спрем тоя нексиум най-накрая, но ме е страх да експериментирам тъй като е много малка. Във всички чуждестранни групи , в които членувам бухат яко омепразоли, езомепразоли, Н2 блокери и т.н.

MeryShely

Мнение от MeryShely » 08 мар 2018 13:56

Здравей Тони, поста ти много ме развълнува. Искам да ти кажа че терапията с мелатонин ДЕЙСТВА - аз го пия от известно време, като си правя и малки почивки и мога да кажа, че съм светлинни години напред, дори понякога се питам "имам ли рефлукс или не" като в началото бях ужасно зле. Нямам информация как може да го даваш на 2 год. си детенце, но първото което ми идва на ум е да се консултираш с твоето Джипи - може би те ще знаят как и в какви дози може да се дава. Съжалявам, че не мога да ти бъда от полза.

Galena82

Мнение от Galena82 » 10 мар 2018 22:02

Здравейте! Аз също моля, ако някой има информация за терапията с Мелатонина, дали може да се прилага при деца, нека сподели, ще му бъда много благодарна! Синът ми като бебе, повръщаше след хранене, беше злояд и слабо наддаваше на тегло. Това продължи до навършване на 3-годишната му възраст, след което проблемът, без прилагане на никакво лечение, отшумя, спря да повръща и апетитът му стана много добър. Но през пубертета, проблема се появи отново. В момента е на 14 години и от две години насам повръща след ядене. Направиха му PH-метрия, гастроскопия, оказа се, че има много тежък рефлукс, ерозии в долната част на хранопровода и малка хиатална херния. От два месеца пием Нексиум и Мотилиум, но няма никакъв ефект. Има апетит, но вече изпитва страх от храната. Няма значение какво и колко като количество яде, храната се връща и не може да овладее повръщането. Много отслабна последните месеци, от 64 кг. в момента е 50 кг. Ще бъда благодарна на всякакъв опит и съвети. Искам да опитам всички възможни средства и, ако нищо не подейства, тогава да пристъпим към операция.

Petkova18

Мнение от Petkova18 » 11 мар 2018 19:29

Бях писала миналото лято за

Gerryros

Мнение от Gerryros » 13 мар 2018 01:06

Здравейте.
Бях писала по-рано по темата. Преди 3 месеца пих мелатонин 3 мг.и фолиева киселина около три седмици и имах сериозно подобрение . Въпреки, че не направих целия курс с всички аминокиселини болките спряха и рефлукса също. От известно време обаче не спазвам диети и в момента отново имам проблем...започвам отново да пия мелатонин 3 мг. Плюс В6 и продължавам с фолиевата киселина....ще добавя този път и другите аминокиселини..
Но мисля, че в случая най - важен е мелатонина.
Не пия никакви инхибитори на протонната помпа...И ми е 100 пъти по-добре. Вечер си пия по един Гастротус.
Хора, пробвайте.... нищо не губите..мелатонина на мен ми повлия благоприятно, дори на психическа основа , а рефлуксът ми е главно от стрес.
След време ще дам информация как върви лечението при спазване на бразилската рецепта.
За малки деца е най-добре лекар да даде компетентно мнение по въпроса....добър лекар....В САЩ пият много безразборно мелатонин, но не е известно досега има ли сериозни странични ефекти....особено при деца...
Успех на всички..не се отчайвайте, защото тогава става най-зле.

MeryShely

Мнение от MeryShely » 14 мар 2018 18:42

При хиатална херния мелатонина едва ли ще помогне...

MILENA_77

Мнение от MILENA_77 » 15 мар 2018 10:11

Gerryros 3гр. мелатонин на един прием или разделен и коя добавка мелатонин пиете?Или мелатонин от аптеката?

Gerryros

Мнение от Gerryros » 16 мар 2018 11:20

Здравейте Milena_77,
В момента съм си взела Мелатонин +B6 - 3 мг. Мелатонин и 2 мг. B6.

Gerryros

Мнение от Gerryros » 16 мар 2018 11:21

Взимам го само вечер около 23:00 часа - един прием.

Gerryros

Мнение от Gerryros » 16 мар 2018 11:27

MeryShely, ти какъв Мелатонин пиеш? Други добавки взимаш Ли? Сподели ако нещо друго ти помага за рефлукса. 🙂

Отговори

Върни се в “Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур”