ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

Цервикална дистония - спастичен тортиколис

Мозъчен инсулт. Множествена склероза. Парализи и парези. Миастения. Паркинсон

Модератори: админ, консултанти

milena.koleva747

Re: Цервикална дистония - спастичен тортиколис

Мнение от milena.koleva747 » 05 юли 2014 00:27

Имам едно от редките заболявания,нелечимо на 100 процента за сега и не мога да очаквам подобрение след 5иглотерапия,само защото в обичайните принципи на акупунктурата,то настъпва след петата процедура.Но вярвам,че ще имам подобрение!Група,хайде споделяйте как е при вас!

milena.koleva747

Мнение от milena.koleva747 » 06 юли 2014 18:05

Днес направих седмата иглотерапия,ще добавя още три за пълен курс.Резултати до сега>определено има подобрение.При това не вземам никакви хапчета за тортиколис.Дори трети ден спрях и хапчето за високо кръвно.Изпотявам се в областта на шията и главата обилно - това било добре,знак за изхвърляне на токсини.Често имам киселини,срещу тях др. Дин ми препоръчва чай от живовляк.И гимнастика сутрешна -5 минути кръгове на врата със смяна на посоката -за укрепване на шийна мускулатура.Днес сеансът по рейки ще е от разстояние.

sylza

Мнение от sylza » 12 юли 2014 17:51

:?: Здравей, dori 63 ! Не следя редовно писаното във форума... ходя на работа и се лекувам същевременно. Опитах да пиша в чата на скайп-адрес с твоето име, но не се получи. Нямам енергия в излишък, за да успокоявам доста по-възрастни от мен жени, за което се извинявам!!! Заболяването е свързано с болка и изкривяване, с много разходи...Каквото и да опитва човек,
важно е да запази за себе си това, което най-добре му действа... Трънлив е пътят на/към себеопознаването и каквото и да споделяме, за всеки той е строго индивидуален... Понякога ми се иска да спра да се боря...да си почивам, но-това ми се струва по-страшно и от самото заболяване...за всяко нещо си има и причина, а това, което ще е добро за ЕДИН, не се знае дали ще е от полза и за ДРУГ... dori 63 , възхищавам се на твоята състрадателност, отзивчивост, човешко разбиране и готовност за помощ!.. Това ме мотивира да продължа да пиша... Пиши и ти на скайпа ми, ако ти е приятно!(teodora7110) Ще се радвам искрено! :-) ) ) Попътен вятър на всички във форума; няма как да се получи общуване с всички едновременно, тъй като всеки си има своята заетост, начин на мислене, естествени симпатии и предпочитания. Колкото до безполезното "мрънкане", помислете си че има и много по-страшни неща... :?: :!: :roll: Сная, че звуча грубо, но ако това е начин за някои да бъдат мотивирани, нека да продължават да се борят с житейските трудности достойно и конструктивно! УСПЕХ!

dorieta63

Мнение от dorieta63 » 14 юли 2014 17:05

Zdravei sylza :!: Blagodarq ti mnogo 4e mi pisa,az sa6to se saglasqvam steb 4e tova zabolqvane pri vseki e razli4no.Ako pri men pomaga dadeno lekarstvo pri drug moje da mu stane po zle.6te ti poiskam priqtelstvo v skypa i tam 6te ti pi6a ,i kogato ima6 vreme 6te mi otgovori6.Pozdravi ot men i neka Bog da bade s teb i tvoite blizki :!:

sylza

Мнение от sylza » 14 юли 2014 22:37

Здравей,dori 63 ! Много се радвам и ти благодаря от сърце за предложението за приятелство !.. Трябва да знаеш, че хора като теб са рядко явление и чакам с нетърпение да ти отговоря в skype. Не си падам по фалшивия патос и наистина ти благодаря! Нека Бог БЛАГОСЛОВИ И ТЕБ, И, НАЙ-близките на сърцето ти хора! С ОБИЧ :-) :-) :-)

milena.koleva747

Мнение от milena.koleva747 » 17 юли 2014 07:29

Мили хора страдащи от тортиколис!Покрай всичките симптоми,тази болест ни изнервя и често нямаме търпение за нищо и никого.Но може би от позиция на годините си не мрънкам,не хленча,не търся успокоение от никого.Ако споделям,то е ако мога да помогна на някого да облекчи състоянието си.Колкото и индивидуални да са нещата,все има и общи черти рядката ни болест.Да,наистина съм възрастна,но щастлива с изживените си 63 години.Не взимам никакви хапчета за тортиколис,опитвам да го преборя с нетрадиционна медицина.След иглотерапията бях една седмица на море.Плувах много.Във водата вратът ми се отпускаше и нито веднъж не се придърпа на ляво.Желая хубаво лято на всички!

milena.koleva747

Мнение от milena.koleva747 » 30 сеп 2014 20:06

В цял свят се създават съпортни групи за взаимопомощ между хора,страдащи от едно и също заболяване.Явно в България това трудно може да стане,отказвам се да споделям тук за опитите ми с нетрадиционна медицина да подобря състоянието си.Проучвам международен опит на хора,страдащи от тортиколис спастика.Всичко,относно ПИР упражнения,хранителен режим ,ежедневие на човек с дистония ще събера в електронна книга.Нямам идея кога ще бъде готова за публикуване,няма да е по-рано от ноември.Който се интересува -писала съм вече скайп адрес milena.koleva747 Желая на всички лек живот с тортиколис и кураж в усилията да се отървем от него!

Tiama

Мнение от Tiama » 16 яну 2015 13:24

Здравейте на всички!!!
Тъй като за известно време всички спряха да пишат във форума и аз не съм го посещавала отдавна. Благодаря на всички, които са се включили във форума и се обменя някаква информация!
Надявам се това, което ще напиша за състоянието си към момента, да прозвучи донякъде успокояващо за тези, които страдат от скоро от спастичен тортиколис. В общи линии имайте търпение! Трябва време за приспособяване!
Вероятно сте прочели за мен. Когато се разболях - това беше някакъв страшен шок, тъй като с оказваш в някакво ново тяло, което не можеш да контролираш. Доста се бях депресирала, но започнах да правя всичко насила. Вече 10 години се приспособявам към "новото" си тяло и мога да кажа, че имам подобрение в смисъл, че съм се научила какви пози да заемам, които са ми удобни и как да заставам, така че да изглеждам нормално. Вече рядко се случва хората да ме гледат странно и ако не им обърна специално внимание - никой не забелязва, че имам такъв проблем. Разбира се пия редовно лекарства - всеки ден ривотрил и акинетон - без тях ми е доста по-турдно. Предписани са ми в епикризата след изписване от болницата.
Препоръчва Ви да не мъчите с някакви други методи (въпреки че може на някой и да помагат) - дала съм пари на вятъра и за санаториуми и за други лекарства - няма смисъл. Лекарства като атаракс и разни други са ала-бала за нашето заболяване.
Влезте в болница - препоръчвам Ви "Клиниката за двигателни нарушения" към Болница "Св. Наум" - София. Там са специалисти и познават това заболяване. То е рядко и повечето невролози не го познават и не знаят каква терапия да прилагат. В цял свят се прилагат ботулинови инжекции за облекчаване на състоянието - писала съм вече няколко писма до МЗ да ни бъдат отпуснати (напр. в Германия са безплатни за пациентите), но засега е без успех. Знам, че още една жена е писала и на нея са отговорили уклончиво. Ако някой от Вас има желание - нека също да пише - да видят, че има много хора с такива нужди. Вероятно съм писала подробна информация във форума преди години - вече не помня. Разбира се и при тях нещата са индивидуални и при някои пациенти има напълно изчезване на симптомите, а при други няма почти ефект или е много слаб, но все пак е алтернатива и защо да не се възползваме. Но за мен лично е много скъпо и затова ми се иска МЗ да ги заплаща.
Аз също имам дискова херния, установена с ЯМР, но тя няма нищо общо със заболяването, а е по-скоро вероятно последствие от това постоянно извъртане (усукване) на главата.
Заболяването е с мозъчен произход. Съгласна съм, че много помага отвличането на вниманието, също така и сетивните стимули (докосване на части от лицето и главата).

Желая на всички здрава, щастлива и прекрасна Нова година! :)

P.S. И продължавайтe да пишете! Аз съм пропуснала доста и успях само набързо да хвърля един поглед. Ако се сетя и за нещо друго, отново ще пиша. Спирам, че и работа ме чака :)))

milena.koleva747

Мнение от milena.koleva747 » 08 фев 2015 00:36

Здравейте,Тиама!Радвам се,че се включихте отново във форума,създаден от вас.Няма мераклии за споделяне на начини за справяне с болестта ни.Аз упорито пробвам нетрадиционни методи и не вземам лекарства.Чувам се с Дора 63 от форума,но контактуваме по скайп вече.Ще се радвам,ако ми се обадите по скайп. milena.koleva747 Правя упражнения и все си обещавам,че ще съм по-сериозна.Прилагам си източен божествен масаж и 12 даоистки упражнения за нервната система, също електроакупунктура.В очакване да се чуем по скайп.

dorieta63

Мнение от dorieta63 » 08 фев 2015 22:39

Zdravei Tiama mn se radvam 4e si pisala i o6te pove4e 4e si dobre :!: Sugorno si pro4ela ,i az sam mn dobre.Sa6to kato teb si piq Akineton i Neurolax i taka.Ve4e ne obra6tam vnimanie dali me gledat horata Pojelavam sa6to i na teb zdrava uspe6na Nova godina :!: :!: I neka BOG da te pazi :!:

tinabg

Мнение от tinabg » 18 мар 2015 20:09

Здравейте!Аз съм на 38 години и съм от София. От наколко месеца съм с диагнозата. Обиколих над 10 лекари, бях и в болница "св.Наум",и резултатът беше все по-зле се чувствах и даже психически се променях към по-зле. Пих баклофен,акинестат,ксенакс,и др.И така когато се бях почти предала, изплашена за бъдещето си,реших да опитам иглотерапия.Една приятелка ми препоръча др.Силвия Еленкова, хомеопат и иглотирапевт,и реших да опитам.След 6 процедура усетих подобрение,сега съм на 11 и както казва мъжа ми 'почти не ми личи че имам проблем'.Пия 3 пъти на ден различни хомеопатични лекарства и ходя през ден на иглотерапия.Надявам се скоро да съм пак както преди да се разболея.Искам да ви вдъхна кураж и да ви кажа да не се предавате,да продължавате да търсите точния лекар,защото той съществува,само трябва да го откриете.

a_viki

Мнение от a_viki » 20 мар 2015 07:46

Здравейте, Милена, и всички останали!
Пиша ви по повод тази публикация:"В цял свят се създават съпортни групи за взаимопомощ между хора,страдащи от едно и също заболяване.Явно в България това трудно може да стане,отказвам се да споделям тук за опитите ми с нетрадиционна медицина да подобря състоянието си.Проучвам международен опит на хора,страдащи от тортиколис спастика.Всичко,относно ПИР упражнения,хранителен режим ,ежедневие на човек с дистония ще събера в електронна книга.Нямам идея кога ще бъде готова за публикуване,няма да е по-рано от ноември.Който се интересува -писала съм вече скайп адрес milena.koleva747 Желая на всички лек живот с тортиколис и кураж в усилията да се отървем от него!"
Искам да ви кажа че, начина да се създаде една група за подкрепа е хората да се организират сами. Аз работя за НОППЗУ - пациентско сдружение - https://www.facebook.com/NOPPZU. Започнахме първата група, като се организирахме по домовете си. В момента имаме четири групи за взаимна подкрепа и в скоро време ще започнем група по skype. Предполагам че, за вас последния вариант ще е удобен. За съжаление мястото, където ги провеждаме е споделено и вече е със запълнен капацитет, затова, на този етап, не мога да ви предложа да го използвате. Наистина групата за взаимна подкрепа е работещ вариант , който помага много на членовете си.
Желая ви успех в създаването на група, ако искате можем да ви помогнем с нашия опит!

a_viki

Мнение от a_viki » 20 мар 2015 07:58

П.П.: Сетих се да добавя още две неща:
През тази година ще проведем обучение за водене и стартиране на групи за взаимна подкрепа. То ще безплатно. Ако има желаещи, могат да ни пишат.
А това https://www.facebook.com/groups/796391097117238/ е facebook-група в подкрепа на нашата приятелка Гергана Маринова. От тук е и моят интерес към темата.

milena.koleva747

Мнение от milena.koleva747 » 21 мар 2015 22:12

tinabg здравейте и добре дошла в групата!Аз също имах подобрение от акупунктурата.Опитах и с хомеопатични лекарства.Напоследък чета повече за тях и се оказва,че и с тях трябва да се внимава,защото може и да не са съвсем безобидни,както ни се втълпява т.е.да са назначени от компетентен хомеопат,провел задълбочен разговор с нас за избор на правилния медикамент.Аз лично за сега опитвам лечение с нетрадиционна медицина.И вие казвате,че лекарствата от тежката артилерия не са ви помогнали,дори обратното...Ще се радвам,ако ми се обадите на скайп milena.koleva747

milena.koleva747

Мнение от milena.koleva747 » 21 мар 2015 22:21

Здравейте, a_viki !Бих желала да ме включите за обучение за стартиране и водене на група за взаимопомощ за страдащи от цервикална дистония.Адрес за скайп и фейсбук контакти milena.koleva747 Ще се включа и в групата за подкрепа на Гери

Отговори

Върни се в “Нервна система - състояния и заболявания”