Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Не можем сами да се погъделичкаме
Зимните спортове имат своя особен чар
Броят им ще намалее от 71 на 23
Подпомагат сърдечносъдовото здраве

Спазъм на хранопровода

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: консултанти, админ

taniyo

Спазъм на хранопровода

Мнениеот taniyo » 03 юли 2011 16:08

Здравейте отново
За съжаление оплакванията ми продължават и са все по мъчителни.
Да обобщя от началото-При преглед при Унг-кандида албиканс в гърлото
При преглед при ендокринолог-здрава съм за щастие
При преглед при гастроентереолог -при Фгс-хроничен повърхностен гастрит и спазъм на гес.ехограф-прегъната жлъчка
При психиатър -депресия
При невролог- кифосколиоза /за който пих много нестероидни лекарства които съсипаха стомаха -поне аз така мисля/
Проблемите ми по точно почнаха през септември2009г след прекаран грип за който се наложи да пия антибиотици
А гастрита си го имам от 5 год и тогава с ерадикация на ХП и сопрал за един месец се оправих но след 2 месеца бях си пуснала отново изследване за ХП и беше положителен но тъй като нямах никакви оплаквания лекарката реши да не пия повече лекарства и така до преди две години.Почнах с едно постоянно оригване и трудно преглъщане и до този момент
Симптомите ми са трудно оригване и преглъщане.редуване на запек с разстройство.стягане в гърлото.болки вдясно в жлъчката-тъпи.Стягане на хранопровода долу на Дес все едно ми се повдига.Често задавяне с храна.Невъзможност да гълтам хапчета/и затова ги дъвча/което води до мисълта че е на нервна основа
Подуване.къркорене които за мен са малки проблеми защото е много мъчително постоянно да не можеш да преглъщаш и да се храниш нормално а оригването почва веднага след хранене и по рядко на гладно.Прекалено слюноотделяне която ме задавя
И в по предните постове писах но сега се опитвам максимално да обясня защото съм отчаяна а лекарите просто казват -примири се така ще е
А аз съм едва на 29г и искам нормален живот
Психиатъра вече става ми сменя 9 антидепресанта и също и бензиодезипани и отделно съм на психотерапия но ефект няма
Бях в психодиспансера един месец и като ме изписаха ми казаха че това е от храносмилателната система тъй като нищо не ми помага а и симптомите ми са постоянни
Посещавала съм и санаториуми като наречен но...
Гастроентереолога твърди че рефлукса който имам е от спазъма на хранопровода но за съжаление лекарствата които съм пила не ми помагат-контролок.нексиум.пробитор.улкопрол.
мотилиум.цинарикс.церукал.алмагел.дуспаталин и пробиотици
Сега съм на ланзул -квамател и за нервната система-опипрамол и ривотрил
Кръвните изследвания които ми препоръчахте за което съм Ви благодарна много ги направих и всичко е наред
Пожелах да ме приемат в болница но ми отказаха.
Знам че няма как да ми помогнете но аз просто търся и търся някакво решение и може би някоя малка причина за която им е убягнала на лекарите и това може да е моето спасение от този ад.Съжалявам за дългия пост и за всичко
Една година вярвах че е от психиката но сега си мисля че е от храносмилателната система и нещо пропускат но какво....
На всеки включил се даже и да каже че не може да ми помогне все пак аз БЛАГОДАРЯ предварително
И пожелавам на всички мноого здраве защото то е най ценното нещо в живота но за съжаление го осъзнаваме когато го загубим

Върни се в “Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур”