ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Струва ли си да им се доверим?
- позволяват развитието на вредни бактерии
И от какво имат нужда бъдещите родилки?
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

Candida albicans в червата

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: админ, консултанти

xtor81

Re: Candida albicans в червата

Мнение от xtor81 » 20 фев 2011 20:30

Aми правил съм си иригоскопия,иригография,тънкочревен пасаж,колоноскопия - които не показаха някакви отклонения от нормите.Единствено при изследване на изпражнения ми излезе наличие на гъбички над нормата,явно ще трябва да се пробва по силен противогъбичен препарат при мен.

Sweety_Baby

Мнение от Sweety_Baby » 20 фев 2011 20:58

Ами да,да ти кажа аз дълго време се мотах сигурно 2 месеца,през които не можах да си намеря диагнозата и ми беше мн зле...щото имах постоянна диария и не можех да си намеря диагнозата и аз си правих изследвания и нищо не ми показаха,и реших сама отидох и си пуснах тия изследвания и ми излязоха тия гъбички,а ако не се изследват лекарите доста често бъркат диагнозата с някоя друга,така че според мене твоите оплаквания са причинени именно от тези патогенни гъби,които са ужасни наиситна.....битката е тежка :) трябва мн постоянство,няма как..консултирай се със специалист и му кажи да ти изпише по-силно противогъбично лекарство,което да може драстично да ги убие щото те постоянно се размножават,мн е трудно да се махнат от раз,но поне да понамалеят така малко :) ако имаш др въпроси насреща съм, ще се радвам да помогна с квото мога :)

lusy2012

Сода бикарбонат и кандида

Мнение от lusy2012 » 22 апр 2013 08:56

Здравейте!
Аз също съм в отбора за битка с Кандида, водих я години наред с променлив успех, докато не открих, че тя не може да бъде победена в един замърсен и подкиселен организъм. Колкото и препарати и антибиотици да изпиеш, тя се връща след няколко месец.

Панацеята се оказа.... сода бикарбонат, изчистване на червата и промяна в храненето от киселинно към алкално. Вижте тази статия, тук пише за содата и приложението й: http://mikroferma.com/forum/index.php?topic=1431.0

wayne

Мнение от wayne » 18 фев 2014 11:51

И аз се боря ама нещо нищо не се получава. Все се връщам в изходна позиция. Изпих много хапчета но явно без особен ефект.

drozd

Мнение от drozd » 06 фев 2015 12:57

В отбора съм от 6 месеца след прием на 3 антибиотика.
В началото ме болеше много корема и изхождането беше ту много твърдо , ту кашкаво. Пари на дупето.
Езикът ми е обложен с бял налеп.
Но най-голямата беда е ,че тез гъби ми действат на психиката и ме подтискат адски много.
Пиех от самотто начало пробиотици и те премахнаха болката , но в тоалетната не повлияха.
Понякога се изчиства езика , в тоалетната се нормализират нещата , но за 2-3 дена , после пак. Пробвал съм повечето природни илачи, диети , хомеопатия , соди , кокосово масло не виждам голям ефект от тях , може и да не съм бил достатъчно настоятелен.
Хапове не съм пил и към момента и немисля да пия.

Четох някъде ,че момиче с вагинална кандида и изчезнала кандидата след запой с водка.
Та тази Нова година и аз изпих 1 бутилка водка и на сутринта о чудо - няма налеп на езика , в тоалетната съм перфектен - мн се зарадвах. За жалост пак за 2-3 дни , после в изходно положения. Предната седмица пак пих 3-4 водки - ефекта беше подобен , но малко по-слаб. Но пък си джубуря устата с сода след абсолютно всичко което сложа в нея и не се облага , но си личи че само чакат гадините да се отпусна и да ми превземат езика.
Та мисля да минавам на водка терапия + симбиотици.
Другите алкохоли не действат добре - по скоро няма промяна или има леко влошаване.

Мисля и за причистване на стомашно чревния тракт по шанка прашлана или нещо от сорта беше , йога техника, но малко ме е страх дали няма да влоши нещата. Пия по 3-4 литра вода на ден , пикая по 10 пъти и така. Мисля ,че трябва изчистване на организма , токсини

PomPon

Мнение от PomPon » 27 мар 2015 00:29

Кандида...голяма напаст. Мен също ме мъчи от много време. Мога да допълня, че към изследването за гъби обаче при мен беше пусната и антибиограма или нещо подобно, за да се види към какво са чувствителни и към какво - резистентни. Може би в някои случаи това би било полезно. Схемата, по която бях лекувана аз, беше лекарство (в моя случай Нистатин) за 10 дена, след което упорито за няколко месеца приемане на различни видове пробиотици (редуват се 4-5 вида). При мен няма дълготраен ефект, тъй като поради други проблеми ми се налага да пия антибиотици...и изобщо има други фактори, които пречат. Но като цяло схемата ми звучи разумна. Въпреки че лекарката казва, че наистина се лекуват много трудно и продължително. Най-малкото можете да пробвате да проверите дали наистина изписаното лекарство върши работа при конкретната гъбичка, която ви е нападнала...

Bittersweet

Мнение от Bittersweet » 19 апр 2015 23:13

За да се появи кандида, трябва да има причина. Не може да се премахне, ако не се премахне причината. Всъщност тя предпазва организма от причината, но когато се увеличи, пречи на самия организъм. Алкалната среда също е важна, както вече се е споменало, но постигането й със сода не е най- уместният вариант.

drozd

Мнение от drozd » 18 ное 2015 17:56

Да пиша пак до къде стигнах- от това което съм пробвал при мен работи хумата и клизмите.Ама хумата ме сдоби с хемороиди :lol: - хубаво е че като я спра изчезват. От другите илачи дето ги пише в нета - файда йок. А най-добре действа като ида в чужбина - там за 1 ден се изчиствам - незнам - от въздуха ли , от стреса ли , но е факт.
Относно содата и храната -инфото за Кандида в нета е огромно и абсолютно противоречиво.
Моята истина е че кандида се развива в алкална среда, а не в кисела , и по-точно от липсата на кисела среда , каквато пробиотиците (млечно кисели бактерии) правят. Кат измрат те средата става алкална и кандида избоява. Пил съм сода преди и тя винаги влошаваше нещата. А някои кисели сладка ми изчистват езика(нищо друго не го изчиства). Това ми говори че стомаха ми е алкален и стомашната киселина слаба (което се получава от антибиотици) , оттам проблем в храносмилане , изпражнения , кандиди и т.н. Зеленчуците и плодовете си изкарвам както съм ги вкарал. А като ям хлаб , месо , изобщо нормалната храна която си ям, работата бива.
Мисля че имам дголям напредък , но не съм напълно излекуван. Важното е че си ям , пия , чувствам се физически и емоционално добре. Напрежение в корема вече няма и нервни пристъпи също. Мисля че тез гъби се държат при всеки различно , в зависимост от това какво ги е провокирал и подходът трябва да е различен.
успех

atsp

Мнение от atsp » 05 юли 2017 16:49

Към терапията ЗРХТ / Болест на Крон и Улцерозен колит/ вече успешно са тествани препарати срещу Кандида.

puls100

Мнение от puls100 » 05 юли 2017 16:54

А нещо срещу сифилис случайно?

зхрт срещу кокоши трън помага ли? Тествахте ли го вече върху кокошки или още сте на патици :mrgreen:

Отговори

Върни се в “Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур”