Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Умението се предава по наследство, но не само
Основно две активни съставки в продуктите са виновни
реклама

за Улкопрол

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: админ, консултанти

за Улкопрол

Мнениеот rumka1 » 08 Дек 2009 07:47

Пия го вече един месец против гастрит и дуоденит. В повечето време ми е добре. Само като допусна грешка в храненето, понякога - рядко ми става тежко на стомаха, и после тежкото минава, но ми остава горчив вкус в устата, или парене на езика....Не мога да определя точно...
Искам да питам да продължа ли да го пия и втори месец?
rumka1

Re: за Улкопрол

Мнениеот cveteto70 » 08 Дек 2009 08:27

трябва да питате лекаря който ви го е изписал.ако имате още болки може да продължите да го пиете.но най-добре лекаря може да каже.
cveteto70

Мнениеот Maia-Sar » 08 Дек 2009 10:49

Лекуваха ме през миналата година с Улкопрол за период 1 месец.
При мен имаше сериозни странични ефекти по време на лечението , които се изразяваха със силен световъртеж (промяната във вкуса и констипацията не ги броя).
Толкова ми беше зле , че ходих при невролог и ми правиха ЕЕГ и скенер на главата.
Два дни след прекъсване на приема на Улкопорол спря всякакъв световъртеж.
Притеснява се ако ми се наложи да лекувам дуоденит с какви медикаменти ще се лекувам , тъй като Омепразола(основна съставка и на Улкопрола) е първото предпочитано лекарство от лекарите при такива проблеми.
Maia-Sar

Мнениеот Lidi » 08 Дек 2009 11:10

Аз лекувах гастрит, колит и дуоденит със Сопрал, Дуспаталин и ензими Креон.
Виждам, че Сопрала -за дуоденита съдържа също Омепразол.На мен ми подействаха много добре лекарствата без никакви странични ефекти при мен.
Сега се лекувам за друго заболяване и лекарствата които пия ми разстроиха отново стомаха. Доктора този път ми изписа НЕКСИУМ 20 мг и съм доволна на този етап.
Явно при вас има някаква алергия към Омепразол! Не са ли ви препоръчали друго лекарство? Какво казват докторите?
Lidi

Мнениеот rumka1 » 09 Дек 2009 23:37

Не съм ходила на лекар, защото малко се страхувам! Лекарката, която ми направи гастроскопията, беше много груба в манипулацията, и не съм сигурна дали е видяла добре, дали става дума за гастрит и дуоденит....после ми предписа Улкопрола, даде ми бележка с изследването и ми каза, че мога да я използвам, ако реша да ида при друг лекар!
Много се изненадах на думите й!
Но един месец пих прилежно този Улкопрол.
Към края на месеца ми се появи това парене, горчене в устата - не мога да определя точно какво е! Но продължава вече трети ден...без прекъсване....
Дали е от лекарството, и ако е от него, като го спрях, ще ми мине ли от само себе си?
Страхувам се да не е симптом на нещо по-сериозно!!!!
Да мисля ли вече, че нямам гастрит и дуоденит след един месец прием на Пробитор и след това един месец - Улкопрол?
Все пак, това не е зачервено гърло да го видя, минало ли е или не!
Или да ходя при друг лекар, той да се обучава върху мен за гастрооскопия? Извинявам се за този въпрос, но ... :oops: :oops:
РУЕ и ПКК могат ли да дадат някаква картина до къде съм стигнала с лечението?
Последното РУЕ преди два месеца беше на горна граница.
Това има ли връзка с гастрита и дуоденита, или с възпалението на меките връзки на ставите, което тогава имах?

Благодаря ви! :!:
rumka1

Мнениеот cveteto70 » 10 Дек 2009 11:10

при гастроскопията откриха ли ви -хеликобактер-пилори-това е бактерия която е в стомаха и може да причини- язва и гастрит .на мен при гастроскопията ми я откриха заедно с гастрита.след излизането ми от болницата ми изписаха антибиотици който ги взимах по схема.и на мен ми е много горчиво в устата и мисля че е от гастрита.
cveteto70

Мнениеот tsvetelina » 02 Фев 2010 19:17

Пия улкопрол от 2 седмици, преди това пих нексиум. Имам язва на дванадесетопръстника и рефлукс. Голям проблем са ми киселините, които направо ми изгарят хранопровода. От улкопрола обаче започна едно парене в червата. 2 часа след като го изпия започва гореща болка в дебелого черво и дясното подбедрие.
tsvetelina

Назад към Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур