ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Комбинация за бързо топене на мазнини по тялото
Освен мозъка билката поддържа и хормоналния баланс
Зачеването на момиче наистина е майсторлък

Цервикална дистония - спастичен тортиколис

Мозъчен инсулт. Множествена склероза. Парализи и парези. Миастения. Паркинсон

Модератори: админ, консултанти

milena.koleva747

Re: Цервикална дистония - спастичен тортиколис

Мнение от milena.koleva747 » 10 юни 2014 18:32

Здравейте,

Казвам се Милена и от 8 месеца съм с това заболяване, но едва сега ми поставиха диагнозата тортиколис спастика. Главата ми постоянно се придърпва в ляво, което ми създава изключителен дискомфорт - особено при заспиване.

Моля ви да споделите с мен начините на лечение и лекарствата, които са ви помогнали.

Като първоначално лечение ми предписаха Атаракс.

Ще ви бъда благодарна да ми пишете на личния имейл адрес: milena.koleva747@gmail.com

Ако не ползвате електронна поща, пишете ми във форума.

Благодаря ви предварително!

dorieta63

Мнение от dorieta63 » 16 юни 2014 23:40

Zdravei Milena !blagodarq ti 4esi mi pisala no az ne moga da go otvorq.Taka 4e po dobre da si pi6em tuk.Iskam da te pitam samo atarax li pie6 ili i akineton :?: Pravi6 li fizioterapiq i izob6to mi pi6i kak si :?: Ako izka6 pro4eti moite mneniq 6te se radvam ako moga da pomogna na vseki!Pozdravi i neka Bog da bade s teb!

milena.koleva747

Мнение от milena.koleva747 » 17 юни 2014 09:17

Здравей,dorieta63!Радвам се,че ми отговори.Изчетох всичко във форума и то няколко пъти.8 месеца лекувах дегенеративни заболявания на врата,направих Re графия и ЯМР.Установиха дискова херния на ниво С5-С6 и дисков пролапс на нивоС6 -С7.Предлагаха ми операция за подмяна на два диска -хирурзи,ортопеди.Не се съгласих от страх,че е тежка операция,при това по статистика с 60 % неуспеваемост.При пореден консулт с неврохирург разбрах,че не ДХ е виновна ча страданията ми ,а тортиколис спастика.Зарадвах се за кратко,от форума се отчаях,че няма лечение за заболяването ни.Само атаракс ми изписа неврохирурга,не виждам помощ за сега.Особено трудно ми е заспиването,защото главата ми не може да се отпусне.Лекувайки ДХ съм ходила 4 пъти при кинезитерапевт.Има ефект,но само само за два дни след терапията.Посещавала съм двама кинезитерапевти -баща и син Вутови.В момента пия хомеопатични лекарства.В справочник по хомеопатия за тортиколис спастика пише *ако е възпалителна причина уместно е дс се пият Actaea Racemosa 9CH,Arnika 9CH,Bruonia 9CH -3п дн. по 5 гранули.Ако е резултат на спазъм на мускулите,които движат врата на противоположна страна Natrium Muriaticum 9CH -3п дн по 5 дражета.Но хомеопатичните лекарства действат много по-бавно. Много май писах.Ще продължа утре.

dorieta63

Мнение от dorieta63 » 17 юни 2014 10:41

Zdrasi milena :!: Bladodarq 4e mi pisa pro4etoh za lekarstvata no mi sa nepoznati spored men Akinetona e za tortikolis pro4eti go.Neznam ot kade si no v Stara Zagora ima mn dobra lekarka Petq Mineva ako si blizo moje da otide6 pri neq.Tq e v nevr.otdelenie na Univ. bolnica.Mnogo e dobre da spi6 na obratnata strana na spazmite dokolkoto uspqva6 razbira se. Znaq kak e i dano skoro se opravi6 no akinetona 6te podobri sastoqnieto ti.Tova zasega .Pozdravi i pojelaniq za hubav den :!:

milena.koleva747

Мнение от milena.koleva747 » 17 юни 2014 21:20

малко по история на заболяването,Дора63.Започна преди 8 месеца,като схващане.Може би провокирано от настинка.Но мисля,че по важен беше стресът ми,че майка ми си отива от този свят.След два месеца тя си отиде и това беше болезнено за мен. Преди18 години имах за около месец прояви на тортиколис -сега вече знам,че и тогава е било тортиколис.Тогава нямах диагноза,лекарите казваха -схванат врат.Тогава учех в Банкя 7 месеца английски език.За да ме пусне началникът,трябваше да работя и работата си,електрообзавеждане на роботизиран комплекс.Имах и първокласник и друг малък син.Явно напрежение,стресови ситуации.отключват тортиколис.Другите от форума,така ли е било при вас? Преди 18 години ,без диагноза,не получих помощ от хапчета,а от кинезитерапия,10 сеанса при бай Петко от Горна Оряховица,който работеше във Военна болница в Плевен.Той ми каза 10 сеанса,на 11 ден бях нов човек.До октомври,2013.Затова и сега потърсих кинезитерапевт.Добре поне,че Симеон Вутов ме спря,да не правя операция от шийна дискова херния.Сега,15 дена пия Атаракс ,няма никаква промяна,утре съм при личната лекарка,да я уведомя за новата ми диагноза тортиколис спастика,ще питам и за Акинетон.Ще търся и в Гугъл за него.Лека вечер!

dorieta63

Мнение от dorieta63 » 18 юни 2014 10:42

Zdrasti Milena :!: Pro4etoh istoriqta ti a sega nakratko moqta .Prez 2002 mi seshvana vrata i mn bazo se izviva6e,lejah v bolnica 1 mesec i mi potvardiha 4e e tortikolis.Praviha mi injekcii v ramoto bez efekt,pieh akineton ,konvuleksi tioridazin.Sled okolo 5 meseca mi nqma6e ni6to,no za 2 godini.Prez 2004 otnovo se izkrivih,postavih si Botox vav vrata no rezultata be6e za 10 dni.Hodih v Ispaniq na lekar 2006 i tam mi dadoha Moiorelax i vsi4ko iz4ezna.Sled 3 godini2009 pak se poqvi i ne e iz4eznalo nacqlo ,no ot 2 godini se 4uvstvam mn dobre nqma q bolkata i izvivaneto ako izpitam nqkakvo naprejenie ili pritesneniq me zabolqva vrata.Tova zabolqvane e ot stres i naprejenie i moje da iz4ezva i pak da se poqvqvq :!: Slava na Boga sega sam dobre i ne mislq kak me gledat horata,prosto ne mi puka :!: Tova za sega pozdravi ot men i barzo ozdravqvane :!:

milena.koleva747

Мнение от milena.koleva747 » 19 юни 2014 07:59

Здравей,Дора63!Благодаря за споделянето на ходенето по мъките с тортиколис.Вчера личната лекарка каза,че атаракса бил твъде тежък за мен и ми го смени с стрессам.Пила ли си от него?Наистина болестта е рядка,тя не беше чувала за нея.Днес чакам да ми се обади какво да правим за продължителна и по-сериозна терапия.Утре заминавам за седмица при внучката и край детето се зареждам с положителни емоции и се опитвам да не мисля за врата си.Вчера ших няколко часа и като се увлека в работа,вратът ми спира да се дърпа в ляво.Трябва навярно и опитвам със силата на подсъзнанието да си налагам мисли,че и това ще мине по-реда си!Леки дни и благодаря ча съпричасността!

dorieta63

Мнение от dorieta63 » 25 юни 2014 13:32

Zdravei Milena :!: Kak si dobre li izkara pri vnu4eto :?: Ne sam pila stessam i ne sam go 4uvala.Ako izka6 si kupi kosmodisk na men mi pomaga,bolkata iz4ezna.Sa6to vednaj kato hodih na more za 4 dni zapo4nah da se podobrqvam vrata mi se zadarja6e :!: Tova e za sega drugo ne se se6tam.Pozdravi ot men :!:

milena.koleva747

Мнение от milena.koleva747 » 25 юни 2014 23:38

Здравей,Дора63!Още съм в Женева,в петък се прибирам в България.Токущо ти писах на лични.Тук чета много за тортиколис.И за лекарствата и установявам и от чуждестранни форуми,че с хапчета няма излекувал се от болестта ни.И от инжекциите май файдата е все тая.В американски форум има поддържаща група от 25 човека и истината за тях е упражнения и диета.Имат в повечето случаи до 90 % подобрение.В момента пия само хомеопатични две седмици вече и имам леко подобрение.Ще поръчвам книгите за диетата и упражненията,за сега не искам да започвам хапчета.То си зависи и от състоянието,разбира се.Ще ми се и другите от форума да се включват,друго е да знаеш,че не си сам.Благодаря ти,че ти откликна.Всичко добро за сега!

dorieta63

Мнение от dorieta63 » 28 юни 2014 10:11

Zdravei Milena :!: Kak izkara pri vnu4eto :?: Blagodarq 4e mi pi6e6 ,tozi pat pro4etoh saob6tenieto v li4ni.Az sa6to izkam da se podarjame v tozi forum i da si pomagame.Predi se vkly4vaha pove4e hora no sega i Tiama ne pi6e.Kakvo stana ne znaq :?: Dano da sa dobre ,tova im go pojelavam ot sarce :!: Nesi pi6a s nikoi samo steb.Ako si vzeme6 knigite 6te mi gi zapi6e6 , i az da gi pora4am.Zasega tova hubav den ti jelaq , bez bolka :!:

milena.koleva747

Мнение от milena.koleva747 » 28 юни 2014 13:54

Здравей,Дора63!Разбира се,че ще ти кажа всичко за книгите.Няма да стане по-рано от средата на юли.В София вчера ходих при моя кинезитерапевт.Показах му едно от упражненията,които видях в рекламен клип за системата.Той е категоричен,че за мен това упражнение е вредно.Защото аз имам и дискова херния на шийни прешлени.Този факт малко ме разколебава за системата.Но си взех решение,че ще опитам първо с упражнения и хомеопатия,преди тежката артилерия -илячите.Имаш ли скайп?Там бихме могли са комуникираме по-бързо,дори да говорим.моят е milena.koleva747 Всъщност,това е адреса ми и за фейсбук също.Никой не се вклюва във форума,няма нова информажия,която да споделят.Надявам се по-скоро да са се излекували,отколкото отчаяли.Имаше тори моб.тел.на inni.Никой не отговаря на този тел.Всичко добро за сега!

milena.koleva747

Мнение от milena.koleva747 » 30 юни 2014 16:56

Здравейте,група!Дора63, този път не ти пиша на лични,за да може ако и друг откликне да се включи,информацията ми да стигне до повече хора.След като две нощи почти не спах следва параграф 22 - изтощавам се,изнервям се,вратът ми става неуправляемо търси лява страна и се зацикля.Днес бях на иглотерапевт - др. Дин,виетнамец,трето поколение лекари,практикува в Плевен.Прави пулсова диагностика.Назначи ми 5 процедури.Започва с вендузи,след тях поставя игли.Била съм от първите му пациенти в практиката,преди 19 години.Пази документация на всеки един пациент през годините.Освен процедурите ми препоръча детокс на черен дроб.В нета има схема за въпросния детокс,сложно звучи,но като му дойде на човек до главата,ще се справи!Но др.Дин има и свой метод за детокс на черен дроб,взех от него отвара ,3 пъти дн по 1 сл се разтваря в чаша с вода и се пие преди ядене.Не правя реклама на др.,но в сайтовете за иглотерапия болести като тортиколис и камшичен удар са познати и лекувани,нищо,че са редки.До обед гърбът ми пареше,следобяд поплаках малко,но вече имам облекчение.
Има много по- тежки форми на дистония от моята,днес видях такава.Тъкмо затова споделяме,да се подкрепяме и търсим лек!

milena.koleva747

Мнение от milena.koleva747 » 02 юли 2014 01:27

Днес към акупунктурата включих и сеанс по рейки.Вчера имах леко виене на свят.По съвет на иглотерапевта включвам чаша червено вино на ден.Днес следобяд спах 3 часа,малко необичайно за мен.После работих до тъмно в градината.Чувствам се добре.

dorieta63

Мнение от dorieta63 » 02 юли 2014 23:00

Zdraveite vsi4ki :!: Kak ste :?: Za6to ve4e ne se vkly4vate da pi6ete :?: Tiama kak si obra6tam se kam teb za6toto ti go sasdade tazi forum.A sega kam teb Milena radvam se 4e ti pomaga tazi terapiq, i dano skoro ozdravee6 napalno :!: Bog da vi blagoslovi :!:

milena.koleva747

Мнение от milena.koleva747 » 03 юли 2014 16:08

Dora63,благодаря ча подкрепата и пожеланията.Вчера и днес си чувствам вратът по-натоварен и извъртащ се на ляво,дано е като реакция на организма,знак,че системата действа.Иглотерапевтът е напълно ЗА РЕЙКИ,дори препоръчва,сеансите да се извършват от двама или трима рейкисти едновременно,за по-добър резултат.По повод картината на влошаване казва,че след 5 процедура трябва да се очаква подобрение.

Отговори

Върни се в “Нервна система - състояния и заболявания”