Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Намалява се значително риска от хиперстимулиране
Гастритът се дължи на инфекция с Helicobacter pylori в 85% от ...
За това свидетелства периодичното му зачервяване
Изчислете своя риск...
реклама

оперирана преди 4 години от остър панкреатит

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: админ, консултанти

оперирана преди 4 години от остър панкреатит

Мнениеот mecana_1 » 25 Сеп 2009 23:44

Преди 4 години на 42год. възраст бях оперирана по спешност с диагноза остър панкреатит. До скоро спазвах диета, пиех Креон 10000 3 пъти дневно. Лекарката, при която съм диспансеризирана,ме гледа на ехограф и казва, че нямам проблеми, освен наличието на много газове в червата.При последното изследване алфа амилазата ми е 220, холестерол 7.6, 3-глицериди 0.77, кр.захар 5.9.В последно време не пия Креона редовно, храня се нормално, само без много мазни и тежки храни.Но имам вълчи апетит, наддадох 15 килограма за една година. Лекарката ми препорчва да отслабна, но аз не мога да се справя с ъс силното желание за храна.Изобщо не изпитвам глад, а силно желание за храна.Ако стомахът ми не е пълен, ми се гади.Изпитвам и тежест и подуване на стомаха, ако не се нахраня.Има ли това връзка с хроничния панкреатит или да се търсят причините другаде? Моля, препоръчайте ми добър специалист по панкреатитите, както и правилен хранителен режим.Знам, че заболяването е сериозно, а няма достатъчно информация за правилно поведение на болните.
mecana_1

Re: оперирана преди 4 години от остър панкреатит

Мнениеот cveteto70 » 26 Сеп 2009 13:05

cveteto70 аз също имам проблем с панкреаса и търся всякаква информация.как лекарите определиха че при вас става дума за панкреатит.може ли да ми кажете какви изследвания ви назначиха.предварително ви благодаря.
cveteto70

Мнениеот mecana_1 » 27 Сеп 2009 00:51

Откриха, че е панкреатит като ме оперираха по спешност, бях в изключително тежко състояние с излив в корема.Дотогава лекарите не обръщаха внимание на оплакванията ми, които са от години. Не съм пила никога алкохол, не ям мазно, просто наглед нямаше причини за заболяването.Изследванията , които са ми правени са на ехограф, след операцията- ядрено магнитен резонанс -виждаха се всички коремни органи и кръвните -увеличената алфа амилаза е показател.Чела съм много за заболяването, но не ми е достатъчно. Търся всякакви мнения и съвети, а четох, че са малко преживелите операция на панкреаса.Лекарите , поне в нашия град ме гледат с някакви опасения и са много пестеливи откъм препоръки за здравословен режим и лечение. Казват да не ям мазни храни и яйчен жълтък и да пия Креон при хранене. Ако ви интевресува още нещо, питайте, каквото знам със сигурност ще се радвам да го споделя с вас.
mecana_1

Мнениеот cveteto70 » 27 Сеп 2009 10:07

cveteto70 първо искам да ви благодаря за бързия отговор.правена ли ви е гастроскопия защото на мен ми правиха но за съжаление все още незнам какво имам на панкреаса.след излизането ми от болницата ми казаха че трябва да си направя ямр но аз още не съм го направила.разбрах че не се поема от касата затова ви моля да ми пишете вие платихте ли ямр и колко струва.аз живея в софия и мога да го направя в всяка болница.и аз като вас имам същите симптоми и вече незнам какво да правя.благодаря ви предварително за отговора.
cveteto70

Мнениеот mecana_1 » 27 Сеп 2009 15:26

здравейте, cveteto 70!Гастроскопия не ми е правена, а ЯМР е правен преди 2 год. , когато имах болки след операцията. Не съм заплащала нищо за него, само таксата за престоя в болницата, но знам, че е скъпо, над 300 лв, но да не ви заблудя, цените може да са се променили. Аз си мисля за преглед при добър специалист, може би в Александровска болница, защото нашите лекари май нямат опит с това заболяване.Може ли някой да ме насочи към такъв специалист?
mecana_1

Мнениеот cveteto70 » 27 Сеп 2009 17:43

cveteto70 благодаря за отговора ви.как се чувствате в момента имате ли болки и въобще как се живее с панкреатит.
cveteto70

Мнениеот басти » 20 Окт 2009 19:29

Имам диагноза "хроничен панкреатит", опериран преди 4 месеца от кисти в панкреаса. Търся диета.
басти

Мнениеот cveteto70 » 21 Окт 2009 08:13

cveteto70 как решиха че имате панкреатит .вмомента как се чувствате имате ли болки.панкреатита винаги ли трябва да се оперира. ще ви бъда благодарна ако ми отговорите на въпросите защото и аз имам тези проблеми.
cveteto70

Назад към Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур