ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Рядкото заболяване се проявява веднага след раждането
Бактериите не получават шанс да развият резистентност
Какво е разумно да очакваме от тях?
Плевралният излив може да е причина за задух

Възпаление на лицев нерв

Мозъчен инсулт. Множествена склероза. Парализи и парези. Миастения. Паркинсон

Модератори: админ, консултанти

д-р Цончев

Re: Възпаление на лицев нерв

Мнение от д-р Цончев » 22 мар 2013 23:07

Ако тежестта на състоянието му позволява да работи, не виждам повод за притеснение. Вероятно няма да се задълбочи от това.

vkostadinowa

Мнение от vkostadinowa » 03 юни 2013 16:34

Здравейте. Присъединявам се и аз към групата тук и се надявам, че ще ми кажете нещо за успокоение, тъй като наистина съм много притеснена и изплашена. Тази година бях абитуриентка, 2-3 дни преди абитуриентския бал започнаха да ме болят силно два зъба (последните от ляво и от дясно, един горен и един долен). Но зъболекарката ми беше в отпуска и нямаше как да отида. Имах запазен час чак за 5 Юни. Търпях си болките, ядях с предните зъби ... до вчера. Вчера следобяд започнах да усещам някакво странно чувство в дясното око. Трудно го затварях напълно и не можех да кимам с него. Нищо не предприех, излязох си на кафе, дори седнах отвън, но когато се прибрах и се изкъпах състоянието ми се влоши малко. Нямам видимо голямо изкривяване, освен когато се усмихвам. Но проблема с окото остана и ми е трудно да говоря.Имам леко подуване. Вкуса в устата ми се промени. Нямам и пълна чувствителност на дясната страна. Мислех, че всичко се дължи на зъбобола, но вече почвам да мисля, че е от течение (почти всяка вечер спя на леко отворен прозорец). Днес бях при зъболекарката ми и тя ми каза, че имам възпаление на лицевия нерв. Предписа ми агументин, рудожил и някакви витамини и каза, че ако до 2 дни няма подобрение ще ме изпрати в София. Според вас има ли някаква вероятност да се оправи само с тези антибиотици?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 03 юни 2013 18:47

Няма как да предположим какво ще стане в един бъдещмомент, вероятно ще е от полза.

vkostadinowa

Мнение от vkostadinowa » 03 юни 2013 19:16

Благодаря. Интересувах се дали има случаи в които се е оправяло от само себе си или нещо такова.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 06 юни 2013 13:31

Понякога преминава и без лечение.

vkostadinowa

Мнение от vkostadinowa » 08 юни 2013 15:17

Много благодаря за отзивчивостта и за това, че има хора като д-р Цончев, които отговарят на нашите въпроси. Утре вечер става седмица , откакто съм с фациалиса.В понеделник отидох на невролог и започнаха да ме включват на системи. Хубавото е , че не се наложи дори да оставам в болница - просто всеки ден ходя за по 2 часа да ми изтекат системите (едната е с Манитол, а другото не го помня как беше). Вече чувствам голямо подобрение, затварям си дясното око заедно с лявото и спя спокойно. Говоря нормално и изкривяването намалява. От утре ще почнат да ми бият инжекции с Нивалин. Казаха ми, че пълното възстанояване може да трае месец и повече. Надявам се след месец всичко да е отшумяло и да забравя този период изпълнен със стрес.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 09 юни 2013 11:19

Да, такива възпаления са доста досадни и преминават бавно, така че човек трябва да се въоръжи с търпение.

Smehi

Мнение от Smehi » 04 авг 2013 23:35

Здравейте и от мен.

От 5 дни също съм в отбора на лекуващите се от фациалис. Не съм се хоспитализирала, а се лекувам в домашни условия. Лекарствата свършват след 2 дни, а значително подобрение не мога да кажа, че има в състоянието ми.

Това, което предписа невролога, който посетих е: Оспексин, Фурантрил, Бевит форте и Аспирин. Но не ми сподели нищо за физиотерапия.

Ще бъда благодарна, ако д-р Цончев ми отговори дали медикаментите са достатъчни за възстановяването, следва ли спешно да търся физиотерапевт или има случаи /ако да - какви/, при които физиотерапията може да бъде пропусната.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 06 авг 2013 15:24

В момента прилагаме с успех ТЕС терапия - транскраниална електростимулация.

Smehi

Мнение от Smehi » 06 авг 2013 23:16

Благодаря ви, д-р Цончев за отговора.

Mila Kanevcheva

Мнение от Mila Kanevcheva » 15 сеп 2013 09:03

Здравейте!
Сестра съм на момиче на 23години, което има възпаление на лицевия нерв, вече от година. В началото уж се възстановяваше, но ето че сега освен лявото око започна да не може да затваря и дясното да не говорим за изтръпванията и спохождащите симптоми.
Искам, горещо моля всеки който е доволен и има възхитителни отзиви за добър невролог да ми напише и да ми препоръча такъв.
Ситуацията явно при нас излиза от контрол и молбата ми е спешна и притисната от времето.

Предварително Ви благодаря за съпричастността.

Smehi

Мнение от Smehi » 15 сеп 2013 22:41

Здравейте, Мила. Аз все още не съм се възстановила напълно и продържавам терапията, но съм с много добри впечатления от доц.Петрова, д-р Караджова и екипа от рехабилитатори, всички работещи в "Александровска".
Дано съм ви била полезна. Стискам палци да откриете най-добрият специалист за сестра си и тя бързо да се възстанови!

Denilove

Мнение от Denilove » 27 яну 2014 20:06

Здравейте, аз оздравях ама едва и вече много се пазя, аз не знаех, че и от студеното ставало.
Съвет от мен!Да не ви пука какво ще си кажат другите, какво ще помислят като ви видят с щал или шапка!вие не живеете за тях, а заради себе си, а и какво като ви видят така?Да няма да се жените?Аз зимата яко се екипирвам - шал на устата да ми топли лицето, шапка, качулка, като забулена арабка съм и не ми дреме кой какво ще каже, те не знаят какво ми е било, и не спирам да си пия БЕНФОГАМА от време на време, когато съм била навън.За всеки случай, тя много ми помага.
А лятото не се излагам на вятър, течения колкото и да е топло.
УСПЕХ!!! И СЕ ПАЗЕТЕ МНОГО, НЕ МИСЛЕТЕ КАК ЩЕ ИЗГЛЕЖДАТЕ В ОЧИТЕ НА ДРУГИТЕ!

bubusii

Мнение от bubusii » 05 май 2014 11:25

Здравейте, преди 2 дни започнаха болки зад лявото ми ухо и помислих, че може да съм се схванала нещо... но вчера вечерта започнах да усещам, че не мога да си движа лявата половина на лицето. :cry: Понеже е събота а и вечерно време нямаше къде другаде да отида освен в спешния център и там след като дежурния лекар ме прегледа ми каза, това което вече бях прочела в интернет преди да тръгна натам. Човека ми каза в понеделник да отида на УНГ и очен лекар, предписа ми само капки за очи за да не пресъхне окото... защото съм бременна :roll: Звъня на гинеколог да пита за някакво лекарство дали може да ми се даде, но казаха че не е препоръчително. В момента съм в чужбина и до няколко дни ще съм си в България. Въпроса ми е лечение някакво, ще ми бъде ли назначено при положение, че съм бременна в 3 месец и дали пречи,че ще е минала седмица от първия симптом? На няколко места в интернет четох и имаше една жена която е била в 7ми месец и са и предложили да изродят бебето и да почнат лечение или да изчака и да я лекуват след бременността... а друга жена макар, че е била бременна са я приели в болница, но естествено е била само на системи без никакви лекарства. Аз съм на 22, забравих да спомена ако има някакво значение. И след като аз съм само в 3ти месец има ли вероятност да ми бъде назначено лечение за след като родя и какви са шансовете да излекувам?
Извинявам се ако има някакви грешки.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 05 май 2014 12:47

Трябва първо да ви види УНГ и да се прецени за какво сен касае и тогава да се мисли за евентуално лечение.

Отговори

Върни се в “Нервна система - състояния и заболявания”