Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Така НЗОК ще има регистър кой е бил на преглед
Те значително намалят риска от заболяване
Идентифицирани са сред общо 2 816 лекарства
Украсете дръвчето възможно най-късно
реклама

Синът ми е на 20г. и има висок билирубин.

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: админ, консултанти

Синът ми е на 20г. и има висок билирубин.

Мнениеот mama_rs2 » 15 Фев 2010 13:53

Гастроентерологът каза, че има синдром на Жилбер. Трябва ли да прилагам някакво специално лечение, защото не ми предписаха.И какви последствия може да има.
mama_rs2

Re: Синът ми е на 20г. и има висок билирубин.

Мнениеот Sasho1980 » 16 Фев 2010 19:13

Здравейте аз също имам синдрома на Жилберт и сам чел доста чуждестранни статии за него.По принцип ще ви кажа на кратко за какво пишат хората .Хубаво е да се спазва здравословна диета която да се състой от повече плодове и зеленчуци да се избягват мазните и пържени храни ,алкохола също.За самият синдром казват че хората може да се чувстват изморени кожата на лицето и очите да са пожълтели,което се засилва при недоспиване употреба на алкохол и гладуване.Синът ви има ли някакви симптоми прежълтяване,болки в чернят дроб лесна уморяемост .И ми е интересно как поставиха диагнозата само с кръвни изследване и ехо граф или му правиха биупсия черен дроб.На мен са ми казвали лекари да не се притеснявам че било безобидно,но мен лично ме съмнява да е точно така според мен се натоварва чернят дроб и от там идва бързата умора иначе на всякъде пишат че не е нужно лечение то и такова няма за момента.
А синът ви да е спортист случайно,защото аз спортувах професионално от 12 до 22 години и на мен ми се появи точно по това време на 19-20 години.
Дано да сам ви бил полезен с нещо и ако имате някакви въпроси пишете ми sasho_dimitrov1980@abv.bg или тук в форума 
Sasho1980

Назад към Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур