ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Рядкото заболяване се проявява веднага след раждането
Бактериите не получават шанс да развият резистентност
Какво е разумно да очакваме от тях?
Плевралният излив може да е причина за задух

гастро-езофагеален рефлукс?

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: админ, консултанти

fifka87

Re: гастро-езофагеален рефлукс?

Мнение от fifka87 » 20 мар 2017 18:33

Да, точно това имам предвид :) Мисля да го опитам, защото определено искам да спра Нексиума, а в момента това е невъзможно - 24 часа след приема на последната таблетка започват такива киселини, каквито не съм имала преди да започна да го приемам :shock:

Razdumnikov

Мнение от Razdumnikov » 24 мар 2017 12:29

Здравей, RainyNah,

Респект за всичко споделено. Както се досещаш, с праза няма да се получи. За зеления чай, бих пробвал, въпреки че стомахът ми не се справя с нормалния зелен чай, единствената стимулираща напитка, която понякога си позволявам е чай "мате". В него няма кофеин и е малко по-щадящ.
За всички групата: времето лекува;) С годините киселинността спада, така че дръжте фронта и се пазете от атрофичен гастрит, който е логичното следствие е зле отгледан ГЕРБ и бактериален гастрит.
Ще споделя още нещо. За онези, които са решили да третират хеликобактер с антибиотик, направете го заедно IPP и пробиотик. Не пийте дълго IPP самостоятелно, те преобразуват бактерията и я правят от пръчковидна и кълбовидна и почти резистентна.
За онези с жлъчен рефлукс и хеатална херния, препоръчвам приемът на IPP да бъде два пъти дневно, ако трябва по 20, защото през нощта киселините са най-неприятни.
Поздрави на всички в групата.
Р.

Потребителски аватар
batamata

Мнение от batamata » 27 мар 2017 11:46

fifka87 написа:
20 мар 2017 18:33
Да, точно това имам предвид :) Мисля да го опитам, защото определено искам да спра Нексиума, а в момента това е невъзможно - 24 часа след приема на последната таблетка започват такива киселини, каквито не съм имала преди да започна да го приемам :shock:
Може би не трябва отведнъж да го спираш. Опитай да намалиш дозата. На мен ми бяха изписали от 20мг. 2 пъти дневно, час преди ядене. Пих го/не помня колко време/ по тая схема, след това намалих по 1 таблетка на ден. Да чукна на дърво, за сега нямам проблем с киселините. В момента пия само чаша хладка вода след ставане от сън и съм оставила всякакви лекарства и добавки.

emil_0112

Мнение от emil_0112 » 27 мар 2017 20:26

Четейки това се сетих, че в тема:"Рефлукс езофагит" iva12 e написала:
За мен проблема изчезна преди 2 месеца . Решението е ХУМА .
Започнах да пия всяка сутрин хумена водичка .
Слагам 1 чаена лъжичка бяла хума в 500 мл. вода , престоява 24 часа ,сутрин на гладно изпивам водата /хумата е утаена на дъното и се изхвърля /.
Веднага си правя дозата за следващата сутрин . И така 2 месеца .
Сега мисля да поспра за известно време , но дори и да се окаже , че цял живот ще пия такава вода , това не ми пречи - даже вече ми е приятно да започвам деня си с огромна чаша вода /вкусът и е като на обикновена вода /.
Важно е лъжичката , с която отмервате хумата и чашата да не са метални -моите са порцеланови . Хумата , която ползвам е на Талодерма -бяла и много чиста /има я в аптеките /
В аптеките предлагат хума само за външна употреба и не знам, дали да пробвам.

lozenec

Мнение от lozenec » 29 мар 2017 19:55

И тази тиня съм пил. Ефект нула.

Потребителски аватар
RainyNah
Контакти:

Мнение от RainyNah » 04 апр 2017 19:57

Абстиненцията от Нексиума трае до 2-3 седмици, през които можеш да пиеш Гавискон и Редуфлукс. След месец става 1 година откакто ги спрях тия хапчета и живея пълноценно, не се лишавам от никаква добра храна, и нямам проблеми.

Потребителски аватар
RainyNah
Контакти:

Мнение от RainyNah » 04 апр 2017 19:59

Няколко месеца след като се спрат тия хапчета, сфинктера се затяга. Значи разберете едно, парадоксално е, но Нексиума отпуска сфинктера и го прави ленив.

fifka87

Мнение от fifka87 » 12 апр 2017 02:35

Дозата ми Нексиум винаги е била 20мг веднъж на ден. Като го спра след няма и 24 се започва. RainyNah, ужас, май наистина е така, защото аз си пиииииия Нексиум и се чудя защо напоследък рефлукса се засилва :shock: Явно ще трябва да пробвам с доста сериозна диета, след като спра противните хапчета и ще пробвам някой антиацид. Направо не ми се вярва тия дни колко ми е зле :shock: :shock: :shock:

max cavalera

Мнение от max cavalera » 12 апр 2017 15:38

Здравейте, от 1 година се мъча с герб 2-3 степен. В момента съм на фамултран от 20м.вече 2 месеца и мисля да изкарам още 1 м. по препоръка на доктора като потдържаща терапия след нексиума.....
От този форум разбрах че е по важно да накараме сфинктера да заработи отново.... :roll:
Дайте идей как да го направя това упражнение...диети,витамини,добавки???
Кажете и как точно се прави това упражнение с дишането за стягане на ДЕС че с преводача нищо не разбрах..и някакво семе спомагало работата на ДЕС..

RedRose20

Мнение от RedRose20 » 12 апр 2017 22:38

От кога ви чета само...Сега да кажа две приказки за мен.При мен симтомите са болка в областа на сърцето и гадене,няколко пъти ми се е случвало и да повърна.Гастроскопия не съм правила,ХП отрицателен.В мимента съм на Пробитор веднъж дневно преди вечеря,обаче от както го вземам през деня се появи ужасно горчив вкус.??Всички ли сте минали през гастроскопия,как са ви поставили диагнозите?Много ме е страх , търпи ли се без упойка?

RedRose20

Мнение от RedRose20 » 13 апр 2017 09:07

Изчезна ми поста?Както и да е.От известно време ,може би година ми се пявява рефлукс като няколко пъти съм стигала и до повръщане.Имам болка в сърдечната област и гадене.От няколко дни вземам по едно хапче Пробитор.Странно е че усещам рефлукса сякаш се е увеличил,просто я нама болката и гаденето,но се пяви горчив вкус .Гастроскопия не съм правила,ХП отрицателен с фекален тест.В търсене съм на правилно лечение и междувременно събирам кураж за гастроскопия.Този горчив вкус може ли да е от Пробитора?А скопията търпи ли се без упойка?

Потребителски аватар
RainyNah
Контакти:

Мнение от RainyNah » 16 апр 2017 23:24

Вземете добавките с Мелатонина и ги пийте по схема 40 дни. Аз се излекувах.

RedRose20

Мнение от RedRose20 » 17 апр 2017 09:54

При мен се случи след 90 дневната диета.Тя е на принципа на разделното хранене и имам чувството,че като започнах да се храня нормално се започна.Но то мина година от тогава.Пффф
Освен Raynah някой друг с мнение за схемата с Мелантонина?

Потребителски аватар
batamata

Мнение от batamata » 18 апр 2017 14:13

Имам разни ставни болежки и се наложи да пия разни хранителни добавки заради тях. Докараха ми киселини пак. :evil: За съжаление, повечето лекарства за ставите и костната система, докарват проблеми със стомаха, имайте го предвид.

Trayan

Мнение от Trayan » 26 апр 2017 22:11

Здравейте,

Има ли вероятност ГЕРБ да е причината да имам болки по краищата на ребрата?
От четири месеца имам такива болки и според няколко гастроентеролога и гастроскопия която диагностицира ЕРИТЕМО гастрит, се дължат на киселините. Пих 3 месеца Нексиум, спазвам диета, но не помага.
Редовно имам дразнене в гърлото предимно след хранене или когато съм гладен.
Някой друг имал ли е подобни болки при ребрата - в края към стомаха ?

Отговори

Върни се в “Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур”