ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
В повечето случаи чупливите нокти са напълно решим проблем.
България е от малкото страни, където билката вирее свободно
Откри френски научен екип
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...

Малкомозъчна атаксия

Мозъчен инсулт. Множествена склероза. Парализи и парези. Миастения. Паркинсон

Модератори: админ, консултанти

tqnata71

Мнение от tqnata71 » 21 ное 2007 20:00

Rumi63 написа:Малкомозъчна атрофия,малкомозъчна атаксия,хередитарна атаксия..нищо общо с МС,отделно неврологично заболяване си е,рядко наследствено заболяване,по мое лично наблюдение доста доктори не са се сблъсквали в практиката си с него.Няма алтернативно лечение,хронично-прогресиращо, водещо до тежка инвалидност. Трудно се улавя с МЯР,а за скенер да не говорим....тежко заболяване..Проявява се в зряла възраст,към 37-38 г. при някои може и по-късно,но рядко по-рано.Няма ремисии,както при МС,а само влошаване.Не съм лекар,всичко това го знам от лично наблюдение и то върху няколко болни в различни стадии..така,че моля ако има друг с такова заболяване да се свърже с мен,да обменим опит и знания,за да се борим заедно с това коварно заболяване!
Казвам се Стоян Стоянов и съм от Бургас, също страдам от това заболяване, от 1989 г. Моля те намери ме в скайпа на tqnata71, искам да си обменим информация.

sonq_703

Re: Малкомозъчна атаксия

Мнение от sonq_703 » 11 фев 2008 18:33

днес случайно попаднах във форума, който разисква темата,която ме интересува отдавна.Аз съм болна от малкомозъчна атаксия от повече от 10 г. с диагноза и ТЕЛК съм от 6 г. Исках да намеря хора с мойта съдба. Аз съм с атаксия тип Пиер Мари каквото и да означава това. моите проблеми с равновесието са същите но аз имам и мноиго схващания на мускулите което е много неприятно особено нощем. искам да знам какви са стадиите на болестта.
мойто заболяване е наследствено и нелечимо. очаквам отговори.

sonq_703

Мнение от sonq_703 » 15 фев 2008 09:57

moqt skyp e Hunter. Molq, ako ima nqkoj kojto iska go obmenim informaciq za towa zabolqvane da se obadi

mimimibg

Мнение от mimimibg » 15 фев 2008 10:20

Здравейте, а какви са симптомите на малкомозъчната атаксия.

sonq_703

Мнение от sonq_703 » 23 фев 2008 20:53

загуба на равновесие, затруднения в говора, невъзможност да слизаш и да се качваш по стълби. Говорих с болен с тази диагноза, който сега се движи с помощта на инвалидна количка. Оказва се ,че всеки тип на това заболяване е много различен от другите. някои са наследствени, някои не . Някои се лекуват, други не.Симптомите са като при МС.

magdala

Мнение от magdala » 10 мар 2008 01:31

Здравейте!
Ако някой може да ми каже нещо повече за тази болест, моля да се свърже с мен на icq 417-750-439. Баща ми е болен от почти 20 години и всякаква информация ще ми е от полза.

mariastoicheva

Мнение от mariastoicheva » 11 авг 2009 19:15

Здравейте на всички :)
Майка ми е болна от малкомозъчна атаксия и бих искала да обменя информация с вас
Ако можете ме намерете на скайпа ми mareto_gs аз опитах да се свържа с sonq_703 но не я намерих ще бъда благодарна ако тя се свърже с мен

andji01

Мнение от andji01 » 13 окт 2011 13:29

niakoi moje li da mi kaje ne6to pove4e za malko moza4nata ataksia?da6teria mi e na 1 i 9 mececa i tova lutane po lekari kakvo i e to4no zapo4na predi 1 i 6 meseca.4ak sega i postavixa tazi diagnoza.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 15 окт 2011 21:33

Моля, пишете на кирилица!

eche

Мнение от eche » 10 апр 2014 14:15

Здравейте!
Някой знае ли дали се провеждат изследвания за лечение на болестта и къде?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 10 апр 2014 17:41

Неврологът преценява какви изследвания да се правят.

person

Мнение от person » 22 юли 2014 23:42

Здравейте! На 47 год. съм, от гр. Ямбол и боледувам с диагноза 'късна малкомозъчна атаксия' и така, че явно тази болест е нелечима (поне за мен) очаквам и други като мен да споделим мнения и да си разнообразим сивото ежедневие. Лека Вечер!

слави

Мнение от слави » 28 фев 2016 20:50

Как разбрахте, че точно това е диагнозата? От колко години са оплакванията Ви? При мен симптомите са от 2008 год. , на 58 год. съм. Посещавал съм различни лекари и е много трудно да определят диагноза със сигурност. Полиневропатия, спиноцереберална атаксия, малкомозъчна атаксия с късно начало. Всеки път правя ЕМГ, очни дъна, скенер и ЯМТ на шиини прешлени. Имам лека промяна в говора според лекарите. Изостряне на симптомите в сумрак и на тъмно. Предписват ми дузодрил или агапурин, нивалин периодично , геритамин, милгама .

misssixty223

Мнение от misssixty223 » 22 апр 2016 17:50

Здравейте,баща ми е с макомозъчна атксия,прояваваща се със залитане и нарушения в говора.Все още не сме установили причините за нея,правени са всичики възможни според нас изследвания.На този етап не провежда никакво лечение,дори симптоматично.зможно е да не сме намерили правлиния лекар,затова ще помоля другите страдащи от това заболяване да споделят при кои лекари невролози правят консултации.

ивето_82

Мнение от ивето_82 » 28 май 2016 18:26

Здравейте,казвам се Ивелина на 34г от гр.Варна съм .повече от 10г.съм с треперене на главата ,скандиран говор от няколко години с некоординирани движения и след редица изследвания и ходене по лекари едва мин година ми поставиха диагноза късна малкомозъчна атаксия.Какви ли не хапчета съм пила а в момента пия клонарекс но взе и той да не ми действа и вече незнам какво и къде да правя и ходя.Ако има някой с мойто заболяване моля да се свърже с мене за да си помогнем взаимно,защото до колкото разбрах това е коварно заболяване....скайпа ми е smile_iv
Благодаря!!!

Отговори

Върни се в “Нервна система - състояния и заболявания”