ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Площта на изгарянето се определя по правилото на деветките
Притежава редица фактори на патогенност

Как успях да преборя гъбичката кандида

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: админ, консултанти

veselin ivanov

Re: Как успях да преборя гъбичката кандида

Мнение от veselin ivanov » 02 юли 2018 02:37

Тежката метална токсичност и candida вървят ръка за ръка. Това е моят опит, че тежките метали са основната причина за инфекции с Candida и паразити и не можете да се отървете от хронична кандида или паразити, ако имате тежка метална токсичност. Паразитните инфекции са по-често срещани, отколкото осъзнаваме. Кандида и тежките метали създават киселинност и анаеробна среда (липса на кислород), в която процъфтяват.

Една от причините, поради които поглъщането на кандида и паразитите при наличието на токсичност от тежки метали е, че тези инфекции служат за да ни предпазят от клетъчни увреждания и потенциално фатални усложнения от отравяне с тежки метали. И така, от тази гледна точка кандида и паразитите всъщност са наши приятели и въпреки че причиняват множество досадни симптоми, всъщност те са по-малко от две злини в този смисъл. Без тях може да умрем от тежко метално отравяне, това може да звучи драстично, но от моето изследване това звучи много възможно.

Кандида и паразитите действително се хранят с тежки метали заедно със захар и ги съхраняват в биофилми или в собствения си организъм. Когато хората убиват кандида с противогъбични средства, симптомите, които се наблюдават, са частично резултат от освобождаването на тежки метали в организма, които претоварват черния дроб и не могат да се екскретират достатъчно бързо. Ето защо детоксикацията на тежки метали преди всичко с убиването на кандида и паразитите е наложителна. Ако не рискувате да отделите много токсични метали, преразпределящи се в тялото.

Според изследването около 80% от хората, страдащи от симптоми на Candida, показват повишени нива на живак в тялото си. Растежът на гъбичките е имунната реакция на организма към отравяне с живак, тъй като гъбите се свързват с тежкия метал и по този начин осигуряват безопасно съхранение. Кандида е имунен отговор срещу отравяне с тежки метали, особено живак. Той абсорбира теглото си в живак и го предпазва от навлизане в кръвта. Докато живакът е там, ще имате проблем с кандида. Няколко публикувани проучвания показват, че Clinoptilolite се свързва с редица микотоксини (токсини от гъби). Действайки като антимикотик, той се използва и в човешките препарати за подпомагане на гъбичните инфекции.
Клиникотилолитът не се натрупва в тялото и не се прикрепя към тъканите на тялото. Той остава спрян, докато изтегля тежки метали, които са прикрепени към телесните тъкани. Този процес позволява на тялото да изхвърля металите чрез нормалните си процеси на детоксикация. Той намалява всички умрели симптоми, причинени от микотоксини, които кандида може да произведе. Той повишава чревния pH, като възстановява правилния баланс на киселинността в малкия и дебелото черво. Нарастващите нива на рН убиват лошите бактерии, като в същото време стимулират растежа на добри бактерии, като по този начин помагат за възстановяване на нормалния бактериален дисбаланс.

Ако страдате от хронични здравни проблеми или от хронични инфекции с кандида / паразит, тогава токсичността от тежки метали е вероятна причина, поради която не се подобрявате и възстановявате здравето си.

НЕ МОГА ДА СЕ СЪГЛАСЯ СЪС СТАТИЯТА ,МОЕТО МНЕНИЕ ЧЕ НЯМА НИЩО ОБЩО!!...НЕ ЧЕТА СТАТИИ НА ПЛАТЕНИ ПИСАРИ!!
А ...КОЛКОТО ДО БИРЕНАТА МАЯ..И ПРИОБИТИЦИТЕ НЕ ТРЯБВА ДА ГИ ПИЕТЕ ИЗОБЩО.....НА ВАС ВИ ТРЯБВА ДА ТРЕПЕТЕ НЕЩО ....И ДА ИЗВЕЖДАТЕ НАВЪН.....А НЕ ДА ГО ХРАНИШ......С РАСТИТЕЛНИ ОТРОВИ -ОТВАРА ОТ ПЕЛИН-ТРОЙЧАТКАТА-МУЖИК КОРЕН---СОК ОТ АРОНИЯ-ОТ ДРЕНКИ-ОТ МАЛИНИ И КЪПИНИ----ВЪВ ВСЯКА МАНДЖА ДАФИНОВ ЛИСТ-МЛЕЧЕН ЧЕСЪН ПОТОПЕН В ОЛИО-МАСЛОТО ОТ ЧЕСЪНА.....-ЕДИНСТВЕНО ТОЙ СЪДЪРЖА ЕЛЕМЕНТА ГЕРМАНИЙ...НИКОЙ ДРУГ НЯМА ДА ТИ ГО КАЖЕ ТУЙ.....МОЖЕ ДА ЯДЕШ БОБ-ЧЕРВЕН С ПОДПРАВКА ЗА БОБ...ЗА ДА ИЗВЕЖДАШ........ИМА ЕДНА КНИЖКА --АЗ СЪМ ПЪТЯТ,ИСТИНАТА И ЖИВОТЪТ......В ДРУГА ПИШЕ...-БОЛНИЯТ ДА НЕ СИ ЛЯГА ,АКО НЕ СИ Е ПРОЧИСТИЛ ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО!!
АМА АКО ТИ СЕ СТРУВА СМЕШНО ВСИЧКО , ЕДИН ДЕН ЩЕ СЕ СЪБУДИШ И ЩЕ ВИДИШ ТЕЗ ПАРАЗИТИ КАК СА ТИ ВЪРЗАЛИ ЧЕРВАТА НА ВЪЗЕЛ--КАТО ГОРДИЛИЕВ--КОЙТО НЕ МОЖЕШ ДА РАЗПЛЕТЕШ.....ИЛИ КАТО ГИ ВИДИШ НА РЕНГЕНА СА СТАНАЛИ НА ПАЯЖИНА ОТ ...ПЕРФОРАЦИЯ!....И ЗАТОВА ВИ ПОЖЕЛАВАМ ДА НАМЕРИТЕ ,ДЕТЕЛИНКА ПО ПЪТЯ НА ИЗЦЕЛЕНИЕТО.
https://www.youtube.com/watch?v=4ubxgSoSLdY

potrebitel222

Мнение от potrebitel222 » 16 юли 2018 23:32

Здравейте puls 100, четох , че сте излекували възпаление на епидидима с компреси от извара. Ще ви помоля да ми кажете как точно сте правили компресите, с каква извара, и също така дали сте провели накакво допълнително лечение с билки?
Благодаря предварително!

lz2cp

Мнение от lz2cp » 20 юли 2018 19:08

До puls 100
Имам новини,моля те пиши на мейл lz2cp@abv.bg
Благодаря

Bolna

Мнение от Bolna » 07 сеп 2018 11:20

Здравейте. От 4 месеца се боря с чревна кандидоза, пих Итраконазол, Нистатин, Фунгокап, пробиотици, масло от риган, от черен кимион и т.н.
От Кандида Албиканис 10*4- 10*5 степен свалих на 10*3 - 10*4.
Последното изследване ме изуми, установи се Кандида Крузеи 10*4 - 10*5 степен.
От Албиканис е преминала в Крузеи, гадната Кандида. 😣

Моля за съвет, отчайвам се вече. Лошо ми е, подут стомах, гадене, отпадналост.
Започнах пак Итраконазола, но не ми действа добре, виждам размазано и ми се подуха устните и го спрях.
Да добавя, че всичко започна след една настинка и чревен вирус. Антибиотици не съм пила отдавна.
Кръвните ми изследвания са в норма.
Моля за съвети.

1313

Мнение от 1313 » 09 сеп 2018 11:13

Мога да споделя, че съм лекувана с итраконозол,нистатин и др. противогъбични лекарства. Доколкото ми е известно итраконозолът не достига до червата, а се разгражда преди тях и преминава в кръвта. Така, че лекарят, който го е предписал за чревна кандидоза си е правел експеримент на гърба на пациента. Нистатинът почти не върши никаква работа. Да не говорим пък за флуконазола, от който кандида крузеи изобщо не се повлиява.
Съветът ми към отчаяните и лутащите се в дебрите на настоящата медицина: Пробвайте строга "безвъглехидратна" диета, напр. за около 10 дена. Тя е изключително трудна, но с много воля, може да се издържи. При нея всички храни, съдържащи въглехидрати се изключват от менюто. Например храни като хляб и хлебни изделия, всички зърнени храни и производните им, всички сладки неща, всички плодове, мед, картофи, ориз и др. подобни. Ще попитате какво може да се консумира. Ами разнообразието е много малко, напр. зеленчуци, месо, риба, яйца, варива. Успех!

Bolna

Мнение от Bolna » 09 сеп 2018 11:56

Благодаря ви.

Според вас да спра да взимам противогъбичните лекарства, така ли?
Омръзна ми да се чувствам зле, все да ми е лошо, отпаднало, замаено, да ни се гади.
Ще пробвам и с диетата, аз почти се храня НВХ.

Joroli

Мнение от Joroli » 09 сеп 2018 17:22

До Болна. Щом се лекувате от само 4 месеца, се пригответе за дълга, упорита и безпощадна борба с гъбата. Аз го правя от 2 години и половина. Има успехи и неуспехи. Всичко се движи по една крива нагоре-надолу. Според мен е важно да контролирате гъбата в стойности 10/3 до 10/4. Но много по-важно е да не изпадате в паника и отчаяние, каквито състояния често се срещат при хора, попаднали в тази ситуация. Мисля, че голяма част здравословното ви състояние в момента е резултат от паниката, тревогата, чувството за безизходност и страха от неизвестното бъдеще. Аз лично , освен тези емоции, трудно понасях и невъзможността да контролирам по някакъв начин кандидата. Освободете се първо от тези емоции/ 95% процента съм сигурен, че ги имате/, успокойте се и ще можете по ефективно да се лекувате. Сигурно лекарите са ви го казали, но да припомня, че кандида е микроорганизъм, част от нормалната микрофлора в червата на всеки човек. Поради неясни и за медицината причини, в един момент тя започва да се развива по-буйно и така може да причини някои неприятни за здравето възпаления, особено на хора с отслабена имунна система или в напреднала възраст. Не си мислете обаче, че в света има лекарство, което като антибиотиците да премахне за седмица кандидата. Даже и някое от изброените от вас лекарства да го направи, ние вече "сме харесани" от нея и тя пак идва. Това , че сте имали албиканс, а после крусей ,смятам, че първоначално лечението ви е подействало, албиканс- най-лесно лекуващия се щам кандида е бил унищожен, но на негово място после се е "завъдила" крусей. Мисля , че тя е по упорита, но не и нелечима. Аз лично , когато не приемам лекарства/ а това става рядко/, профилактично вземам прополисови капки, размесени със сребърна вода. 20-30 капки прополис с една с. лъжица сребърна вода, половин час преди закуска, обяд и вечеря. Около 10-тина дни курс. На мен ми действа. Но ви предупреждавам.Не съм го консултирал с лекар, дозата сам си я определям и имайте предвид, че съм едър човек. За това внимателно с такива съвети като моя. Първо са необходими съвети с доктор или постепенно намиране на дозата.Чувал съм и за масло от черен кимион, но не съм пробвал. Пробвал съм обаче, масло от риган и мисля, че имаше известен ефект.Иначе, диетата спомената от предишната участничка мисля , че е ефективна, но е трудно да се спази и ако няма ефект.... Но според мен най-важното е спокойствието, търпението и съзнанието, че има и по-тежки болести. От там нататък - умерена диета с липса на храна , съдържаща захар, намиране на добър лекар, адекватно лечение.... и всичко ще е наред. Все някога.

engt

Мнение от engt » 09 сеп 2018 23:03

Има една малка синя книжка "Преодолей кандида". На мен ми помогна, макар да не съм се изследвал специално. Но аз си познавах състоянието по различни кожни и чревни проблеми, лош дъх, килограми, отпадналост и т.н.

1313

Мнение от 1313 » 10 сеп 2018 10:16

До Болна. Итраконазолът се разгражда от организма преди да достигне чревния тракт и от тази гледна точка лечението на чревна кандидоза с този препарат според мен не е ефективно. Нистатинът действа едва ли не като плацебо, а флуконазолът изобщо не влияе на кандида крузеи. Тъй като съм минала по този път, препоръчвам на изтерзаните и лутащите се в дебрите на съвременната медицина да пробват строга "безвъглехидратна" диета за около 10 дена. При нея се изключват: хляб и хлебни изделия, всички зърнени храни и техните производни, картофи, ориз, всички плодове, всички сладки неща, нишесте, декстрини и др. подобни. Позволени са : зеленчуци, месо, риба, яйца, млечни храни, фасул, леща, може и някои ядки, които се понасят добре от чревния тракт. Диетата хич не е лесна, но си заслужава да се пробва.

Bolna

Мнение от Bolna » 12 сеп 2018 13:20

Благодаря ви от сърце.

Отговори

Върни се в “Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур”