Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Причината е по-лесният достъп до лекарства
Те ще бъдат в безопасност, успокояват властите
Ето няколко съвета преди началото на зимния сезон
Това съобщиха от сдружение „Активно общество”
реклама

ГАСТРОСКОПИЯ

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: админ, консултанти

ГАСТРОСКОПИЯ

Мнениеот annamaria » 06 Апр 2010 12:29

здравейте на всички в този форум.искам да попитам отсносно това иъследване.живея в чужбина и ми предстой но много се притиснявам имам страх от тази траба която ще ми заврат буквално в гарлото и умирам от страх.казаха ми че ще ми сложат инжекция ъа да се успокои стомаха и ще ми праснат нещо в гърлото.имам проблеми със стомаха в момента пия пантолог 40мг незнам дали е със същото наименование както в чужбина,и когато го приемам само един пат сутрин се чувстжам добре,но ако го спра ми става ужасно лошо и затова се налага такова изследване.доктора каза че може да е бактерия хелио бактер която минава с антибиотици.странното е че нямам болки само ми е лошо а ми казаха в наалото че е гастрит.предполагамче е от стрес.дали е нещо опасно,и моля кажете нещо повече ъа това изследване.
БЛАГОДАРЯ
annamaria

Re: ГАСТРОСКОПИЯ

Мнениеот kazanska » 06 Апр 2010 13:17

Здравей,
това изследване не е толкова толкова страшно , колкото ти се струва.Аз го правих през м.Декември и мина добре. Спор няма - неприятно е, но е ефективно за ранна диагностика на болестите на стомаха. Аз го направих тъй като с кръвни изследвания ми се откри бактерията хеликобактер пилори, назначиха ми антибиотик и ми казаха след повече от половин година да си направя пак кръвни изследвания за тази бактерия.Не ми откриха язва с гастроскопията а изострен гастрит- изписаха ми - Мепрезор по веднъж на ден. На мен специално не ми биха никаква инжекция преди вкарването на тръбата, която общо взето е с диаметър 1 см., карат те да преглътнеш и я вкарвах в гърлото.След това трябва да си контролираш дишането.
Това мога да кажа относно изследването..
Важното е да не се притесняваш и да бъдеш спокойна, всичко трае най много 4-5 мин./ поне при мен беше доста бързо/
Успех!
kazanska

Мнениеот annamaria » 06 Апр 2010 13:25

а това с контрола на дишането,в смисъл когато погалнеш трабата е трудно да се диша или и можеш ли спокойно да преглъщаш.а при теб как беше имаше ли спрей в гърлото или нещо такова?
annamaria

Мнениеот Maia-Sar » 06 Апр 2010 15:25

Здравей
много гадно изследване , но поне не е болезнено , с изключение слабата болка която се усеща в гърлото при проникването на тръбата.
Ако обаче ти впръскат спрей в гърлото , няма да усетиш такава болка.
Чувам , че вече правят гастроскопия с пълна упойка и при нея не се усеща нищо неприятно , а и позволява на лекаря спокойно да огледа вътрешните органи. Може да попиташ лекаря си за такава възможност .
Мен са ми правени 5 гастроскопии и забелязах , че тръбите се различават по дебелина. На по-съвременните апарати тръбите са по-тънки.
Щом си в чужбина сигурно ще са от моделите с по-тънки тръби .
При вкарването е много гадно , ако си без тази упойка.Дишането не е затруднено при изследването , но ако можеш дишай дълбоко така се намалява гаденето.
Не се притеснявай излишно .Дори и без "екстри " това се изтърпява.
Maia-Sar

Мнениеот annamaria » 06 Апр 2010 15:28

БЛАГОДАРЯ,дано мине леко
annamaria

Мнениеот cveteto70 » 06 Апр 2010 15:30

и на мен го правиха преди няколко години.неприятно е но не боли.чрез този метод се хващат навреме много болести свързани с стомаха.смело напред.
cveteto70

Мнениеот Maia-Sar » 06 Апр 2010 15:49

Няма страшно , ще мине .
Стискам палци и да не открият нищо сериозно.
Успехи
Maia-Sar

Мнениеот annamaria » 07 Апр 2010 11:26

Мерси много.дано не е нищо сериозно.
annamaria

Мнениеот annamaria » 07 Апр 2010 11:30

един въпрос???- до колко сериозно може да бъде в смисъл най-страшното???Дано е не е нищо страшно...
annamaria

Мнениеот cveteto70 » 07 Апр 2010 17:31

може би има в предвид раково заболяване.за мен то е най-страшното.
cveteto70

Мнениеот annamaria » 07 Апр 2010 22:33

да това имам на предвид
annamaria

Мнениеот gastro » 16 Ное 2011 23:56

немога да се оправя в този форум нещо- извинявам се ако съм писал едни и същи неща на няколко места

Здравейте, бях на гастроскопия и диагнозата не ми говори нищо , ако може някой да ми разясни трябва ли да се притеснявам за нещо!
хранопровод- проходим с фиксирана аксиална хиатална херния 3см.
стомах- запазени тонус и перисталтика, задна каскада,елонгиран.Лигавицата е едемна и
хиперемирана дифузно- взе се една биопсия от антрум за Hp- уреазен тест.
Булбус дуодени- с едемна и хиперемирана лигавица.
П.д.д -бо

Ендоскопска диагноза- Хиатална аксиална херия. Каскаден стомах. Еритемо-ексудативен
пангастрит и дуоденит. Hp положителен.

Изписаха ми - Нексиум 20 мг, Тинадазол 500 мг, De- nol и Левофлоксацин тева
и да питам дали мога да сменя Левофлоксацин тева с нещо друго, защото ми е противопоказен.
Трябва да го сменя този антибиотик , но незнам с какъв попаднах на тези:
Клабакс (clarithromycin) и даксициклин.
Преди гастроскопията морих холикобакрера лятото с други комбинации беше 250. Сега незнам колко е стойността , защото е взета проба.
gastro

Мнениеот д-р Цончев » 17 Ное 2011 21:47

Имате възпаление на стомаха, но антибиотика трябва лекар да го смени, през форума няма да стане.
д-р Цончев

Мнениеот tihanova88 » 31 Юли 2012 12:29

Здравейте,
От известно време ми причернява,гади ми се,без повръщане,ям по-малко от преди и пак си чувствам пълен стомаха и имам болки отдясно под ребрата.Изпитвам освен всичко това нервност и имам разстройство от 2 седмици(само сутрин). Гледаха ме на видеозон,правих си кръвна картина - всичко е ок,но аз не съм.Предлагат ми и гастроскопия,за всеки случай,но не мога да се реша...Дайте ми съвет...
tihanova88

Мнениеот д-р Цончев » 31 Юли 2012 15:25

Аз лично при така представената информация не мога да заключа че има нужда от накова изследване.
д-р Цончев

Следваща

Назад към Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур