ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Стандартното лечение на киселини може да увреди черния дроб
Аспермия - причини, симптоми и лечение
Отключва осезаеми промени в детския мозък

Полип на стомах

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: админ, консултанти

viktordiesel

Полип на стомах

Мнение от viktordiesel » 05 дек 2017 22:23

Здравейте на 22 години съм,от 5-6месеца страдам от болки в стомаха,без значение преди хранене или след храненe.Кризи с гадене,повръщане,апетита се намали значетелно.Отидох на изследване при гастроентеролог,който установи чрез ендоскопия,че имам възпаление на дванадесетопръстника и 3-4мм полип в стомаха.Полипа беше отстранен когато се правише ендоскопията.Храня се здравословно,не пия,не пуша,спортувам активно.Има ли нещо притеснително?И трябва ли да избягам определени храни?

viktordiesel

Re: Полип на стомах

Мнение от viktordiesel » 05 дек 2017 22:30

Забравих да кажа,че ми бяха направени биопсия и тест за хеликобактер пилори и всичко е наред.Изписаха ми 2х20мг Нексиум.

puls100

Мнение от puls100 » 06 дек 2017 01:25

Не е нормално на тази възраст подобни проблеми.. но явно индустрията удря и "невинните" :mrgreen:
Нито полипчето, нито възпалението на 12пръстника са нормални за твоята възраст.
От първото не се притеснявай толкова, може дори да е "израз" на възмущение от приемата бълвоч (смятай: химия)
Другото - възпалението на "тоя с повечето пръсти", освен, че на това се дължат и двата ти вида болки (след и преди ядене), показва много ясно, че нещо в диетата ти е сгрешено, нищо, че твърдиш обратното.
Ако дадеш повече инфо за "здравословното" си хранене, ще се постарая да ти напиша кое е "ток" и кое не е "жица" :)
Но като начално инфо, да си знаеш, че всичко газирано и спорто-стимулиращо (еле па на гладно) може да възпали диудеу.. и тн - тоя сложния с 12обръча. Също, освен многото други уж здравословни, но немунуемо химично-"подобрени" храни, много от които съм Убеден, че са ВинивникъТ, начинът и най-важното времето на приемът им е от наистина огромно значение за образуването на възпалителни процеси в иначе така фината тъкан, още повече когато има на лице физическа активност, за която твърдиш, че осъществяваш, щото всеки силен организъм и де факто и де юре притъпява симптоматиката, което реално усложнява точното доагностициране :)

viktordiesel

Мнение от viktordiesel » 06 дек 2017 13:01

Химия не използвам,нито добавки.Не пия газирано,не пия кафе даже.Храня се с месо,млечни продукти,ориз,картофи,овес на малки порции по 6-7 пъти на ден.Пържено не ям,тестено не ям,чипсове също.На село си гледаме животни,затова качествето на месото мисля,че е по-добро от това в магазините.Истината e,че имах доста стрес преди няколко месеца,смятам че може да е избило всичко там.Преди този момент ми нямаше нищо...

viktordiesel

Мнение от viktordiesel » 06 дек 2017 13:07

Освен това по това време един доктор ми изписа конски дози хапчета.Имам предвид личния,имах обикновенна настинка,а ми изписа една камара хапчета..

puls100

Мнение от puls100 » 07 дек 2017 00:39

Да, всичко изглежда "като по масло"
С подобно хранене дори се лекува възпаление там..

Стреса действително може да провокира такива процеси. Безразборен прием на медикаменти - също.

Предполагам, че си обезпаразитявате животните редовно. Месата знаеш, че трябва да се обработват достатърно добре термично.

Най-доброто средство срещу възпаление на 12пр. е водата. Пий колкото можеш повече вода. Но не постоянно минерална. Изворна, чешмяна (но не софийска :lol: ) Минерална - изворна, съотношението не повече от 1 към 5

Отговори

Върни се в “Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур”