ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Зачеването на момиче наистина е майсторлък
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс
Сдружение „Зачатие“ отново ще раздаде ваучери за подпомагане н...

гастро-езофагеален рефлукс?

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: админ, консултанти

Razdumnikov

Re: гастро-езофагеален рефлукс?

Мнение от Razdumnikov » 30 апр 2017 17:05

Здравейте,

Ето връзка към една добра публикация за хеликобактер пилори: http://www.medinfo.bg/spisanie/2012/11/ ... henie-1397
Съветвам всички, които не са си правили изследване на нивото на витамин Б12, да го направят. Дефицитът му е пряко свързан със стомашни и чревни проблеми.
При мен нещата не вървят на добре и моля всички с някакъв опит в хирургията при рефлукс да го споделят. Най-вече ме интересуват алтернативите на нисен (с импалнтирането на пръстена), къде се прави, колко струва и пр., но ще се радвам на всичко споделено.
Успех на всички.
Р.

Потребителски аватар
RainyNah
Контакти:

Мнение от RainyNah » 30 апр 2017 22:32

Lynx имплантът огат да ти го направят в Италия или в Англия.

Потребителски аватар
RainyNah
Контакти:

Мнение от RainyNah » 30 апр 2017 22:33

Лекарствата за костната система по-скоро ще ти я поразят, отколкото да ти помогнат. Какъв е проблема със костите / ставите?

emil_0112

Мнение от emil_0112 » 02 май 2017 16:31

Цитат от първа стр. на темата:

от PESHEV » 25 мар 2008 02:01

Здравейте,

Имам гастро-езофагеален рефлукс от може би година и половина.Наскоро ми направиха поредната гастроскопия и заключението беше както предното ГЕР, но със обилно съдържание на жлъчен сок в стомаха,което отива чак до хранопровода.

Аз имам абсолютно същите симптоми като PESHEV установени с 4 фиброгастроскопии от 1999 г. до сега. Въпросът ми е:
Има ли и други като нас: с обилно съдържание на жлъчен сок в стомаха.
Защото този жлъчен сок в стомаха ме прави полуинвалид с тези непрекъснати болки. Имам отстранен жлъчен мехур и жлъчния сок се връща в стомаха.
Отделно имам и рефлукс езофагит 1-ва степен. Какво да правим с този жлъчен сок в стомаха, защото ИПП и H2 не помагат.

suicidal

Мнение от suicidal » 03 май 2017 13:05

Razdumnikov,
здравей. Аз този имплант не ти го препоръчвам. Практически той е магнитна гривна, която вкарваш в тялото си. Както знаеш тялото ти е огромна електро-магнитна магистрала и този имплант според мен може да доведе до всякакви незнайни проблеми. В началото и аз бях ентусиазиран за този оперативен метод, но за съжаление не е решение за мен. Иначе мога да ви препоръчам освен хилядите полезни неща, които RainyNah вече е описвала в постовете си и нещо, което няма да помогне на рефлукса, но според мен помага на пораженията от него. Това е този "елексир" от охлюви, който има супер ефект върху лигавицата. пускам ви не комерсиален линк, но се продава и онлайн и в някои аптеки. http://golden-snail.com/index.php?m=320 ... olden_id=1

Изглежда гадно, но всъщност е супер вкусен:) Успех на всички в борбата с това супер дразнещо заболяване с тази не случайна абревиатура:))

Потребителски аватар
RainyNah
Контакти:

Мнение от RainyNah » 17 май 2017 17:15

Колеги, относно импланта - ако на човек не му понася или не се чувства ОК с него, винаги може да го пренастроят или да се извади. Докато след Фундопликацията няма връщане назад...

radikv

Мнение от radikv » 05 юни 2017 23:36

От двадесет години имам проблеми със стомаха и отдавна зная че лекари и лекарства не помагат. Дори смятам, че само повече усложняват проблема с тези лекрства. Да стиснеш клетката за гушата за да не изпуска това което трябва да изпусне ми изглежда абсурден вариант за лечение и аз лично не вярвам някой да се излекува така. Тези лекарства са добри само в случай на криза еднократна доза в хептем краен случай. Операциите даже няма да комемтирам. . Разгледах доста от постовете, не всички защото са много и този с меда и водата някъде в началото най ми допадна. Меда ако се взема директно дразни стомаха много повече,затова разреден с вода е по добра идея. Пчелния клей също помага но и той в началото има кофти ефект а след около час облекчава. Това е така защото той е трудно разградим и е нужна киселина която да го разтвори в стомаха. Така че внимавайте с него. Вземате го поне час преди лягане. След като покрие лигавицата нещата се успокояват. Топла вода също помага защото отмива наранените участъци. От личната ми аптека - може да опитате щипка канела със зехтин, около супена лужица разтвор. Имайте предвид че канелата сваля кръвното! Забравете за пастите за зъби и четките с които разкървявате всичко. Ползвайте четките рядко и много леко. Използвайте сода вместо паста за зъби като разтваряте содата със слюнка а после с птъст почиствате зъбите. Идеята е да не ви драска содата зъбите. Изчертвайте езика от полипи. Това става с гумената страна на някой четки за зъби. Другото което действа добре и може да се пие дълго е цинарикс. Избяхвайте зелена храна особено на вечеря. Отдавна подозирам, че в тези проблеми може да има пръст и апендикса. Прави ми впечатление, че понякога млякото много раздразва стомаха и то тези които имат така наречените полезни бактерии, което е във връзка с размножаването на подобни бактерии и в апендикса. Въпросът е дали тези уж полезни бактерии не взаимодействат със разранените учстъци на лигавицата и умирайки от киселината да образуват раздразнение и газове, които объркват целия организъм включително сърцето и мозъка. Възможно е апендикса /това е само предположение не си вадете погрешни изводи/да блокира изхода чисто механично или неврологично поради опъване притискане или друг неясен механизъм, след което газовете вместо към дебелото черво поемат към стомаха като връщат с тях и храната обратно в стомаха. Оттам нататък процеса е почти неспасяем, удря в диафрагмата и хранопровода следва сърцето и дишането, оттам в главата, защото е нарушено кръвното и кислорода , а получената нервност допълнително натоварва мозъка и всичко останало. Предполагам че именно така погрешно лекарите свързват нервността със стомашните проблеми. Интересно ми е колко от хората страдащи от стомашни проблеми имат апендикс и колко са с премахнат такъв. Може да споделите!

puls100

Мнение от puls100 » 06 юни 2017 17:19

Доста интересни разсъждения, и има логика в повечето. Особено за бактериите и тяхното загиване. Лично аз виждам връзката тук с токсичност, токсичност която пречи на целият организъм да работи, най-малкото защото черният дроб е зает с тази дейност и не успява заедно с жлъчката да пускат необходимите и като качество и като количество сокове/ензими. Така че може наистина доста нестандартно да звучи, но може да по се помисли за храните/диетите/пробиотиците, които "насилствено" се тикат в организма без необходимият контрол. Не съм се замисля за това..

Съгласен съм и с това, че методите на лекуване на различните състояния на гастрит изобщо не са адекватни. Колкото и да не ми се иска..май май и аз съм жертва на не съвсем адекватно лечение (ако изобщо съществува такова 100%во за хроничните гастрити)

Единствено ме съмнява (не че съм специалист) това за газовете, че се връщат в горният тракт. Принципно, най-силната обработка в следсвие на която се получават газове е чак в най-долната част на тънкото черво (за това и имено много болести, крон например) се виждат най-често там. При положение, че това са около 7 метра ситни гънки, после и 2-3 други органа, не виждам логика как газовете ще се насочат на там.. По-скоро се задържат имено в крайната част на тънкото и началната на дебелото и почти винаги са в следствие на не добре усвояване на храната, която е ясно, че е в следствие на нарушена работа на тънкото черво. Допълнително ако имаме проблеми с горният тракт - лошо храносмилане, липса на ензими и правилни киселини и др, тогава храната навлиза груба, което е предпоставка за "несправяне" на тънките, да резорбират, усвояват и тн и когато това е хронично, тяхната фънкция хептем се скапва.
За това не ми се вярва герб да е в следствие на непроницаемост/неусвояемост и тн на тънките черва. По-ското си е действително нарушение на клапата/на лигавицата/на дроба-жлъчка и евентуално панкреас.
И на мен ще са ми интересни коментари по тези тези :)

radikv

Мнение от radikv » 06 юни 2017 21:11

Привет отново, ще допълня още по темата, че за мен е важна. Разбира се всеки гастрит и киселини си имат своята особеност. При мен нещата се случват така - пълня се с въздух, когато си легна. В началото ми няма нищо, но след известно време се започва процесът. Според мен този въздух идва някъде от тънките черва и заедно с него се връща и храна. Стомаха реагира на тази храна и започва да отделя киселини за да я смели, но въздуха от тънките черва продължава да се получава и да се връща към стомаха, заедно с храна. Всичко това затваря един ужасен кръг, който не знам как не ме е свършил. Когато налягането в стомаха нарастне храната с киселината навлиза в хранопровода, което води до още по тежки проблеми. Ако обаче въздуха който се образува успее да си пробие път надолу към дебелото черво всички тези проблеми намаляват. В противен случай единственият начин да оцелея е да се уригвам /с извинение/ за да изкарам въздуха, който смазва вътрешностите ми. Левите ребра в областта на стомаха са ми изпъкнали спрямо дясната част, от налягането на безбройните кризи. Този въздух според мен се образува по две причини или по някаква причина се получава запушване на червата и/или храната не се смила, като в тънките черва протичат процеси, които образуват това голямо количество въздух. Цинарикса помага донякъде и все пак загадката си остава. Аз лично съм напълно убеден, че така нареченият пръстен към хранопровода не е причината освен ако тази област не е увредена механично, което разбира се става след кризите които хората преживяват. Т. Е. Пръстена е потърпевш а не причина. Потърпевш е и стомаха и хранопровода. Киселината не е причина, тя е естествен процес с който стомаха се опитва да поправи нещата смятайки, че има храна, която не е смяна. Той няма как да узнае, че върната храна е минала обработка и просто си върши работата, поради което мисля, че убиването на киселините е грешка или безполезно от гледна точка на лечение. Има смисъл само за локалната криза ако нещата излязат извън контрол и застрашат живота. Използвайки лекарства против киселини от началото на патилата, само съсипваме нещата повече във следващите месеци и години, според мен. Ако сега съм в началото на проблемите и имам тези прозрения които сега имам, няма да пипна хапчета за киселини и антибиотици! За мен е непонятието как лекарите разбират нещата за да се изписват подобни лекарства и да се очаква, че с тях човек да ще се оправи. Дори този форум ясно показва, че това е невъзможно! Надявам се все пак да има и излекували се, ако има някой да пише. Аз знам само за случай на оправяне след операция от язва, но това е малко различен казус от дискутирания тук. Друго за което си мисля, възможно е по протежение на езика, гърлото и хранопровода бактерии и други подобни да създават условия и процеси за фалшиви сигнали към мозъка за наличие на храна. Мозъка от своя страна подава сигнал към стомаха за готовност да поеме храна с което пръстена в такъв момент се охлабва за да поеме спокойно очакваната храна, а киселините нарастват. И в този случай лекарствата за киселини няма да поправят нещата само ще притискат клетките, което е едно насилствено противоппставяне на нормалните функии, което от своя страна може да увеличи напрежението и нервността в стомаха и оттам в мозъка. Между другото стомаха и червата не напразно се считат като втори мозък. Веднъж започнали процесите дори и от фалшиви сигнали, трудно се спират. А когато тъканите се уредят с времето всичко става в пъти по зле и не знам доколко е възможно нещата изобщо да се оправят. Затова препоръчвам превантивно устна хигиена и да не се използват пасти за зъби и четки с които се разкървяват околозъбното пространство. Всичко това отново ми напомня за уж полезните бактерии. Разбира се те си имат сигурно своята полезност, но на правилното място. На неправилното, ако умират и гният не се знае какви процеси провокират. Това което пиша са лични предположения, а не доказани истини! Не съм лекар, не се занимавам с медицина! Моля имайте това предвид!

puls100

Мнение от puls100 » 06 юни 2017 23:07

Всичко звучи принципно логично, но на мен лично ми се струва, че има разминавания. Това чувство за газове/пълнота точно горе в частта около стомаха, всъщност по вероятно са газове в напречната част на дебелото черво (то е точно до стомаха). Чуството за облекчение идва само когато те излезнат. До като се задържат на едно място, било и близо до изхода, чревните бримки се разтягат и както знаем, че гладката мускулатура най-боли, то имаме постоянни колики.
Ако имаш в стомаха газове, то те са в следствие на процес в самият стомах. Обикновено се получава след бира, газирано и тн, но тогава процеса на изхвърляне е почти мигновен.
А газовете образуващи се в следствие на разграждане на храната на бактериална основа, или в следствие на патологичен процес в тънките или всякакви други кофти ненормални резорбции, непоносимости, дори обструкции и прочие, могат да бъдат само в дебелото черво и да се задържат евентуално в края на тънките.
И един вариант остава (според мен поне) за възникване на газове в горният тракт е кофти процес или непроходимост в самият дванадесетопръстник, там също може да се отделят големи количества въглероден двуокис.

Та най-добре е човек, поне една гастроскопия да направиш, да елиминираш поне тези вероятности за процес там, защото често се натрупва тъкан на изхода също и реално храната не минава както трябва.

radikv

Мнение от radikv » 08 юни 2017 00:24

Привет! Няма как да зная как точно се образува това количество въздух, мога само да предполагам. Със сигурност обаче не идва от дебелото черво. По принцип моето е спаднало и не си е много на мястото. Това също може да оказва влияние и когато лягам да затиска някъде червата. Но пък тогава нямаше да имам периоди на голямо подобрение. Не ми се вярва въздухът да се образува в стомаха. В дванадесетопръсника също е малко вероятно от там да се стартира процеса, защото това нямаше да става 7 или 8 часа след храна, което се е случвало? Храната за това време трябва да е преминала дванадесетопръсника и отдавна да е дори в дебелото черво, но вероятно тя не е там и по някаква причина започва процес на гниене. Това може да стане само ако има запушване някъде в тънките черва или близо до дебелото черво, където е апендикса. Според мен по някаква причина храната не навлиза правилно в дебело черво и е възможно да се образуват участъци с храна и такива без храна в самото дебело черво което също може да утежнява ситуацията. Някак въздух се връща и попада в стомаха заедно с храна която е необработена. И тогава вече наистина в стомаха могат да започнат процеси на гниене и самият стомах да стане генератор както и самият дванадесетопръстник. Предполагам и хранопровода защото въздухът не попада правилно в белите дробове при дишане и може да се отклони и да навлезе в стомаха. Всичко е само предположение! Когато това става много пъти лигавицата се нарушава също и хранопровода и дванадесетопръстника. Дори и да направя гастроскопия ще се види това което мога и сам да го позная. Ще се видят последствията и симтомите. Такава гастроскопия ми правиха преди години в пирогов, пих няколко седмици париет и уж имаше подобрения, спрях го и след кратко време седмица, две всичко пак започна да се показва. Пил съм какво ли не от тези лекарства за киселини, пил съм и антибиотици и резултатите са безнадеждни. Честно казано се чудя с кой акъл съм го правел и какво съм си въобразявал. Така гастроскопията е безсмислена, в най лошия случай би било рак и да го разбера все тая даже по-лошо, в най добрия разранена и възпалена лигавица. Да пия каша и на ренген, това също го правих някога резултат пак нула. Ами много ясно, то с тази каша и обикновена язва не се знае дали ще се види какво остава нещо скрито. Общо взето от този преглед има смисъл ако болката е изразена на конкретно място за да се огледа определен участък. Мен ме гледаха много време толкова че от апарата който непрекъснато ме докосваше ми призля и за малко да изгубя съзнание. На другата сутрин отново ме гледаха и общо взето нищо не стана. В пирогов също ме въртяха на някакъ апарат пак без резултат. Един доцент гледа снимките с кашата и ме засили да отида при друг доцент. Вторият погледна снимките и вика няма нищо страшно даже и изследвания не ми прави каза само че от самото начало не е трябвало да пия лекарства за киселини и това беше. Ходих и на по специален ехограф в частна клиника на който доста време ме гледаха. Лекаря наистина се постара, изписа ми разни лекарства, накрая ефект нула. В крайна сметка се оказва, че медицината е по безпомощна от една чаша чай, двадесет капки пчелен клей, от щипка канела. Същото се случи и с друг здравословен проблем с който се сблъсках преди години и след лекарствата които взех си докарах такива кризи че станах още по-зле. Отне ми години докато намеря изход. Проблемите със стомаха не могат да бъдат изследвани статично, те трябва да се изследват динамично! Не трябва да се използва каша и рентген по добър ефект би имало ако се вземат биологични семки да се обработят така че с ехограф да може да се следи тяхното движение. Да се вземат с храна която се знае че създава проблеми и след като се усети че има признаци на проблеми да се установи с ехографа както движението на семките през червата така и тяхното разпределение. Така ще може да се разбере какво всъщност се случва. Кашата лесно запълва червата и някой участъци които са проблемни могат да се изпълнят с нея което ще замаскира проблема освен това на рентгена не може да се стои дълго и не може да се следи динамиката във времето. Не знам защо не се приложи такъв подход със семки от домати или други плодове и зеленчуци на които семките не се разграждат лесно, но пък организъмът ги приема без проблеми и напълно е наясно че те са безопасни с което ги пропуска без да влияят на работата му. Самото разпределение на семките през червата би имало голяма информативна стойност за болестта и процесите, по-голяма от тази на кашата. Е поне така си мисля аз, може и да греша. Поради всичко това отдавна съм разбрал че смисъл от изследване няма и най-добре да се придържам към бабешките лечения и да се моля, пък каквото дойде.

zdr_try

Мнение от zdr_try » 14 юни 2017 18:53

Здравейте,

Прилагам линк към една книжка на англйиски. https://drive.google.com/file/d/0B5zxEO ... sp=sharing
Мисля си, че може да ни е полезна.

Потребителски аватар
RainyNah
Контакти:

Мнение от RainyNah » 15 юни 2017 01:26

Приятелю,
това което описваш като симптоми, без да ти пълня главата с вълнени парцали, води на 2 мисли, едната е забавено изпразване на стомаха, а другата е пилорна стеноза, двете са с много близка симптоматика на твоята. Шанса храна да се върне от тънките черва в стомаха е рядък така страшно ще повръщаш, че досега да си потърсил специализирана помощ, много преди да ти хрумне да търсиш диагнозата самичък... обратна перисталтика му казват.

Потребителски аватар
RainyNah
Контакти:

Мнение от RainyNah » 15 юни 2017 01:36

Лично аз съм твърдо ЗА гастроскопията, колоноскопията и бариевата каша и АБСОЛЮТНО ПРОТИВ всякакви семки, пръчки канела и хвърляне на боб по залез с диагностична цел, и останалите научнофантастични бръмбари, които ти лазят в главата. Да ме прощаваш, но пасажа, в който обясняваш как Бария ше покрие и замаскира проблемите ме разплака от смях... И за край ще ти призная, че с ехограф не може да се види нито една семка с стомаха или червата ти, за съжаление, може единствено да си видиш семките в бъбреците, черния дроб, далака и панкреаса... Кашата е контрастно вещество, което осветява всички гънки на стомаха. Радвам се, че не си медик хахахахах

eastman48

Мнение от eastman48 » 15 юни 2017 14:45

RainyNah тъпа си като манастирска джапанка

Отговори

Върни се в “Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур”