ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

Малкомозъчна атаксия

Мозъчен инсулт. Множествена склероза. Парализи и парези. Миастения. Паркинсон

Модератори: админ, консултанти

Anita B.

Re: Малкомозъчна атаксия

Мнение от Anita B. » 09 дек 2016 17:36

Да се включа и аз към вас! Официално диагностицирано ЯМР (малкомозъчна атрофия)-Късно малкомозъчна атаксия от невролога,а при мен е и наследствено.Баща ми , който вече не е между живите също страдаше от тази болест но него така и никой не му постави точна диагноза.А колкото до болестта лечение особено в Б-я изобщо няма,нито намирам информация изобщо за някакви терапии.Аз съм на38г. с диагноза от 9м.Пия Акутил, сомазина-от които съм доволна и преди пиех кавинтон сега сермион-без никакъв ефект.Болеста е коварна ,мен освен физически ме срина и психически,сега чакам решение от ТЕЛК,ако някой иска нека ми пише и на лични

Anita B.

Мнение от Anita B. » 09 дек 2016 19:02

ивето_82 написа:Здравейте,казвам се Ивелина на 34г от гр.Варна съм .повече от 10г.съм с треперене на главата ,скандиран говор от няколко години с некоординирани движения и след редица изследвания и ходене по лекари едва мин година ми поставиха диагноза късна малкомозъчна атаксия.Какви ли не хапчета съм пила а в момента пия клонарекс но взе и той да не ми действа и вече незнам какво и къде да правя и ходя.Ако има някой с мойто заболяване моля да се свърже с мене за да си помогнем взаимно,защото до колкото разбрах това е коварно заболяване....скайпа ми е smile_iv
Благодаря!!!
слави написа:Как разбрахте, че точно това е диагнозата? От колко години са оплакванията Ви? При мен симптомите са от 2008 год. , на 58 год. съм. Посещавал съм различни лекари и е много трудно да определят диагноза със сигурност. Полиневропатия, спиноцереберална атаксия, малкомозъчна атаксия с късно начало. Всеки път правя ЕМГ, очни дъна, скенер и ЯМТ на шиини прешлени. Имам лека промяна в говора според лекарите. Изостряне на симптомите в сумрак и на тъмно. Предписват ми дузодрил или агапурин, нивалин периодично , геритамин, милгама .
Диагнозата моят невролог я установи с ЯМР на глава-показващ малкомозъчна атрофия и това трябва да означава късна малкомозъчна атаксия понеже аз съм на 38г.

galqtomova

Мнение от galqtomova » 20 дек 2016 20:15

Здравейте ,сестра ми е от 3 години с това заболяване.Тогава лекарите казаха,че се развива много бавно в период от10-15 години,но аз виждам доста сериозно влошаване на състоянието й само за 3 години.Ще помоля за съвет и помощ,ако някой може да ми даде.Благодаря.

Отговори

Върни се в “Нервна система - състояния и заболявания”