ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
При тях подборът на храната е особено важен
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
Доказано: съставка в него действа

Възпаление на лицев нерв

Мозъчен инсулт. Множествена склероза. Парализи и парези. Миастения. Паркинсон

Модератори: админ, консултанти

bubusii

Re: Възпаление на лицев нерв

Мнение от bubusii » 11 май 2014 10:06

Здравейте, прибрах се в България и личният лекар ме прати право на невролог не на УНГ а невролога право за приемане в болница. Като отидох в болницата лекарят ме прати при гинеколог за да му напише гинеколога дали е възможен прием на някои лекарства, които невролога в болницата знаеше, че не са подходящи но все пак поиска и мнението на гинеколог. В момента не съм в болница и пия Працетамол 500мг. Дрозунал 50мг. и Милгамма N. Проблем ли е че прескочихме прегледа с УНГ и според вас последиците прекалено грозни ли ще са след "лечението?" Като бях при гинеколога го чух да споменава, че е имал доста пациентки, които също са били в моето състояние. Знам, че за всеки е индивидуално, но при това положение дали ще има някакво подобрение или въобще да не се надявам на такова.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 12 май 2014 10:09

Аз лично не виждам проблем... след като невролога се е справил с проблема.

Валерия Петрова

Мнение от Валерия Петрова » 06 яну 2015 22:38

Не намерих по-подходяща тема за запитването ми. На 26.11.2014 мой близък си направи операция от акусти4на неврома. Операцията е минала успешно, но има пареза на лицевия нерв, устата му е изкривена и полунеподвижна от страната на операцията, говорът му е леко носов и леко замъглен. Клепа4ът не се затваря. Правен му е масаж на лицето, показали са му упражнения, които да прави. Най-същественият му проблем е затрудненото хранене. Много трудно преглъща, 4есто без връзка с консистенцията на храната. Отоларинголог е констатирал неподвижност на половината гласни струни
/?/. Съжалявам за нето4ната информация, с която разполагам, но операцията е правена в 4ужбина, а пациентът не е владеел езика, за да комуникира. Из4етох вси4ко, до което се добрах в интернет. Но останаха много неясноти. Много моля за помощ - информация. Дали страни4ните ефекти са обратими? Какво да се предприеме? Да не би да е късно?

Валерия Петрова

Мнение от Валерия Петрова » 06 яну 2015 22:40

Да добавя още, 4е окото откъм оперираната лява страна не се движи симетри4но със здравото, по-скоро движението му изглежда хаоти4но-кръгово.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 яну 2015 00:04

Вероятно по време на операцията има засегнати различни нерви. Добре е тук да се направи преглед при невролог, да се уточни отпадната симптоматика и да се прецени какво може да се направи по въпроса за възстановяването.

naiden@abv.bg

Мнение от naiden@abv.bg » 13 юли 2015 19:14

Imali vazmojno na licevia nerv danese kontrolirash

Тони П.

Мнение от Тони П. » 29 яну 2016 12:29

В началото на август по време на електростимулация в областта на менталния форамен беша увредена чувствитекността на 3 предни зьба, алвеоларния и менталния нерв. 3 месеца зьбите му бяха стистнати като във клещи порад липса на нормално кръвоснабдяване. Венците бяха изръпнали. След 3 месец венците се възстановиха но зьбите се чувстваха сякаш се клатят. Бе открит леко отлепяна на 1 от зьбите от костта. След около месец запопнах да имам схващане и леко подуване на менталния нерв което ми оречи да говоря нормално.
Стоматолози и невролози твърдят че си въобразявам и че нищо ми няма и всичко щяло да мине. Какви изследвания трябва да направя - ЕМГ и ултрасаунд/доплер сониграфия или ЯМР могат да усрановят увреждания?
Ко мясъо/доктор за рехабилитация може да ми препоръчате?

Ivankaangelova86

Мнение от Ivankaangelova86 » 26 дек 2016 15:34

Мажат ми и от няколко дни така

Ivankaangelova86

Мнение от Ivankaangelova86 » 26 дек 2016 15:59

Мъжа ми от 6дни е с парализа на лявата страна нямаше вазможност да влезе в болница ходи при невролог изписа му инжекций дексаметазон и хапчета уримир и семах .но все още няма никаква промяна след 2дни ще ходим при друг невролог моля даите савет за лекарствата или препоръка за други

Отговори

Върни се в “Нервна система - състояния и заболявания”