Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Те ще продължат до края на месеца
Клинична пътека за лечение ще има от догодина
Има редица фактори, които могат да отслабят защитните сили
реклама

Болести на червата

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: админ, консултанти

Болести на червата

Мнениеот Stanislav_ » 03 Мар 2010 18:45

Дебелото черво е огледало на човешкото здраве, тъй като върху него се проектират всички жизнено важни органи на нашия организъм.За да хармонизираме организма си, трябва преди всичко да го изчистим.
...прочети повече...
Stanislav_

Re: Болести на червата

Мнениеот mnoznae6ta » 09 Май 2010 10:31

За да се подържа в добро здраве ,чревната флора е добре да се вземат натурални пробиотици!
В активния пробиотик на ФЛП има 6 полезни бактерии!
mnoznae6ta

Мнениеот veseto_87 » 13 Май 2010 11:00

Здравейте, на 22 години съм. От няколко дни чувствам болки след изхождане. Не мога да обясня точно къде, не са външни, по-скоро малко навътре от ануса. Нямам кръв в изпражненията. Но забелязвам като че ли някакви несмлени частици. Пих дълго време антибиотик, а сега спазвам хранителен режим предимно с плодове и зеленчуци. Възможно ли е да е нарушена чревната флора или някаква бактерия да имам...Моля за съвет.
veseto_87

Мнениеот д-р Цончев » 14 Май 2010 08:04

Възможно е да се касае за чревна дисбиоза, но тази болка е добре да се консултира с гастроентеролог.
д-р Цончев

Мнениеот veseto_87 » 14 Май 2010 13:42

Ходих на гастроентеролог даже два пъти. Не ми е правил изследвания, каза, че е нормално след 14 дена антибиотици. Изписа ми пробоитик Био Гайа. Ако наистина това е причината, кога мога да очаквам подобрение?
veseto_87

Мнениеот Sleart » 15 Май 2010 18:47

д-р Цончев,аз също бяха на гастро!Казах му че имам куркане,подуване на корема и неравномерен релеф на изпражнението,и отчасти имам несмелени частици!Дори самото ми изпражнение е на места ми е в светло кафяв цвят и изведнъж ряско става много тъмно кафяво!На какво се дължи това имам и анална фисура,сърбеж дразнене извън и във ануса и някакви подутини излизащи от него!?? Фекалната проба ще покаже ли нещо или трябжва колоноскопия?
Sleart

Мнениеот Sleart » 17 Май 2010 21:39

Някой да знае нещо по въпроса?
Sleart

Мнениеот д-р Цончев » 18 Май 2010 11:23

Колоноскопията най-добре ще отговори на въпроса.
д-р Цончев

Мнениеот д-р Цончев » 18 Май 2010 11:24

veseto_87

в рамките на седмица, до 10 дни трябва да има подобрение.
д-р Цончев

Мнениеот Sleart » 22 Май 2010 00:28

А д-р Цончев,всички ми казват да се успокоявам че ми къркорят червата!Не им вярвам като хапна примерно супа с една чаша сок и почват да куркат НЕПРЕСТАННО!И не искам да си мислете ЧЕ ВИ ЛЪЖА !Но мисля че имам психологически проблем който ми изостря вниманието и нервните импулси към даден орган!Днес когато ми куркаха много червата много време! И нали седнах на компютъра и нещо се залисах много в един клип и се смеех! И изведнъж усетих как спряха!Възможно ли е да нямам колит а СРДЧ?Отказаха ми гастроскопия и колоноскопия,казаха че засега не се налага,правели се в краен случай!Наистина ли е това,невроложката ми каза че имам някакво състояния вегетативна дистония,и дори тези спазматични болки и парене в уретрата и болките и куркането на червата е от ГЛАВАТА!За гръбнака ми каза да правя йога!
Sleart

Мнениеот Gabi_77 » 14 Юли 2010 15:49

Здравейте,на 32 год.съм януари си правих колоноскопия и ми откриха 3 полипа до 5мм и при изследване на материала ми казаха,че са тубуларни аденоми и да не се притеснявам.Болката която имах и продалжавам да имам ниско долу в корема от ляво и от дясно продължава и аз пак отидох на преглед само,че на друго място.Там ми предложиха нова колоноскопия (това става юни месец)и аз се съгласих за да проверя дали са махнати всички полипи.Резултатите от втората ми колоноскопия са аденоматозни полип-в един,инициална дисплазия.хр.възпалителни промени.(намериха ми 3 полипина ректосигмоидалната области 2 полипа на ректума пак до 5 мм)Лекарят ми каза,че това е началото на рака и да отида след 3 години на проверка.Моля Ви,обяснете ми по-подробно диагнозата ми и какво се прави в такива случаи?За колко време се появяват тези полипи,има ли шанс да не се появят?Предварително Ви благодаря.
Gabi_77

Мнениеот Gabi_77 » 15 Юли 2010 15:57

Д-р Цончев моля Ви,обяснете ми по-подробно диагнозата ми .Моля Ви,неискам да съм в неведение,трябва да знам какво ме очаква.Предварително Ви благодаря.
Gabi_77

Мнениеот д-р Цончев » 17 Юли 2010 17:44

Няма как да се предположи с каква честота ще рецидивират тези полипи.... добре е гастроентерологът да фиксира период през който да се правят контролни изследвания. Също няма как да се предположи и какъв ще е хистологичния тип на рецидива.
д-р Цончев

Мнениеот Gabi_77 » 18 Юли 2010 19:51

Много Ви благодаря д-р Цончев.А според Вас не е ли голям срока от 3 години?Вие какво бихте ме посъветвали на колко време да правя това изследване за да не стане късно след това и оказва ли някакво вредно влияние върху червата ми?Ще Ви помоля да ми разясните какво означава инициална дисплазия.хр.възпалителни промени?Извинете ме,че пак Ви занимавам с моите проблеми,но човек в такава ситуация иска да е наясно.Ще Ви,бъда безкрайно благодарна ако отделите малко от свободното Ви време и ми отговорите.Благодаря Ви.
Gabi_77

Мнениеот д-р Цончев » 21 Юли 2010 15:53

Според мен в годината веднъж поне трябва да се прави преглед при гастроентеролог. Дали ще се прави колоноскопия или не следва той да прецени - аз бих следил такива полипи ежегодно. По отношение на
оказва ли някакво вредно влияние върху червата ми?
- отговорът е не.
д-р Цончев

Следваща

Назад към Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур