Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Грипните вируси спомагат растежа на налични бактерии в носа...
Те значително намалят риска от заболяване
реклама

Разстройства на вегетативната нервна система.Бял дермографиз

Мозъчен инсулт. Множествена склероза. Парализи и парези. Миастения. Паркинсон

Модератори: админ, консултанти

Разстройства на вегетативната нервна система.Бял дермографиз

Мнениеот zornitsa » 29 Май 2008 23:38

Здравейте, днес бях на консулт с ендокринолог - поради повишена телесна температура - 37.4-37.5 повече от месец, а и имам обилно изпотяване на крайниците ръце и стъпала- студена пот.
Докторката ми пипна студените и изпотени ръце и веднага заключи,че се късае за разстройство на вегетативната нервна система- т.к съм имала и ясно изразен бял дермографизъм. Проблема с изпотяването на крайниците го имам от години, но не съм го лекувала с нищо. Така или иначе ще посетя невролог, но ме интересува нещо повече за този дерматизъм и за разстройството на вегитативната нервна система, възможно ли е всички мои други оплаквания да се дължат на това - кръстова (поясна болка), усилваща се при движение, последно време имам болки по ребрата - мислех че е някаква междуребрена невралгия ( пуснах тема за това)- режеща, не много силна- като бодежи в областа на ребрата - отпред. А и тази температура?
Преди месец бях на невролог- но тогава беше по-студеничко и нямах такова силно изпотяване на крайниците(- засилва се пролетно-летния сезон), тогава ме притесняваше тази поясно-кръстна болка ( ходих на ехография на коремни органи и от там ме насочиха към консулт с невролог за болката), направих няколко курса на мануална терапия, при която доктора каза че съм имала някакъв дермографизъм- рисунък,но каза че нищо не може да се направи).
Какво бихте ме посъветвали, какво е лечението - възможно ли е тези бодежи и болки в ребрата да се дължат на това разстройство на нервната система?А повишената телесна температура?
zornitsa

Re: Разстройства на вегетативната нервна система.Бял дермографиз

Мнениеот dreemer » 17 Юни 2008 20:49

твърде е възможно е да се дължи на нерви тая температура-ако сте си правили кръвни резултати,пуснете ги за по образно представяне на състоянието ви.
Най вероятно,казано на прост език"+ и - на нервната ви система са разбутани и искат пренастройка"
Не се притеснявайте толкова:)
dreemer

Назад към Нервна система - състояния и заболявания