ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Биотинът е част от витамините от група В (В7)
О, да, има разлика, убедете се сами
Пийте чай от джинджифил
Чупенето на ноктите през зимата има решение

алергия към глутен

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: админ, консултанти

larj

алергия към глутен

Мнение от larj » 04 юни 2012 09:41

Здравейте. На 33 години съм. Имам една положителна проба за алергия към глутен - втори клас, и една отрицателна. Двете проби са пуснати в различни лаборатории. Положителната проба е при кръв взета от пръста, а отрицателната - при взета венозна кръв. Моля, някой ако може да ми обясни кое е правилно и в крайна сметка, коя проба евентуално е обективната. Благодаря предварително!

д-р Цончев

Re: алергия към глутен

Мнение от д-р Цончев » 04 юни 2012 20:16

Ако нямате някакви оплаквания - вероятно втората проба е вярна. Кога е пускана?

larj

Мнение от larj » 05 юни 2012 10:56

Работата е там, че имам оплаквания и това наложи изследването. И двете са пуснати преди обед, положителната около час - два след хранене, отрицателната на гладно. Но през периода между двете проби - около 10 дни - не съм спазвала диета, приемам всякаква храна. От Бургас съм и доколкото разбрах от личният ми лекар /който е педиатър/, в града няма подходящ специалист гастроентеролог за консултация. Така и никой не ми обясни дали има някакво значение кога, как и къде да пусна пробите. Просто пуснах по една в двете лаборатории в града, които правят това изследване. Благодаря за бързия предишен отговор. Лек ден!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 05 юни 2012 16:33

Доколкото знам кръвното изследване търси антитела, така, че не би трябвало да се влияе от това дали е на гладно или не, както и от времето на деня - сутрин или вечер... Една от пробите според мен не е наред. В Бургас все трябва да има гастроентеролог, който да може да даде насока в случая. Ако има неясноти с диагнозата се предприемат други изследвания, като ендоскопия и хистология от чревна лигавица, но това е по-натам.

larj

Мнение от larj » 05 юни 2012 17:24

Благодаря Ви отново за отговора. Според мен също едната проба не е обективна, но не открих трета лаборатория тук, която да прави отделно изследване за глутен. Почти всички освен тези две правят смесени изследвания за определен брой храни. Тъй като манипулацията при вземането на пробите беше различна - едната с венозна кръв, а другата не - не знаех кое е правилното и на кое да се доверя. А в момента и да намеря гастронтеролог тук, явно е че ще се наложи трета проба, която ще трябва да пусна в друг град примерно, за да има категорично положителна или отрицателна проба. Благодаря отново за помощта и отделеното време. Успешна седмица!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 06 юни 2012 17:28

Благодаря, подобно и на вас!
Бургас е голям град, все трябва да има някъде гастроентеролог. Обикновено всяка голяма болница си има.

Hope99

Мнение от Hope99 » 09 авг 2017 11:59

Пиша тук, ако мога да бъда полезна на някого:
На нас ни поставиха погрешна диагноза за непоносимост към глутен и ни препоръчаха храносмилателни ензими Doctor's Best Gluten Rescue with Glutalytic, които не можахме да намерим никъде в България.
Купихме ги, а сега са ни свободни.
Ако могат да Ви свършат работа, пишете ми или ми се обадете, тел. 0888 401 009. Ето и линк за повече информация: http://www.drbvitamins.com/products/glu ... vG3Eb.dpbs

Отговори

Върни се в “Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур”