ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Джогингът има своите тънкости
Кои причини за рак на дебелото черво подлежат на превенция?
Зъбите на бебето се нуждаят от дентална грижа.
Учени не спират да работят в търсене на лек за коварната болест

Как успях да преборя гъбичката кандида

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: админ, консултанти

puls100

Re: Как успях да преборя гъбичката кандида

Мнение от puls100 » 15 ное 2017 11:21

Така нищо не може да се каже, но най-важното е да запазиш спокойствие.
С вагинална кандида са се борили и се борят поне една четвърт от жените. Друго е обаче дали това е основният проблем. Щом има тези симптоми/оплаквания, които сподели, определено проблема не идва конкретно от кандидата във влагалището, има и нещо друго, което гинеколог няма как да реши.
Не знам защо си имала дълъг прием на антибиотик, но явно той е провокирал и падането на имунитета и кандидата и най-вероятно има конкретен процес, който също провокира слабеето (такова няма как да стане след 2-3-4 дни от тази диета, която всъщност не е кой знае колко тежка)
Трябва да настояваш за преглед и изследвания от специалисти. Гастроентеролог също обезателно трябва да те види!

Иначе за рибата и месата много има да си пишем. Последно четох, че рибата от живарниците е изключително вредна. Но пак казвам аз не вярвам проблема да се дължи на каквато и да е диета.

Дано все пак неразположенията през ноща се дължат на умираща кандида, въпреки, че за мен с тези две лекарста няма да решиш тотално проблема.
Както съм писал горе някъде (мои мисли, без да е доказано) разтеж на кандида може спокойно да се тълкува като симптом и да се счита, че зад това стои друг проблем/процес

fentis

Мнение от fentis » 26 ное 2017 19:26

Здравейте на всички. Включвам се и аз с познатия проблем - кандида.

И аз се боря от около 6 месеца с повтаряща се гъбична инфекция. Никога преди това не съм имала този проблем. Имам чувството, че никога няма да му се види края. Гинеколозите ме подценяват (''Та всяка жена има гъбички поне веднъж годишно. И ние ги имаме!'' - сякаш това се предполага, че ще ме успокои). Имам чувството, че гинеколозите въобще не приемат това ''заболяване'' насериозно, което доста ме вбесява. При мен симптомите се обострят след цикъл ( цикълът се приема от организма за спад в имунитета и това обяснява появата им). Проблемът е, че всеки път, когато си направя микробиология излиза чиста, което затруднява определянето на вида гъбичка и съответната антибиограма. Антибиограмата се издава, за да се види към кои антимикотични препарати съответният вид гъбичка е чувствителна и към кои - резистентна. Та, както казах, микробиологията не успява да улови гъбичката на изследванията, макар всички симптоми да са налице. Обяснението: гъбичката е в ниско микробно число и трудно се изолира. Подозирам, че моята гъбичка не е Албиканс, защото не се повлиява от традиционните методи за лечение.
През последните месеци съм се ''лекувала'' с неща от сорта на: глобули Миковаг, Гино-певарил, Полижинакс, промивки, хапчета на основана на флуконазол (нулев ефект!). Отделно съм взимала за подсилване на имунитета: пробиотици, спирулина, хлорела, кокосово масло, прополис, екстракт от грейпфрут, сребърна вода и какво ли още не. Всичко има ефект, но временен - до следващия цикъл. Пробвала съм и доста строга анти-кандида диета за един месец - конкретен ефект върху инфекцията ми нямаше, но кожата ми се изчисти доста. Освен това свалих килограми от диетата. При посления преглед ми беше предписана по-тежка артилерия медикаменти, а именно Интраконазол (Орунгал). В това хапче ми е надеждата! В същото време продължавам да внимавам какво ям! Стискайте ми палци, мили хора! Ще ви държа в течение..

puls100

Мнение от puls100 » 27 ное 2017 12:30

Стискаме палци разбира се! :)
Но само с орунгала едва ли ще се реши проблема перманентно..

Понеже и вие и преди това veli4ka търсихте решение на проблема, се разрових доста "надълбоко" :lol: в нета за вагиналната кандидоза, защото дефактно няма как да имам опит с това :P

За да не си играем на развален грамофон, намерих най-подходящята, съдържателна и изчерпателна статия в бг-нета. Знам, че сте изчели достатъчно, но мисля, че още малко метериал няма да е излишен: повече за влагалищната кандидоза

Също знам, че любимото нещо на жените е сладкото :mrgreen: Знам, че дори когато никога не ядете сладко, всъщност го правите скришом :P
Ако на един мъж се каже да спре сладкото, то той наистина не яде повече от един шоколад (например) седмично, а когато същото се отнася за жената, то тя наистина не яде повече от един дневно :twisted:

fentis

Мнение от fentis » 27 ное 2017 17:45

Здравей, puls1000,

Наистина съм изчела всички източници на български език, та даже и на чужди езици, :lol: В момента съм като подвижна енциклопедия на тая тема. Голяма мания, обаче твърдо съм решила да се отърва от гадинките.

Напълно съм съгласна, че само с медикаменти окончателно избавление няма. Според мен коренчето е в нарушената имунна система и смятам, че ако достатъчно ѝ се помогне, тя сама трябва да изгони натрапника. Поддържам и твоята теория, че гъбичките са по-скоро симптом на някакво общо заболяване. Защото в един по начало здрав организъм, гъбичките не биха имали подходяща ''среда'' да се размножават, нали? Аз обаче нямам някакви сериозни заболявания, нито чревни или други изявени проблеми. Антибиотици не съм пила от години. Затова съм в чуденка от къде се взеха тези упорити гъбички, с които справяне няма.. Сега ще пробвам схемата с орунгала и ако продължат оплакванията, ще се замисля за по-задълбочени изследвания.

Хвърлила съм поглед на пробиотиците на GNC - имаш ли някакво мнение за тях? Не съм ги ползвала, но изглеждат обещаващи и мощни. Ако ли не, какви други добри пробиотици би препоръчал? Сладкото почти съм го отписала, и въпреки че напоследък съм нарушила малко кандида диетата, смятам да се стегна в това отношение.

Ще се радвам и другото момиче с подобен проблем да сподели как се развиват нещата при нея. Хубав ден! :mrgreen:

puls100

Мнение от puls100 » 28 ное 2017 11:01

Здравей, не, нямам наблюдения за gnc, и изобщо в последно време не съм се зачитал сериозно (или ползвал) за модерните пробиотици.
Но аз лично употребявах bio proViotic, точно този. Кофти е, че малко излиза дебело, защото е добре в началото, около седмица, да се взимат по 3-4 на ден, след това 2 седмици поне по 2 и после месец може и по една. За съжаление хубавите пробиотици все още са си скъпички..
Иначе се разрових и за пробиотик pearls, който ми направи впечатление (освен коментарите), че е с тройна обвивка. Това е добре, защото гарантира усвояване във възможно по-долната част на тракта

lz2cp

Мнение от lz2cp » 03 дек 2017 12:01

Ето ме и мен след 50 дни отсъствие от чата. Изчаках да отминат по-вече дни след края на лечението за да направя фецес. Излязоха резултатите :
Бактериологично отрицателен
--------------------------------------
Искам за благодаря на puls100 ,защото много ми помогна неговата информация и задълбочените наблюдения които е направил относно Кандида.
След 45 дни страдание,успях да преборя гадината.
Ето и лечението ми:
1. Спазвах стриктно диетата описана от puls100 . Никакво сладко и въглехидрати.
2. От тогава и до сега, сутрин и вечер половин час преди храна по 15 капки Саменто.
3. Една седмица Mico Max - 1 тб. дневно
4. И най-добрия пробиотик по време и след антибиотична терапия - Omni Biotic 10 . По едно прахче
на ден . Общо 28 дни.

Това е всичко.И вярвайте,че ще успеете да се преборите ! Успех ви желая !

puls100

Мнение от puls100 » 03 дек 2017 13:43

Еее браво! :) Дано не рецидивира гадта, но не вярвам, защото едва ли имаш някакво подлежащо заболяване, предизвикващо я. Всичко явно е било в следствие дисбиоза предизвикана от антибиотика :wink:
Сега, за да си 100% сигурен, можеш още месец да приемаш пробиотик. Може и някакъв по-тънък, подходящ и като цена и като количество (а и да е "жив" действително) - лактофлор (тубичката)

Успех!

meraki

Мнение от meraki » 01 яну 2018 12:19

Здравейте, някой наясно ли е до колко можем да се доверим на резултатите от водния тест? Възможно ли е да има положителни резултати от този тест и да не е кандида? Правя опита за първи път и не съм много наясно какво означава резултата. Бих се радвала, ако някой може да погледне резултата ми и да даде мнение.

puls100

Мнение от puls100 » 01 яну 2018 13:48

Здрасти и ЧНГ
Счита се за над 90% меродавен този тест. Обаче, важно условие е да спазиш точно процедурата. Чашата с вода трябва да е престояла една нощ. Слюнката е буквално първата със събуждането. Кандида се наблюдава, когато след 20на минути (или по-бързо) се появят дърпащи към дъното конци. колкото са повече и стигащи до дъното, толкова повече е концентрирана кандида. Свръхколичество е когато цялата слюнка падне на дъното под формата на миникарфиолчета, миниводорастчета и подобни образувания.
Ако имаш хубава снимка, можеш да я постнеш да я видиме

meraki

Мнение от meraki » 01 яну 2018 14:45

ЧНГ! :oops: Толкова се развълнувах, че може би открих причината за моите страдания, че забравих да поздравя :oops: Имам снимка, но водата не беше престояла, а и също така слюнката беше около 40 мин след ставане, но се получиха конци и голяма част от слюнката отиде на дъното . Благодаря за уточнението, ще повторя опита утре наново. А след седмица ще търся да си направя фецес (като гледам са си доста скъпички изследвания - 260 лв.). Сега започвам да чета за тези гъбички и имам доста въпроси, но главно възможно ли е да живеят в организма с години и да създават един и същи дискомфорт през цялото време без да предизвикват влошаване в симптомите? Не би ли трябвало ако се размножават толкова време човек да се влошава? Над 6 години живея с диагноза синдром на раздразненото дебело черво и още 2-3 диагнози, поставяни от различни лекари, така че все още не се знае от какво точно страдам. Силно се надявам това да е причината, колкото и упорити да са, поне най-накрая ще съм открила нещо, за което да се хвана и да спре това мъчение и лутане, в което никой не може ми помогне.

puls100

Мнение от puls100 » 01 яну 2018 16:55

Напълно е възможно!
Принципно те са част от флората на тънките черва. Когато станат патогенни и тръгнат на "лов", може да се тълкува, че нещо не е наред с микробиологичният баланс. За пример - могат да се отрият в дебело черво, при различни процеси и дисбиоза, в т.ч. сдч, могат да се отрият и в стомаха, по същите причини, в т.ч. артофичен гастрит. Изобщо там където има процес на умиране на микроорганизми и за мен лично в т.ч. - собствени клетки.
Това разсъждение е част от "новата" ми теория за гъбката :) Тоест - не трябва да убиваме гъбката, а трябва да търсим процесите предизвикващи я. Медикаменти няма да ни помогнат - ще влошат нещата. Идеята/лечението е да се "усмири" (вкара в клетката), след което да лекуваме основният проблем.

А конкретно на въпроса - да има хора, които с години се борят с кандида и това при положение, че знаят за проблема, какво остава за хора, които нямат и представа за това.
Така че напълно логично е да търсиш проблема тук.
Тия изследвания фецес нещо ненормално скъпи, мисля, че те "метат" нещо :) Провери и по други лабове..

meraki

Мнение от meraki » 02 яну 2018 08:28

Здравейте,
За опита от днес - този път няма дърпащи конци, а направо слюнката си отиде на дъното. То всъщност какво количество вода трябва да се ползва? Аз използвах около 200 мл. А дали върху опита ще окаже влияние, че ме е хванал грипа? Puls100, ти след нормализирането на кандида, си постигнал резултат на водния тест, при който слюнката не пада на дъното, нали така? Съжалявам, че задавам толкова въпроси, но предпочитам да ми е ясно всичко за водния тест, предвид резултата ми. :|

puls100

Мнение от puls100 » 02 яну 2018 10:40

Да не пада, и не трябва да пада.
Според мен е възможно обаче, да окаже влиание ако имаш грип или някакво белодробно възпаление и подобни. В крайна сметка слюнката съдържа белодробни секрети.
Но ако дадеш хубава снимка, ще се види.

Обаче пак ти казвам - за мен е нормално да имаш свръхрастеж на кандида и това е не защото е нормално да имаш, а защото основният ти проблем го провокира, а той ясно си написала - сдч от години + другото (което не си писала, но е ясно, че е свързано със стомашно-чревната система). Хронични проблеми с тези, предизвикват и хронична дисбиоза, повече или по-малко. Дори едно "невинно" нарушено, но в хронична форма - храносмилане, може да доведе до ненормално поведение на гъбата, объркан/слаб/компроментиран имунитет - още повече.

Но ако държиш на 100% да знаеш дали имаш свръхрастеж, то и двете изследвания - фецес, гърлен секрет, излизат не повече от 50-60лв. Обаче специално за второто, не съм сигурен как се анализира секрета и дали има значение кандида дали е мъртва или жива (в случая дали е от локална устна инфекция или дошла от стомаха и дробовете, например) Мисля, че за установяване се култивира един вид на микрониво, не съм сигурен :) Тоест може би е по-добре теста да е за антитела, наличието на които би трябвало да покаже по-точно дали има свръхразтеж.
Но наистина не съм запознат за лабораторните тестове, знам само, че не са толкова скъпи.

Отговори

Върни се в “Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур”