Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Наличните ресурси следва да бъдат разпределени умно
Предлагаме Ви две ефективни упражнения
Става дума за пособието, известно като морселатор
реклама

ГАСТРОСКОПИЯ

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: админ, консултанти

ГАСТРОСКОПИЯ

Мнениеот annamaria » 06 Апр 2010 12:29

здравейте на всички в този форум.искам да попитам отсносно това иъследване.живея в чужбина и ми предстой но много се притиснявам имам страх от тази траба която ще ми заврат буквално в гарлото и умирам от страх.казаха ми че ще ми сложат инжекция ъа да се успокои стомаха и ще ми праснат нещо в гърлото.имам проблеми със стомаха в момента пия пантолог 40мг незнам дали е със същото наименование както в чужбина,и когато го приемам само един пат сутрин се чувстжам добре,но ако го спра ми става ужасно лошо и затова се налага такова изследване.доктора каза че може да е бактерия хелио бактер която минава с антибиотици.странното е че нямам болки само ми е лошо а ми казаха в наалото че е гастрит.предполагамче е от стрес.дали е нещо опасно,и моля кажете нещо повече ъа това изследване.
БЛАГОДАРЯ
annamaria

Re: ГАСТРОСКОПИЯ

Мнениеот kazanska » 06 Апр 2010 13:17

Здравей,
това изследване не е толкова толкова страшно , колкото ти се струва.Аз го правих през м.Декември и мина добре. Спор няма - неприятно е, но е ефективно за ранна диагностика на болестите на стомаха. Аз го направих тъй като с кръвни изследвания ми се откри бактерията хеликобактер пилори, назначиха ми антибиотик и ми казаха след повече от половин година да си направя пак кръвни изследвания за тази бактерия.Не ми откриха язва с гастроскопията а изострен гастрит- изписаха ми - Мепрезор по веднъж на ден. На мен специално не ми биха никаква инжекция преди вкарването на тръбата, която общо взето е с диаметър 1 см., карат те да преглътнеш и я вкарвах в гърлото.След това трябва да си контролираш дишането.
Това мога да кажа относно изследването..
Важното е да не се притесняваш и да бъдеш спокойна, всичко трае най много 4-5 мин./ поне при мен беше доста бързо/
Успех!
kazanska

Мнениеот annamaria » 06 Апр 2010 13:25

а това с контрола на дишането,в смисъл когато погалнеш трабата е трудно да се диша или и можеш ли спокойно да преглъщаш.а при теб как беше имаше ли спрей в гърлото или нещо такова?
annamaria

Мнениеот Maia-Sar » 06 Апр 2010 15:25

Здравей
много гадно изследване , но поне не е болезнено , с изключение слабата болка която се усеща в гърлото при проникването на тръбата.
Ако обаче ти впръскат спрей в гърлото , няма да усетиш такава болка.
Чувам , че вече правят гастроскопия с пълна упойка и при нея не се усеща нищо неприятно , а и позволява на лекаря спокойно да огледа вътрешните органи. Може да попиташ лекаря си за такава възможност .
Мен са ми правени 5 гастроскопии и забелязах , че тръбите се различават по дебелина. На по-съвременните апарати тръбите са по-тънки.
Щом си в чужбина сигурно ще са от моделите с по-тънки тръби .
При вкарването е много гадно , ако си без тази упойка.Дишането не е затруднено при изследването , но ако можеш дишай дълбоко така се намалява гаденето.
Не се притеснявай излишно .Дори и без "екстри " това се изтърпява.
Maia-Sar

Мнениеот annamaria » 06 Апр 2010 15:28

БЛАГОДАРЯ,дано мине леко
annamaria

Мнениеот cveteto70 » 06 Апр 2010 15:30

и на мен го правиха преди няколко години.неприятно е но не боли.чрез този метод се хващат навреме много болести свързани с стомаха.смело напред.
cveteto70

Мнениеот Maia-Sar » 06 Апр 2010 15:49

Няма страшно , ще мине .
Стискам палци и да не открият нищо сериозно.
Успехи
Maia-Sar

Мнениеот annamaria » 07 Апр 2010 11:26

Мерси много.дано не е нищо сериозно.
annamaria

Мнениеот annamaria » 07 Апр 2010 11:30

един въпрос???- до колко сериозно може да бъде в смисъл най-страшното???Дано е не е нищо страшно...
annamaria

Мнениеот cveteto70 » 07 Апр 2010 17:31

може би има в предвид раково заболяване.за мен то е най-страшното.
cveteto70

Мнениеот annamaria » 07 Апр 2010 22:33

да това имам на предвид
annamaria

Мнениеот gastro » 16 Ное 2011 23:56

немога да се оправя в този форум нещо- извинявам се ако съм писал едни и същи неща на няколко места

Здравейте, бях на гастроскопия и диагнозата не ми говори нищо , ако може някой да ми разясни трябва ли да се притеснявам за нещо!
хранопровод- проходим с фиксирана аксиална хиатална херния 3см.
стомах- запазени тонус и перисталтика, задна каскада,елонгиран.Лигавицата е едемна и
хиперемирана дифузно- взе се една биопсия от антрум за Hp- уреазен тест.
Булбус дуодени- с едемна и хиперемирана лигавица.
П.д.д -бо

Ендоскопска диагноза- Хиатална аксиална херия. Каскаден стомах. Еритемо-ексудативен
пангастрит и дуоденит. Hp положителен.

Изписаха ми - Нексиум 20 мг, Тинадазол 500 мг, De- nol и Левофлоксацин тева
и да питам дали мога да сменя Левофлоксацин тева с нещо друго, защото ми е противопоказен.
Трябва да го сменя този антибиотик , но незнам с какъв попаднах на тези:
Клабакс (clarithromycin) и даксициклин.
Преди гастроскопията морих холикобакрера лятото с други комбинации беше 250. Сега незнам колко е стойността , защото е взета проба.
gastro

Мнениеот д-р Цончев » 17 Ное 2011 21:47

Имате възпаление на стомаха, но антибиотика трябва лекар да го смени, през форума няма да стане.
д-р Цончев

Мнениеот tihanova88 » 31 Юли 2012 12:29

Здравейте,
От известно време ми причернява,гади ми се,без повръщане,ям по-малко от преди и пак си чувствам пълен стомаха и имам болки отдясно под ребрата.Изпитвам освен всичко това нервност и имам разстройство от 2 седмици(само сутрин). Гледаха ме на видеозон,правих си кръвна картина - всичко е ок,но аз не съм.Предлагат ми и гастроскопия,за всеки случай,но не мога да се реша...Дайте ми съвет...
tihanova88

Мнениеот д-р Цончев » 31 Юли 2012 15:25

Аз лично при така представената информация не мога да заключа че има нужда от накова изследване.
д-р Цончев

Следваща

Назад към Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур