ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Превантивното средство е почти готово за пускане на пазара
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
Лесноусвоимата захар е любима храна на раковите клетки.

енкопреза

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: админ, консултанти

petq4444

енкопреза

Мнение от petq4444 » 07 май 2007 09:22

Родител съм на 13-годишно дете страдащо от енкопреза.Това заболяване го получи след стрес (в детски ясли) на 2-годишна възраст и до ден днешен не сме намерили лек,който да помогне на детето ми.Обиколили сме доста лекари-педиатри,хирурзи,гастроентеролог,ендокринолог,детски психолог,хомеопат...Като изключим това заболяване детето ми е здрав,нормално развиващ се човек.Бяхме няколко дни в болница,за да направят всички необходими изследвания.Всичките резултати бяха добри-няма физическа причина за състоянието му.Това бяха отговорите на всички лекари.Единодушни!И го изписаха като напълно здраво дете.И до там.Все пак би трябвало да има лечение и се стараем да го търсим навсякъде.Моля Ви за съвет.Предварително благодаря.

Д-р Янева

Мнение от Д-р Янева » 08 май 2007 13:35

Енкопрезата само през нощта ли е или има и инциденти през деня? Кой детски психолог го е консултирал? Вземани ли са някакви медикаменти? Ако искате, запишете си час за консултация в Клиниката по детско-юношеска психиатрия към УМБАЛ "Александровска" София. тел. 02/9230375; 9230681.

petq4444

енкопреза

Мнение от petq4444 » 09 май 2007 00:09

Първо искам да Ви благодаря за отговора.Енкопрезата е само и единствено през деня без значение от храна,настроение,час,компания,климат,занимания или нещо друго.Вече 11 години се опитвам да намеря причина,да го свържа с нещо но не успявам.Последните и по-обстойни изследвания,които му правиха са в болница "Св.Марина"в гр.Варна.Лекарствата ,които са му изписвани са за стомашни проблеми.Психоложката с която се консултирахме(двамата с детето- заедно и поотделно)е от същата болница но не се сещам в момента за фамилията и(мисля,че започваше с Ч).Доста поговорихме с нея.Тя ми каза,че вероятно причината е в стреса и страха на детето при мисълта,че го "изоставям"(в дет.ясли)-така го е приело самото дете.А преди да тръгне на ясли сме говорили с него колко е хубаво там,колко деца има,играчки,игри...-беше подготвен и имаше желание да ходи там.Още на първия ден като отидох да го взема на обяд беше разплакан,напишкан,наакан,затъжен.Ежедневно тръгваше с нежелание но после свикна.След доста време.И от тогава до сега все търсим лек но не го намираме.Дори ходихме и при баба да му лее олово,но нищо. Той също иска да си помогне и се дразни че нищо не помага.Много пъти сме говорили с него на тази тема и съм сигурна че и той не иска да е така.За съжаление съм от морски град и ми е далече клиниката,която ми препоръчвате.Ще съм Ви много благодарна ако ме посъветвате и друго.Още веднъж благодаря.

Д-р Янева

Мнение от Д-р Янева » 09 май 2007 15:12

Най-вероятно става въпрос за сипмптоми на повишена тревожност, но не мога да съм категорична без да съм видяла Вас и детето. Направете повторно консултация във Варна, нека да го види и детски психиатър- д-р Милена Топалова тел. 0888222038.
Успех.

petq4444

енкопреза

Мнение от petq4444 » 09 май 2007 17:53

Благодаря Ви отново д-р Янева.Искам да Ви помоля да ми препоръчате специалист от гр.Бургас.

Д-р Янева

Мнение от Д-р Янева » 12 май 2007 21:02

Д-р Стаматова, за съжаление не знам координати.

albena30
Контакти:

Мнение от albena30 » 16 юли 2007 18:30

Здравейте и от мен. Моят син е на 8 години и също страда от енкопреза. При нас се получи вследствие на силен запек от стрес, някъде около 3 гоишна възраст. Има дни, когато си казва, но в повечето случаи се изпуска и твърди, че не е усетил. Незнам какво да правя и как да му помогна. Той също се притеснява. Говорила съм с гастроентеролози, които казват, че ще го израсте, но за сега развитие няма.

petq4444

енкопреза

Мнение от petq4444 » 17 юли 2007 17:15

albena30,досега нито един лекар не ни е казал,че всичко това ще "мине от самосебе си",а и да го каже някой няма да повярвам,защото при нас вече 12-та година няма промяна.Мога само да ви посъветвам-не чакайте да стане нещо от нищо.Търсете някакво решение на проблема.Ние също още търсим и търсим...Нямам идеи вече към кого да се насочим,но трябва да намерим изход.Съвсем приятелски ми е съвета.И на нас ни казаха че ще го израсте и така мина доста дълго време в чакане без резултат.Ако намерите нещо ново и ефикасно (каквото и да е) ще се радвам да го споделите с нас.

aida14

Re: енкопреза

Мнение от aida14 » 24 фев 2008 13:55

Здравейте.И аз имам този проблем.На 30 години съм.Досега не съм намерил никакво решение на проблема, за съжаление.Единственото, което ми помага и то не винаги е да запаля цигара с кафето сутрин.Така някои път ми се дохожда до тоалетна.Много се притеснявам да излизам навън да не ми се доходи до тоалетна.И аз искам да се справя с този проблем веднъж завинаги. Много ми е трудно.Незнам докога ще издържа.

йоргова

Мнение от йоргова » 19 яну 2009 02:20

Здравейте и от нас. Нашият син е на 8 години ,от около 2 години може би/досега не съм се замисляла/се изпуска в гащите по голяма нужда.Всеки път си казвах ,че ще потърся лекарска помощ ако пак го направи,но все си мислех,щче ще се размине.Чувствам че и самият той вече се притеснява.Обещава че повече няма да го прави,особено сега баща му се е заканил че ще каже на целия клас и той на всяка цена иска да си спази обещанието ,но радостта беше само 1ден.На втория пак се случи.Започна да се изтърва всеки ден,и не да кажеш че му е далеч тоалетната или пък е кой знае колко е зает ...Не предполагах че е толкова сериозен проблема...Хората казват -тръгнеш ли по психиатри и психолози-лошо.Но ако е дълго лечението нямаме време,страх ме е да не му се "влоши качеството на живот",както прочетох някъде по форумите,да не се комплексира.Досега не е казвал,че децата са го усеили ,но и този момент най-вероятно ще стане,ис става мнооооого лошо.Помощ

turist

Мнение от turist » 24 яну 2009 10:30

Здравейте!

Аз съм на 33 години, от Варна.
Наскоро научих от моят психотерапевт за думичката енкопреза.
Психотерапевт започнах да посещавам от 2 месеца - хей така - прищявка; Да ми помогне в себеопознаването ми.
И като тръгнахме да правим анализ на детството ми се стигна и до това да му разказвам за как съм се изпускал по голяма нужда.
Последния ми спомен че съм се изпускал е като съм бил на 13 години. Не мога да си спомня какво съм направил, та съм се отучил от изпускането.
То ставаше през деня. Много са ми се карали мама, дядо и баба за това.
Психотерапевта ми разказа, че това става неволево, но е някаква детска реакция - да правиш напук на родителите си. Един вид казваш, че няма да стане на тяхната, а ще стане така както ти искаш.

В разказа ми пред психотерапевта стигнах до извода, че не съм искал да ходя до тоалета защото там ми е скучно и прекарвах по 50минути. Не че толкова бавно съм акал, но седна ли - не ми се е излизало; Малко противоречие - хем скучно хем не ми се излиза.
Когато усетя че ми се ходи до тоалета а играя на двора с децата или правя друго интересно - започвам да се стискам да не ида и се нааквам. И дори когато съм се изпуснал вече не отивам да се измия, ами продължавам играта - защото знам какво ме чака горе - пак ще ми се карат.
всъщност спомням си понякога че не съм се и мил когато съм се изпуснал малко; направо сменям гащите и е ясно че на новите гащи пак ще има изцапано.

Това е от мен ;)

Успех!

greta72

Мнение от greta72 » 15 юли 2009 20:26

Моля, ако някой е постигнал някакъв резултат в лечението на енкопреза да сподели.Проблемът ми е от една година,провеждала съм различни терапии,но няма резултат /става въпрос за 8 годишният ми син/. Ще бъда много благодарна! е-mail - gr.dimitrova@abv.bg

greta72

Мнение от greta72 » 16 мар 2010 23:08

намерих нещо много ефикасно за лечението на енкопреза /използвах лекарството и имаше СТРАХОТЕН ефект/ако някой се интересува,бих помогнала!

vesii1982

Мнение от vesii1982 » 12 май 2011 13:18

моят син е на 6 години и от известно време започна да се изпуска. наказвах го ,карах му се ,но нямаше никакъв напредък. вече не знам какво да правя с него

hristina_k

Мнение от hristina_k » 01 апр 2013 23:24

Здравейте,
Дали някой намери изход от ситуацията с изпускането?
Имаме син почти на 6 и също страда от енкопреза.Има дни,когато си ходи нормално в тоалетнатано има и такива,в които се изпуска по 4-5 пъти на ден :oops: :oops: В градината никога досега не се е изпускал!Смятаме,че причината за изпускането се състои в това,че преди време му се измести адаптера за тоалетната чиния и той за малко да падне.От тогава-преди 3 години,с мнооого кратки моменти,в които не се е изпускал,го прави почти постоянно!
Моля за помощ!

Отговори

Върни се в “Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур”