Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Всяка година се откриват около 2000 нови случая
Милиони хора по света страдат от тази болест
Точно обратното, оказва се
реклама

Хронична диария

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: админ, консултанти

Хронична диария

Мнениеот sunshine_860 » 12 Ное 2009 18:50

Здравейте, тук съм за да поискам съвет и евентуално да ми се препоръча някой добър гастроентеролог.
Вече 4 год. имам проблеми с корема, всеки ден ходя по 3,4 пъти по голяма нужда като фекалиите са кашкави винаги.Проблема вече не помня как започна, но мисля че беше след като ми откриха анемия и пих желозо.До тогава винаги съм имала запек.Ходих при личната ми лекарка, оттам изследвания: кръв, изпражнения, ходих и при ендокринолог, и на коремна ехография, и най-накрая във военно-медициска болница при една гастроентероложка.Резултатът беше, че никакъв: единствената диагноза,която ми поставиха беше колит.От всички лекарства, които съм пила нямаше никакъв ефект:Хидрасек,Креон,Дуспаталин,Лактофлор без фибри и още доста, но не им помня имената.Също пих и билките на д-р.Тошков-"Дианорм".Диета ми е много трудно да пазя иначе знам, че трябва да ям бял хляб препечен, картофи и ориз варени, но не мога да ям само това, просто нямам сила за нищо.Ям доста препечен хляб, гледам да не ям сладки неща, пр. и кисело мляко избягвам, пакетирани храни като чипсове и т.н.
sunshine_860

Re: Хронична диария

Мнениеот cveteto70 » 12 Ное 2009 19:31

правили ли сте си фиброгастроскопия ако не добре е да си направите защото не е нормално винаги да имате кашави изпражнения.може да имате проблем с панкреаса.
cveteto70

Мнениеот sunshine_860 » 13 Ное 2009 12:23

Не съм си правила все още това изследване и ще го направя.Също трябва да допълня, че нямам болки много рядко и то в горната част на кореме, защото имах гастрит, нямам и гадене или повръщане, нито кръв в изпражненията, само слуз.Възможно ли е да е от нещо друго и можете ли да ми препоръчате добър гастроентеролог.
Благодаря много:))
sunshine_860

Мнениеот cveteto70 » 13 Ное 2009 14:26

д-р трифонов от пирогов -д-р зарева от медицински център -здраве.аз лично съм ходила и при двамата и съм доволна.
cveteto70

Хронична диария и нервен стомах

Мнениеот 041107 » 18 Ное 2009 15:40

Здравейте,
Вече съм на 31г., а проблема ми започна когато следвах последна година в унивеситета в София. Отначало реших че състоянието ми е свързано с проблемите ми със стомаха, тъй като имам гастрит и колит. Съответно посетих няколко препоръчани доктора в София, направих всички необходими изследвания и заключението беше: нервен стомах. Предписаха ми Креон, Лактофлуор и леки анти депресанти. Всички казваха, че това е нормално, че нервите "удрят" най-слабото място в организма, че съм с "хронично раздразнен стомах, но от това не се умира" или пък че "всичко е просто от психиката ми". Но проблема истински се задълбочи, когато разбрах че не мога да водя нормален живот - не мога да ползвам какъвто и да е транспорт без тоалетна, не мога нормално да упражнявам професията си и т.н. Усетих че дори характера ми се промени, нищо не остана от смелото и жизнерадостно момиче което бях. Накрая, след години ходене по мъките, реших да пробвам с психиатри. Предписа ми Zoloft. Пия лекарството от 2 месеца и сякаш се чуствам по-добре. За съжаление пак съм си с хронично разтройство, но поне онова чуство - преди да ти се разтупка сърцето от притеснение и да хукнеш към тоалетната вече е притъпено. Има ли пълно решение на проблема? Ако се сещате за нещо, моля пишете ми.
041107

Мнениеот cveteto70 » 18 Ное 2009 18:13

добре е да си направите фиброгастроскопия или цветна снимка за да се разбере къде е проблема.
cveteto70

Мнениеот Desiita » 20 Ное 2009 21:52

Здравей ,моят съвет е задължително да потърсиш гастроентеролог,защото и при мен беше същата работа с разстоиството и аз докато се наканя да отида се оказа че целите черва са ми в рани-тъй че обърни си внимание задължително.
Desiita

Мнениеот 041107 » 24 Ное 2009 16:44

Явно ще се ходи пак по доктори. Благодаря ви за отделеното време.

Desiita ти как се оправи, какво ти казаха и какво лечение ти назначиха? Ако искаш можеш да ми пишеш и на лични съобщения.
041107

Мнениеот razvetka » 05 Яну 2010 20:39

Мисля ,ч е мога да ти помогна .Това си е чист колит с разтройство.Аз имах същите уплаквания преди 3 години.Диагнозата ми я поставиха от ВМА София.НЕ искам да те плаша ,но имам чувството ,че докторите незнаят как се лекува,колкото и смело да звучи.Затова потърсих в една книга за билки на Мария Требен и там попаднах на билката Корен от АИР(блатен папур).Започнах да го пия .В крайна сметка се излекувах, колкото и да не ми се вярваше.И тогава си казах ,че ще помогна на всеки който мога,защото покрай самолечението си научих доста неща ,за които докторите може би си нямат и представа.По - ценен съвет от някой, който е минал по този път не мисля ,че има.

Затова,всеки който има същия проблем, може да се обърне към мен за съвет.skype : tonkata.georgiev
razvetka

Мнениеот essi » 15 Яну 2010 12:07

И аз съм със същия проблем от вече 7 години. Опитвала съм какво ли не и съм си правила всички възможни
изследвания, но досега никой лекар и лекарство не ми е помогнало. razvetka моля дай повече инфо за тази билка, която ти е помогнала . От каде я намери и колко време я пи ? Ще съм ти благодарна ако напишеш повече за това как и за колко време ти е помогнала. Вече се отчайвам и мисля да ходя на психиатър затова всяко мнение е важно за мен . Малко хора са се похвалили че са се отървали от това.
essi

Мнениеот venivelinov » 22 Окт 2010 19:02

здравейте , имам много странен проблем предполагам ,че е хронична диария и може би тревожност но не съм сигурен. накратко какъв е проблема : когато съм някъде където няма тоалетна винаги ми се прихожда това може да се случи и 5-6 пъти на ден ,а ако съм си вкъщи или някъде където има тоалетна съм спокоен, че мога да отида когато си поискам може да отида и веднъж на два дена :) как да реша този проблем защото е много дразнещ и много пречи на нормалния ми живот
venivelinov

Мнениеот cveteto70 » 22 Окт 2010 21:21

не е нормално да се изхождате по 6 пъти на ден.има причина.отидете на гастроентеролог.
cveteto70

Назад към Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур