Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Точността му е 90%, но при тежките случаи
4 истини, които отварят врати
Стресът през бременността влияе на емоциите им
Каква е причината за нейната поява?
реклама

Спазъм на хранопровода

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: админ, консултанти

Спазъм на хранопровода

Мнениеот taniyo » 03 Юли 2011 16:08

Здравейте отново
За съжаление оплакванията ми продължават и са все по мъчителни.
Да обобщя от началото-При преглед при Унг-кандида албиканс в гърлото
При преглед при ендокринолог-здрава съм за щастие
При преглед при гастроентереолог -при Фгс-хроничен повърхностен гастрит и спазъм на гес.ехограф-прегъната жлъчка
При психиатър -депресия
При невролог- кифосколиоза /за който пих много нестероидни лекарства които съсипаха стомаха -поне аз така мисля/
Проблемите ми по точно почнаха през септември2009г след прекаран грип за който се наложи да пия антибиотици
А гастрита си го имам от 5 год и тогава с ерадикация на ХП и сопрал за един месец се оправих но след 2 месеца бях си пуснала отново изследване за ХП и беше положителен но тъй като нямах никакви оплаквания лекарката реши да не пия повече лекарства и така до преди две години.Почнах с едно постоянно оригване и трудно преглъщане и до този момент
Симптомите ми са трудно оригване и преглъщане.редуване на запек с разстройство.стягане в гърлото.болки вдясно в жлъчката-тъпи.Стягане на хранопровода долу на Дес все едно ми се повдига.Често задавяне с храна.Невъзможност да гълтам хапчета/и затова ги дъвча/което води до мисълта че е на нервна основа
Подуване.къркорене които за мен са малки проблеми защото е много мъчително постоянно да не можеш да преглъщаш и да се храниш нормално а оригването почва веднага след хранене и по рядко на гладно.Прекалено слюноотделяне която ме задавя
И в по предните постове писах но сега се опитвам максимално да обясня защото съм отчаяна а лекарите просто казват -примири се така ще е
А аз съм едва на 29г и искам нормален живот
Психиатъра вече става ми сменя 9 антидепресанта и също и бензиодезипани и отделно съм на психотерапия но ефект няма
Бях в психодиспансера един месец и като ме изписаха ми казаха че това е от храносмилателната система тъй като нищо не ми помага а и симптомите ми са постоянни
Посещавала съм и санаториуми като наречен но...
Гастроентереолога твърди че рефлукса който имам е от спазъма на хранопровода но за съжаление лекарствата които съм пила не ми помагат-контролок.нексиум.пробитор.улкопрол.
мотилиум.цинарикс.церукал.алмагел.дуспаталин и пробиотици
Сега съм на ланзул -квамател и за нервната система-опипрамол и ривотрил
Кръвните изследвания които ми препоръчахте за което съм Ви благодарна много ги направих и всичко е наред
Пожелах да ме приемат в болница но ми отказаха.
Знам че няма как да ми помогнете но аз просто търся и търся някакво решение и може би някоя малка причина за която им е убягнала на лекарите и това може да е моето спасение от този ад.Съжалявам за дългия пост и за всичко
Една година вярвах че е от психиката но сега си мисля че е от храносмилателната система и нещо пропускат но какво....
На всеки включил се даже и да каже че не може да ми помогне все пак аз БЛАГОДАРЯ предварително
И пожелавам на всички мноого здраве защото то е най ценното нещо в живота но за съжаление го осъзнаваме когато го загубим
taniyo

Назад към Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур