ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
България е от малкото страни, където билката вирее свободно

Пилорна стеноза

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: админ, консултанти

anna-matiya

Пилорна стеноза

Мнение от anna-matiya » 05 мар 2011 20:17

Здравейте, жена на 35 години съм и скоро ми откриха язва на дванадесетопръстника и стеснение на пилора след ренген с контрастна темност. После ми направиха Фиброскопско изследване и пише следното:
Хранопровод - БО.
Стомах - елегиран, със широки, разлати лигавични гънки изчезващи при инсуфлиране на въздух. Оскъдно количество на мътноват стомашен сок. Мукоза - бледовата, оточна със зърниста структура.
Пилор - с правилна форма, с 2 хоризонтални лигавични гънки в горния полюс,пропускащ апарата.
Булбус дуодени - с изгладени контури, умерени възпалителни промени.
Дуоденум - БО.

Може ли да ми кажете според по-горе написаното колко ми е стеснен пилора? Колко е нормалната големина на отвора на пилора? Диагнозата е пилорна стеноза. Нямам гадене с повръщане, но имам болки около пъпа и гръдната кост.
Ако има и други с такава диагноза ще бъда благодарна ако ми пишат как се развива тази болест.
Благодаря на всички отзовали се.

stambe

Re: Пилорна стеноза

Мнение от stambe » 05 мар 2011 23:55

от написанато от гастроскопията не изглежда да имате пилорна стеноза.освен това нямате повръщане което е много често срещано при нея.ако диагнозата е от документи не я гледайте а питайте лекаря.

anna-matiya

Мнение от anna-matiya » 22 мар 2011 09:40

Аз ходих на лекар и ми каза, че имам стеснение на Пилора. Изписа ми Нексиум и други лекарства. За това питам, ако някой друг има стеснение на Пилора да ми отговори как се справя с болката, при какво стеснение се прави операция и как може да се лекува с медикаменти за преустановяване на стеснението на Пилора?
Благодаря на всички които ми отговарят.

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 23 мар 2011 21:24

Здравейте,
пилорната стеноза най-често е резултат на язва. Представлява стеснение на изхода на стомаха, вследствие на което той се уголемява и функцията му се нарушава. Оперира се тогава, когато пациентите решат че са готови на оперативно лечение. Иначе медикаменти, които да я премахнт няма.
Доц. Теодор Атанасов, ДМ, FACS
Болница "Софиямед"
http://www.teodoratanassov.com

nikim2

Мнение от nikim2 » 27 юни 2015 12:25

doktore operiran sam predi 1 mesec pilorna stenoza i qzva, mesec sled oper. zapochnaha bolki v stomaha, postoqnno karkorene 24 chasa samo v stomaha ne e v tankite ili debeloto chervo, karkorene i bolka postoqnna, zabelqzah che ne hodq i do toaletna ot sedmica makar che se hranq kakto obiknovenno s pureta samnqvam se ot novo stesnqvane na pilora, kakvi mogat da sa prichinite? ms predvaritelno

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 27 юни 2015 18:48

Моля, пишете на кирилица!!

aboman

Мнение от aboman » 25 авг 2017 14:18

Здравейте,
След мъчителни няколко месеца на болки и повръщане, ми откриха две язви на дванадесетопръстника и стеноза на пилора(пилора е напълно непроходим за ендоскопа) със задържане на стомашно съдържимо. В следствие на това ми се е увеличил стомаха двойно. С медикаментозно лечение (тройна терапия) за 6 седмици излекувах (хеликобактер пилори)язвите, но стенозата и провисналия стомах останаха. Предложиха ми операция - но все още не съм готов за нея. Алтернативата в момента е да пробваме с балон дилататор за разширение на пилора. Имам няколо въпроса.
Каква е успеваемостта на балон дилататор, при моя случай?
При неуспешен опит, може ли да се опита отново с балон дилататор - втори опит?
Стомаха сам ли ще се намали ако пилора има проходимост - мога ли да му въздействам с упражнения или нещо друго?
Сложна ли е операцията и какви усложнения са много вероятни да настъпят?
Благодаря Ви предварително!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 29 авг 2017 20:15

Зависи кой я прави операцията, няма как да се отговори на такъв въпрос

Отговори

Върни се в “Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур”