Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Изборът на продукти е много важен
Той ще се проведе на 11 октомври тази есен
Или как да я възстановим от уврежданията през лятото
реклама

Candida albicans в червата

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: админ, консултанти

Candida albicans в червата

Мнениеот Sweety_Baby » 02 Фев 2011 16:04

Здравейте на всички,които са се сблъсквали с подобен проблем и не са знаели точното му решение. Като цяло молбата ми е по-скоро от някои лекар с опит,който д ами помогне,защото ми втръсна от некадърни псевдо специалисти.Извинявам се за израза,но наиситна има хора,които не знаят смисъла на думата медицина. Моят проблем започна от преди 2 месеца,имах ужасна диария,куркане,пукане в червата,газове,т.н. метеоризъм,след като една седмица не си обърнах внимание и си ходех с подутия корем и болката реших че така не може и посетих специалист от русе.Този човек ме съсипа за 1 месец.След като му разказах за симптомите,той реши че страдам от Синдрома на дразнимото черво и ми каза,че ще си остана така завинаги,исписа ми дуспаталин и еспумизан като ми каза,че тия неща ще отминат от самосебе си.Лекувах се и две седмици нямаше подобрение,почнах да слабея...прави ми ректоскопия,кръвна картина,нищо ми нямало,не виждал причина.Започнах да се лекувам сама,четох в интернет из форумите и реших,че имам бактерии в червата.Казах на лекаря за моите опасения,той каза,че няма смисъл да се изследвам защото в червата винаги има патогени,които не се лекували.Аз въпреки всичко сама отидох и си пуснах фецес,оказа се че имам Кандида.Отидох при др специалист той ми предписа 2-седмичен курс с Орунгал,от който се повлиях.Диарията спря.изхожданията са между 1,2 или най-много 3 в редки случаи....остана тъпа болка малко в стомаха,куркане и газове,спазвам строга диета за кандидата и отслабнах доста.Сега си пуснах повторно изследване на фецес само че реших да включа и урината да видим какво може да се е повлияло от там. Въпросът ми към някой ,който е имал подобен проблем с кандида или доктор-специалист,който може да ми каже,колко време отнема на организма за да влезе в нормалния си ритъм,да се нормализира чревната флора и да се урегулират изхожданията както си е свикнал човек отпреди,което за мене нормално беше сутрин и вечер....Благодаря предварително,ако някой прояви интерес......
Sweety_Baby

Re: Candida albicans в червата

Мнениеот cveteto70 » 02 Фев 2011 19:57

а гастроскопия правена ли е .
cveteto70

Мнениеот Sweety_Baby » 02 Фев 2011 20:54

ne,az si imam gastrit po princip ot mnogo godini
Sweety_Baby

Мнениеот Forever » 03 Фев 2011 00:04

направете си изследванията и пак пишете
Forever

Мнениеот cveteto70 » 03 Фев 2011 13:17

добре е да го направите.може и с бариева каша.
cveteto70

Мнениеот Sweety_Baby » 03 Фев 2011 13:41

Еми нз,за кво ми е да си правя тая гастроскопия?Тя е за стомаха,не мисля че проблема ми е там...
Sweety_Baby

Мнениеот cveteto70 » 04 Фев 2011 12:43

извинявайте но доколкото прочетох това което сте писали имате проблем с стомаха който се изразява в подуване -куркане на червата.това показва че имате стомашни проблеми.затова ви посъветвах да ви се направи по подробен преглед.но след като вие смятате че нямате нужда това си е ваше желание.
cveteto70

Мнениеот Sweety_Baby » 04 Фев 2011 16:11

Е не благодаря за съвета все пак,но според мене проблема е в корема,не в стомаха,там се случват процесите...Но не го изключвам като вариант да го направя тва изследване
Sweety_Baby

Мнениеот Sweety_Baby » 07 Фев 2011 15:50

Така..изследванията пак са положителни.....отново имам от тези досадни гъби в червата,единственото добро е,че не са в големи количества...чак нз с кво да продължавам да ги трепя...
Sweety_Baby

Мнениеот cveteto70 » 07 Фев 2011 17:45

там където правихте изследванията не ви ли предложиха някакво лечение.
cveteto70

Мнениеот Sweety_Baby » 07 Фев 2011 22:45

ами аз днес бях на доктор пак,гъбичките не са в голямо количество,почвам пробиотици да пия за да се регулират нещата
Sweety_Baby

Мнениеот ivko69 » 08 Фев 2011 17:49

здравей, преди малко те поканих за приятел, тъй като имам същите проблеми като теб от година и половина. бих искал да разховаряме и да споделим опита си в тази насока. моля те, остави ми някакъв е-меил на които да ти пиша. поздрави!
ivko69

Мнениеот Sweety_Baby » 08 Фев 2011 20:05

здрасти!...ами мн странно щото нищо не ми излезе на профила....даи си скайпа направо..комуникацията става по-лесно там..повярвай..моят е stelitka89
Sweety_Baby

Мнениеот xtor81 » 19 Фев 2011 13:58

Здравей,страдам от същите неща които си описала ,от години.Правил съм си една камара изследвания ,изпил съм оше толкова лекарства,при последните ми изследвания разбрах че може би проблемът се дължи на Candida Albicans в количество 10*6 ,което означавало доста.Изписаха ми Фунголон ,разбрах също ,че Кандидата е доста упорито заболяване което се лекува трудно.Така де, през първите 4-5 месеца от приема на Фунголона се чувствах изключително добре,изчезнаха болките в корема ,диарията ,но към 6-ят месец пак се появиха.На моменти състоянието ми се подобрява ,на моменти се влошава и вече незнам какви мерки да взема.Но съм отворен за всякакви пердложения за лечение ,само да се оттърва от тези проблеми.
xtor81

Мнениеот Sweety_Baby » 19 Фев 2011 14:06

здрасти! Фунголона е слаб,аз пих орунгал,аз не можах да разбера мойте гъби в коя степен бяха понеже лабораторията където си ги правех нямаше такава система,но според мене също бяха доста...аз и сега и сега си имам болки в корема,той винаги си е подут,но не беше така както преди и аз мечтая единствено да се оттърва от гадната гъба,която ме изяжда направо....мн е трудно наистина,аз сега се опитвам само тялото ми да се справи с гадината,пия пробиотици аз вкарване на полезни бактерии вътре...ти какво лечение правиш и за какво си се изследвал ?
Sweety_Baby

Следваща

Назад към Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур