ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Зачеването на момиче наистина е майсторлък
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс
Сдружение „Зачатие“ отново ще раздаде ваучери за подпомагане н...

гастро-езофагеален рефлукс?

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: админ, консултанти

JohnDoe2

Re: гастро-езофагеален рефлукс?

Мнение от JohnDoe2 » 30 сеп 2017 09:37

Здравейте,

Тук прочетох, че някой се беше похвалил от д-р Чурчев болница Доверие. Ходих при него. Ако преди е бил капацитет, сега ми създаде впечатление, че вече е уморен от живота. Хвърли един поглед на последните ми изследванията, но аз имах и много други от една година обикаляне по мъките. Тях не ги погледна, прекъсна ме по средата на обяснението на оплакванията. Само да уточня, че аз съм с оплаквания в дясното подребрие. Очаквах поне на ехограф да ме види, но явно вече си беше решил какво да ми изпише. С две думи претупа ме. Очаквах повече, но явно вече е трудно да се намери доктор, който да погледне логически върху проблема и да помисли. Той не ми показа да е такъв. Почувствах се като на конвейер. Работи на системата: „имаш такива резултати пиеш такива лекарства – айде довиждане“.

Малко негативен пост се получи, но искам да дам едно на ум на следващите, които ще ходят при него. Може да не му е било ден, но аз не мисля да ходя повече при него.

Поздрави,

bboy4

Мнение от bboy4 » 22 ное 2017 20:48

Здравейте
От днес и аз съм с тази проклета диагноза, установена след гастроскопия. Мъча се да си изясня причините и ще помоля лекари да отговорят на въпроса ми. Преди около 2 месеца имаше профилактични тестове на белодробната функция. Спирометрия ако не се лъжа. На площата, от някакви самозванци. Вдишваш дълбоко колкото можеш, после издишваш максимално бързо. Не успях от първия път и направих това 3-4 пъти, докато ми хареса резултата. Вечерта се появи болка, а след ден-два гъдел и трептене в долната част на хранопровода.
Та въпроса ми е, възможно ли е да съм предизвикал ГЕРБ при тези тестове или всичко е съвпадение. Имам и гастрит. Никога през живата си не съм имал проблем със стомах, кисилини и т.н.
Благодаря за отговорите

puls100

Мнение от puls100 » 26 ное 2017 12:23

Здравейте :)

Няма как да не дам следният полезен линк:
Как да разберем дали имаме повишена или ниска киселинност в стомаха

Давам линка, тък-като освен, че е изключително актуален и полезен за всички четящи тази тема, също така е възможно най-съдържателният и добре структуриран в бг нета :wink:

Gerryros

Мнение от Gerryros » 28 ное 2017 15:52

Здравейте. С ГЕРБ, повърхностен гастрит и ерозии на стомаха съм от 5 години.При мен всичко се породи от стрес, а и съм генетично обременена. Правила съм няколко курса с Нексиум и горе долу съм се чувствала добре докато го пия, за съжаление всичко се завръща след спирането му...Не го бях пила от миналата год. Месец септември...имала съм много тежки моменти...но твърдо бях решила да издържа. За съжаление от две седмици отново влязох в омагьосаният кръг...заради една кашлица , болки в гърлото и пресипнал глас...изплаших се ужасно, че е от Гербчето и отидох при проф. Григоров с надеждата за компетентно мнение ...нищо подобно...изписа ми Еманера 40 мг - сутрин и Квамател 40 мг. - Вечер. .Каза да ги пия така 1 месец след това един месец Еманера 20 мг....третия месец през два дни. ..после при нужда...можело и ДА забравя за проблема завинаги...ако пък ли не..
Да си пия лекарствата цял живот и да си живея пълноценно. Това ако е пълноценен живот.. :x Искам да кажа, че цяло лято смучех Необианацид..докато не започнах да имам проблеми с протриване на небцето😆, пих един месец Гастро комплекс...не решава проблема. .Пия чай от лайка и др.
Лошото е, че нищо не помогна.От две седмици спазвам лечението и рефлукса се засили. ..е вярно киселини нямам...но се чувствам зле...
Изчетох цялата тема и съм напълно съгласна за всичко с RainyNah.Реших да опитам програмата с мелатонина....моля някой ако е опитал да сподели дали има ефект и при него и ако може RainyNah да сподели как е До този момент.

Отговори

Върни се в “Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур”