ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Не всички последствия се усещат на момента!
За мъжете, които искат да станат бащи на здрави деца
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

Повишени чернодробни ензими.

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: админ, консултанти

д-р Цончев

Re: Повишени чернодробни ензими.

Мнение от д-р Цончев » 29 яну 2015 14:47

Поне 2-3 седмици е добре да минат за да има смисъл от нови изследвания. Гастроентеролог гледал ли ви е?

славея

Мнение от славея » 29 яну 2015 16:58

Да минавала съм на преглед при двама специалисти.Дано резултатите след 20 - 25 дни са по добри , в противен случай ще трябва да си направя по подробни изследвания и консулт в някоя по голяма болница.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 31 яну 2015 18:49

А всъщност има ли яснота защо са повишени тези ензими?

славея

Мнение от славея » 01 фев 2015 09:24

Здравейте,Ехографските изследвания на черния дроб показаха , че имам неувеличен черен дроб и лека стеатоза и при увеличения холестерол 7.79 лекарят предположи , че завишените ензими са от стеатозата.За повишения холестерол не вземам станини .Лекарят отложи евентуалното им предписване за следващото изследване на ензимите . а и защото заедно с повишените ензими на черния дроб ми откриха и понижена функция на щитовидната жлеза / в момента след прием на L- тироксин, от 1 месеца показателите ми са в норма/.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 01 фев 2015 21:23

Възможно е да е от стеатозата...

mimi_76

Мнение от mimi_76 » 03 фев 2015 10:46

Здравейте, мъжът ми е диагностициран с болест на Крон от 2004г. В края на миналата 2014 г. му установиха Хепатит С - кръвни изследвания и биопсия. Лекарите бяха категорични, че заради Крон е немислимо да му се приложи интерфероново лечение и го обнадеждиха, че в началото на 2015г. ще се отпусне за България безплатно лечение с новият медикамент Харвони. Наскоро му съобщиха, че няма да има такова лечение. Нещо ще ни посъветвате ли? Отчаяни сме.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 04 фев 2015 17:13

Този въпрос го коментирах някъде по-горе по форума...

маргита

Мнение от маргита » 16 фев 2015 16:54

Д-р Цончев, имам малко странен въпрос към Вас. Случайно да сте чувал за едни прахчета, които се взимат на място от едно село близо до Перник. Мисля, че хората, които ги предлагат бяха баща и син, като бащата е човекът, който ги забърква и знае рецептата, а синът е по логистиката, ако мога така да се изразя. Рецептата се пази в тайна. Баща ми ги пи няколко пъти през годините, един курс е 14 дена, а профилактично може да се приемат 7. След това ензимите наистина му се нормализираха. Възможно ли е наистина да са толкова лечебни или ефектът идва от това, че по време на приема не се консумира алкохол?
Благодаря предварително!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 фев 2015 18:49

За пръв път чувам за подобни прахчета...

маргита

Мнение от маргита » 18 фев 2015 18:24

Да. Благодаря Ви все пак!

маргита

Мнение от маргита » 18 фев 2015 18:35

А принципно възможно ли е завишени (доста, но не помня показателите) черодробни ензими да влязат в норма от 2 седмици въздържание от алкохол?

пс. Съжалявам за новия пост, но не намерих бутон за редакция.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 19 фев 2015 11:30

Възможно е.

pepia

Мнение от pepia » 21 фев 2015 11:50

здравейте др цончев края на м ноември бях приета в болница със силни болки в корема след направени кръвни изследвания ми поставиха диагноза остър панкреатит асат алат почти в норма амилаза 760 липаза 1900 поне така пише в епикризата живея вмалък град на 360 км от софия здравеопазването в града е по зле от ветиринарна клиника след 6 дни на системи и глад ми направиха скенер само дето не умрях като чух резултата никротичен панкреатит веднага ми беше препоръчана операция но отказах и ме изписаха същия ден бях софия а на другия в пирогов при преглед на ехограф нова диагноза излив на панкреаса и белия дроб на диска от скенера не се виждала никроза анибиотик венозно 10 дни левофлоксацин креон пробиотици болка имах само вляво отсрани в корема казаха ми че е от излива с времето отшумя като кръвните показатели на панкреаса са в нори още от изписването ми града ми и вече са под норма амилаза 15 липаза 25 но аф е 320 и не е паднала първо ми казаха че отжлъчката съм получила възпалението защото имам камани след 1 месец няма камъни има шлаки пак лекарства урзофалк и нексиум имам и обратен рефлукс на преглед само в пирогов другаде не са ме гледали въпроса ми е нормално ли е да имам болки около пъпа и в дясно под ребрата но по към стомаха притеснявам се за панкреаса дали е много увреден и ще се върна ли към нормален начен живот сега съм ощев болнични и на диета но вече не много тежка на 40 години съм не пуша пила съ преди кризата слаби питиета разредени с вода или лед никога чист и твърд олкохол отслабнах 14 кг и ако проблема ноистина е бил от жлъчката може ли пак да се повтори благодаря ви предварително

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 22 фев 2015 15:18

Моля, поставете конкретен въпрос.

По отношение на това дали може да се повтори - може.

pepia

Мнение от pepia » 23 фев 2015 13:57

благодаря ви доктор Цончев за отговора но как да се предпазя от нови кризи а въпроса ми е защо продължават болките около пъпа и в дясно под ребрата и според вас увреден ли е много панкреаса и повишените ензими на аф които не падат каква диета да пазя за панкреаса и колко време въпросите станаха много за което моля да ме извините и според вас трябва ли да пак да ходя на гастроентеролог благодаря ви

Отговори

Върни се в “Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур”