Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Облекчава болката и предпазва от травми
Вижте какво да избягвате да хапвате
Глутаминът може да води борба със складирането на мазнини
Три стъпки при ситуации "под пара"
реклама

Атрофия на очен нерв???

Мозъчен инсулт. Множествена склероза. Парализи и парези. Миастения. Паркинсон

Модератори: админ, консултанти

Атрофия на очен нерв???

Мнениеот talasym4e » 24 Сеп 2008 22:44

Здравейте!Имам един въпрос...Лекува ли се атрофия на о4ен нерв няма зна4ение къде,дали в България или някаде навън? :cry: :| :(
talasym4e

Re: Атрофия на очен нерв???

Мнениеот talasym4e » 24 Сеп 2008 22:45

само да добавя,4е никой не може да открие как е станало вси4ко......
talasym4e

Мнениеот Мила » 25 Сеп 2008 18:35

Здравейте! Това, което мога да Ви посъветвам, е да направите консултация с добри офталмолози - в Исул или в Света Анна при акад.Василева (а може би вече сте го и направила).
Мила

Мнениеот talasym4e » 26 Сеп 2008 00:06

Не става въпрос за мен,а за сестра ми.Ноември ще прави 17.Когато беше 8ми клас откриха,4е не може да вижда с едното око,след това лятото само за няколко дена ослепя и с другото.Беше в София на системи и пиеше по 16 хап4ета на ден като на всеки 3 дена се намаляваха с по едно.Имаше минимален ефект,но с те4ение на времето(около 2-3г)оспеля напълно.Зрението и е 0,01%.Правили са и всякакви изследвания ,но не могат да открият каква е при4ината и не и дават шансове някога да се оправи......
talasym4e

Мнениеот Мила » 26 Сеп 2008 13:19

Здравейте отново!
Лечението, което е провеждано преди време, е било кортикостероидно. В някои случаи то наистина помага или поне забавя развитие но болестта.
За съжаление аз не мога да Ви отговоря какво е лечение при пълна атрофия на зрителен нерв. Затова Ви съветвам в най-скорошен план да се консултирате или с акад. Василева от Света Анна, или да посетите Исул (болница Царица Йоанна). И в двете клиники работят много добри специалисти и само те биха могли да Ви отговорят на въпроса.
Мила

Мнениеот talasym4e » 26 Сеп 2008 13:30

Ходили са там,но нищо.Все пак мерси за отговора
talasym4e

Мнениеот д-р Цончев » 27 Сеп 2008 09:14

Ако действително се касае за атрофия няма кой знае какъв избор и възможности за поведение. При нервните структури атрофичните процеси са почти необратими.
д-р Цончев

Мнениеот val6ebnica » 13 Сеп 2009 23:47

Атрофия на зрителният нерв - ЛЕКУВА СЕ ! Достатъчно и необходимо условие е да попаднете на добър очен лекар! Преди 40 години , когато бях само на 20 години с тази диагноза - аз бях ослепяла! От провинцията съм и бях на лечение в местна болница! И отначало от едностранен неврит - стана двустранен и аз ослепях!
Не знам защо, но бях много спокойна и тайно се надявах, че ще се оправя...
След двумесечно безуспешно лечение в болницата -по мое настояване бях изписана и със съпруга си заминах по препоръка на един очен специалист в Александровската болница в София!Там имах щастието да ме види професор Живков ! В болницата ми направиха пълни изследвания и ме лекуваха с едни хапчета - кортансил /френски/ - вземат се по система! За две седмици - зрението ми се възстанови напълно! Заместителят на кортансила е кортизона! Но трябва да ви предупредя, че това са хормонални хапчета, които са противопоказни за някой заболявания, като диабет и хара с високо кръвно, и някой др. заболявания, затова, че трябва да се вземат под наблюдението на специалист!
Според мен, а и не само според мен - за всяка болка си има и билка!
Реших да споделя всичко това, с цел да помогно на хора с този вид заболяване! Надявам се, слепите да прогледнат и сами да ми се похвалят, като ми напишат писъмце на емейла: val6ebnica_abv.bg
val6ebnica

Мнениеот talasym4e » 02 Ное 2009 23:07

от авторката- МС е :|
talasym4e

Мнениеот Belyana » 15 Мар 2011 19:35

Здравейте. VAL6EBNICA!! Опитах се да ви пиша,но ми дава,че адресът ви е невалиден.Може ли да ми дадете актуален имейл,много бих искала да споделя нещо с вас и да помоля за съвет.Ако искате ми пишете на beliana.hristova@abv.bg
Много благодаря!!
Belyana

Мнениеот val6ebnica » 03 Авг 2011 19:47

Правилният емайл на val6ebnica е: val6ebnica_@abv.bg
val6ebnica

Назад към Нервна система - състояния и заболявания