ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Зачеването на момиче наистина е майсторлък
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс
Сдружение „Зачатие“ отново ще раздаде ваучери за подпомагане н...

Възпаление на лицев нерв

Мозъчен инсулт. Множествена склероза. Парализи и парези. Миастения. Паркинсон

Модератори: админ, консултанти

antoanet

Re: Възпаление на лицев нерв

Мнение от antoanet » 11 апр 2011 15:26

Здравейте!От 21 април 2011 съм с парализа на Бел.Лежах една седмица в болница на системи и мускулни инжекции.Сега се лекувам у дома с Милгама,Агапурин и Калимин.Ходя на рехабилитации.Много съм доволна от невроложката и рехабилитаторите,които ме лекуват-истински професионалисти.Имам огромно подобрение,може да се каже,че лицето ми се изправи почти напълно(само усният ъгъл е малко по-неподвижен),но ако продължава така до 5 дни ще съм визуално добре.Въпросът ми е -ами после,когато се върна към нормалния си начин на живот как да се предпазя максимално да не се повтори?Някакви медикаменти,витамини,масажи или нещо друго има ли?Знам само,че не трябва да се излагам на течение и студено,но въпреки всичко...Колко време трябва да мине за да се възстановя до такава степен,че отворена врата или прозорец да не ме докарат до същото положение.Страх ме е ,че ще се върна на работа,а там колкото и да искам има климатици,отварят се врати и т.н.Казаха ми,че ако се повтори остават белези и не винаги можеш да се възстановиш напълно.А и малко се притеснявам,че клепача ми трепти лекичко от време на време.Това нормално ли е?

Stanimiras

Мнение от Stanimiras » 12 апр 2011 09:55

Здравейте ! От 11 април имам н.фациалис ляв ,преди да го получа имах много жестоки болки в ухото слагах капки но болката ставаше все по-голяма.На другата сутрин ми мсе промениха вкусовите качества ,все едно ядох пластмаса.И на 11 станах с фациалис.Веднага отидох при джипито и тя веднага ми даде талон за невролог,след което отидох в окръжната болница на град Бургас и там ме прегледаха и казаха че няма места в болницата и ми изписаха орбазон 1 инжекция на ден,милгама 1 инжекция на ден,дексаметазон таблетки по 0,5 млг.3на ден и агапурин 400 два пъти на ден.Само да отбележа че на мен ми е вече за трет път Първия го получих някаде на 10,11 год.втория на 21год,и двата бяха от дясно а сега съм на 40 и го получих от ляво.Искам да попитам това лечение ефикасно ли е или да търся и друг лекар.Следващия ми преглед е на 19 април.

eviki_71@abv.bg

Мнение от eviki_71@abv.bg » 23 юни 2011 15:15

имам възпаление на лицев нерв от шест години недоизлекуван напълно . от известно време имам проблем зад ухото имам болка дотакава степен чемисе изкривява лицето .можели някой дами даде съвет до кога щее тази болка някога ще минели.

desiii

Мнение от desiii » 28 юли 2011 14:55

здравеите казвам се деси и сам на 21 от 3 месеца сам с фациализ на лявата част на лицето бях 2 месеца в болница и ме лекуваха от херпез ззаостер след като ми свьрши лечението ме изписаха и ми казаха да продалжа с милагама и нивелин но нямам родобрение вапросат ми е дали ше се оправя и какво може да ме посаветвате

yabulka

Мнение от yabulka » 16 авг 2011 03:00

Здравейте,
И аз имам възпаление на лицевия нерв от 2 седмици :(. Лежах в Александровска 10 дни и сега съм си в къщи. В момента пия таблетки нивалин и милгама.

Като цяло съм доволен от болницата и за тези 10 дни имам напредък, но два дни след като ме изписаха отново имам болки зад ухото и бих искал да попитам дали това е нормално?

Болките ту изчезват, ту се появяват. На пипане зад ухото или по главата и челото също се усещат леко. При по-хладен въздух и вятър също се засилват. А най-често и най-силни са през нощта :(. За сега търпя (вече 2 дни), но не знам дали това е нормално или е отново възпаление?

Denilove

Мнение от Denilove » 16 дек 2011 15:31

Много се притеснявам, че отново За ТРЕТИ ПОРЕДЕН път май пак ме е налегнала болестта Парализа на лицевия нерв. Искам да попитам дали има нужда да отида на лекар отново и как пак да кажа на нашите!:-( вече е банално... И ако отида до аптеката с предното разписание, рецептата за лекарства дали ще ми ги дадат? И най-вече въпросът ми е ЩЕ ОЗДРАВЕЯ ЛИ И ТРЕТИЯ ПЪТ?Защото баба ми ме предупреждаваше-първи път добре, втори път пак ама трети път....
МНОГО СЕ ПРИТЕСНЯВАМ! От вчера съм така! МОЛЯ ПИШЕТЕ МИ МОЛЯ ВИ! Чакам!!!:-(

Denilove

Мнение от Denilove » 16 дек 2011 16:08

Сега имам болки зад ухото и проблем с вкусовото обоняние.

Denilove

Мнение от Denilove » 16 дек 2011 16:13

Chocheto и моят първи път беше от лявата страна, втория- от дясната и сега пак дясната. :( не мога да повярвам не го очаквах. Уж се пазя..а. И не знам как ще кажа на нашите:-( за тях вече няма надежда след 2-рия път:( оф.... Дано сънувам..но не.

Denilove

Мнение от Denilove » 16 дек 2011 16:22

Защо все на мен? Какво толкова лошо съм направила?? Аз даже съм много добра и муха не мога да убия.. Гледам другите не се обличат и са здрави.. А аз.. Каквото и да правя все болестите на мен:( и все тая гадната. И то за ТРЕТИ ПЪТ!!:( ПИШЕТЕ АКО ИМА НЯКОЙ НА ЛИНИЯ.

Denilove

Мнение от Denilove » 16 дек 2011 16:24

На 17 години съм а вече 3 пъти.. На 13-14 бе първия. Втория преди 1 год.

speleonik

Мнение от speleonik » 11 яну 2012 10:04

Здравейте, и за от три дни съм във групата ВИ, снощи ходих на невролог и ми предписа Нивалин , Оспомокс, Агапурин, Милгама/ замених я с Неуробекс - имах наличен/и инжекции Дексаметазон/не го взех след консулт. с GP/ - всичко щеше да ми излезе около 100лв. и понеже нямах възможносто- за момента ограничих. Отказах болничното лечение, тъй като заминавам в командировка утре /5-ден от заболяването/ и ще работя на открито 15-20 дни а времато навън както казва един приятел е "уау". Реално парализата е съвсем лека частично увисване на устната и намалена чувствителност на дясната половина на лицето /вчера ми извадиха и от тази страна горен зъб- реших, че той е причината но хирурга ме прати на невролог/ Дали съм много луд или....? Не мога да не замина , при тази криза от 3 месеца нямам рабита и сега не се изпуска!!! Как да се предпазя-лекувам при тези екстремни условия?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 12 яну 2012 01:08

Трудно наистина. Вземете си топли шапки и шалове...

emakovachka

Мнение от emakovachka » 12 мар 2012 20:37

От събота съпругът ми е с възпаление на лицевия нерв, бяхме на преглед, но не пожелахме да остане в болница.Изписаха ни : Агапурин и Афламил и витамини.Проблемът е от дясната страна и дясното око, изписаха ни за окото капки и мехлем. Днес е по зле. Какво ще кажете за иглотерапия ?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 13 мар 2012 11:34

Аз лично не виждам смисъл от иглотерпия при такава ситуация.

nevon

Мнение от nevon » 14 мар 2012 16:02

Здравейте, аз получих това възпаление, следствие от простуда на 09.02.2012, от дясната страна на лицето, като преди да го получа 2 дена имах болка отзад зад ухото. Лежах в болница 5 дена, бях на системи и инжекции, след това 7 дена на физиотерапия /солукс - със син филтър, йонофореза, електростимулация/ и същевременно пия нивалин и милгама, като след тия процедури нямаше никакъв ефект. След консултация с физиотерапевт продължих 5 дена на солукс - с червен филтър и лечебен масаж, като масажът го продължих и до днес имам 13 процедури. След като започнах именно масажът се започна подобрението - първо веждата и окото ми се оправиха, устата леко започнах да я движа, но при мен долния клон е повече засегнат и все още не съм се оправила напълно. Вече мина 1 месец и няколко дена, значително имам подобрение, но сега на 24 февруари мога да си взема направление пак за физиотерапия, през това време продължавам масажите /на частно/ и въпросът ми към д-р Цончев е какви процедури от физиотерапията може да ми препоръча да направя - солукс - син или червен филтър, йонофореза с нивалин, електростимулация и лечебен масаж? Благодаря, Ви предварително за отговора :P

Отговори

Върни се в “Нервна система - състояния и заболявания”