Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Качество и продължителност са ключовите думи
Могат ли ваксинациите да доведат до нарушения в централната не...
Те набавят нужните вещества
Три стъпки при ситуации "под пара"
реклама

микроаденом на хипофизата

Мозъчен инсулт. Множествена склероза. Парализи и парези. Миастения. Паркинсон

Модератори: админ, консултанти

Re: микроаденом на хипофизата

Мнениеот д-р Габровски » 02 Апр 2008 21:22

хипофизата би могла да се опише като "команден център" на целия организъм.
Възможно е израз на увресата йли притискането й да са вегетативни нарушения.
доц. Н. Габровски, дм
Секция по Неврохирургия
Болница "Пирогов"
д-р Габровски

Мнениеот Andji_37 » 09 Яну 2009 12:23

az imam mikroadenom na hipofizata.pih bromokriptin i dostinex no ne gi ponasiam.polucha-_vam mnogo silni bolki v glavata.predstoi mi operacia transfenoidalno(prez nosa).mnogo me e strah.kakvo mi predstoi sled operaciata .kolko vreme e vazstanovitelnia period?
Andji_37

Мнениеот Andji_37 » 21 Фев 2009 00:52

Преди месец ме оперираха от аденом на хипофизата през носа.След операцията лицето ми беше подуто,а около окото имах синини.Получих безвкусен диабет,синината значително намаля,но оток още има.Казаха ми че операцията ще бъде много лека,но на мен въобще не ми се стори лека.А възстановяването щяло да продължи 6 месеца.Личния ми лекар каза,че имам счупена лицева кост.На втората седмица получих загнояване в максиларния синус и болки.Вземах една седмица антибиотици.И сега нямамам температура,но имам оток.Не знам нормално ли е това.Обадих се на хирурга,а той каза да се обадя,ако имам температура.
Andji_37

Мнениеот Magi29 » 26 Авг 2009 13:30

Преди 2 години ми откриха микроаденом на хипофизата с ЯМР проблема ми беше само един имах коластра в гърдите направиха ми изследвания и хормоните ми бяха много увеличени започнах да пия достинекс и коластрата спря допреди 2 седмици когато открих че пак имам коластра и пак много напълнях възможно ли е това да са симптомите че пак съм с увеличени хормони защото от изследванията преди 3 мес.всичко беше наред хормоните бяха в норма.И друго се притеснявам ще забременея ли с това заболяване.
Magi29

Мнениеот д-р Цончев » 28 Авг 2009 17:49

По отношение на забременяването няма как да се отговори на въпроса преди да има опити в това отношение. Добре е да се консултирате с ендокринолога си по въпроса.
д-р Цончев

Мнениеот Magi29 » 17 Сеп 2009 15:02

Dosega za tova zabolqvane sam hodila samo na endokrinolog posavetvaha me da otida sas snimkite ot rezonansa na nevrohirurg pravilno li e.
Magi29

Мнениеот д-р Цончев » 18 Сеп 2009 16:29

Е да, неврохирург трябва да погмледне резонанса. Ендокринолозите разпознават симптомите на аденома, но за целите на диагностиката и проследяването на микроаденом е редно да се вземе и мнението на неврохирург.
д-р Цончев

Предишна

Назад към Нервна система - състояния и заболявания