Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Опасни ли са домашните любимци?
През изминалата седмица са извършени над 867 проверки
Те могат да доведат до натрупване на множество калории
Сигурността на лекарите е проблем и за пациентите
реклама

Хронична диария

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: админ, консултанти

Хронична диария

Мнениеот sunshine_860 » 12 Ное 2009 18:50

Здравейте, тук съм за да поискам съвет и евентуално да ми се препоръча някой добър гастроентеролог.
Вече 4 год. имам проблеми с корема, всеки ден ходя по 3,4 пъти по голяма нужда като фекалиите са кашкави винаги.Проблема вече не помня как започна, но мисля че беше след като ми откриха анемия и пих желозо.До тогава винаги съм имала запек.Ходих при личната ми лекарка, оттам изследвания: кръв, изпражнения, ходих и при ендокринолог, и на коремна ехография, и най-накрая във военно-медициска болница при една гастроентероложка.Резултатът беше, че никакъв: единствената диагноза,която ми поставиха беше колит.От всички лекарства, които съм пила нямаше никакъв ефект:Хидрасек,Креон,Дуспаталин,Лактофлор без фибри и още доста, но не им помня имената.Също пих и билките на д-р.Тошков-"Дианорм".Диета ми е много трудно да пазя иначе знам, че трябва да ям бял хляб препечен, картофи и ориз варени, но не мога да ям само това, просто нямам сила за нищо.Ям доста препечен хляб, гледам да не ям сладки неща, пр. и кисело мляко избягвам, пакетирани храни като чипсове и т.н.
sunshine_860

Re: Хронична диария

Мнениеот cveteto70 » 12 Ное 2009 19:31

правили ли сте си фиброгастроскопия ако не добре е да си направите защото не е нормално винаги да имате кашави изпражнения.може да имате проблем с панкреаса.
cveteto70

Мнениеот sunshine_860 » 13 Ное 2009 12:23

Не съм си правила все още това изследване и ще го направя.Също трябва да допълня, че нямам болки много рядко и то в горната част на кореме, защото имах гастрит, нямам и гадене или повръщане, нито кръв в изпражненията, само слуз.Възможно ли е да е от нещо друго и можете ли да ми препоръчате добър гастроентеролог.
Благодаря много:))
sunshine_860

Мнениеот cveteto70 » 13 Ное 2009 14:26

д-р трифонов от пирогов -д-р зарева от медицински център -здраве.аз лично съм ходила и при двамата и съм доволна.
cveteto70

Хронична диария и нервен стомах

Мнениеот 041107 » 18 Ное 2009 15:40

Здравейте,
Вече съм на 31г., а проблема ми започна когато следвах последна година в унивеситета в София. Отначало реших че състоянието ми е свързано с проблемите ми със стомаха, тъй като имам гастрит и колит. Съответно посетих няколко препоръчани доктора в София, направих всички необходими изследвания и заключението беше: нервен стомах. Предписаха ми Креон, Лактофлуор и леки анти депресанти. Всички казваха, че това е нормално, че нервите "удрят" най-слабото място в организма, че съм с "хронично раздразнен стомах, но от това не се умира" или пък че "всичко е просто от психиката ми". Но проблема истински се задълбочи, когато разбрах че не мога да водя нормален живот - не мога да ползвам какъвто и да е транспорт без тоалетна, не мога нормално да упражнявам професията си и т.н. Усетих че дори характера ми се промени, нищо не остана от смелото и жизнерадостно момиче което бях. Накрая, след години ходене по мъките, реших да пробвам с психиатри. Предписа ми Zoloft. Пия лекарството от 2 месеца и сякаш се чуствам по-добре. За съжаление пак съм си с хронично разтройство, но поне онова чуство - преди да ти се разтупка сърцето от притеснение и да хукнеш към тоалетната вече е притъпено. Има ли пълно решение на проблема? Ако се сещате за нещо, моля пишете ми.
041107

Мнениеот cveteto70 » 18 Ное 2009 18:13

добре е да си направите фиброгастроскопия или цветна снимка за да се разбере къде е проблема.
cveteto70

Мнениеот Desiita » 20 Ное 2009 21:52

Здравей ,моят съвет е задължително да потърсиш гастроентеролог,защото и при мен беше същата работа с разстоиството и аз докато се наканя да отида се оказа че целите черва са ми в рани-тъй че обърни си внимание задължително.
Desiita

Мнениеот 041107 » 24 Ное 2009 16:44

Явно ще се ходи пак по доктори. Благодаря ви за отделеното време.

Desiita ти как се оправи, какво ти казаха и какво лечение ти назначиха? Ако искаш можеш да ми пишеш и на лични съобщения.
041107

Мнениеот razvetka » 05 Яну 2010 20:39

Мисля ,ч е мога да ти помогна .Това си е чист колит с разтройство.Аз имах същите уплаквания преди 3 години.Диагнозата ми я поставиха от ВМА София.НЕ искам да те плаша ,но имам чувството ,че докторите незнаят как се лекува,колкото и смело да звучи.Затова потърсих в една книга за билки на Мария Требен и там попаднах на билката Корен от АИР(блатен папур).Започнах да го пия .В крайна сметка се излекувах, колкото и да не ми се вярваше.И тогава си казах ,че ще помогна на всеки който мога,защото покрай самолечението си научих доста неща ,за които докторите може би си нямат и представа.По - ценен съвет от някой, който е минал по този път не мисля ,че има.

Затова,всеки който има същия проблем, може да се обърне към мен за съвет.skype : tonkata.georgiev
razvetka

Мнениеот essi » 15 Яну 2010 12:07

И аз съм със същия проблем от вече 7 години. Опитвала съм какво ли не и съм си правила всички възможни
изследвания, но досега никой лекар и лекарство не ми е помогнало. razvetka моля дай повече инфо за тази билка, която ти е помогнала . От каде я намери и колко време я пи ? Ще съм ти благодарна ако напишеш повече за това как и за колко време ти е помогнала. Вече се отчайвам и мисля да ходя на психиатър затова всяко мнение е важно за мен . Малко хора са се похвалили че са се отървали от това.
essi

Мнениеот venivelinov » 22 Окт 2010 19:02

здравейте , имам много странен проблем предполагам ,че е хронична диария и може би тревожност но не съм сигурен. накратко какъв е проблема : когато съм някъде където няма тоалетна винаги ми се прихожда това може да се случи и 5-6 пъти на ден ,а ако съм си вкъщи или някъде където има тоалетна съм спокоен, че мога да отида когато си поискам може да отида и веднъж на два дена :) как да реша този проблем защото е много дразнещ и много пречи на нормалния ми живот
venivelinov

Мнениеот cveteto70 » 22 Окт 2010 21:21

не е нормално да се изхождате по 6 пъти на ден.има причина.отидете на гастроентеролог.
cveteto70

Назад към Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур