Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Тя поглъща всички отрови във въздуха
Грипът поваля изведнъж и налага навременна грижа
Те могат да доведат до натрупване на множество калории
Това заяви зам.-здравният министър д-р Ваньо Шарков
реклама

Проблем с изпражнения

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: админ, консултанти

Проблем с изпражнения

Мнениеот generala_ak47 » 25 Дек 2010 11:17

Здравейте ! Весела Коледа на всички първо ! Желая най вече здраве, всичко друго се купува от магазините !
Искам да попитам, понеже от 2 месеца някъде, почти всеки ден като ходя по голяма нужда, изпражненията ми са жълти, светло жълти или по тъмно жълти ... По прицнип ям много майонеза, сандвичи,млечни продукти и плодове ... Между другото нямам болка или тежест в черния дроб, нямам тъмна и кафява урина, нито пожълтяване на кожата, очите ,или загуба на апетит ... Така, че нямам хепатит предполагам .. На какво друго според вас може да се дължи този цвят на изпражниенията ?
generala_ak47

Re: Проблем с изпражнения

Мнениеот a_ilcheva » 25 Дек 2010 17:23

Здравей!
Честито Рожедество Христово на всичики съфорумци!
За да имаш хепатит не е достатъчно да имаш (нито и да се проявават) някои от изброените от теб признаци, за тази цел си има тестове. Болка/тежест в областа на черния дроб (черния дроб няма нервни окончания, т.че той не "боли" - това е "тих" орган), това е признак за проблеми с жлъчката, жлъчни пътища(канал), панкреас. А, относно изпражненията - ти сам описваш на какво наблягаш, като консумация, т.че нищо чудно, че са светли - "По прицнип ям много майонеза, сандвичи,млечни продукти и плодове ...". Нямаш основание за притеснение, но внимавай с майонезата..., да не прецакаш панкреаса, а и натоварваш излишно черния дроб!
a_ilcheva

Мнениеот cveteto70 » 25 Дек 2010 20:18

след празниците отидете на гастроентеролог да ви пусне изследвания за хепатит.отвращение от мазни храни имате ли.
cveteto70

Мнениеот generala_ak47 » 25 Дек 2010 21:39

Благодаря и на двете отговорили ! Не, нямам отвръщение към никаква храна . Ям много даже .. А относно майонезата, ще я намаля, така е ... Преди два месеца правих ехограф на коремни органи и всичко беше наред, панкреас, черен дроб, жлъчка и тн ... За хепатита може да си пусна тест, лекар ми каза, че ако имаш хепатит няма да е чак толкова скрито, както се мисли от много хора .. Незнам, лекар ми го каза.....
generala_ak47

Мнениеот no name » 27 Дек 2010 12:21

Здрасти! От ника ти си правя извод, че си мъж. Ако обаче въпреки всичко си жена и то над 30 г отивай незабавно на лекар. Освен вирусни хепатити има и автоимунен хепатит, който е мноооого страшен. Боледуват основно жени над 30-те. Протича скрито,без симптоми, докато влезеш в криза, а това може да стане и след няколко години. Светлите изпражнения са признак за хепатит, съжалявам, може да е и проблем със жлъчката. Не е задължително да имаш други симптоми, те се проявяват различно при отделните хора. Все пак да питам: има ли дни, в които изпражненията не са жълти, колко често е това? При хепатита винаги са светли.Имаш ли необясними сърбежи по кожата? Пишеш, че ти е правена ехография и всичко било нормално. Зависи кой те е гледал и какво е видял.Нужни са ти изследвания ACAT,ALAT,GGT,общ и директен билирубин, общ холестерол - за проблеми със жлъчка или черен дроб.Изследванията за вирусни хепатити са отделно, трябва да се пуснат.Желая успех!
no name

Мнениеот stambe » 28 Дек 2010 13:40

искам да въведа някой корекций.черния дроб боли,ако се уголеми и дразне нервните окончания в неговата капсула,така че болка в дясното подребрие не означава жлъчка винаги.относно хепатитите при тях по рядко има светли изпражнения.може да ви звучи ненормално но логиката е такава.при теб no name има пбц и тя е причината за светлите изпражнения.светлите изпражнения са причинени от това че в тънкото черво не влиза жлъчка.при конкретния случей не видях той да е написал да има бели а светложълти фекали.хепатита има типична клинична картина в 3 фази и още 6 разновидности на клинична картина.типичната картина е на субиктеричен стадий с болки в корема или областа на черния дроб,катарални прояви кашлица ангини и температура.могат да протекат заедно или поотделно.2 стадий е иктеричния с жълтеница и високи алат и асат,третия стадий е на оздравяване .не при всички има оздравяване обаче.от 6 те разновидности внимание заслужават 2 форми фулминантна и без жълтеница.
stambe

Мнениеот generala_ak47 » 28 Дек 2010 19:19

Здравейте .. Първи да благодаря на NO NAME и STAMBE за вниманието и за подробните отговори !
И така .. аз съм мъж на 26 години ..Това за вирусния хепатит съм го чувал, но не много информация относно него .. Изпражненията ми са светли, но не винаги . примерно 3-4 дена в седмицата са по светло-жълти .. През другото време са си нормални .. Един път преди няколко месеца , но само един път беше половината нормално ,а другата половина бяло направо .. Но веднъж ... Изследвания скоро мисля да си правя, понеже не съм БГ, а тук са много солени цените ! Преди месеци имаше период, когато имах много силни болки в корема, и много слуз в изпражненията, кръв в урината . и след изследвания и доста пари тук , ми казаха, пикочна инфекция .. СЛед 7 дена с антибиотик уж се оправих . Имах 4-5 дена температура 37.5-37.9 .... но не постоянно .. само вечер и сутрин няколко дни .. Нито пия алкохол, нито пуша цигари, спортувам ... Както СТамбе каза, може да е от тънкото черво .. ЗА хепатит, не помня да съм имал скоро контакт по рисков ...
Поздрави на всички !
generala_ak47

Мнениеот stambe » 28 Дек 2010 20:59

е не е необходимо да имавте хепатит за да имате проблеми с изпражненията.най вероятно храната е причина но не е лошо човек да си нашрави изследвания та да е спокоен
stambe

Мнениеот 4obi1 » 21 Яну 2011 18:25

Здравейте,от 2.5мес. съм с разтройство, което не се повлияваше от никакви ентероли,лопедиуми и т.н. След найстина строга диета продължила едва три дни и Биогая+Креон се оправих, но за 10-15дни. След като видях ефект от пробиотика го спрях и почнах да се храня по старо му и това ми беше грешката. Симптомите ми са леко къркорене в червата, непоносимост към зеленчуци с по-вечко влакнини, газирани напитки ,шоколади ,зеленчуковконсерви и алкохол. Нямам болки, подуване, слуз или кръв в изпражненията. Но при леко нарушаване на диетата, която е предимно хляб и варено птиче месо , след 2часа съм в тоалетната. Нямам нощни изхождания, а след редица кръвни, фекални и ехогравски изследвания се оказа че всеки орган и жлеза щитовидна и панкреасса здрави и не е на лица паталогична ситуация. Гастроентерологт ми обасни ,че може да е на стресова основа или ензимна недостатъчност. Аз се чувствам здрав и силем физически, да отслабнах с 7кг за 2мес, но поне сега съм си 1.90см на 98кг.Не са налице типичните симптоми на ентерита, но като ме хване ме държи по 5дни като са налице от 2 до 3 пъти, от кашево до воднисти изпражнения. Почнах да психясвам , от обстоятелството ,че трябва да спазвам продължителна диета и незнам точно какво ми има. Сега съм 2-ра седмица на пробиотик на WALMARK, бирена мая и Еnzy-Millq , първоначално се подобрих ,но малко да се отклониш от диетата е се връщаш на поправителен. Дайте ми съвет.
4obi1

Мнениеот stambe » 21 Яну 2011 18:41

при тези оплаквания е възможно да е ензимна недостатъчност щом само от тези храни се повлиява.панкреаса гледан ли е
stambe

Мнениеот cveteto70 » 21 Яну 2011 18:55

ДОБРЕ Е ДА ВИ СЕ НАПРАВИ ГАСТРОСКОПИЯ.
cveteto70

Назад към Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур