ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

Повишени чернодробни ензими.

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: админ, консултанти

д-р Цончев

Re: Повишени чернодробни ензими.

Мнение от д-р Цончев » 25 фев 2015 12:20

На гастроентеролог ще ходите ако оплакванията ви се засилят. Нормално е при едно такова прекарано заболяване периодично да има леки болки. Добре е по-дълго време да пазите диета.

pepia

Мнение от pepia » 26 фев 2015 12:46

Благодаря ви много др Цончев за отговора но ако може пак да ви попитам днес вече 100 дни след кризата ггт,аф,билиробини,асат,алат,СРП,амилаза,лираза в норма хемоглобин,еритроцити хематокрит под норма а мснс леко завишен 373 при норма 310- 350 има ли място за притеснение според вас и трябва ли дапосетя лекар и какъв да бъде благодаря ви още веднъж

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 26 фев 2015 13:03

Колко са хемоглобина и еритроцитите?

pepia

Мнение от pepia » 28 фев 2015 11:29

хемоглобин 128 при стойности 140-180 и еритроцити 3.72 при стойности 4.6- 6.2 много ви благодаря

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 01 мар 2015 10:45

Не са толкова ниски, няма проблем от там...

pepia

Мнение от pepia » 01 мар 2015 12:33

много ви благодаря за бързия отговор изпитвам страх да посетя доктор за да не чуя отново страшна диагноза благодара ви че ви има да сте жив и здрав дълги години и да ни помагате

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 04 мар 2015 15:15

Моля! Успех и на вас!

pepia

Мнение от pepia » 26 мар 2015 09:36

здравейте др.Цончев моля да ми отговорите защо имам покачване на ггт м.февруари 44 м.март 80 стойности на лаборатория 32 асат алат в норма аф от 194 на 230 но и тя в норма при граница 290 може ли да е било от храна в деня преди изследването изядох на обяд 2 пържени яйца а вечерта зелена салата просто не съобразихалкохол не близвамтрябва ли да потърся лекарска помощ или да изчакам и да повторя изследването благодаря ви предварително

Deco15

Мнение от Deco15 » 25 апр 2015 10:23

Здравейте,
Имам много тежко акне поради, което ходих на дерматолог.Не ми помогнаха никакви мазила и трябваше да почна лечение с Роакутан.Преди да започна да ги приема трябваше да ми правят кръвни тестове, защото се повишавали чернодробните.Преди да започна да ги приема АСАТ АЛАТ Билирубин общ и директен бяха в нормални стойности.Минаха се два месеса от както ги пия и преди една седмиса си направих пак изследвания и общия билирубин скочи на 21, а преди да започна да ги пия си беше 8....директния ми е 4, а асат 15 и алат 8..Глюкозата ми е 4..Въпроса ми е, ако ги спра за колко време може да ми се изчисти организма, защото тия хапчета много ми помагат.. И се притеснявам трябва ли да ги спра или да ги продължа?На 16 съм

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 28 апр 2015 18:44

Билирубина е на горна граница, за момента не виждам проблем.

Deco15

Мнение от Deco15 » 06 май 2015 18:27

След колко време пак да си направя кръвни изследвания и ако се повишават още какво трябва да направя по специално?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 12 май 2015 16:31

Ако няма някакво видимо пожълтяване на урината - след месец можете да повторите изследването.

irena ivanova

Мнение от irena ivanova » 17 май 2015 19:30

здравейте д-р Цончев отново.Пиша Ви отново с молба за съвет.Моите проблеми край нямат,незнам какво става вече.След претърпени три операции за три месеца,махане на жлъчка,апандисит и херния вляво и херния вдясно сега съм с нов проблем и много притеснена.Преди операцията от жлъчка имах завишени асат 160 алат 170 и ггп 92,имах и чувство на парене и сърбеж по тялото,след като се махна жлъчката,която беше с доста пясък,се предположи че е било от нея.Пила съм и 10 г противозачатъчни,което е възможно да е вдигнало ензимите.След операцията паднаха постепенно на асат 33 алат 60 ггп 50 и продължават да падат без лекарства,само с спазване на диета,също така имам омазняване,стеатоза на черния дроб,виждаща се на ехограф.Свалих 12 кг и съм 70/172 на 30 г.При операцията направих изследвания за хепатит Б и Ц и бяха отрицателни,също така и ANA и AMA митохондриални антитела за билиарна цироза,които също бяха отрицателни.Алкалната фосфатаза е в нормите,креатин,албумин също.Само билирубина беше 41 общ и5.8 директен преди операцията преди три месеца ,преди месец беше 32 общ и 3.9 директен.никой нищо неказа затова.Чувствах се добре до преди седмица,когато след настинка пих два три дена по два нимезила и биопарокс,и една седмица тилкотил за болки в кръста.започнах да усещам същото парене около главата,раменете гърба,спрях всички лекарства,но се появи зачервяване около ануса и парене,според личната лекарка взех фунголон 150 мг за гьбички,но паренето и зачервяването останаха.При ходене до тоалетна забелязах малко крьв на алени червени капки.не ме боли стомах.Утре ще отида да пусна всички възножни чернодробни,урина,ПКК биохимия.Въпросите са ми два.Може ли това парене от два три дена да е свързано с някакво запушване на жлъчни пътища ,въпреки че нямам жлъчка,и възможно ли е все пак да имам билиарна цироза въпреки отрицателните антитела,биопсия сметнахме че засега няма да се прави,че много ми се събра?Вчера бях и на ехограф,всичко изглежда нормално,спазвам и диета за дроба.И възможно ли е това парене по кожата да е вследствие на многото лекарства,упоики и всичко да се е натрупало като алергия,а за паренето около ануса взех крем тридерм но нещо не помага.Благодаря ви от сърце за помощта.и трябва ли да ходя на още някакъв лекар.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 17 май 2015 20:53

Ако имаше билиарна цироза все щеше да се види до сега, така че не мисля че има притеснение в такава насока. Вижте пак билирубините. Това парене по кожата може да е в резу2лтат на съвсем други причини, не е специфичен белег...

irena ivanova

Мнение от irena ivanova » 18 май 2015 15:28

Благодаря Ви докторе,като излезат резултатите ще пиша,но паренето по раменете,врата и гърба,все още го има.усещането е все едно съм изгоряла на слънце,най-много някаква алергия да е незнам.

Отговори

Върни се в “Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур”