ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Рядкото заболяване се проявява веднага след раждането
Бактериите не получават шанс да развият резистентност
Какво е разумно да очакваме от тях?
Плевралният излив може да е причина за задух

гастро-езофагеален рефлукс?

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: админ, консултанти

puls100

Re: гастро-езофагеален рефлукс?

Мнение от puls100 » 15 юни 2017 18:10

Хич не е тъпа.. Само с гастроскопия ще може да се придобие поне до някъде представа какво се случва. Ако не - то явно с времето ще се превърне човека в подобен на теб - мърморещ и празнословен трол :mrgreen:

radikv

Мнение от radikv » 20 юни 2017 20:37

RainyNah много наивно и тривиално приемаш нещата и не си осмислила това което съм написал. Пожелавам ти, да не ти се налага да лекуваш себе си от това което лекуваш хората! В една книга бях прочел следното, че в медицината за да се приеме нещо то трябва да е достатъчно сложно и неразбираемо за хората. Затова тя тъпче от десетилетия в сложни концепции безполезни в много от случаите просто защото те носят печалба! Ако някой открие че езофагит се лекува например с някаква подправка това никога няма да бъде прието в медицината и използвано от нея. Ще бъде отричано и пренебрегвано. През живота ми съм чул за два, три случая от хора които някога са имали стомашни проблеми и са се оправили с пчелни продукт, но не съм чул нито един човек да каже забравих за проблемите след като пих лекарства! Моята баба е имала язва но се е оправила след операция още през 70те години. А през 2017 напредъка в областта е само на документация и в безкръвната хирургия. На практика отново се стига до елиминиране на последиците от проблемите през годините но не и елиминиране на източниците на проблема. Не отричам медицината, нито пък изследването с каша или гастроскопия, всяко нещо което носи информация е важно! Аз лично повече няма да правя такива изследвания, защото не виждам те с какво ще допринесат да реша моят проблем.
За онези които пробват народни рецепти, може да опитат смес от канела и зехтин и да дадат отзиви. Бих искал да зная дали това действа положително и на други. Разбира се не може да се натъчате с голямо количество дразнеща храна и да чакате велики резултати. Бъдете обективни и се опитайте да прецените правилно ефекта! Ако имате съмнение консултирайте се с вашия личен лекар преди да приемате каквото и да било! Знайте, че аз не съм лекар и споделям само личен възглед, опит и наблюдения!

Потребителски аватар
RainyNah
Контакти:

Мнение от RainyNah » 21 юни 2017 00:13

EastHipohondrik - Кух си като лейка у метох.

Потребителски аватар
RainyNah
Контакти:

Мнение от RainyNah » 21 юни 2017 00:22

Излекувах се, приятели хипохондрици, с много четене на сериозна литература и експерименти върху себе си с много средства, не и медикаменти. Оу, ужасно проста съм, що се касае мрънкащи подобия на мъже с куп въображаеми болести - само като ви погледна профилите и видя колко диагнози сте си поставили и в колко теми търсите съдействие за тях, вижам че проблемите ви са психически! Искам да върнат казармата специално за "момчета" като вас, за да нямате време да пишете научнофантастични къси разкази :Д

radikv

Мнение от radikv » 21 юни 2017 08:54

RainyNah не стана ясно какво точно пишеш и към кой са нападките. Казармата е една голяма безсмислица и от нея имам такива последствия, че не искам да ги пиша!
Би ли обяснила следното написано от теб: Излекувах се, приятели хипохондрици, с много четене на сериозна литература и експерименти върху себе си с много средства, не и медикаменти.
Аз лично нищо не разбрах от това изречение! Знаеш ли някакъв начин за лечение? Какви проблеми си имала, колко време са продължили, как си подходила към лечението и как си се излекувала? Ще споделиш ли с хората преживяното?

puls100

Мнение от puls100 » 21 юни 2017 10:37

За казармата и аз съм на същото мнение. Все пак от всяко дърво свирка не става ахаха :twisted: А нас ни броеха всички за свирки, та за това и аз си навлякох артрити и ревматични ставни проблеми на никаква възраст от тази казарма, които поне 3-4 години след това лекувах..

Както и да е, има и хубави моменти и положения от цялата работа все пак :)

radikv, ти първо трябва да установиш със сигурност какъв е проблема, какво всъщност трябва да се бори. Преди това, всичките ти разсъждения и съответно начинания могат само до доведат до още по-големи проблеми.
А и всеки скучай си е индивидуален, свързан с много неща - други здравни проблеми/състояния, пеихически, нерврози, какви ли не. Тя може да се е оправила с терапии с мелатонин, което изобщо не значи, че това е универсално при всички с рефлукси/метеоризми и тн.
Ако до сега не си правил гастроскопия, трябва да направиш задължително, още повече ако проблема ти се задълбочава и не се повлиава нито от диети, нито от билки/медикаменти.

Потребителски аватар
RainyNah
Контакти:

Мнение от RainyNah » 22 юни 2017 19:11

Споделям ги тези проблеми на предишните около 50 страници, пиша тук от 2012, съжалявам, че си толкова мързелив, да прелистиш :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Не знам колко повече от това, което съм изписала, мога да напиша за 5 години....
Оздравявай бързо!

Потребителски аватар
RainyNah
Контакти:

Мнение от RainyNah » 22 юни 2017 19:19

Puls100, не можеш да спориш или да даваш мнение на автори, човекът пише книги на здравна тема :lol: https://drive.google.com/file/d/0B8tAft ... NOYXc/view
и е малко по-компетентен от нивото, на което ние си обясняваме нещата. След като не иска да разбере какво е и отрича образната диагностика, нека се лекува с метафизични прийоми и средства, нищо не можеш да помогнеш в случая. Остави го да гълта боб и да засича с хронометър докъде е стигнал пасажа. ЯМР-и и скенери могат да го духат - без извинение")
Съжалявам за артрита, аз друго имах предвид, като споменах казармата ")
Приятно лято пожелавам на всички и по-малко болежки!

radikv

Мнение от radikv » 23 юни 2017 21:59

RainyNah благодаря за рекламата. Това е официалния линк: https://zamajvane.000webhostapp.com/
Искрено ти пожелавам никога да не попаднеш в този проблем замайването, защото тогава ще разбереш пред какво си се изправила! Проблемите със стомаха ще ти се сторят като прекрасна приказка!
Защо написах този документ, защото при мен даде резултат, а ето какво написа друга жена след няколко месеца комуникация. Край на нашата кореспонденцията: 06.03.2017г:
"
Всичко е наред,няколко дни вече не усещам замайване .
Съвсем леко на моменти
Но не е това което беше
Просто вече се чуествам катп човек и всичко е хубаво
"
Повеч не сме писали и се надявам тя да е добре!

Категорично не приемам да бъда смесван с медицината и нейните професионални методи за лечение, нито да се мисли, че аз се бъркам в нейните дела и насърчавам хората да не си правят прегледи, да не си пият лекарствата. Винаги ясно посочвам, че аз самият нямам нищо общо с тази наука и изказвам само лично мнение. Имам право на тази лична оценка било тя критична или не! Възгледите ми понякога са малко странни, но това съм аз и не мога да се променя! Всеки човек трябва да прецени за себе си как да постъпи! Нещо повече, голяма наивност е някой да си мисли, че един човек изправил се пред здравни проблеми би пренебрегнал официалната медицина. Никой не чете постове във форумите писани от аматьори преди да е обикалял болници и кабинети! Така, че човекът НЕ пише книги на здравна тема, човекът споделя наученто с надеждата тази информация да се окаже полезна на някой друг.

Поразгледах някой от постовете ти тук във сайта и съм със смесени чувства. Мнението ми няма да е съвсем обективно защото съм прочел само една част от тях, но на мен ми се стори, че самата ти си доста объркана и изпълнена с много противоречия. Много неща си пробвала върху себе си и дано да си е заслужавало. Аз вярвам, че всички сложни проблеми имат много елементарни решения! Нужни са обаче две неща - да се знае решението и да се подкрепи с голяма воля! За съжаление, често и двете липсват!
Не можах да разбера как точно си се оправила! Защо просто не напишеш една статия, ако смяташ, че има какво да кажеш на хората?
С внимание ще прочета как си се оправила от стомашните проблеми, за колко време и кога това е станало, също и това как се чувстваш след като си се избавила от тези проблеми, пиеш ли нещо, подържаш ли се или е друго? Дай ми линк където си написала ключа към твоето оздравяване или напиши нов отговор!

Потребителски аватар
RainyNah
Контакти:

Мнение от RainyNah » 24 юни 2017 14:49

Написала съм достатъчно за тези 5 години, цялата информация е на тези страници в теата ГЕРБ, не виждам причина да я поствам за всеки поотделно. Ако не ти се чете, не чети. Но в никакъв случай не убеждавай хората, че бариевата каша прикрива проблеми - напротив, ОСВЕТЯВА ГИ чрез КОНТРАСТНО ВЕЩЕСТВО, след което ПРЕКРАСНО СЕ ВИЖДА всеки проблем по пасажа, както и дали има рефлукс. НЕ УБЕЖДАВАЙ хората, че гастроскопията не е начин за изследване, не помня тъпа ли я нарече, но да не се хващаме за това. Гастроскопията и колоноскопията са НАЙ-ТОЧНИТЕ ОБРАЗНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ, КЪДЕТО ВСЕКИ ПРОБЛЕМ СЕ ВИЖДА В РЕАЛНО ВРЕМЕ, И АКО ТИ ИМАШ НЯКАКЪВ ПРОБЛЕМ С РАЗБИРАНЕТО Й - проблема си е изцяло твой.
Съжалявам, за главата ти, но не е мой проблем, нито е проблем на ГЕРБ темата. Има си раздели по хипохондрия, ЦНС проблеми и други, каквато прочее ти е диагнозата. Ако е една.
Много съм против да се хейтва медицината и лекарите, особено от лаици, и хора, които не са отворили да прочетат една страница анатомия или биохимия, за да им стане ясно, че земята не е плоска, и не се върти около слънцето.
Успех, приятелю, и дано се излекуваш с гълтане на семки или без! Начини има, и единствено прав си, че не са медикаментите, които бълва фармацията.

radikv

Мнение от radikv » 24 юни 2017 18:32

Нека друг да ти чете 278 потребителски мнения. Ти си цял форум! Може би е добре самата ти да се опиташ да си прочетеш всички тези постове и да изясниш позицията си, защото тя е доста променлива. Когато напишеш статия в която подредиш мислите си и изясниш своята позиция изпрати ми линк и ще я прочета. Темата за замайването доколкото си спомням ти я започна подигравателно!
Нека отново да поясня:
1. Гастроскопия ми е правено в Пирогов от един известен лекар - скъпи лекарства, скъп преглед, олекнах с голяма сума. На изследването ми разкървави стомаха - голям зор видях. После ме изпрати за биологично изследване. Резултат нула!
2. Пил съм каша и са ме глеали на рентген в два поредни дни, Веднъж през деня и втори път на сутринта. През деня припаднах от процедурата. Бях прав и непрекъснато апарата се опираше в стомаха ми, прилоша ми и се стоварих върху апарата и лекаря. Човека се постара, лошо не мога да кажа, искаше да ми помогне и да открие какво ми е! Уви без особен резултат. С тези изследвания отидох при един доцент, който ме пренасочи към друг и вторият каза няма страшно, лошо са те лекували. Резултат нула!
3. В пирогов ме гледаха на някаква специална машина мисля, че се въртеше, не си спомням за каша дали пих, но беше някакъв тип рентген. Резултат нула!
4. Ходил съм на преглед в ВМА препратиха ме в друга болница за нова гастроскопия, отидох и се отказах. Не съжалявам!
5. Отидох в частна клиника, гледахаме доста време на някакъв специален ехограф. Изписаха ми куп лекарства. Резултат нула!
6. Отидох в Токуда - повече никога там! Най-безсмисленият преглед на който съм ходил изобщо някога. Резултат нула!
7. Отделно при други лекари в по малки болници, няколко пъти ехограф и изследвания.

Ако на теб подобни изследвания са ти помогнали да решиш проблема, това е чудесно. Смятам, че не си разбрала това което пиша (още по-малко съм наричал някой от форума тъп). Аз не твърдя, че с подобни изследвания нищо не може да се види! Според моето мение обаче с такава апаратура могат да се видят последствията - резултат от проблеми! Вероятността да се разбере динамиката на процеса и източника според мен е минимална. Ако беше друго, този форум изобщо нямаше да съществува! За да се изяснат проблемите в областта на стомаха и червата, трябва да има изслервания в динамичен режим, които да започват в момента на стартиране на кризата, проследявайки в детайли нейното зараждане (това е много важно), как тя протича и така до самият и край. Само така, може да се събере информация за източника на проблема. Думите ти "НАЙ-ТОЧНИТЕ ОБРАЗНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ, КЪДЕТО ВСЕКИ ПРОБЛЕМ СЕ ВИЖДА В РЕАЛНО ВРЕМЕ" не са верни! Може да са точни и образни в някакъв обхват, но чак проблемът да се вижда в реално време ....

Имам следните въпроси към теб:
Коя година за първи път направи тези излседвания, които така силно хвалиш?
Коя година ги направи за последно?
Колко пъти си ги правила?
Коя година намери лек за патилата си?
С какво тези изледвания ти помогнаха да стигнеш до решението?

Би ли написала ясни отговори на тези въпроси!

puls100

Мнение от puls100 » 24 юни 2017 19:02

Аз само набързо преминавам, че днес имах малко време наистина да изчета цялата тема по-повод на горен пост на реинито :)

radikv, тая гастроскопия не пишеш кога са ти я правили, а и след като изрично са те накарали да правиш още една, значи е имало защо - поне съмнения - гаранция е имало. Разните процеси, които има или които могат да се отключат там, могат да се получат и за няколко месеца (че и по-бързо) в зависимост точно какви са, от какво са причинени и прочие - при твоята симптоматика могат да са много неща.
Тази динамика, която искаш да се проследи, дори да съществува такъв метод и дори по някаква мега-ултра подробна симптоматика да се проследява, ще е напълно безмислена без да се изключат основни неща, като архитектура на стомаха и дванадесетопръстника, разни кофти хернии, възпаления, хеликоптера, степен и вид на рефлукс и куп още неща. Разбери, че няма как чисто на теория да бъдат изключени, независимо от динамичното изследване и идеалното разследване на симптоматиката.

RainyNah, евалата :) Не знаех, че си била толкова активна в тази тема. Бях я чел набързо, но днес ми се отвори време и я разчетох цялата (поне твоите постове)
Първо - големи адмирации за цялата пукотевица :lol: Имаш ужасно полезни постове!
После това което хванах, че си била яко нахендрена изначално от консумацията на кока-кола, това нещо сам организмът ми хвана, че ще ме капичне и още преди 30тата и ми го забрани тотално с меко казано - безцеремонна симптоматика :mrgreen: Може би само това е било напълно достатъчно при теб да отключи цялата мъка. (не знам как така още го търпят това нещо разните му там съюзи..)
После видях, че яко си се донахендрявала с 3-4 годишният прием на нексиум... дори каде 20-30та страница щях да ти се развикам да го спираш това веднага :lol: :lol: ама после "хванах, че си го "хванала" и ти :) Та за мен лично проблемите ти 3-4 години са били имено от нексиума, още повече, че си пасирала храната.

Това за мелатонина може би наистина може да бъде откритие. От това, което прочетох и осмислих за липсата му, съм почти убеден, че нощното киснене на изкуствена лампа и биченето пред комп и телевизор е основният проблем. За това е добре преди да легнеме да спим да сме възможно повече време на тъмно, естествено и тогава е най-подходящото време да се приема изкуствено мелатонин.
Не ми се мисли това човечество колко поколения ще му трябват да се адаптира към тази светкавична във времето деформация в развитието :twisted:

Та по цялата хронология, за мен лично все пак (без да има значителни отклонения и особености) - Герб си се лекува в острата си форма с празоли, активно месец (според това което е видял и усетил лекуващият) и после поне 6 месеца яката диета. Да се замества диетата с продължаващ прием си е чисто самоубийство..

radikv

Мнение от radikv » 26 юни 2017 09:27

Въпросите които зададох ще останат без отговор!
За онези които смятат, че в постовете има интересни идеи предлагам още неща които според мен са много важни! Обърнете внимание как седите и как сте сгънати в корема. Има вероятност да седите дълго време превърнати и така да пречупвате вътрешни органи. Добро упражнение е когато седите да стоите изправени в гърба и да стягате коремните мускули. Обърнете внимание каква е разликата ако седите превърнати в стомаха как ще се чувствате и как ще бъде ако областта в стомаха и червата е изпраеена. Наблюдавате във времето ефекта. Повече за навиците и резултатите от тях можете да прочетете в линка който оставих. Там съм посочил и други неща свързани със стомаха. Също, горещата вода върши добра работа при криза, но при всички други случай топлото трябва да се избягва защото размеква лигавицата и ако има дразнещи агенти например сте хапнали топла манджа това може много да ви подразни. Горещата вода отмива стомаха и хранопровода и може да ви облекчи и да ви спаси от криза, но иначе топлите неща е добре да ги избягвате. Дори и чая е добре да се пие хладен. Топло кафе също не консумирайте. Разбира се може да експериментирате и да видите как ще ви се отрази.

radikv

Мнение от radikv » 26 юни 2017 10:36

Думата превърнати от предния ми пост да се чете прегънати!
Съжалявам за грешката!

Потребителски аватар
RainyNah
Контакти:

Мнение от RainyNah » 30 юни 2017 12:04

Прителю, не виждам смисъл да занимавам хората и да преписвам всичко онова, което съм написала дотук за 5 години. Съжалявам, че те мързи да четеш, както и съжалявам за хипохондрията ти. Проблема го реших след много четене на сериозна литература и малко биохимия. Когато си правиш гастроскопия, искай си записи на CD за да можеш да се консултираш и с други лекари, но гастро и колоноскопията, наред със скенера са си НАЙ-ТОЧНИТЕ ОБРАЗНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ, които в РЕАЛНО ВРЕМЕ ПОКАЗВАТ какво ти е, вЕрваш или не, помагат да разбереш дали проблема е в стомаха, сфинктера, пилора, дванадестопръстника - това е важно за изходната точка, от която почваш да разбираш в какво е проблема и с какво е свързан. Знаеш ли, съжалявам, че си губя времето да ти пиша лично, с арогантното си отношение към сериозни неща, предизвикваш само негативни реакции, и да имам да ти кажа нещо важно по въпроса за замайванията ти и за стомашния ти проблем - ще си го спестя и ще те оставя да се блъскаш още 20 години! По-компетентен си от лекарите, нужда от помощ и споделен опит нямаш ")

P.S. Ако след 20 години борба със стомаха си, не си успял да разрешиш проблема, може би грешката е в самия теб и подхода ти, не в останалите!
Със здраве, приятелю, и дано се оправиш някога!

Отговори

Върни се в “Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур”