ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

Цервикална дистония - спастичен тортиколис

Мозъчен инсулт. Множествена склероза. Парализи и парези. Миастения. Паркинсон

Модератори: админ, консултанти

зоран

Re: Цервикална дистония - спастичен тортиколис

Мнение от зоран » 02 апр 2015 22:33

Здравейте. От три години майка ми страда от спастичен тортиколис ( силно издърпване на главата на зад). Опитахме какво ли не. По една случайност попаднах на статия за лекарство приготвено от кокиче. Решихме да опитаме и резултата не закъсня. Лекарството е българско и се казва " Нивалин". Знам какво изпитват страдащите от това заболяване и за това споделям с вас какво ни е помогнало. Дано помогне е на вас. Успех.
За повече въпроси може да ми пишете на e-mail: zoro_zoro@hotmail.com

sylza

Мнение от sylza » 21 апр 2015 21:07

Здравейте, събратя по съдба! Ако само споделяме в този форум и си пожелаваме приятно лято или лека зима, от година на година, ще сме единствено съзависими от духовната си поддръжка, която можем да получим (или не) от приятели, роднини...от случайно съчувстващи ни хора. Днес, след дългото си мълчание тук, прочетох по-внимателно всичко отначало. Всички сме прави в това, че търсим изход. Лесно е, обаче, да убегне от вниманието ни, че в това си състояние на духа, забравяме "да си сверим часовника с времето и страната", в която живеем или сме се само родили формално в нея. Нито е да я обвиняваме, понеже си я ценим, нито е да я забравим от страдание и усещане за безсилие, което съпътства и така наречените здрави хора в нея. Критичният подход някак си работи все още само в главите на прекалено изпълнителните ни съграждани от соц-времето. Слава Богу, че не всички сме така, та даже и да отделят мозъците ни в повечко ацетилхолин, който да ни привежда в движение по необичайни за нас-хората начини. Той-този процес няма как да засегне политиците ни по причини за неизпълнени отговорности именно поради липса на всякаква скрупульозност и лакомо желание за "Вечен Празничен Ден"! Нека и ние да им влезем в положението, както и те на нас! Важно е да има разбиране помежду ни, за да стане ясно, че почивката си е почивка, а смехът е смешен, но когато не е на чужд гръб. Та лекари и пациенти са насила въвлечени в омагьосания кръг. Нито проф. Миланов, нито Който и да било уважаващ себе си български лекар не би пренебрегнал симптомите на заболяване като дистонията (писал е за това още преди години), дори да не ги е изпитвал, стига да му ги обясним спокойно, както си говорим помежду си... Три години ходя по мъките на превърнатата в бюрократична машина медицинска система. Почти не срещнах човек в системата, погледнато от практическата и страна, от гледна точка на потенциал за лечение и помощ от страна на невролози и лекари, занимаващи се с физиотерапия, алтернативна медицина... Единствено бях шокирана от запознанството си с виден представител на неврохирургията у нас, който изпита видимо удоволствие от произнасянето на собствените си "вълшебни думички" при запознанството си с всеки пациент, без да поиска да вникне в душата на същия този пациент, и, отричайки лечение, дало положителни резултати на облекчение и вяра в живота, поне в моя случай със сигурност. Да, заболяването е нелечимо, води се рядко срещано. Опита в България СОЧИ ДРУГО! И не само в България, това не е рядко заболяване. Беднотията ни е хванала юздите здраво, и хора като въпросното "светило" знаят това, и вземат нещо като ДДС от 110лв. с препоръката за още, и още...докога, за какво?-за проявения жест на внимание към Негово Величество Човекът у Нас?... Упояването с антидепресанти и всякакви други тежки медикаменти не е ли с друга цел, за да не усещаме симптомите!.. А те изчезват ли наистина, или причините за тях са твърде удобно средство за манипулация на ...кого? Ами Янка Такева неотдавна сподели по централен канал, че ако има дори елемент на "гражданско съзнание" в някой от учебниците на днешните ученици, то целият предмет ще бъде отстранен от учебните програми... Красива или грозна, умна или не,... жената си каза думата. Учителите от нейното поколение няма и да потърсят причините за обърканата сексуалност на собствените си деца и/или ученици, защото оцеляването е важно, каквото и да се случва наоколо! Дефицити реално няма; има варварско(не цинично) отношение към тези, които са ни всъщност себеподобни!!! Срамът е изчезнал някъде, дали!?... Аз съм педагог... срамувам се в настоящия момент от такова виждане за нещата! Разбирам-политиката!...Но, защо да има гражданско съзнание, като българинът и сам е воин, при това добър!... Ако сте схванали идеята ми, мили хора с рядкото заболяване тортиколис спастика, облекчаване на симптомите ИМА! Не сме никак малко нито тук, нито по света, а Ботулин, Диспорт, каквото каже Обученият за това Човек, струва скъпо, и, дори да искам да изпроституирам тези пари, не бих се справила поради естеството на заболяването си...Дори да можех, не бих принудила никого да направи това за мен, защото вярвам в Доброто, в Съвестта, в Достойното съществуване на Човека като смисъл в тоя Живот! Не съдя! Старая се да разбирам...не винаги успявам...Сама ми е трудно. Воинът сам-за нищо не е! Подкрепата на всички в този форум е Факт! Убеждението, което се шири, че заболяването е рядко,и че са малко хората с тоя проблем,е наистина част от официалната статистика, от битовизма на всички нас. Просто тези именно пациенти са твърде деликатни, за да мрънкат, защото си знаят цената и искат ДА ЖИВЕЯТ, РАБОТЕЙКИ, ДОКОЛКОТО МОЖЕ ТУК И СЕГА В БЪЛГАРИЯ. Едва ли ще се намери организация, която да защити някакви техни права или задължения, или пък Комисия, която да ги отсее като зърно от плява! Никой от нас не е направил сам този избор, но фактът, че се борим, трябва да се оцени-иначе няма смисъл! И най-рутиниралият административен работник би разбрал, че дистонията, макар и да се води рядко заболяване, не е засегнало волята за живот и честен труд на хората, страдащи от него! Не човек може да отнема правото на друг човек за пълноценност, макар да го боли, да се извива или стиска със зъби от безпомощност пред Поведение, обременено от бездушие, или мързел...Да, все още има "работливи филизи(издънки)" от старата система, които могат да си го позволят и го правят-забавляват се. Защо това да не стане ясно! Никой не ги мрази, те просто са незначителни, с нерешени свои въпроси... Нека и те да "ПРОГЛЕДНАТ", тъй като застраховка-проблем пред Природата няма! Ако всичко става конспиративно,то би следвало да внимаваме повече и ние, гледната точка е важна! Нека се съберем, и, както проф.Шотеков набелязва важните неща, да ги свършим, но не за сладка раздумка, добри пожелания или покана за участие в семинар или Конгрес! Да вземем решение как е най-добре да постъпим при молбата за средства, които да ни позволят да продължим напред, без да досаждаме и да сме в тежест на никого! Аз и родителите ми нямаме какво повече да продадем; банковият ми кредит, взет за лечение, е изчерпан...а ако наистина мястото, където живеят, бъде иззето...двама инвалиди съгласно банковата политика, ще трябва да отидат на улицата (любезно ми обясни служителката и не и се сърдя за нищо). При мен дистонията показва склонности към генерализиране, вероятно и ботулинът ще отстъпи като средство... Прекланям се пред хора като проф. Иван Миланов..., които говорят открито и по същество, имайки адекватна концепция! Има и други като тях, призвани да лекуват хората, които живеят със своята мисия в света. Всеки от нас събира своите си впечатления-нека да нямат общо с цинизъм, с лъжи!... Ако искаме да постигнем нещо, страхът е уместен, когато "силата на деня говори", и все пак, ИЗХОДИ ИМА! Обичам тази държава, тя не винаги е изглеждала точно такава!... Поставени сме в ситуацията да живеем като в приключенски трилър, тогава да се справим с общи усилия и желание, със собствени средства и потенциал! "Ботулинът е единственият ни шанс"-каза лекуващият ми лекар неотдавна, обучавайки млади лекари в "Св. Наум". Бих добавила, и разумната преценка на нещата без излишна самонадеяност, също! Това е от моя опит, опитвам всичко! Стремя се да оставя нещо добро от целия този житейски лабиринт, из който се лутаме с такова настървение понякога...и няма да спрем, надявам се! Успех на всички, няма излишен труд! :) Сътрудничеството прави съдействието, отзивчивостта пък върши Чудеса! Обичам ВИ!......

sylza

Мнение от sylza » 21 апр 2015 21:23

Естествено, че подкрепям ВСИЧКИ ХОРА, СТРАДАЩИ ОТ РЕДКИ ЗАБОЛЯВАНИЯ! А това с Нивалина, може ли повече информация?

sylza

Мнение от sylza » 22 апр 2015 07:33

Специално Благодаря на Тиама и всички, на които дължим това, че има местенце, където да споделяме опит и преживявания! Благодарности на най-активните и на хората, които продължават участието, което му придава повече обективност и значение! А на Дора63 и Милена Колева, които, макар да не са в Бг., с тях се познаваме по-отблизо: Подкрепата Ви за мен е безценна в трудните моменти! Благодаря на всички за всеотдайността и доверието в днешните необикновени обстоятелатва, с които няма как да не се съобразим! Разказчето за непобедимостта и здравината на снопите от миналите, най-ранни времена на България, за което всички сме чували - много великодушие и истина има в него... Успехи на всички неравната битка-заедно и поединично!

sylza

Мнение от sylza » 11 юни 2015 22:36

Нивалинът активира отделянето на ацетилхолин, напълно противопоказен е; токовете при физиотерапия-активират автоматично мускулния тонус, който е повишен и без това. Физиотерапевтите в провинциалните градове не желаят да вникнат в проблема и го увеличават с нападателно поведение, има и изключения...

tinabg

Мнение от tinabg » 13 окт 2015 22:03

Здравейте! И аз дълго време не бях влизала във форума,и реших да споделя опита,който натрупах междувременно.Обиколих много лекари,най-добрите в София.Акад.Миланов ми инжектира ботолинов токсин,имаше подобрение,главата ми се вдигна от рамото, но продължих да гледам на ляво.Междувременно от всички доктори, лекарства и стрес, си докарах психически проблеми.Постъпих в една аюрведична клиника в чужбина, след което ми изчезна неконтролираното дърпане встрани. Убедих се че болестта трябва да се лекува шоково,т.е.да се атакува с всички средства,и то от т.нар.неофициална медицина, другата не помага само се тъпчеш с лекарства.Това което правя в момента е йога, иглотерапията, масажи и психотерапия. Опитвам и всичко, за което чуя.Чувствам се добре,е в дните с лошо време или когато ме атакува някой вирус,не е така.
Грешката ми беше, че подцених проблема.Но сега вече зная, че това е упорито заболяване и трябва много сила и търпение, за да се справя.
Ако някой иска нека да ми пише на мейла tinabg77@abv.BG ще се радвам да обменим опит.
Бъдете силни и някой ден ще дойде и нашият влак!

Весето

Мнение от Весето » 25 окт 2015 01:00

Моля, кажете как може да се постъпи в клиниката на "Свети Наум" за съответните изследвания, кой трябва да ме изпрати там? Напразно обикалям невролози, досега не ми е поставена тази диагноза, но си е точно това. Лежала съм в неврологично отделение и са ми правени процедури, но без ефект. Имала съм преди 25 години изкривяване назад на главата, което обаче мина само и го бях забравила. Преди 2 години получих изкривяване наляво, с повдигане на рамото, подлудяващо и денонощно мъчение, вие знаете как е. Е, този път не мина. Все пак е добре да се уточни някаква диагноза. Ходенето ме измъчва, защото не мога да гледам добре напред и сякаш и краката ми се усукват.Това, че се чувствам като втора ръка човек, пък дори не го и споменавам... Вечер, докато заспя, е ад. Какви документи са необходими за тази клиника и при кого трябва да отида, за да не ме отпратят за пореден път с някой нурофен? Дълго ли се чака за постъпване? А колко време е престоят там? А тези които са се явявали на ТЕЛК - има ли вероятност да дадат "без право на работа"? Много въпроси станаха, всякаква информация ще ми бъде от полза, благодаря на който се отзове.

ChristianDobrinov

Мнение от ChristianDobrinov » 29 окт 2015 11:37

Здравейте, аз страдах от дискова херния и прекарах една седмица в СБР-Несебър. Трябва да кажа че по-успешен престой никъде не съм имал. Имат най-модерната апаратура в сферата на рехабилитацията и кинезитерапията. Също така предлагат комплексно лечение от апаратура, упражнения, процедури и масажи- от 3-7 процедури дневно зависимост от здравословното състояние. Лекарския екип е на много високо ниво и са винаги готови да помогнат с каквото могат и обръщат адски много внимание на пациентите си. С "Направление 7" и епикриза от личен лекар или специалист може да се отседне там и горещо ви го препоръчвам тъй като видях хора как хвърлят бастуните там след години борба с болест. Ако иматe дискова херния това е мястото!!! С резервация по телефона 0876204055 и 0876869222/

Весето

Мнение от Весето » 06 фев 2016 15:54

Чудесно е, че сте се подобрили, но какво общо има вашата дискова херния със спастичния тортиколис???

Valiya

Мнение от Valiya » 06 фев 2016 22:51

Здравейте приятели! Не съм писала във форума от февруари 2010. През това време ми се случиха много неща, операция на дискова херния на врата, влошаване на дистонията ми, после подобрение, след това пак влошаване, като влакчето на ужасите! Правих толкова много неща за подобряване, пих какво ли не, вече като че ли не помня някои неща или не съм им отдала значение, но сега искам да Ви кажа, че от лятото на 2013г. започнах да се оправям! И сега съм както преди!!! Още не мога да повярвам и всички около мен, че не ме боли и не изглеждам изкривена! Нека не се лъжем, заболяването се води нелечимо, понякога като се стресна от шум или се ударя в нещо, веднага се съкращават мускулите ми на врата за миг, но после пак съм добре! Дълго време не смеех да пиша от суеверие, за което се извинявам, ако мога да помогна, мога да ви пиша какво правих, но при всеки е индивидуално и да знаете: НЯМА ВЪЛШЕБНО ХАПЧЕ ЗА ТОВА!!! Поздрави от мен и пожелавам на всички да ви се случи чудото да се оправите!

Pako.co

Мнение от Pako.co » 11 фев 2016 14:52

Здравейте на всички! При мен дистонията се прояви през 2003 год. Още тогава, посетих проф. Миланов и благодарение на шест месечно лечение, което ми предписа бях забравил за заболяването цели 8 години. Всеки знае, че пълно излекуване, както и пълно щастие няма,но нали надеждата умира последна. Много са факторите за отключване на едно или друго заболяване. През 2012 год.,се появиха отново симтомите, но успявах да намеря точната рецепта да се преборя отново, но......., през ноември 2015 год. на ЯМР ми откриха дискови хернии на три нива и многоетажна стеноза. И колкото да няма връзка едното с другото заболяване, си има стрес и това оказва влияние. Слава на Бога и на проф. Н.ГАБРОВСКИ от Пирогов операцията мина супер успешна. Вече втори месец след операцията дистоничните прояви понамаляха, но все пак ги има. Преди седмица след толкова години ходих при проф. Миланов за консулт. Разговора беше дълъг и въпреки, че той ме посъветва да започна лечение с ботулинов токсин, аз все още вярвам, че има и други методи. Всеки трябва да намери точната рецепта, защото при всеки е индивидуално. Готов съм още да Ви споделя, стига някой да пожелае,вкл. и по имейл.
ПОЗДРАВИ НА ВСИЧКИ И БЪДЕТЕ ЩАСТЛИВИ !!!

Bfh 68

Мнение от Bfh 68 » 15 окт 2016 14:25

azsum написа:Вий пишете...Аз предпочитам да го играя "синя каска".. Неам нерви вече,а и като пиша губя ума и дума...
Аз съм на 48 Г.и сега преди 2,м.и малко ми поставиха диагноза вторична обаче , спастичен тортиколис.Моат случай е по особен , защото главата ми се отвежда назад и вляво.Ужасно е .Много ми е трудно и нищо не върша сама . Дори не мога да се храня .Къде ли не лежах, какво ли не пих и сега ме лекува доц.Чакъров.Пия карбамазепин и някакви други хапчета за болка .

Bfh 68

Мнение от Bfh 68 » 15 окт 2016 14:37

Пия ги от няколко дни , имам минимално подобрение ,забравих да кажа, че имам и ужасен тремор.не винаги,но когато имам и е легнало положение е ужасно гадно .Искам да се оправя и да бъда поне малко като човек. Да мога да се храня , върша домашни задължения и т.н.

Bfh 68

Мнение от Bfh 68 » 15 окт 2016 14:45

Нека ако има някой като мен тук сега да пише .

Bfh 68

Мнение от Bfh 68 » 15 окт 2016 15:12

Нека ако има някой като мен тук сега да пише .

Отговори

Върни се в “Нервна система - състояния и заболявания”