Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Какво да правим и какво не при изгаряне на кожата?
4 от 5 души страдат от болка, високо кръвно и диабет
С хатха йога уравновесяваме силите в организма
реклама

продължителна употреба на лекарства съдържащи омепразол

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: админ, консултанти

продължителна употреба на лекарства съдържащи омепразол

Мнениеот sistema77 » 07 Апр 2010 10:32

Здравейе искам д апопитам може ли продължителната употреба на омепразол да доведе до изменения в стомаха и развитие на карциноми?под продължотелна употреба имам в предвид прием през период от 2 г с прекъсвания от месец два не постоянно пиене на лекарството а само при нужда.Благодаря предварително
sistema77

Re: продължителна употреба на лекарства съдържащи омепразол

Мнениеот MARINELA M » 07 Апр 2010 11:38

има хора ги пият от повече от 7 или 8 г не мисля че е чак такъв проблем чак пък да ви докарат карцином извинявайте чи ви питам но какво точно ви има че ги пиете тези лекарства знам че е неща с храносмилателната система но точно каква диагноза имате
MARINELA M

Мнениеот albenau » 08 Апр 2010 19:51

Маринела,ти не знаеш за какво се пие омепразола,как изобщо си позволяваш да си даваш мнението за нещо което изобщо не разбираш.Тук пишат хора с проблеми,които очакват компетентно мнение,а не твоите написани 2-3 безмислени реда :roll:
albenau

Мнениеот albenau » 08 Апр 2010 19:54

Аз също пия омепразол /лекарства които съдържат тази съставка/ вече почти 2 години,не редовно,но за по големи периоди от време почти редовно и много се притеснявам дали няма да причинят някакво увреждане от редовната им употреба
albenau

Мнениеот MARINELA M » 08 Апр 2010 21:23

albenau мисля че не е етично така да нападате човек.Кой ви е казал че незнам за какво се пие омепразол.След като аз лично го използвам за да съм по точна имам гастрит колит и гер 3 степен.Ако желаете да ви изброя лекарствата които съдържал омепразол.....въпроса ми беше защо sistemma го пие т.е. точната диагноза защото има различни лекарства които може да ползва за да може малко да си почине от омепразола.Естествено аз не съм лекар и няма да сложа диагноза или лечение но за съжаление си помислих че мога да бъда в полза след като и аз от дълго време пия такива лекарства. и понякога си почивам и използвам други.За съжаление не съм чак толкова НЕКОМПЕТЕНТНА
MARINELA M

Мнениеот sistema77 » 09 Апр 2010 11:06

Пия омепразол защото имам правена гастроскопия и имам установена хиатална херния гастрит и рефлукс.
sistema77

Мнениеот albenau » 09 Апр 2010 11:43

Извинявам се искренно
albenau

Мнениеот sistema77 » 11 Апр 2010 11:44

дали може лекар да се включи с мение по въпроса?
sistema77

Мнениеот Dr.Atanassov » 11 Апр 2010 13:51

Здравейте,

при вас причината за оплакванията е ясна - имате хиатална херния, която води до промени в анатомията на гастроезофагеалната зона. Тоест без оперативна корекция няма как да се коригират нещата.
Ако Ви лекуват гастроентеролози, най-вероятно ще ви обясняват , че хернията не се оперира, което НЕ Е вярно.
Ако става въпрос за ГЕРБ, без хиатална херния, може да се опита консервативно лечение за дълъг период от време, но хернията е анатомичен дефект. Тук във форума има много теми за този проблем, поразгледайте ги.
Ето ви и едно видео с хиатална херния и рефлукс:
http://vbox7.com/play:81b29c78

Това няма как да се излекува с медикаменти.
Доц. Теодор Атанасов, ДМ, FACS
Болница "Софиямед"
http://www.teodoratanassov.com
Dr.Atanassov

Мнениеот sistema77 » 11 Апр 2010 14:11

хернията ми е малка ето това резултатите от гастроскопията Хранопровод-проходим с малка хиатална аксиална херния,стомах-нотмотоничен с горна каскада,изразен едем и хиперимия на лигавицата дифузно.Взе се една биопсия от антрум за ХП-уреазен тест.Пилор-пропусна уред,булбус дуод-б.о.П.Д.Д.-б.о
Заключение-хиатална аксиална херния,каскаден стомах,еритемо-ексудативен антрален гастрит,ХП=отр.а бихте ли ми отговорили д-р Атанасов на въпроса за продължителната употреба на омепразол?
sistema77

Мнениеот sistema77 » 14 Апр 2010 20:25

д-р Атанасов бихте ли се включили с мнение по въпроса запродължителната употреба на този вид лекарства?и искам и друго да попитам след направената гастроскопия миналата година август месец приемах пробитор и хелицид тази годин апосетих пак гастроентеролог и ми изписаха контролок след проведенто лечение възможно ли е да е станало по сериозно състоянието ми много с епритеснвам от някой рак на стомаха а съм само на 33 г.
sistema77

Мнениеот Dr.Atanassov » 14 Апр 2010 20:42

Проблема не е в продължителната употреба на Омепразол, а в това , че се изменя лигавицата в дисталната част на хранопровода - тя се покрива с цилиндричен епител, какъвто е в стомаха - това е т. нар. Баретов хранопровод.
Той се смята за преканцероза.
Доц. Теодор Атанасов, ДМ, FACS
Болница "Софиямед"
http://www.teodoratanassov.com
Dr.Atanassov

Назад към Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур