Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Няма да се влияе от околната среда и други стресори
Над 12 000 момичета вече имат пълната ваксинация
Една-единствена молекула повлиява на нервните клетки
реклама

Пулсиране в корема, проблем ли е?

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: админ, консултанти

Пулсиране в корема, проблем ли е?

Мнениеот sisi91 » 27 Дек 2009 21:09

Здравейте и Весели празници на всички!
От около година и нещо имам проблеми със стомаха. Беше ми поставена диагноза гастродуоденит, за който не съм сигурна дали е излекуван, тъй като болките в стомаха продължават почти всяка сутрин, както и гаденето. Освен това понякога имам пулсиране в горната част на стомаха, около пъпа. По-силно го усещам, когато съм легнала по корем и често го виждам как се движи, все едно сърцето ми бие в стомаха. Не знам дали това е проблем, но ще се радвам ако споделите вашето мнение.
Благодаря предварително!
sisi91

Re: Пулсиране в корема, проблем ли е?

Мнениеот Lidi » 28 Дек 2009 10:56

Не съм доктор първо да отбележа, но щом болките продължават трябва да отидеш на доктор и той ще прецени лечението. Не трябва да оставяш така нещата, трябва да се продължи лечението. С един прием на лекарства не е гаранция излекуването, затова първо се консултирай с гастроентеролог.
Аз съм със същата диагноза и пулсирането го имам от години. Винаги в легнало положение и се вижда как подскача стомаха. Понякога наистина е по-силно и чак неприятно. Освен приема на лекарства трябва да се спазва и диета обезателно.
Ето тук писах, какви храни ми разреши гастроентеролога, но от тях изключвам и зеления фасул и грах. Учудих се, че ги има в книжката, но те са доктори, аз не разбирам.
viewtopic.php?f=40&t=14771
Успех с лечението!
Lidi

Мнениеот sisi91 » 28 Дек 2009 12:26

Благодаря много за отговора!
Относно ходенето на доктор, малко се съмнявам дали има смисъл, била съм много пъти и последния път (през август) гастроентерологът ме отпрати като каза, че нищо ми няма, всичко било на нервна почва. Искам да попитам на теб как ти поставиха диагнозата, тъй като моята я определиха само с рентгеново изследване с бариева каша и не съм сигурна дали това е достатъчно. Но може би е, щом така са преценили. Иначе ако болките продължават още, сигурно ще се реша да отида на лекар, макар и никак да не ми се ходи.
Благодаря още веднъж!
sisi91

Мнениеот Lidi » 28 Дек 2009 13:09

Нямам идея достатъчно ли е това да се постави диагноза по този начин!
Диагнозата ми я поставиха преди много години-почти 20 години, по същия начин. Тогава лекарствата които пих ми подействаха много добре. Години наред нямах проблеми, но промених начина си на хранене. По-скоро майка ми промени начина на готвене изцяло.
От няколко месеца се боря с цистит и химеотерапевтиците, които приемам ми раздразниха гастрита. Така се наложи отново да посетя гастроентеролог.Тогава след като му казах ,че имам гастрит от години, но почти не се е обаждал, само ако прекаля с някой забранени храни и то минава от самосебе си за ден, два -ме прегледа, но само на ехограф и после ми палпира стомаха- не знам така ли се нарича, но докторите си разбират, кога, какво е нужно. Това разбира се е мое мнение. Диагнозата която ми постави е гастрит, дуоденит и раздразнено дебело черво. Даде ми книжка с храните които да приемам ,лекарства ми изписа и ензими. Още първия ден след приема ми мина. Продължих и си ги изпих всичките. Каза ми, че принципно тези лекарства можело да се пият продължително време, но след консултация отново ,за да види как е преминало лечението. Наскоро пак пих химеотерапевтик и пак ми се раздразни много стомаха-тогава уролога ми изписа лекарство, което да приемам с химеотерапевтика и всичко се успокои. Сега просто си спазвам хранителния режим, който според мен не е чак толкова тежък. От време на време си позволявам и нещо забранено, но не ми е ставало лошо от него.
Хубаво е поне да си пуснеш едно кръвно изследване за хиликобактер пилори и най- добре се консултирай с доктор, защото това трябва да се лекува.
Честно казано, макар да отидох още при първите остри болки след приема на химиотерапевтиците, доктора ме овика, че съм се изоставила и не съм се лекувала. Преди това като имах проблеми, а те главно бяха раздразненото дебело черво да го наречем, защото ми казват ту че е колит, ту раздразнено дебело черво- пиех само хомеопатични хапчета ,които ми помагаха доста- естествено предписани от доктор.
Та, лекувай се, не оставяй така нещата, може да стане и по- лошо.
Успех и питай ако има нещо, не знам дали бих могла да ти дам правилен съвет, но поне се опитвам! :)
Lidi

Мнениеот sisi91 » 29 Дек 2009 14:22

Благодаря много за изчерпателния отговор! Сигурно ще отида на лекар, защото и аз не виждам друг начин.
Поздрави!
sisi91

Назад към Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур