ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Оптимално решение за бели зъби и здрави венци.
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние

БОЛЕСТ НА КРОН

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: админ, консултанти

Потребителски аватар
natali

БОЛЕСТ НА КРОН

Мнение от natali » 12 мар 2007 01:30

Здравейте на всички.В момента съм лежащо болна в Исул с диагноза-Болест на Крон.Лекуват ме доц.Стойнов,д-р Пенчев и съпругата му.Още не мога да разбера какво става с мен.Всеки ден съм на системи с кортикостероиди-кортизон и желязо,защото получих и анемия.Хемоглобина и желязото са ми е ниски.Правиха ми и колоноскопия и взеха биопсии,на които резултатите още не са готови.
Моята история е от 2003 г.Тогава имах диария няколко месеца,докато имунната ми система се срина,вдигнах температура и месец и половина бях между 38-40 градуса,на какви ли не лекарства,системи,изследвания,пункции,биобсии.Оживях благодарение на страхотния екип на интензивното отделение в 5-та градска болница в София.Бях на 29 г.Поставиха ми диагноза Лупус ?.
Сега съм на 32г. и отново 4 месеца имах диария,отслабнах и имунната ми система пак се разклати.Постоянно нямах сили,все ми се спеше,ставите ме боляха.Влезнах в Ревматологията при д-р Монов и доц.Пейчева на 6 февруари,но те ми отхвърлиха диагнозата Лупус и ме насочиха към Исул където съм все още.
Чувствам се много объркана,искам да науча нещо повече и да се посъветвам с някого който има това заболяване.Защо?От къде ми дойде това нещо на главата?Каква е причината?Ще имам ли нормален живот за напред?Ровя се из интернет,търся,чета,но нещо в мен не вярва че това е диагнозата,с която до сега ме водят докторите.Много ги обърква кръвната ми картина-сама си убивам клетките-така ми заявиха!Самоизяждала съм се!
Нека ако някой има такова потвърдено заболяване и желае-нека ми пише.
Бъдете здрави!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 мар 2007 00:08

Ето малко информация по въпроса за болест на Крон:
http://www.puls.bg/issue/bolest_na_kron_issue_66.html

Потребителски аватар
natali

Re: БОЛЕСТ НА КРОН

Мнение от natali » 11 апр 2007 20:07

Здравейте!Искам да попитам да ли има смисъл да си подавам документите за освидетелстване пред Телк с диагнози:Болест на Крон и Желязонедоимъчна анемия,като хода на заболяванията ми е хронично рецедивиращи?Ще ми дадат ли някяква група инвалидност?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 11 апр 2007 20:21

Ето извлечение от НАРЕДБА за медицинската експертиза на работоспособността

Приета с ПМС № 99 от 31.05.2005 г., обн., ДВ, бр. 47 от 7.06.2005 г.

Следват процентите, които могат да се дадат в зависимост от формата на заболяването, формата се преценява от ТЕЛК:

2. Хроничен улцерохеморагичен колит (ХУХК) и регионален ентерит (Болест
на Крон):
2.1. с рецидивиращо протичане без усложнения: 20 - 40 %
2.2. с умерено изразен консумативен, анемичен и адинамичен синдром,
чести разстройства: 50 - 70 %
2.3. с изразен консумативен, астено-адинамичен и анемичен синдром,
белтъчно-електролитна дисоциация и усложнения при Болестта на Крон (субилеус, фистули към съседни тъкани и органи): 71 - 100 %

Целия документ е на
http://www.mh.government.bg/doc/Naredba ... ertiza.doc

Потребителски аватар
Maria Serafimova
Контакти:

Мнение от Maria Serafimova » 06 апр 2008 20:01

:?: :?: :?: Здравейте,
Много ви моля ако някой знае нещо повече за Болестта на Крон нека ми даде някаква информация...Четох че билките живовляк, цариче и невен повлиявали много добре това коварно заболяване.Знае ли някой как точно се варят и как се пият на какъв интервал и всичко сварзано с тях...
Благодаря ви... :?: :?: :?: :?:

merian

Мнение от merian » 09 апр 2008 14:08

Здравейте, Мария Серафимова. Това за билките, което сте чели, го споделих аз. Откриха ми Крон преди около година. От тогава съм на Салофалк 500 и се чувствам добре, Слава Богу. Тези билки смесвам в равни количества и ги запарвам по една чаена лъжица в около 400 гр вода, пия ги като топъл чай 1 час преди или след хранене. Особено добре ми действат, когато от време на време имам болки и дискомфорт. Много е важно да запази човек, до колкото може, радостта от живота. Трябва да сме позитивно настроени, за мен това е много важно, а и помага. Психическата нагласа е много важна! Особено при такова заболяване. Аз съм щастлив човек! На 29 години съм, имам прекрасно семейство и две хубави дечица. Имаме желание със съпруга ми за още едно дете. Моля, ако някое медицинско лице види съобщението ми, ако може да ми каже, възможна ли е нормална бременност при това заболяване и какви са рисковете за майката и бебето. Предварително благодаря!
Мили хора болни от Крон, не позволявайте черни мисли да ви гнетят и да отнемат радостта ви! Бъдете силни, бъдете жизнерадостни и си живейте живота! Той е прекалено хубав и кратък, та да го "отдадем" на една болест! Нека Бог ви дава сили!

Потребителски аватар
Maria Serafimova
Контакти:

Мнение от Maria Serafimova » 09 апр 2008 15:40

:D Здравей,merian...
Първо искам да ти благодаря затова че ми даде рецептата за билките,наистина съм ти много признателна... :D
Сега искам да ти кажа друго,потресена съм от саобщението което си оставила във форума...Ти си страхотен и много силен човек...Бих желала да те подкрепя в куража който си даваш и този с който зареждаш всички които четат в момента твоето писмо до мен...Прекрасно е,че по този начин зареждаш с оптимизъм хората с това ужасно заболяване...Аз се включих в тази тема не заради себе си,а заради леля ми,която страда от тази гадост...Млада,хубава,а това нещо я убива,затова ще призова всички,които четат този форум,за болеста на КРОН да се включат в него,да си помагат,защото ВИЕ хора с това заболяване имате нужда да се подкрепяте...Аз лично ви се възхищавам адски много,защото наистина сте много силни...Аз виждам леля-тя е страхотна,усмихва се и живее пълноценно,затова горе главите и късмет на всички...Бъдете силни аз знам ВИЕ можете...ПОЗДРАВИ...Мария :D :D :D П.С. И много-много усмивки... :D :D :D

merian

Мнение от merian » 10 апр 2008 17:08

Благодаря ти Мария!
Благодаря за подкрепата. Пожелавам на теб и леля ти много слънчеви и щастливи дни! :D :D :D

Потребителски аватар
Maria Serafimova
Контакти:

Мнение от Maria Serafimova » 10 апр 2008 18:40

:D Здравей,миличка...ТИ ОТНОВО МИ ДОКАЗА ЧЕ СИ ЧУДЕСЕН И МНОГО СИЛЕН ЧОВЕК...Целувки...

gordi2007

Мнение от gordi2007 » 15 май 2008 00:50

Здр. аз съм на 23г. и от ноември съм с диагноза болеста на Крон.Около 7 месеца преди това бях с диария минавах 18 пъти за 24 часа.Вдигах темп. 38,40 нямаше сваляне започнах да повръщам,боолки в корема.след това ми се появиха подутини над глезените приеха ме в болница.Имах анемия също.В Испания съм тук ме лекуват.Започнаха с кортизон голяма доза продължих лечението в къщи докато не стигнах 15мг. всичко започна отново.Отново в болница но увеличението на кортизона не помогна.От февруари съм на инфликсимаб вече 3 пъти ми го слагат венозно.Помага ми,но незная какво точно е това.Ако има някои,които е на същото лечение ще се радвам ако се свърже с мен.Бъдете силни и не се отказваите

merian

Мнение от merian » 23 май 2008 11:15

Здравей, подкрепям те за желанието ти да не се предаваш! Аз съм със същата диагноза, но ме лекуваха със Салофалк 500, в комбинация с Имуран, който обаче не понесох. А това лекарство не съм го чувала. Желая ти от все сърце скоро да се оправиш, най- важното е, че имаш вяра, давай смело! :D

Luke

Мнение от Luke » 03 юни 2008 16:20

Привет хора. На 24 години съм, от 4 години се чувствам подтиснат от това , че немога да живея пълноценно и обиколих мн. лекари. Един казва, че нищо ми няма, друг ме лекува за язва, трети казва, че е на психична основа и какви ли не хапове съм изпил, докато на ми писна и реших да си направя изследването от които всички се плашим - колоноскопия. Препоръчаха ми специалист и се доверих на доц. д-р Владимиров в ИСУЛ. Днес ми каза по телефона резултатите от биопсиите, които ми направиха и човека каза - "болест на Крон. Ще трябва да те лекуваме, вземи си талон #7 (хоспитализация) от джипито и идвай да те лекуваме." Чета до сега , че болестта няма оправия, само можеш да подобриш състоянието си. Какво ще ми правят толкова в болницата, като всички свързани с болестта пият само хапчета без да стоят по болници или греша (на мен ми изписа Salofalk 500)? И да попитам някой от вас има ли и др. диагноза таласемия и успявате ли да качите килограми? Тъй като си стоя на 64кг, а за ръста ми това са малко. Предприемате ли дълги пътувания? Ходите ли в планината? Има ли фатални последици, ако нещо се влоши още повече? Питам толкова много тъй като никой нищо не ти казва (лекаря и сестрата) и стоя в невидение и общо взето съм се пуснал по течението , каквото реши лекаря...

Поздрави на всички и мислете позитивно ;)

dreemer

Мнение от dreemer » 08 юни 2008 07:48

Моля ви ве хора да ми обясните какво аджеба е това болест на крон и какво е това колоноскопия?
имам си аз тука едни съмнения...

Д-р.Хинкова

Мнение от Д-р.Хинкова » 08 юни 2008 17:12

Ето ви информация за болеста на Крон:
http://www.puls.bg/issue/bolest_na_kron_issue_66.html
Колоноскопията представлява изследване,което се извършва през ректума и с оптична система са оглеждат различни участъци от дебелото черво.Ако е нужно се взема материал за изследване.Може да се направи с пълна упойка по ваше желание.

Потребителски аватар
natali

Мнение от natali » 13 юни 2008 20:25

Zdravejte na vsicki! :)
Ot kakto napisax za bolestta,kojto me spoxodi ne bjx vlizala tyk.......i sega vizdam,ce se poseshava i ima xora kato men.Vece godina sum na Imuran i njmam diaria i silni bolki kakto predi.No sega otnovo sum s minimym Fe v kruvta i Hb mi pada burzo....otnovo trugvam po doktori....Kakvo da pij ili da jm za zeljzo,znae li njkoj?Osven voda ot kopriva?Ot spanaka stomaxa mi se obazda i se straxyvam da ne polyca otnovo diaria....Pomagaj te! :)
ПОЗДРАВИ
НАТАЛИ

Отговори

Върни се в “Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур”