Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Влияе на комуникацията между невроните
Въпреки че методът е по-съвременен и нетравматичен
Седящи, но в добро здраве!
реклама

Атрофия на очен нерв???

Мозъчен инсулт. Множествена склероза. Парализи и парези. Миастения. Паркинсон

Модератори: админ, консултанти

Атрофия на очен нерв???

Мнениеот talasym4e » 24 Сеп 2008 22:44

Здравейте!Имам един въпрос...Лекува ли се атрофия на о4ен нерв няма зна4ение къде,дали в България или някаде навън? :cry: :| :(
talasym4e

Re: Атрофия на очен нерв???

Мнениеот talasym4e » 24 Сеп 2008 22:45

само да добавя,4е никой не може да открие как е станало вси4ко......
talasym4e

Мнениеот Мила » 25 Сеп 2008 18:35

Здравейте! Това, което мога да Ви посъветвам, е да направите консултация с добри офталмолози - в Исул или в Света Анна при акад.Василева (а може би вече сте го и направила).
Мила

Мнениеот talasym4e » 26 Сеп 2008 00:06

Не става въпрос за мен,а за сестра ми.Ноември ще прави 17.Когато беше 8ми клас откриха,4е не може да вижда с едното око,след това лятото само за няколко дена ослепя и с другото.Беше в София на системи и пиеше по 16 хап4ета на ден като на всеки 3 дена се намаляваха с по едно.Имаше минимален ефект,но с те4ение на времето(около 2-3г)оспеля напълно.Зрението и е 0,01%.Правили са и всякакви изследвания ,но не могат да открият каква е при4ината и не и дават шансове някога да се оправи......
talasym4e

Мнениеот Мила » 26 Сеп 2008 13:19

Здравейте отново!
Лечението, което е провеждано преди време, е било кортикостероидно. В някои случаи то наистина помага или поне забавя развитие но болестта.
За съжаление аз не мога да Ви отговоря какво е лечение при пълна атрофия на зрителен нерв. Затова Ви съветвам в най-скорошен план да се консултирате или с акад. Василева от Света Анна, или да посетите Исул (болница Царица Йоанна). И в двете клиники работят много добри специалисти и само те биха могли да Ви отговорят на въпроса.
Мила

Мнениеот talasym4e » 26 Сеп 2008 13:30

Ходили са там,но нищо.Все пак мерси за отговора
talasym4e

Мнениеот д-р Цончев » 27 Сеп 2008 09:14

Ако действително се касае за атрофия няма кой знае какъв избор и възможности за поведение. При нервните структури атрофичните процеси са почти необратими.
д-р Цончев

Мнениеот val6ebnica » 13 Сеп 2009 23:47

Атрофия на зрителният нерв - ЛЕКУВА СЕ ! Достатъчно и необходимо условие е да попаднете на добър очен лекар! Преди 40 години , когато бях само на 20 години с тази диагноза - аз бях ослепяла! От провинцията съм и бях на лечение в местна болница! И отначало от едностранен неврит - стана двустранен и аз ослепях!
Не знам защо, но бях много спокойна и тайно се надявах, че ще се оправя...
След двумесечно безуспешно лечение в болницата -по мое настояване бях изписана и със съпруга си заминах по препоръка на един очен специалист в Александровската болница в София!Там имах щастието да ме види професор Живков ! В болницата ми направиха пълни изследвания и ме лекуваха с едни хапчета - кортансил /френски/ - вземат се по система! За две седмици - зрението ми се възстанови напълно! Заместителят на кортансила е кортизона! Но трябва да ви предупредя, че това са хормонални хапчета, които са противопоказни за някой заболявания, като диабет и хара с високо кръвно, и някой др. заболявания, затова, че трябва да се вземат под наблюдението на специалист!
Според мен, а и не само според мен - за всяка болка си има и билка!
Реших да споделя всичко това, с цел да помогно на хора с този вид заболяване! Надявам се, слепите да прогледнат и сами да ми се похвалят, като ми напишат писъмце на емейла: val6ebnica_abv.bg
val6ebnica

Мнениеот talasym4e » 02 Ное 2009 23:07

от авторката- МС е :|
talasym4e

Мнениеот Belyana » 15 Мар 2011 19:35

Здравейте. VAL6EBNICA!! Опитах се да ви пиша,но ми дава,че адресът ви е невалиден.Може ли да ми дадете актуален имейл,много бих искала да споделя нещо с вас и да помоля за съвет.Ако искате ми пишете на beliana.hristova@abv.bg
Много благодаря!!
Belyana

Мнениеот val6ebnica » 03 Авг 2011 19:47

Правилният емайл на val6ebnica е: val6ebnica_@abv.bg
val6ebnica

Назад към Нервна система - състояния и заболявания