Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
А над 9 хиляди го подкрепят в социалните мрежи
Украсете дръвчето възможно най-късно
И какво да очакваме в бъдеще?
реклама

Цервикална дистония - спастичен тортиколис

Мозъчен инсулт. Множествена склероза. Парализи и парези. Миастения. Паркинсон

Модератори: админ, консултанти

Re: Цервикална дистония - спастичен тортиколис

Мнениеот dora.63 » 24 Окт 2009 23:09

Здравей Тиама! Когато се явих на ТЕЛК си носих всички документи .Вследствие на тортиколиса получих сколиоза-изкривяване на гръбначниа стълб и още спондилоза -артроза на шийни прешлени.Но д-р Никифорова в Сливен ми каза че имала пациент по изкривен от мен и записа в епикризата само 10 % намалена трудоспособност.Трябваше да обжалвам но не го направих.Тази лекарка е шеф на ТЕЛК и пенсионира когото си иска.В България всичко е възможно.Това е за сега.Чао и лека нощ !!
dora.63

Мнениеот Tiama » 26 Окт 2009 22:00

Здравейте на всички,

Днес си взех решението от ТЕЛК - дали са ми 50 % тр. нам. тр. Това е трета група доколкото разбрах и все пак е нещо. Тепърва ми предстои да си подавам документи за инвалидна пенсия, карта за гр. транспорт и т.н. За мен това все пак ще бъде голяма помощ тъй като в момента работя за доста мизерна заплата :)
Това е засега.
Най-хубаво ще бъде да оздравеем разбира се и дано ни се случи!
Tiama

Мнениеот dora.63 » 28 Окт 2009 19:38

Здравей Тиама!! Радвам се за решението на ТЕЛК.Няма значение колко ще получаваш все пак е помощ.Има хора за нищо вземат пенсии а такива като нас страдат с години.Пожелавам ти да се излекуваш и да си върнеш радоста от живота.Ще ми се да продължим да обменяме информация.Чао и всичко хубаво !!!
dora.63

Мнениеот Tiama » 29 Окт 2009 13:29

Здравей Дора,
Разбира се, че ще поддържаме връзка, все пак аз съм открила този форум и той е като че ли един от най-активните в сайта. Трябва да обменяме информация - ако нещо не помага на един, може да помогне на друг.
Сетих се за ботулиновите инжекции - относно това, че в България има само Dysport, а няма Botox - американския, който според професора е по-добър. Скоро прочетох в един американски сайт, че сега в САЩ ще внасят Dysport и те хората се радват, че ще имат алтернатива, защото на много от тях Botox не е помогнал. Явно при нашто заболяване всичко е индивидуално и просто трябва да експериментираме с лекарства, с упражнения, йога и т.н.
Поздрави
Тиама
Tiama

Мнениеот dora.63 » 01 Ное 2009 16:46

Здавей Тиама ! Как си ? Пишеш че в България няма Ботокс но аз го намерих в София.Ще напиша адреса ако някой се интересува.София ж к Бели брези ул Нишава бл 11.И телефони 02 958 24 18 моб 0888 45 01 85 Доц.Д-р Емил Георгиев пластичен хирург.Мед. център Нефертити . Незнам сегашната цена но аз платих 200 евро.Може тази информация да е полезна за някой.Друго нямам.Поздрави Дора.
dora.63

Мнениеот Tiama » 02 Ное 2009 23:37

Сигурно ли е, че това е Ботокс - ще проуча, защото ботокс го използват и като някакво общо название на ботулинови токсин. Трябва да е на производителя Alergan. Все пак ще проуча - може да става въпрос за Dysport.
Tiama

Мнениеот Tiama » 05 Ное 2009 14:28

здравей Дора,

Аз се обадих в този център. Не знам с кого точно говорих, но останах с впечатлението, че и те ползват Dysport. Този, с когото разговарях смята, че нямало значение и че Диспорт бил американско производство, което не е вярно. Може и да не е бил лекар... Предложи ми да отида на място. Може и да го направя, но съм сигурна след разговора, който проведох, че използват Dysport. Той единствен се внася в БГ. Чух преди една година, че внасяли /нелегално най-вероятно/ някакъв китайски ботулинов токсин. Но аз не мога да бъда сигурна в качеството на такъв продукт - кой знае каква измама е. Трябва лекарствата да са регистрирани официално и да се продават под контрол. Да си купя китайски без лиценз и разрешително за мен е равносилно на това, да си купуваш наркотици.

Поздрави,
Тиама
Tiama

Мнениеот dora.63 » 05 Ное 2009 15:53

Добър ден Тиама ! Прочетох това което ми писа и аз мисля като теб.Сигурно е китайска инжекцията но когато аз бях там доктора отвори пред мен БОТОКСА.Това беше февруари 2005г.Имаше много слаб ефект.Нищо чудно и на мен да са поставили китайска инжекция.Общо взето страдаме и това е .Дано Бог да помогне на всички като нас.Ако има нещо ново ще ти пиша.Поздрави Дора !
dora.63

Мнениеот Tiama » 07 Ное 2009 15:13

Здравей Дора,

На теб къде са ти били инжекциите? Аз доколкото знам в България ботулинови инжекции бият само проф. Миланов и проф. Шотеков. Не може пластичен хирург да извърши тази манипулация. Трябва да е специално обучен невролог! Професора ми каза, че е специализирал в САЩ.
Ако не са ти били Dysport (произведено във Великобритания), аз ще ти дам координатите на фирмата, която го внася. Уговаряш се с професора, после си го поръчваш във фирмата и те ти го доставят в болницата със специална хладилна чанта. Цената е около 650 лв. Аз последно пробвах миналата година. Не съм сигурна дали цената се е запазила. Фирмата вносител е Фромвулеви. Ако не са ти го били и имаш финансова възможност пробвай - на теб пък може да ти подейства. Нищо не се знае.

Поздрави и дано Господ е милостив към нас,
Тиама
Tiama

Мнениеот dora.63 » 07 Ное 2009 16:39

Здравей Тиама!Благодаря ти за това че си пишем !Така знам че не съм сама и има други сродни души. На мен Ботокса ми го направи д-р Емил Георгиев той не е невролог но се справи. На три места в мускула на врата постави инжекцията.Беше много болезнено но издържах.Наистина ме отппусна но за кратко. А за проф.Миланов нямам добро мнение защото когато ходих при него не ми обърна внимание.Влязох в кабинета прочете епикризата ими каза така ще е .Платих му 30 лева и си излязох.За Дysport сега нямам финанси.Аз знаех че рискувам когато отидох при пластичен доктор но той беше много добър.Това е за сега.Всичко добро ти пожелавам .Поздрави Дора !!!
dora.63

Мнениеот Tiama » 08 Ное 2009 22:25

Здравей Дора,
Наистина много са скъпи ампулите Диспорт. И аз нямам финансова възможност. Ако от Министерство на здравеопазването отпуснат средства за нашето заболяване, по-точно за ампули ботулинов токсин. Така ще може да ни ги прилагат на 3-4 месеца и поне в един сайт пише, че редовното прилагане постепенно отпуска мускулите и се подобрява състоянието. Аз съм писала във форума, че внесох писмо в МЗ, но засега няма резултат. Засега са препратили писмото ми до национален консултант по неврология. Може би се бавят нещата тъй като има ново Правителство, нов Министър и Консултативния съвет по редки болести не е заседавал.

Поздрави,
Тиама
Tiama

Мнениеот dora.63 » 27 Ное 2009 12:35

Зравей Тиама! Днес реших да ти пиша и да те попитам как си? Аз сам долу горе добре. Мои роднини ми препоръчиха лекарството Диклофенак Дуо 75мг.Купих си го и вече 10 дни го пия.Това лекарство е за болки в гръбначния стълб.Наистина има облекчение на болката.Ще се радвам да помогна на хора с нашето заболяване.Това е за сега. Поздрави и лек ден !!!
dora.63

Мнениеот Tiama » 04 Дек 2009 17:11

Здравей Дора,

Диклофенак е противовъзпалително и съм го пила в началото, когато все още не беше ясно какво ми е заболяването. Аз даже в момента имам гел Диклак, кой съдържа диклофенак. Може би намалява болките само, но аз мисля, че Фастум гела е по-добър.
Не си спомням дали писах, че като ходих на невролог и той ми предписа вместо Баклофена да пробвам друго лекарство - Тизанидин 4 mg. Ако искате го пробвайте. Той самия лекар каза да не очаквам някакъв чудодеен ефект, но нищо не пречи да пробвате. Може пък на някой да му подейства добре. В повечето аптеки обаче го няма. то е ново на пазара.

Това е засега от мен и поЗДРАВИ на всички,
Тиама
Tiama

Мнениеот dora.63 » 25 Дек 2009 18:15

Здравейте всички от този форум ! Честито Ви Рождество Христово !!! Пожелавам на всички много здраве и успех в живота !Дано да изчезне това гадно заболяване по чуден начин защото по Коледа се случват Чудеса !
dora.63

Мнениеот Tiama » 26 Дек 2009 00:36

Мерси Дора за пожеланията!
Дано това чудо се случи... сигурна съм, че всеки един от нас си го е пожелал!
Весели ПРАЗНИЦИ и весело посрещане на Новата 2010!
Нека сме ЗДРАВИ и си върнем радостта от живота!

Тия
Tiama

ПредишнаСледваща

Назад към Нервна система - състояния и заболявания