Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Те ще продължат до края на месеца
По отношение на Спешна помощ също ще има промени
Клинична пътека за лечение ще има от догодина
реклама

Синът ми е на 20г. и има висок билирубин.

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: админ, консултанти

Синът ми е на 20г. и има висок билирубин.

Мнениеот mama_rs2 » 15 Фев 2010 13:53

Гастроентерологът каза, че има синдром на Жилбер. Трябва ли да прилагам някакво специално лечение, защото не ми предписаха.И какви последствия може да има.
mama_rs2

Re: Синът ми е на 20г. и има висок билирубин.

Мнениеот Sasho1980 » 16 Фев 2010 19:13

Здравейте аз също имам синдрома на Жилберт и сам чел доста чуждестранни статии за него.По принцип ще ви кажа на кратко за какво пишат хората .Хубаво е да се спазва здравословна диета която да се състой от повече плодове и зеленчуци да се избягват мазните и пържени храни ,алкохола също.За самият синдром казват че хората може да се чувстват изморени кожата на лицето и очите да са пожълтели,което се засилва при недоспиване употреба на алкохол и гладуване.Синът ви има ли някакви симптоми прежълтяване,болки в чернят дроб лесна уморяемост .И ми е интересно как поставиха диагнозата само с кръвни изследване и ехо граф или му правиха биупсия черен дроб.На мен са ми казвали лекари да не се притеснявам че било безобидно,но мен лично ме съмнява да е точно така според мен се натоварва чернят дроб и от там идва бързата умора иначе на всякъде пишат че не е нужно лечение то и такова няма за момента.
А синът ви да е спортист случайно,защото аз спортувах професионално от 12 до 22 години и на мен ми се появи точно по това време на 19-20 години.
Дано да сам ви бил полезен с нещо и ако имате някакви въпроси пишете ми sasho_dimitrov1980@abv.bg или тук в форума 
Sasho1980

Назад към Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур