ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Струва ли си да им се доверим?
- позволяват развитието на вредни бактерии
И от какво имат нужда бъдещите родилки?
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

гастро-езофагеален рефлукс?

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: админ, консултанти

Потребителски аватар
RainyNah
Контакти:

Re: гастро-езофагеален рефлукс?

Мнение от RainyNah » 30 юни 2017 12:09

P.P.S От образните изследвания много бързо разбрах какво прдставляват стомаха, дебелото ми черво, как се движат и контрактират, колко и как са кръвоснабдени, къде е и как изглежда дванадесетопръстника ми, какво е хранопровода, какъв е оня въпросен сфинктер, който коментираме тук във почти всеки пост - неща, без които, да ме прощаваш, но няма как да разбереш физиката и анатомията на проблема си, а и спрях да гадая.

Потребителски аватар
RainyNah
Контакти:

Мнение от RainyNah » 30 юни 2017 12:14

Мненията се четат и одобряват от модератори, затова публикуването им се забавя от час до 2 дни, така че, ако обичаш престани да тропаш с краче и да обвиняваш, че не си получил отговор или че няма да получиш. А и никой не е тук за твое удобство 24 часа в денонощието, не намираш ли?! :lol:

Потребителски аватар
RainyNah
Контакти:

Мнение от RainyNah » 30 юни 2017 12:29

@puls 100 - Знам, че празолите много съсипаха нещата, но личния ми гастроентеролог и още 1 консултиращ лекар ме убеждаваха че е безвредно - неща, в които вярвах, докато не зачетох в дълбочина по фармакология и осъзнах, че не може да се твърдят подобни неща. Както и да е, миналото няма как да го върна, но съветвам всички, които употребяват ИПП и блокери, да не ги продължават за повече от 2 седмици, защото аз се хакнах сама с продължителната им употреба.
Колата - препоръчвам да си я пият ония, които я произвеждат, наред със всичките си чипсове, мазиляци и бисквити и кексове с палмово масло и прочее пуканки и гумени червеи, с които си хранят и децата. Най-важното е да не се ядат и пият боклуци, а да се премине на жива храна, пълна с много ензими, човек да си гледа зъбите - ако му липсва някой кътник, да отива да слага импланти, и да не заживява пред мониторите и между 4 стени. Когато бях най-зле със стомаха реших да ходя да се превивам в планината, почнах едни 20 км преходи всеки ден, за да надвия страха, слабостта и болката и да дишам чисто. С оплакване, жалвания и обвинения към лекарите и останалите хора няма оправия, има само затъване :lol:

radikv

Мнение от radikv » 03 юли 2017 09:06

RainyNah на нито един въпрос не отговори. Онова което разбрах е, че си гледала CDта и си гадаела за проблемите си учейки анатомия. Според твоята идея, за да живееш трябва да разбираш смисъла на живота!.... Надявам се постовете ти да са полезни за хората!

Потребителски аватар
RainyNah
Контакти:

Мнение от RainyNah » 05 юли 2017 04:46

Отговарям ти за трети път - не се наемам да преписвам неща, които са архивирани на страниците на темата само защото те мързи да прелистиш.
Поздрави!

zdr_try

Мнение от zdr_try » 08 юли 2017 08:03

Здравейте,
ще съм благодарен ако споделите какъво ползвате за да държите тялото си под наклон по време на сън. Чел съм за доста варианти,но ми е важно да разбера какво работи при вас.
Поздрави!

radikv

Мнение от radikv » 08 юли 2017 12:45

Интересен въпрос и ако правилно се досещам, неговият смисъл е, да се ограничат киселините да не отиват нагове към хранопровода по време на сън. В този случай моят отговор е, не правете това, ако го правите дълго има вероятност да се сдобиете с голямо главоболие и след време ще се чудите откъде ви идва!

Daniela123

Мнение от Daniela123 » 08 юли 2017 18:19

Здравейте, на 36 години сум. От март месец тази година не съм спряла да ходя по доктори. Всичко запозча с лек гриб и лека инфекция на дробовете. Пих антибиотик. След това имах зачервено гърло и болки, пих антибиотик отново, болките изчезнаха, зачервеното гърло си остана. Заедно с това и ужасно чувство, че имам заседнала храчка, и постоянно чувство за гадене. Ходих на УНГ, гледаха ме с камера, гърлото ми е добре. Преди да ме пратят на прегледа ми направиха посявка, откриха ми стрептококи. Пих пеницилин. От един месец имам неразположение в корема, след всяко хранене имам леки болки. И постоянното чувство, гадене. Всички изследвания, на които ме пратиха са в норма. Сега пия Ланзопреназол, предписаха ми и Ранитидин. От както ги пия пулса ми се забави около -55/65 в покой, от което имам чувство, че постоянно нямам сили, замаяна съм и все ми се спи. Мислите ли, че пулса има връзка с другите неща.

radikv

Мнение от radikv » 08 юли 2017 19:45

За всяко нещо, което ти се случва, търси причината преди всичко в досега ти с реалността и това, което правиш!

zdr_try

Мнение от zdr_try » 08 юли 2017 23:55

radikv написа:
08 юли 2017 12:45
В този случай моят отговор е, не правете това, ако го правите дълго има вероятност да се сдобиете с голямо главоболие и след време ще се чудите откъде ви идва!
Благодаря за отговорът Ви. Имах "възможността" да го изпитам главоболието. Навсякъде обясняват, че това е един от начините да ограничиш проблема. Има цяла индустрия за възглавници…
@ съфорумците
Споделете ако имате личен опит с този подход.

puls100

Мнение от puls100 » 09 юли 2017 09:26

Просто повдигни леглото с десетина сантиметра от страната на която спиш.
Аз ползвам две възглавници, едната просто да повдига, а другата е ортопедична, и не защото е такава, а защото е по-твърда. С възглавниците повдигам леко горната част на тялото, така че да не връщам стомашните сокове. Използвам по-твърда за да не изкривя/възпаля/и тн вратните прешлени.
Трябва да си тестваш собствени варианти при които хем ще спиш най-спокойно, хем няма да връщаш соковете.

Razdumnikov

Мнение от Razdumnikov » 10 юли 2017 10:42

Здравейте,

Атмосферата много се е скофтила... Надявам се това да се промени, никой няма полза от това. Ето истински добра статия за ГЕРБ от едни от най-запознатите у нас:
http://www.hapche.bg/konsensusi/konsens ... olest-gerb
Успех на всички!

Petkova18

Мнение от Petkova18 » 12 юли 2017 00:37

Включвам се да споделя опит и информация.
В САЩ се предлага "бразилската формула" с мелатонин под името GI Guard™ PM. Има обаче предупреждение за внимателна употреба в определени случаи, поради което не съм го опитвала.
Повдигането на главата при сън помага - препоръчва се повдигане на целия матрак, аз лично съм подложила 20 см откъм главата и нямам никакви оплаквания.
В моя случай празолите не помогнаха, даже влошиха нещата - появи се болка в лявото подребрие, непрекъснато оригване, позиви за повръщане, главоболие. След 8 седмици мъки ги спрях постепенно, въпреки препоръките на лекаря. През това време пиех "Гастротус" , "Гастропротект" и "Хлъзгав бряст".Трудно беше, но за около месец се подобрих.
Дъвченето (не пиене) на Мастикс след хранене също препоръчвам.
Сега, около 5 месеца след спирането на празолите не спазвам строга диета, пия 1-2 кафета, газирано и пържено не употребявам. От време на време вземам " Биоанацид".
Мненията във форума много ми помогнаха, благодаря на всички, които споделиха опита си.

lozenec

Мнение от lozenec » 27 авг 2017 19:33

Здравейте колеги.В последните месеци успях да получа голямо подобрение. Да споделя какво съм правил. Преди година на ехографа излезе задълбала стеатоза на черния дроб и на панкреаса.Това има връзка донякъде с рефлукса и направих едно продължително лечение с хепатопротектори и диета с рязко ограничаване на сладкото. В началото пих и Панразол. Повиших и физически упражнения и посвалих килограми. Приемам коензим Q10 (60mg) вече 7-8 месеца. От два месеца пия ябълков пектин (капсули) по една сутрин и една вечер. Благодарение на него ми изчезнаха тези непрекъснати и много неприятни болки в стомаха, с които се боря от години. Много полезен естествен продукт. Опитайте го и вие може да помогне.

Потребителски аватар
batamata

Мнение от batamata » 03 сеп 2017 14:26

Здравейте. Отдавна не бях надничала тук. Леекинко е станало бойно поле :lol: Но няма лошо, нека всеки излага възгледите си и да споделя опит.
Накратко за мен - преместихме се да живеем в Германия. За 3 месеца там, грам киселини и стомашни проблеми не съм имала. Въпреки стреса, на който бях подложена поне първите два месеца. От две седмици сме в отпуск и се прибрахме в България, от няколко дни съм на Гавискон :evil: Ми, тва е положението. Храненето е от огромно значение при всякакви стомашни оплаквания. Попрекалихме с алкохол и храни и ей го резултатът. :twisted:

Отговори

Върни се в “Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур”