Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Откритието е на учени от Университета в Мичиган
Той обаче ще е служебен и достъп ще имат само медиците
Във Велико Търново, където можете да се срещнете на живо с лек...
реклама

Възпаление на лицев нерв

Мозъчен инсулт. Множествена склероза. Парализи и парези. Миастения. Паркинсон

Модератори: админ, консултанти

Възпаление на лицев нерв

Мнениеот chocheto » 21 Сеп 2008 21:34

Преди 10 дни получих възпаление на лицев нерв(отляво),неможех да си мърдам лявата част на лицето,сега се чувствам малко по добре. Бях 8 дни в болница на системи и инжекций,интересувам това нещо дали се възтановява напълно,как трябва да се пазя след това и въобще всичко свързано с този проблем,ще бъда много благодарен ако някой сподели за такъв проблем на някой негов познат,как е протекло лечението му и кои са най-добрите невролози в София! Благодаря предварително :)
chocheto

Re: Възпаление на лицев нерв

Мнениеот raliradeva » 22 Сеп 2008 10:30

Здравейте,дайте повече инфо-как се е случило,с какво сте се лекували,години???
Аватар
raliradeva

Мнениеот chocheto » 22 Сеп 2008 21:59

ами първо поличих изтръпване на устните за 2 минути,след което нямаше нищо и след около 8 часа започна да ми се схваща мускулатурата на лявата част на лицето,неможехех да се усмихвам наляво,да повдигам лявата вежда на горе,да подсвирквам с устни.След посещението ми при невролог същия ден,се наложи да остана в болница за да ми включват системи със манитол и глюкоза и да ми бият инжекций със волтарен мусколно. Също така ми даваха таблетки,хапчета мелгама(3пъти по 2 хапчета на ден) и катафлам (1 на ден),както й ми слагаха по малко Dexamethasone (мускулно).Стоях в болница 8 дни след което невролога ми назначи да слагам волтарен по 1 инжекция на ден(мускулно),3 пъти на ден по 2 таблетки мелгама,1 таблетка на ден катафлам.На 21 години съм и диагнозата на невролога е фациалис на лицев нерв(вследствие простуда или надухване от течение).
chocheto

Мнениеот Мила » 22 Сеп 2008 22:45

Парализата на лицевия нерв най-често се получава следствие на простуда. Поради тази причина и лечението е най-вече симптоматично, както е било и във Вашия случай. Най-често в рамките на няколко дни до седмици симптоматика изчезва напълно, без остатъчни прояви.
Мила

Мнениеот Мила » 22 Сеп 2008 22:47

Ето и малко повече инфо за самото заболяване - http://www.puls.bg/issue/paraliza_na_li ... e_332.html.
Мила

Мнениеот raliradeva » 23 Сеп 2008 18:49

Здравейте,за възпалението на лицевия нерв мога да кажа че лечението му е понякога е много упорито- да уточня за Мила че не се възстановява винаги на 100% парезата на лицевите мускули,както тя твърди.Пак не разбрах какви са в момента оплакванията ви,но мога да ви съветвам да спите на страната на парезата, да се храните на същата страна,да не дъвчете дъвка(предполагам че може някой да ви казал това-абсолютно грешно!!!!)и най-добре е да направите един -два курса на лечение в медицински център с физиотерапия и лечебна гимнастика-тя е по-специфична и е най-добре да е от компетентно лице!Внимава се много защото могат да се появят едни патологични синкинезии при неправилно изпълнение на упражненията...В практиката ми има много такива случаи,затова акцентирам в/у това...успех! Р.С.-И Силвесър Сталоун е боледувал от това-има остатъчна пареза но само ние професионалистите я виждаме,а вие го харесвате и не забелязвате този дефект нали?????Ще се радвам да ме държите в течение с вашия проблем-как върви лечението ви!/color]
Аватар
raliradeva

Мнениеот raliradeva » 24 Сеп 2008 15:58

Здравейте,ами какво мога да ви посъветвам-хубаво е вече да бъдете пратени и на физиотерапия.а за дъвката не е необходимо-тренират се дъвкателните мускули с дъвката ,а не мимическите-има мускул ,който оформя хапката, а и той се включва в този акт а не в дъвкането...!!!За нивалина-да-! може да се включи,но в съчетание и с фиизиотерапия и раздвижване,и повтарям че здравето е във ващите ръце-изисквайте от невролога направления-това че нямат лимит на направленията не значи че не трябва да бъдете лекувани както трябва-за баби и дядовци намират а за младите...?????съветвам ви ако не ви дадат направление-вземете си директно от GP-to за рехабилитация или си платете лечението...
Аватар
raliradeva

Мнениеот dtvh » 04 Окт 2008 08:39

Не съм лекар, просто искам да споделя, че имах болки, най- вече при допир, според мен в областта на лицевия нерв. След около година ми извадиха зъб, който не ме болеше, просто се беше разрушил. Оказа се, че имах гнойна торбичка на корена му. Оттогава нямам никакви проблеми.
Аватар
dtvh

Мнениеот zlato » 22 Окт 2008 15:08

Преди 1 г и 8 месеца получих възп. на лицев нерв - неврит фациалис. Лекуваха ме 9 дни в болница със системи от манитол, милгама и нещо друго, не знам какво. След изписването отокът под окото спадна , но започнаха да ми слагат нивалин - 40 дни, та парезата се задълбочи, пих това, което ми пишеше лекуващият невролог на рецептата - нивалин , преднизолон, милгама , агапурин, и не помня още какво. Разбира се, бях и на рехабилитация, и по кл. пътека, и частно. ......Пооправих се малко, вече не ми е нужна лепенка за окото, за да влизам под душа, разбира ми се като говоря, но си минах през синкинезии и контрактури.... всички екстри. Като дете съм го карал този фациалис и мина за 15-ина дни. Повечето доктори вече отричат нивалина, внимавайте с него.
zlato

Мнениеот raliradeva » 22 Окт 2008 21:57

Във нашата практика -в моята работна среда-не се прилага Нивалин при пареза на лицевия нерв-акцентираме на рефлекторни методики,с средночестотни токове,солукс най-вече...,и разбира се правилен подход в раздвижването-подчертавам правилен защото методиката е много специфична и не всеки е компетентен да я работи-предвид предстоящите синкинезии,контрактури-неправилното лечение води до това-така че внимавайте!!!успех
Аватар
raliradeva

Мнениеот raliradeva » 22 Окт 2008 22:01

нивалина може да се взима но перорално а не да се включва с физиотерапия-само при много стари увреди може да се приложи-по преценка на лекуващите лекари
Аватар
raliradeva

Мнениеот venducia » 23 Окт 2008 15:41

Моя съпруг от понеделник е с фациалис. Моля choceto да каже какво става с него.
venducia

Мнениеот chocheto » 24 Окт 2008 12:40

Здравейте отново :) На 17 октовмри бях на прегледи лекарката каза че са останали съвсем дребни неща за оправяне,които тя ги забелязвала и ми каза да пия до 31 отктомври : милгама 2 по 1 таблетка на ден,мовалис 1 таблетка на ден и ми изписа нивалин (1 таблетка на ден),масажите на лицето ги намалих(ходя 2 пъти седмично)
chocheto

Мнениеот spiki » 25 Окт 2008 09:06

здравейте.имам 14 годишна дъщеря,която на 21.10.2008 год .се разболя от парализа на лицевия нерв.искам да знам дали се лекува напълно.моля пишете ми имам спешна нужда :cry: :cry: :cry: :cry:
spiki

Мнениеот chocheto » 25 Окт 2008 11:41

Аз се разболях на 10-ти септември тази година и вече се оправих почти напълно,но все още се чувствам малко странно,ам мисля че се оправя,но дъщеря ви трябва да се пази докато трае лечението на възтановяването (пазене-да си стои в къщи и да избягва да излиза на вън ако е влажно времето или духа вятър),ако някой иска да говори с мен,нека ми пиши лично съобщение и ще му дам телефонния си номер :)
chocheto

Следваща

Назад към Нервна система - състояния и заболявания