ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Кръвен тест показва дали е преборен окончателно
Пийте чай от джинджифил
Формула дава резултата според пол, ръст, тегло и възраст

миризма на фекалии

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: админ, консултанти

nelina77

миризма на фекалии

Мнение от nelina77 » 04 авг 2013 18:24

здр. Имам огромен проблем който не мога да разреша . Ходих при двама гастроентеролози но за съжаление не ми помогнаха много. оплакванията ми са най вече подутия корем и остарата миризма на фекалии от ануса/спазвам изрядна хигиена/ и от устата също е подобна миризмата.Хората често ми го казват вадих сливици нищо не се промени пих предписано от лекар тинидазол и иберогаст не помогна направиха ми микробиология гъбички албиканс айде фунголон контролно изследване отрицателно да но миризмата не минава. получавам жълти изпражнения с остра миризма проблема е вътрешен но не ми помагат знам че самите фекалии не трябва да имат такава миризма на сероводород но при мен е така и даже и да съм се изходила пак съм така мириша и от устата също. не зная как да се лекувам и вече ми страда от това и нервната система моля за някаква насока и някой да каже къде може да е проблема

ankamar56

Re: миризма на фекалии

Мнение от ankamar56 » 08 авг 2013 14:17

На ваше място бих направила едно прочистване на организма.

nelina77

Мнение от nelina77 » 11 авг 2013 10:37

проблема е някакво възпаление си мисля даже и след очистително и да не ям дни наред пак е така да не говорим че газообразуването не спира може и да е на нервна почва въпроса е че проблеми не минава с лекарствата от лекарите

ankamar56

Мнение от ankamar56 » 11 авг 2013 22:45

Здравейте nelina77,
имах предвид прочистване с клизма и едноседмична диета на растителна основа /ако не сте вегетарианка/. Тъй като причините за такива оплаквания могат да са много :
http://galenia.bg/simptomi/nepriiatna-m ... 22914.html ,
можете да потърсите нова консултация с друг гастроентеролог, или
- другият вариант е да се приложи 10-дневен житен режим /ако сте чували/, който според моя опит действа много успокояващо на организма. Много просто се приготвя житото и се допълва с мед и орехи, също и ябълки по вкус. На 10-ия ден връщането към обичайния хранителен режим /захранването/ става чрез лека супа от сварени картофи. Ако се окаже, че житният режим е добър за организма, може да обмислите как да смените обичайния си режим, за да не провокирате проблемите, от които се оплаквате.

MILENA_77

Мнение от MILENA_77 » 12 авг 2013 08:54

Направете си гърлен секрет за гъбички и също изследване на фекалите пак за гъбички и паразити.

nelina77

Мнение от nelina77 » 12 авг 2013 09:19

да правила съм си изследвания наново за гъбички от червата но отрицателно е изследването продължава обаче да ми се подува стомаха що се отнася до прочистването наскоро имах операция на сливици и дълго време не съм се хранила и макар и да няма храна в червата газовете /като празен въздух/ си остават имала съм раздразнено дебело черво хубаво но то по-някакъв начин би следвало да се лекува в някаква степен аз не ям често месо почти винаги съм на салати вечер а през деня рядко се храня пия мента за малко ми успокоява стомаха но едва ли ми лекува червата може би и на нервна почва се подуват но се старая да намеря лек за да поутихват симптомите

ankamar56

Мнение от ankamar56 » 12 авг 2013 15:11

А изследвали ли сте се за дисбактериоза - нарушено съотношение на бактериите в червата, която обикновено се повлиява от пробиотици ?

MILENA_77

Мнение от MILENA_77 » 12 авг 2013 15:23

Да дискбактериоза и отделно Хелокобактер пилори и обърнете внимание на това раздразненео дебело черво, че аз си нося още последствията.

nelina77

Мнение от nelina77 » 13 авг 2013 14:58

благодаря и на двама ВИ за отговорите не зная как и къде да се изследвам за дисбактериоза
хеликобактер нямам язви уж нямам но имам подуване и гастрит евентуално
гъбички които уж излекувах според последните изследвания
по загадъчно ми е тази миризма хем от ануса хем от устата на развалено със сигурност има заболяване но явно не го третираме правилно
пробиотици често пия чай мента пия но имам и някакво непълно изхождане самите черва ли са ми по лениви не зная

nelina77

Мнение от nelina77 » 13 авг 2013 14:58

благодаря и на двама ВИ за отговорите не зная как и къде да се изследвам за дисбактериоза
хеликобактер нямам язви уж нямам но имам подуване и гастрит евентуално
гъбички които уж излекувах според последните изследвания
по загадъчно ми е тази миризма хем от ануса хем от устата на развалено със сигурност има заболяване но явно не го третираме правилно
пробиотици често пия чай мента пия но имам и някакво непълно изхождане самите черва ли са ми по лениви не зная

MILENA_77

Мнение от MILENA_77 » 13 авг 2013 15:14

Само в София се прави на мен сега септември ми предстои:)

ankamar56

Мнение от ankamar56 » 14 авг 2013 10:19

Здравейте,
ако целта е да разберете причината за оплакванията - трябва да продължите да търсите консултации с гастроентеролог, който да ви изследва за възможните причини. Ако целта е само да се отървете от неприятните оплаквания - търсете билкови средства. Има добри лечители с билки. Също така бих препоръчала да вземете алое вера гел за пиене и пробиотик, който съдържа бифидо и лактобактериите. Всъщност това е първото, което бих опитала, ако съм поставена пред такъв проблем. Пожелавам ви скорошно справяне !

MILENA_77

Мнение от MILENA_77 » 14 авг 2013 12:57

За хеликобектера може да изследвате където и да е в лаборатория чрез кръвен тест а за дискбактериозата е в София.Може пък нещо от операцията на сливиците да е все пак е рана там и ако има гной затова така да мирише.

nelina77

Мнение от nelina77 » 16 авг 2013 09:41

Правила съм изследване за хеликобактер и е отрицателно подуването намалява пия чай от мента малко успокоява наистина на двама гастроентеролози съм ходила и на двамата заключението е раздразнено дебело черво заради тези миризми на яйца бях почнала да се мия и отвътре със сапун че си навлякох раздразнение и сърбежи. проблема явно е в изпражненията и подуването защото са с остра миризма сероводород. И донякъде може и да са уцелили докторите проблема защото имам чувството че не стомаха а направо отдолу ми се подува червото често имама непълно изхождане правила съм многократно прочистване билкови отвари всекидневно консумирах плодове домати краставици без хляб и месо но това си остава но щом и дъхът мирише на развалено си е от червата си мисля. нямам киселини и болки ходене на кръв и такива неща просто мириша на развалено

MILENA_77

Мнение от MILENA_77 » 16 авг 2013 10:33

А правени ли са изследвания за паразити и бактерии (носи се фекално изследване в лаборатория)ЩОМ СА ЧЕРВАТА ЯВНО ИМА НЯКАКВА БАКТЕРИАЛНА ИНФЕКЦИЯ.

Отговори

Върни се в “Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур”