Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Това ще стане след общо събрание на акционерите
Това предвижда управленската програма на кабинета
реклама

Разстройства на вегетативната нервна система.Бял дермографиз

Мозъчен инсулт. Множествена склероза. Парализи и парези. Миастения. Паркинсон

Модератори: админ, консултанти

Разстройства на вегетативната нервна система.Бял дермографиз

Мнениеот zornitsa » 29 Май 2008 23:38

Здравейте, днес бях на консулт с ендокринолог - поради повишена телесна температура - 37.4-37.5 повече от месец, а и имам обилно изпотяване на крайниците ръце и стъпала- студена пот.
Докторката ми пипна студените и изпотени ръце и веднага заключи,че се късае за разстройство на вегетативната нервна система- т.к съм имала и ясно изразен бял дермографизъм. Проблема с изпотяването на крайниците го имам от години, но не съм го лекувала с нищо. Така или иначе ще посетя невролог, но ме интересува нещо повече за този дерматизъм и за разстройството на вегитативната нервна система, възможно ли е всички мои други оплаквания да се дължат на това - кръстова (поясна болка), усилваща се при движение, последно време имам болки по ребрата - мислех че е някаква междуребрена невралгия ( пуснах тема за това)- режеща, не много силна- като бодежи в областа на ребрата - отпред. А и тази температура?
Преди месец бях на невролог- но тогава беше по-студеничко и нямах такова силно изпотяване на крайниците(- засилва се пролетно-летния сезон), тогава ме притесняваше тази поясно-кръстна болка ( ходих на ехография на коремни органи и от там ме насочиха към консулт с невролог за болката), направих няколко курса на мануална терапия, при която доктора каза че съм имала някакъв дермографизъм- рисунък,но каза че нищо не може да се направи).
Какво бихте ме посъветвали, какво е лечението - възможно ли е тези бодежи и болки в ребрата да се дължат на това разстройство на нервната система?А повишената телесна температура?
zornitsa

Re: Разстройства на вегетативната нервна система.Бял дермографиз

Мнениеот dreemer » 17 Юни 2008 20:49

твърде е възможно е да се дължи на нерви тая температура-ако сте си правили кръвни резултати,пуснете ги за по образно представяне на състоянието ви.
Най вероятно,казано на прост език"+ и - на нервната ви система са разбутани и искат пренастройка"
Не се притеснявайте толкова:)
dreemer

Назад към Нервна система - състояния и заболявания